רוצה פרטים על תואר שני במנהל עסקים בשנה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני במנהל עסקים בשנה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני במנהל עסקים בשנה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני במנהל עסקים MBA בשנה אחת

 

בפני עובדים בעולם הארגוני המעוניינים לקדם עצמם מבחינה מקצועית עומדות מגוון של אפשרויות, אחת מהן היא לימוד בתכניות לתואר שני במנהל עסקים. במוסדות שונים מתקיימות תכניות ייעודיות לתואר שני במנהל עסקים בשנה אחת, שמאפשרים להשלים את התואר השני במשך זמן מקוצר מן הרגיל.


בניגוד לתכניות אחרות לתואר שני במנהל עסקים, הנפרשות על פני כשנה וחצי עד שנתיים, תכניות אלה מרכזות את כל חובות התואר בשנה קלנדרית אחת בלבד, במטרה לאפשר לסטודנטים שמיועדים לתפקידים בכירים לרכוש את הידע הדרוש להם לקידום הקריירה במסלול מואץ ומותאם לצורכיהם. תכניות אלה מתקיימות במסלולים מגוונים, חלקם גם מותאמים במיוחד למנהלים ובכירים ששואפים לקדם את הכלים המקצועיים שברשותם.


תואר שני במנהל עסקים בשנה


הייחוד של מסלולים אלה לתואר שני הוא במתכונתם המרוכזת, שתוכננה במיוחד כדי להתאים לאנשים עובדים. לרוב מתאפשר הדבר באמצעות לימוד בסמסטר קיץ. הקורסים מתקיימים על פי רוב ביום שבועי אחד בשעות הערב וכן בימי שישי.


בדרך כלל, התכניות כוללות קורסים מעשיים רבים שמטרתם לחשוף את הסטודנטים למצבי אמת במשק ולאפשר להם לתרגל בפועל מיומנויות ניהוליות. חלק מהן כוללות פרקטיקום שמתקיים במגזר הארגוני ולעיתים גם בארגונים בהם הסטודנטים עובדים בזמן הלימודים. לעיתים מתקיימים גם סיורים לימודיים או מפגשים עם מנכ"לים ובכירים. נוסף על כך, ישנן תכניות שמשלבות לימודי תעודה שמקנים למוסמכים גם דיפלומה מקצועית בענפים מבוקשים נוסף על קבלת התואר השני, כך למשל מציעים חלק מן המוסדות קורס הכשרת דירקטורים.


תכנית התואר השני במנהל עסקים בשנה אחת מתמקדת בכלים פרקטיים שנדרשים למנהלים בעולם הארגוני, בתחום הסטארט אפ ובמסגרות נוספות בתחום העסקי. המסלול חושף את הסטודנטים לתהליכים ושיטות מתוך ניסיונם של מנהלים מן התעשייה ומקנה להם ידע שיכול לסייע להם לקבל החלטות ולהוביל מהלכים.


מרבית המסלולים משלבים בין לימוד עיוני ופרקטי והם נערכים במתכונת רב תחומית שמאפשרת לסטודנטים להכיר היבטים חשובים בענפים כגון שיווק, מימון, מערכות מידע, משאבי אנוש, חדשנות ויזמות וענפים אחרים. נוסף על כך, נרכשים כלים לפיתוח חשיבה ניהולית ויצירתיות בעסקים, לבניית אסטרטגיה עסקית יעילה ולניהול במרחב העסקים בגלובלי.

 

תואר שני בשנה


תכניות לתואר שני בשנה אחת מתקיימות במגוון של תחומי דעת. מדובר במסלולים שמותאמים במיוחד לצורכים של אנשים עובדים שמעוניינים לרכוש תואר שני למטרות קידום הקריירה. בחלק מן המקרים מסלולים אלה מיועדים לסטודנטים מצטיינים. היות ומדובר במסלולים מואצים ומרוכזים במתכונתם, במרבית המקרים הם מתקיימים בתכנית ללא תזה בלבד, שבה עורכים עבודת גמר.


בין התחומים בהם ניתן למצוא תואר שני בשנה אחת ניתן למצוא תואר שני בניהול, תואר שני בייעוץ ארגוני וכן מסלולים לתואר שני בחינוך. בתחום החינוך, מסלולי התואר השני בחינוך בשנה יכולים להתאים במיוחד למועמדים לתפקידי ניהול במערכת ההוראה, או לאנשי הוראה שמעוניינים בקידום הדרגה המקצועית ובתוספת שכר לתואר שני, בתכנית מרוכזת ונוחה לשילוב עם עבודתם כמורים.

 


תואר שני במנהל עסקים למנהלים


חלק מן המסלולים לתואר שני במנהל עסקים בשנה אחת מתקיימים כתכניות לתואר שני במנהל עסקים למנהלים. אלה הם מסלולים ייעודיים שמותאמים במיוחד לבעלי ניסיון משמעותי בניהול במגזר העסקי, שמעוניינים לרכוש ידע עדכני לקידום מקצועי. המסלולים מותאמים למנהלים הן מבחינת התכנית הנלמדים בהם והן מבחינת מתכונתם, כאשר שעות הלימוד לרוב מותאמות ללוח הזמנים הצפוף של מנהלים ובכירים. חלק מן התכניות לתואר שני למנהלים מאפשרות להתמקד בהיבטים מסוימים של מלאכת הניהול, כגון ניהול מוסדות ללא כוונת רווח או ניהול גלובלי. מסלולים אחרים מאפשרים לימוד רב תחומי של מגוון ענפי משנה בניהול.

 


תואר שני במנהל עסקים תנאי קבלה


תכניות אלה מתאימות בדרך כלל לבוגרים מצטיינים של לימודי מנהל עסקים, שברצונם לקדם את הידע והכלים המקצועיים בתכנית מקוצרת. ממוצע הציונים הנדרש בתואר הראשון משתנה ונע בין 76 - 85. במקרים מסוימים נדרש ציון גבוה במבחן GMAT, בדגש על המרכיב הכמותי, אם כי תכניות מסוימות מקנות פטור מ - GMAT לחלק מן המועמדים על סמך ניסיונם ונתוניהם.


במוסדות מסוימים, יכולים להתקבל גם בוגרי לימודים במקצועות משיקים, כגון לימודי כלכלה, לימודי חשבונאות או לימודי בנקאות לתואר ראשון. ברוב המקרים, מועמדים אלה נדרשים לבצע השלמות בתחום הניהול, בהתאם לשיקולי מוסד הלימוד.


חלק מן המוסדות מקבלים רק בעלי ניסיון ניהולי משמעותי של מספר שנים, אם כי ניתן למצוא מוסדות שמקבלים גם מועמדים חסרי ניסיון מקצועי בניהול. ברוב המקרים, יש צורך להציג קורות חיים והמלצות מטעם מעסיקים וגורמים אקדמיים.

 


תואר שני במנהל עסקים ללא GMAT


במסגרת תנאי הקבלה, מאפשרים חלק מן המוסדות קבלה לתואר שני במנהל עסקים גם ללא GMAT. פטורים מהצגת הציון בבחינת GMAT אפשריים לרוב לבעלי נתונים גבוהים, או לבעלי רקע ניהולי משמעותי. מסלולי קבלה אלה מסייעים לקצר את תהליך הקבלה דרך הפטור מן הצורך בהכנה לקראת בחינת GMAT באופן עצמאי או דרך קורס.

 

עלות תואר שני במנהל עסקים


עלויות התואר השני במנהל עסקים במסלולים אלה משתנה בין המוסדות. שכר הלימוד נע בטווח שבין 85,000 - 95,000 שקלים, אך שכר הלימוד משתנה ועשוי להיות גבוה מן הסכומים הללו. חשוב לציין כי בחלק מן המוסדות, יש צורך בתשלום נוסף ונפרד עבור פרקטיקום, התמחויות או תוספת קורסים מעבר לנדרש. בחלק ממוסדות הלימוד, סטודנטים יכולים להיעזר במלגות לתואר שני, שמוענקות על ידי מוסד הלימוד או מטעם קרנות וארגונים חיצוניים.


תואר שני בייעוץ ארגוני בשנה


בין המסלולים הנוספים לתואר שני בניתן להשלים בשנה אחת נכלל גם תואר שני בייעוץ ארגוני. תכניות אלה מאפשרות לסטודנטים לקצר את משך הלימוד משנתיים כפי שמקובל בדרך כלל, לשנה אחת בלבד ובה שלושה סמסטרים רצופים, לרבות סמסטר בחודשי הקיץ. התכניות לתואר שני מתמקדות בנושאים חשובים ליועצים ארגוניים, כגון בניית אסטרטגיה ארגונית, קידום חדשנות בחברות, הנחיית קבוצות, אימון מנהלים והגדלת אפקטיביות של ארגונים.


מכללות תואר שני במנהל עסקים בשנה

 

  • תואר שני במנהל עסקים בינתחומי - המרכז הבינתחומי הרצליה מציע תכנית One Year MBA, שמתמקדת ביישומי חדשנות ויזמות בניהול. מסלול זה מותאם לבוגרי תואר ראשון בהצטיינות והוא מתאים גם לחסרי ניסיון מקצועי בניהול. תכנית זו נלמדת בשפה האנגלית. היא כוללת פרקטיקום וכן אפשרות להשתלב באקסלרטורים של מוסד הלימוד ולבצע פרויקטים מעשיים בהנחיה של מנהלים. מבנה המסלול מורכב מחמישה מיני סמסטרים שנלמדים ברציפות, השיעורים מרוכזים בשני ימי חול בשבוע ובימי שישי.

 

 

  • אוניברסיטת אריאל - סטודנטים באוניברסיטת אריאל יכולים לבחור מבין כמה מתכונות לתואר השני במנהל עסקים, בהן תכנית 12 חודשים שבה מתחילים ללמוד בסמסטר ב'. במסלול המובנה לומדים באחד מימי השבוע אחר הצהריים וכן בבוקר ימי שישי. המסלול משלב סיור לימודי בחו"ל ואפשרות ללמוד בקורס דירקטורים לתעודה נפרדת נוספת.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני במנהל עסקים בשנה?

רוצה לדעת יותר על תואר שני במנהל עסקים בשנה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תואר שני במנהל עסקים בשנה
Whatsapp Whatsapp