רוצה פרטים על תואר שני מנע"ס ומערכות מידע?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני במנהל עסקים התמחות במערכות מידע

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני מנע"ס ומערכות מידע? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני במנהל עסקים MBA בהתמחות בניהול מערכות מידע


מנהיגות בחזית ההייטק


ארגונים עסקיים גדולים וקטנים עושים שימוש יום יומי במערכות מידע ומחשוב. הטכנולוגיות העסקיות משתנות ומתפתחות ללא הרף, מה שמחייב את המנהלים שעומדים בראש הפירמידה להתעדכן בשינויים האחרונים כדי להביא את החברות שלהם לצמיחה. האופן שבו מנוהל המידע בארגון חשוב כדי להנהיג את כלל הענפים בחברה וגם כדי לבלוט בשוק התחרותי של ימינו.


יכולות טכנולוגיות יכולות לעזור למנהלים גם לפתח יוזמות חדשניות ולפרוץ בזירת הסטארט אפ הארצית והעולמית. בקיאות במערכות המידע והמחשבים היא משימה לא פשוטה, שמצריכה הכשרה מתאימה והשקעת משאבים רבים, אבל היא יכולה לתרום רבות למנהלים במגוון מגזרים במשק ובמיוחד בעולם ההייטק הצומח.


כך מציעים מוסדות הלימוד השונים מסלול התמחות במערכות מידע, כחלק מהתואר השני במנהל עסקים. תכנית זו מכוונת את תלמידיה לקראת תפקידי ניהול בארגונים טכנולוגיים מובילים כמו מיקרוסופט, צ'ק פוינט או IBM וגם בחברות גדולות בתעשייה, בענף השירותים, בבנקים, ובמיזמי סטארט אפ. בין התפקידים אותם הבוגרים יכולים למלא אפשר למנות ניהול פרויקטים טכנולוגיים, ייעוץ בנושאי מידע ויזמות, ניהול מערכות מידע והובלה של יחידות מחשוב.


למי מיועדים הלימודים


מסלול התמחות זה לתואר שני מתאים למנהלים ולבעלי תפקידים בכירים בארגונים, בייחוד בחברות בתחום ההייטק ומערכות המידע. התכנית מיועדת גם לעובדים בארגונים טכנולוגיים שמעוניינים לצמוח לדרגה בכירה יותר ולהגיע לתפקידים ניהוליים או ייעוציים. תכני המסלול עוסקים הן בהיבטים טכנולוגיים מתקדמים והן במיומנויות עסקיות, כלכליות וניהוליות.


תכנית הלימודים


התמחות זו מכשירה מנהלים לשליטה בסוגיות העסקיות והטכנולוגיות של עולם ההייטק והמידע. במהלך התואר, הם דנים בדרכים בהן ניהול נכון של מערכות המידע יכול לסייע לארגונים להתקדם ולבלוט בתחרות במשק. לשם כך, הם מכירים טכנולוגיות פיתוח וניהול ידע מקובלות, בוחנים סוגיות באבטחת תוכנה ובסייבר וכן מפתחים מיומנויות להובלת מיזמים חדשניים. בנוסף הם מקבלים כלים ניהוליים נוספים שיכולים לעזור להם להתמודד עם אתגרים בארגון, בין היתר בענפי השיווק, התפעול והכלכלה.

 

המעוניינים לרכוש ידע בניהול של מיזמים בתעשיית מערכות המידע יכולים לבחור גם בתואר שני בניהול פרויקטים. זוהי התמחות בתואר השני במנהל עסקים שבה ניתן להתמקד בין היתר בתהליכי הניהול של פרויקטים טכנולוגיים ועסקיים.

 


מתכונת הלימוד


כאמור, זוהי אחת ההתמחויות שמוצעות במסגרת תואר שני במנהל עסקים. משך המסלול משתנה בין המוסדות ונמשך בין שנה וחצי לארבע שנים. לרוב מותאמות התכניות לצרכיהם של אנשים עובדים וכך ניתן לרכז את השיעורים ביום או ביומיים בשבוע, בשעות הערב. לרוב נלמד התכנית כמסלול ללא תזה, אולם בחלק מן המוסדות מאפשרים ללמוד גם במסלול מחקרי שכולל הגשת תזה.

 


נושאי הלימוד

 

 • מדיניות מערכות מידע
 • טכנולוגיה כמנוף לעסקים
 • חדשנות באנרגיה
 • חדשנות טכנולוגית ויזמות
 • כלכלת מוצרי מידע
 • פיתוח כלכלי בעולם ההייטק
 • מערכות SAP ו - ERP
 • מערכות המידע בעידן הסייבר
 • ניהול עסקים באינטרנט
 • ניהול אסטרטגי של מערכות מידע
 • אתגרי Big Data בניהול    
 • הפיכת רעיון טכנולוגי למיזם עסקי    
 • ועוד

 


תנאי קבלה


התנאים לקבלה לתכנית משתנים בין המוסדות, במרבית המקרים יש צורך בתואר ראשון בממוצע ציונים שבין 80 - 85 לפחות. ציון במבחן GMAT אינו חובה בכל המוסדות, אולם ציון גבוה יכול להעלות את הסיכוי להתקבל.


כמו כן, חלק ממוסדות הלימוד דורשים ידע מעשי קודם בניהול בהיקף של מספר שנים. לעיתים יש צורך גם בציון בקורסים בתחום מערכות המידע. המועמדים עוברים גם ראיונות מול ועדת קבלה שבאים לבחון את הרקע המקצועי והאקדמי שלהם ואת התאמתם למסלול.

 


תעודה


סטודנטים שעומדים בכל הדרישות מקבלים תואר שני MBA מוסמך במנהל עסקים, בציון ההתמחות במערכות מידע. חלק ממוסדות הלימוד אינם מציינים את שם ההתמחות על גבי הדיפלומה.

 


מוסדות

 

 • הקריה האקדמית אונו: הקריה האקדמית אונו מציעה התמחות במערכות מידע ויזמות טכנולוגית. ניתן ללמוד ביום לימודים מלא בשבוע, מהבוקר ועד הערב, או לחלופין באחד מערבי השבוע ובימי שישי. המסלול מעניק כלים טכנולוגיים וגם מפתח בסטודנטים כישורי יזמות עסקית בעולם ההייטק והמידע. מוסד הלימוד מציע גם התמחויות במימון, בשיווק, בייעוץ ארגוני, בניהול איכות הסביבה והתמחות ניהול פארמה.

 

 • האקדמית נתניה: במסגרת התואר השני במנהל עסקים באקדמית נתניה ניתן לבחור התמחות בניהול פרויקטים ומערכות מידע. המסלול מרוכז בשנה וחצי, כולל סמסטר קיץ. הסטודנטים לומדים גם בקורס PMP, שמכין למבחני ההסמכה לניהול פרויקטים. האקדמית נתניה מפעילה גם התמחויות במימון, בשיווק ותואר שני במנהל עסקים בהתמחות בניהול משאבי סביבה.

 

 • אוניברסיטת בר אילן (רמת גן): התמחות מערכות המידע בבר אילן מכשירה מנהלים לניצול של טכנולוגיות כדי לקדם את הארגונים שלהם. התכנית נמשכת שנתיים ומוצעת במסלול עם תזה או ללא תזה. הלימודים נערכים באחד מערבי השבוע וביום שישי בבוקר. כמו כן, האוניברסיטה מציעה התמחויות בהתנהגות ארגונית, במימון ובשיווק.

 

 • אוניברסיטת בן-גוריון (באר שבע): האוניברסיטה מציעה התמחות ביזמות, חדשנות ומערכות מידע. ניתן לפרוש את התואר על פני פרק זמן של עד ארבע שנים, השיעורים מרוכזים ביום או ביומיים בשבוע. מוסד זה מאפשר לבחור בין תכנית מחקרית עם תזה לבין מסלול ללא תזה. התמחויות נוספות כוללות אסטרטגיה וניהול בין לאומי, שיווק, מימון וביטוח ויזמות וניהול בהייטק.

 

 • אוניברסיטת תל-אביב: באוניברסיטה ניתן ללמוד בתכנית לתואר שני MBA במנהל עסקים בהתמחות בניהול טכנולוגיה, יזמות ומערכות מידע. במסגרת התמחות זו יש לבחור במסלול ידע מתוך מגוון שכולל ניהול טכנולוגיה ויזמות, ניהול משאבי מידע ארגוניים, סייבר ואבטחת מידע ובינה עסקית וניתוח נתונים. במקביל מתקיימת תכנית לתואר שני M.Sc. בניהול טכנולוגיה ומערכות מידע.

 

 • האוניברסיטה הפתוחה: מבין אשכולות ההתמחות שמוצעים באוניברסיטה הפתוחה אפשר לבחור גם בהתמחות בשיטות כמותיות ומערכות מידע. זוהי תכנית ללא תזה שניתן לסיים עד פרק זמן של כחמש שנים. המוסד מציע התמחויות מגוונות, ביניהן שיווק ופרסום, מימון, מנהל ומדיניות ציבורית ותואר שני בניהול בין לאומי.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני מנע"ס ומערכות מידע?

רוצה לדעת יותר על תואר שני מנע"ס ומערכות מידע?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תואר שני מנע"ס ומערכות מידע
חוות דעת של סטודנטים: תואר שני מנע"ס ומערכות מידע
התקבלו 4 דירוגים בציון ממוצע 3.8 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp