רוצה פרטים על תואר שני באוקיינוגרפיה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני באוקיינוגרפיה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני באוקיינוגרפיה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

*חדש: לא החלטת מה ללמוד?
לחץ/י לסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים עם המנטורים המובילים בישראל.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני באוקיינוגרפיה


האוקיינוסים בכדור הארץ מהווים חלק ממערכות אקולוגיות מורכבות, ומשחקים תפקיד חשוב מבחינה אקלימית. מלבד זאת, יש להם חשיבות רבה עבור בני האדם, שמשתמשים בהם לצורך משאבים, תחבורה, כלכלה, ועוד.


מסיבות אלו, חקר האוקיינוסים מהווה תחום מחקר ענף – ניתן להרחיב את הידע האנושי סביב סוגיות מחקריות רבות, החל מחקר המגוון הביולוגי, עבור במחקר גיאולוגי, וכלה במחקר בעל השלכות יישומיות כלכליות וחברתיות.


מי שמעוניינים לחקור את צפונותיו של הים, יכולים להשתתף בתואר שני באוקיינוגרפיה, שמתקיים במספר מוסדות אקדמיים בישראל.

 

תכנית הלימודים ומתכונתם

 

המורכבות של מערכת האוקיינוסים מצריכה ראייה רב תחומית של הנושא, כך שבתואר שני זה מתמקדים במכלול של היבטים: ביולוגיים, פיזיקליים, אקולוגיים, וכן הלאה. חלק חשוב מהלימודים מוקדש גם למחקר השפעות האדם על האוקיינוסים.

 

ברבים ממוסדות הלימוד, תואר שני זה מוצע במסלול מחקרי בלבד, הכולל הגשת תזה. הדגש המחקרי שלאורו מתקיימים הלימודים, מתבטא גם בהשתתפות הסטודנטים בסיורים לימודיים ברחבי הארץ, במהלכם הם מקבלים הבנה של אופי העבודה בשטח. הסיורים נערכים למקומות בארץ כגון הגליל, הרי יהודה והנגב, וכן למקומות בעולם כגון קפריסין או הים האגאי.

 

מלבד הסיורים הלימודיים, הסטודנטים משתתפים בקורסי חובה ובחירה, כאשר ברבים מהמוסדות עומדות בפניהם אפשרויות לקורסי בחירה בנושא הנלמד וכן בנושאים כלליים יותר, המקנים השכלה מקיפה בתחום. תכנית הלימודים לרוב נקבעת על סמך עבודת התזה, תוך התייעצות עם המנחים שלה, כאשר הסטודנטים משתתפים בקורסים שיכולים לסייע להם לרכוש את הידע הנדרש לצורך ביצוע המחקר, כולל קורסים מתואר שני באקולוגיה ובתחומים נוספים.

 

לרוב, משך הלימודים עומד על כשנתיים אקדמיות או 4 סמסטרים. במוסדות האקדמיים בהם נדרשת הגשת תזה, הסטודנטים נבחנים על בסיסה.

 

נושאי הלימוד

 

בין הנושאים הנלמדים במסגרת התואר:

 

  • שיטות מחקר
  • פליאואוקיינוגרפיה
  • אוקיינוגרפיה פיזיקלית
  • הוראת מדע כדור הארץ
  • מדע התחממות גלובלית
  • מדיניות סביבתית במרחב
  • תכנות מתמטי בMATLAB
  • גיאולוגיה וגיאופיזיקה של החוף
  • ניתוח נתונים במדעי כדור הארץ
  • ועוד

 

מוסדות לימוד אפשריים

 

בין המוסדות האקדמיים שבהם ניתן להתמחות בלימודי אוקיינוגרפיה:

 

האוניברסיטה העברית בירושלים: במסגרת אוניברסיטה זו ניתן להשתתף בתואר שני באוקיינוגרפיה המתקיים כתכנית משותפת לתואר שני במדעי החיים ובמדעי כדור הארץ, ולהתמחות באחד מתתי התחומים שלה: פיזיקלית, כימית, ביולוגית או גיאופיזית.

ראש החוג באוניברסיטה היא פרופסור המתמחה בנושאים כגון ביוגיאוכימיה ימית של מתכות, בזמינות ביולוגית של מתכות במים, ביחסי גומלין בין אצות ובין מתכות, ועוד.


במהלך לימודיהם, הסטודנטים רוכשים שליטה בשימוש במגוון שיטות מחקר, כולל היבטיהן התיאוריים, הניסיוניים והמעשיים בעבודת שדה. כמו כן, הסטודנטים יכולים להשתתף בקורסים בין אוניברסיטאיים, שנערכים במכון הבין אוניברסיטאי הממוקם באילת.

 

הלימודים באוניברסיטה נמשכים כ – 4 סמסטרים, והיקפם 32 נקודות זכות לפחות. לקראת סיום הלימודים, הסטודנטים נדרשים להגיש עבודת תזה וכן להשתתף במבחן גמר מסכם.


מלבד ההרצאות והסמינריונים בהם משתתפים הסטודנטים, הם רוכשים ניסיון מחקרי מעשי תוך לקיחת חלק במעבדות, עבודת שדה ובסיורים לימודיים. עליהם לקבל את אישורו של אחד מאנשי הסגל, על הסכמתו להנחות אותם לעבודת התזה. הנושא של התזה נקבע על פי תחומי העניין של הסטודנט וכן על פי תחומי ההתמחות של המנחה הנבחר. בחינת הגמר נערכת על בסיס עבודת התזה, וכן על בסיס הידע הכללי אותו נדרש הסטודנט לרכוש במהלך לימודיו.


התואר השני מיועד לסטודנטים בעלי תואר ראשון באחד מהתחומים הבאים: מדעי הטבע, מתמטיקה, מדעי הים או הנדסה, שברשותם פטור באנגלית ברמה אוניברסיטאית. כדי להתקבל באופן ישיר, יש להציג תואר ראשון בממוצע 85 ומעלה. מי שממוצע התואר הראשון שלהם הוא 80-84 יכולים להגיש בקשה לקבלה, ולהתקבל על סמך אישור ועדת הלימודים. במקרים חריגים יכולה להישקל מועמדותם של מי שהממוצע בתואר הראשון שלהם הוא 75-79.

 

דרישת הקדם מהמועמדים היא להציג ציון בקורס מבוא למדעי הים, או קורס מקביל. עם זאת, מי שבמסגרת התואר הראשון שלהם לא השתתפו בקורס זה, יכולים להשלים אותו תוך כדי השנה הראשונה ללימודיהם.

 

המרכז האקדמי רופין (עמק חפר): במסגרת המרכז ניתן ללמוד לתואר שני במדעי הים, ולהתמקד בתחומי האוקיאנוגרפיה, לצד תחומים נוספים כמו ביולוגיה ימית. הלימודים נערכים במיקוד רב תחומי, כך שהסטודנטים נחשפים למגוון גישות בתחום ומפתחים יכולות לביצוע מחקר תיאורטי וניסויי כאחד.


התואר מוצע במסלול מחקרי עם תזה בלבד, כאשר הסטודנטים יכולים להתמחות באחד מתת התחומים של אוקיאנוגרפיה: פיזיקלית, כימית, ביולוגית, ועוד. במסגרת המחקר לעבודת התזה, הם יכולים לבחור במנחה מבין אנשי הסגל במכללה, וכן עומדת בפניהם האפשרות לבצע תזה בהנחייה משותפת עם חוקרים מאוניברסיטאות או מכללות אחרות.


בין המעבדות המתקיימות בפקולטה ניתן למנות מעבדות בביולוגיה וגנטיקה מולקולרית, מיקרוביולוגיה, מעבדה לחומרי טבע מהימים, מעבדות מי ים זורמים, ועוד. מלבד זאת, הסטודנטים יכולים להיעזר בשירותי ספינת מחקר לצורך עבודתם.


תנאי קבלה


ברוב מוסדות הלימוד, התואר מיועד לבוגרי תארים ראשונים בתחומים רלבנטיים כגון מדעי הים, מדעי הסביבה, מדעי החיים, גיאוגרפיה, גיאולוגיה, ואף מתמטיקה או הנדסה. יש להציג תואר שני בממוצע המבוקש, המשתנה בין מוסד לימודים אחד למשנהו.
מלבד זאת, לעתים נדרש מהסטודנטים להציג רמת פטור אוניברסיטאי בידיעת השפה האנגלית, לצורך קריאת מאמרים אקדמיים וכתיבה בשפה זו.


אפשרויות תעסוקה


לאחר סיום הלימודים לתואר השני, המסיימים יכולים להשתלב בעבודה במבחר משרות המתאימות למי שיש להם תואר שני בלימודי הסביבה, ולעסוק במחקר, בניטור ופיקוח סביבתיים, וכן בהוראה. מקומות העבודה מגוונים, וכוללים מלבד אוניברסיטאות ומכוני מחקר, גם עבודה בגופים ממשלתיים בהם נקבעת מדיניות סביבתית, במוסדות ציבוריים שונים וכן בארגונים בתעשייה שבהם נחוצים אנשי מקצוע לצורך שמירה על הסביבה.


סטודנטים מצטיינים יכולים להתקבל כבר במהלך לימודי התואר השני למסלול ישיר לדוקטורט, וכן קיימת האפשרות להמשיך לדוקטורט בארץ או במדינות שונות ברחבי העולם גם לאחר סיום התואר השני. בחירה באפיק זה מאפשרת להמשיך ולחקור במסגרות אקדמיות שונות.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני באוקיינוגרפיה?

רוצה לדעת יותר על תואר שני באוקיינוגרפיה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני

התקבלו 245 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp