רוצה פרטים על תנאי קבלה לתואר שני באקולוגיה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תנאי קבלה לתואר שני באקולוגיה וסביבה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תנאי קבלה לתואר שני באקולוגיה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

*חדש: לא החלטת מה ללמוד?
לחץ/י לסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים עם המנטורים המובילים בישראל.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תנאי קבלה לתואר שני באקולוגיה ואיכות הסביבה


ההכרה בחשיבות שימור הטבע בכדור הארץ נמצאת כיום בראש סדר העדיפויות הציבורי, כאשר סוגיות הקשורות במגוון הביולוגי ובמערכות החיים השונות נמצאות בחזית המחקר המדעי. מלבד הניסיון להבין את המערכות האקולוגיות השונות כדי לפתח דרכים להגן עליהן, נחקרת גם התרומה של שימור הטבע לכלכלה, לחקלאות, לבריאות ולחברה האנושית.


תואר שני באקולוגיה יכול להתאים עבור מי שמתעניינים לפתח קריירה סביב מחקר וקידום נושאים מסוג זה. תנאי הקבלה משתנים בין מוסדות הלימוד, אך לרוב נקבעים על מנת להבטיח את רמת הבקיאות והמיומנות של הסטודנטים, ואת התאמתם למחקר. כאן תוכלו לקרוא על תנאי הקבלה במוסדות הלימוד השונות בהם מוצעות תכניות לתואר שני זה.


מתכונת הלימודים


משך הלימודים כשנתיים, כאשר ברוב מוסדות הלימוד התואר השני מוצע במסלול מחקרי עם תזה, ומצריכים מהמועמדים למצוא מנחה אפשרי לעבודת המחקר עוד לפני תחילת הלימודים.


חובת ההשתתפות בקורסים לרוב כוללת השתתפות בקורסי חובה, מעבדות, וכן בקורסי בחירה על פי תחומי העניין המחקריים של כל סטודנט. בחלק ממוסדות הלימוד, הסטודנטים משתתפים גם בסיורים לימודיים בשטח ובעבודת שדה.


נושאי הלימוד

 

 

  • אבולוציה
  • גנטיקה של שימור
  • אקולוגיה של אוכלוסיות
  • סטטיסטיקה וניתוח דאטה
  • סוגיות בשימור הטבע הישראלי
  • זואולוגיה של בעלי וחסרי חוליות
  • פילוסופיה ואתיקה של שימור ביולוגי
  • מודלים מתמטיים להתנהגות בעלי חיים
  • ועוד

 

מוסדות לימוד אפשריים


תנאי הקבלה במוסדות הלימוד הבאים, בהם ניתן להשתתף לתכניות תואר שני בתחום זה:


אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע): תנאי הקבלה לתואר השני בהם יש לעמוד כדי להשתתף בלימודים באוניברסיטה זו, כוללים הצגת תואר ראשון B.Sc. במדעי החיים או בתחומי סביבה דומים, בממוצע של 85 לפחות. קיימים מספר קורסי קדם בהם הסטודנטים נדרשים לקחת חלק: מבוא לאקולוגיה, אבולוציה, וניתוח כמותי. חלק מהמועמדים מתבקשים להשלים מספר קורסים בהצלחה כתנאי להמשך לימודיהם בתכנית, על בסיס הרקע וההשכלה עמם הם מגיעים.


נוסף על כל אלו, כל מועמד נדרש להציג שני מכתבי המלצה מאנשי אקדמיה, כולל אישור מאחד מאנשי הסגל באוניברסיטה על הסכמתו להנחות את המועמד.


קיימות מספר תכניות אפשריות לתואר שני, ביניהן תואר שני באקולוגיה ושימור טבע, תכנית שנערכת כשיתוף פעולה בין המחלקה למדעי החיים ובין בית הספר לתואר שני בלימודי מדבר. היקף התכנית כ – 42 ש"ס, כאשר 12 מהן מבוצעות כעבודת תזה ו – 30 ש"ס בקורסים השונים. במסגרת התכנית ניתן לבחור באחת מהמגמות, באקולוגיה אבולוציונית או בממשק ושמירת טבע. שתי המגמות מוצעות במסלול מחקרי עם תזה בלבד.


בין התכנים שנלמדים במסגרת תואר שני זה במגמת אקולוגיה אבולוציונית, ניתן למנות נושאים וסוגיות בכימיה ובביולוגיה של התא, ביו סטטיסטיקה, וכן אפשרות לבחור אם להתמחות במהלך התואר השני בזואולוגיה או במדעי הצמח. במגמת ממשק ושמירת טבע, הסטודנטים נדרשים להשתתף בקורסים כגון אגרואקולוגיה והתנהגות ארתופודים, התנהגות בעלי חיים וביולוגיית שימור, גנטיקה ושימור, ועוד. קורסי הבחירה מאפשרים להתעמק אף יותר בסוגיות המעניינות כל סטודנט – החל מאקולוגיה של ארכנאידים או חרקים, עובר במודלים מתמטיים להתנהגות בעלי חיים, וכלה בסוגיות בשימור הטבע הישראלי.


אוניברסיטת תל אביב: מטרת המסלול לתואר שני בסביבה ובאקולוגיה באוניברסיטה זו, היא להקנות לסטודנטים הבנה של תהליכים אקולוגיים המתרחשים באוכלוסייה וחברה, וכן של מערכות אקולוגיות מורכבות ביבשה ומתחת למים. המיקוד של התכנית המתקיימת באוניברסיטה הוא על סביבות המאפיינות את המרחב הישראלי, כגון המדבר, ההר הגבוה, הים התיכון, ושוניות האלמוגים באילת. הסטודנטים רוכשים יכולות המאפשרות להם לערוך מחקרים שיש להם חשיבות סביבתית רבה, מבחינת שימור של טבע ומינים.


כדי להגיש מועמדות לתכנית זו, יש להציג תואר ראשון בביולוגיה או בתחום רלבנטי אחר, שממוצעו לפחות 80. הקבלה לתכנית מותנית במציאת מנחה לעבודת המחקר, וכן באישור וועדת קבלה מטעם בית הספר וכן ועדת המוסמכים של המסלול, שיכולות לקבוע דרישות סף נוספות.


קיימת אפשרות גם לקבלה חריגה על תנאי, ובלבד שהממוצע עומד על 75 או יותר. המועמדים במסלול זה נדרשים להציג מכתב המלצה ממנחה לעבודת המחקר, ולעמוד בדרישות שנקבעות על ידי וועדות הקבלה תוך שנה מתחילת הלימודים. גם מועמדים שעוד אין להם תואר ראשון יכולים להתקבל על תנאי, כאשר חובה עליהם לסיים את חובות התואר הראשון ולקבל זכאות עד סיום סמסטר א' של התואר השני.


תכנית הלימודים, שהיקפה כ – 30 ש"ס, כוללת קורסי חובה של הפקולטה ושל המסלול, וכן קורסי בחירה. כמו כן, חלק מהקורסים נערכים בשילוב סיורים לימודיים וסדנאות בשדה ובשטח. התכנית מוצעת במסלול עם עבודת גמר בלבד.


התכנים הנלמדים כוללים סוגיות מעולמות הגנטיקה, הביו גיאוגרפיה, האבולוציה, ההתנהגות והפיזיולוגיה, ונקודת הצטלבות ביניהן. כך מתאפשרת לסטודנטים הבנה רב תחומית של מערכות מורכבות בעולם הטבע. נוסף על כך, לסטודנטים יש הזדמנות להכיר מקרוב חלק מהנושאים אותם הם חוקרים, תוך התנסות בגן הזואולוגי, הגן הבוטני ואוספי הטבע הלאומיים שפועלים במסגרת האוניברסיטה.


אפשרויות תעסוקה


בפני מסיימי התכנית עומדות הזדמנויות תעסוקה רבות הפתוחות בפני אקולוגים. מקומות העבודה בתחום מגוונים, וכוללים מעבדות, אוניברסיטאות ומכוני מחקר, וכן ארגוני שמירת טבע וסביבה, כמו קרן קיימת לישראל, רשות הטבע והגנים וארגוני מגזר שלישי ועמותות. מסיימי התכנית יכולים לעסוק גם במשרות בגופים ציבוריים העוסקים בקביעת מדיניות – בין אם במשרדי ממשלה או ברשויות מקומיות ומועצות אזוריות ברחבי הארץ.


כדי להמשיך במחקר באקדמיה, המסיימים יכולים להמשיך לדוקטורט באוניברסיטאות בארץ ובעולם, וכך לחקור סוגיות המעניינות אותם, כולל חקר המגוון הביולוגי, רשתות ורמות ארגון בטבע, ועוד.


אפשרויות נוספות בהן יכולים לבחור מסיימי התכנית, כוללות השתלבות בתחומי החינוך – השתלבות בתפקידים חינוכיים מאפשרת להם להעביר הלאה לדור הצעיר את החשיבות שבשמירה על הסביבה, ולעזור לפתח אצלם הבנה של המערכות האקולוגיות המגוונות הקיימות על כדור הארץ.


גם בתעשייה קיימת דרישה לאקולוגים בתפקידים שונים, כולל חברות ציבוריות ופרטיות בתחום התחבורה, כגון רכבת ישראל ורשות שדות התעופה, ארגונים העוסקים בתיירות סביבתית, חברות נפט וגז ומפעלים תעשייתיים המעוניינים לפעול בצורה ירוקה, ועוד.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תנאי קבלה לתואר שני באקולוגיה?

רוצה לדעת יותר על תנאי קבלה לתואר שני באקולוגיה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תנאי קבלה לתואר שני באקולוגיה

חוות דעת של סטודנטים: תנאי קבלה

התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 2.5 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp