רוצה פרטים על תואר שני בניהול פרויקטים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני במנהל עסקים בהתמחות ניהול פרויקטים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בניהול פרויקטים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני במנהל עסקים עם התמחות בניהול פרויקטים


ניהול פרויקטים הוא גישה עסקית המתמקדת בהובלתם של מיזמים ותהליכים תוך עמידה ביעדים ולוחות זמנים באופן היעיל והמשתלם ביותר לחברה. מנהלים ובכירים המובילים את המיזמים שלהם על פי עקרונות מוסכמים ומוכחים יכולים להתמודד ביעילות רבה יותר עם אתגרים כלכליים, תפעוליים ושיווקיים וכך להגיע ליעד עם תוצאות איכותיות יותר.


מנהלים ועובדים המעוניינים לרכוש ידע מתקדם ואקטואלי להובלת תהליכים בארגונים שלהם יכולים ללמוד בתכנית תואר שני בניהול פרויקטים. לרוב מדובר בהתמחות המתקיימת במסגרת תואר שני במנהל עסקים המוצעת לבחירת הסטודנטים. מסלולים אלה מותאמים לעולמם של בעלי התפקידים בעולם העסקי ועוסקים באתגרים עכשוויים ועתידיים שעמם מתמודדים מנהלי הפרויקטים במסגרת עבודתם. לעיתים תכניות אלה ממוקדות בכלים ותהליכים ייעודיים למגזר או ענף מסוים במשק, כגון תעשיית ההייטק או ענף טכנולוגיות המידע.

 

למי מיועדים הלימודים


מסלול זה לתואר שני יכול להתאים לעובדים, מנהלים ומועמדים לתפקידי ניהול בעולם הארגוני, במגוון של תחומי עיסוק ומגזרים. במרבית המסלולים שמים דגש על ניהול מיזמים בסביבות טכנולוגיות וכך הם יכולים להתאים במיוחד למנהלים ולעובדים בתעשיית ההייטק וענף מערכות המידע, שברצונם לפתח את הכלים המקצועיים שבידיהם לצורך הובלת מיזמים ותהליכים. כמו כן, המסלול יכול לסייע גם למי שעובדים בפועל כמנהלי פרויקטים ומעוניינים להרחיב את הידע האקדמי והמקצועי שברשותם ולהמשיך לתואר שני.

 

תכנית הלימודים


במסגרת התמחות זו יכולים הסטודנטים להכיר עקרונות וכלים פרקטיים לניהול יעיל יותר של תהליכים ארגוניים, משימות ומיזמים. זוהי תכנית אינטר דיסציפלינרית שבה עוסקים בסוגיות כלכליות, תפעוליות, שיווקיות וטכנולוגיות ומתוודעים לקשת רחבה של אתגרים שעמם מתמודדים העוסקים בניהול פרויקטים. הסטודנטים לומדים כיצד להוביל צוותים באופן איכותי תוך מיקסום ההצלחה והיכולת להגיע למטרות. הם גם מקבלים כלים לבקרה שוטפת על ההתקדמות תוך קבלת החלטות בנוגע לניהול הזמנים והמשאבים.


בתכניות מסוימות, הדגש הוא על ניהול פרויקטים טכנולוגיים, בסביבות דינמיות כגון תעשיית ההייטק ותוך היכרות עם אתגרים ייחודיים של ענפים אלה בעת הניהול. הסטודנטים לומדים כיצד להוביל מיזמים בתחום מערכות המידע ולקדם יזמות טכנולוגית וחדשנות בארגונים. הם בוחנים כלים לפיתוח אג'ילי וגמיש ולמעקב אחרי מתחרים בשוק.


ברבות מבין תכניות הלימוד נכלל קורס הכנה לבחינת PMP. זהו מבחן בין לאומי שעורך ארגון PMI העולמי אשר מתמקד בתחום המצוינות הניהולית והסמכת המנהלים. ארגון זה פרסם הנחיות עולמיות המהוות אבני דרך בתחום ניהול הפרויקטים ומנהלים בכל העולם פועלים היום לפיהן ומיישמים אותן בעבודתם. בחינות אלה בוחנות את הידע והמיומנויות של המנהלים ומי שעוברים אותן בהצלחה מקבלים אסמכתא על יכולותיהם להובלת מיזמים בהתאם לדרישות הארגון ולהנחיותיו.

 

מתכונת הלימוד


זהו מסלול מרוכז שאורכו הוא כשנה וחצי ובו שלושה סמסטרים הנלמדים ברצף. לעיתים ניתן למצוא תכניות שאורכן כשנתיים.


כדי להתאים ללוח הזמנים של מנהלים ועובדים בעולם הארגוני, מתקיימות תכניות אלה בדרך כלל במתכונת ערב. השיעורים נערכים בערב אחד או שניים במהלך השבוע וכן בימי שישי. ברוב המסלולים נערכים גם סמסטרים בחודשי הקיץ כדי לאפשר ריכוז של המסלול בפרק זמן קצר יחסית.


בתואר משולבים תכנים פרקטיים לצד הקורסים העיוניים, כדי לסייע לסטודנטים בהרחבת סל הכלים המקצועי שברשותם. בדרך כלל תכנים יישומיים אלה מבוססים על הניסיון הקודם של הסטודנטים ועל עולמות התוכן שלהם. בין היתר מתקיימים דיונים כיתתיים, סימולציות המדמות מצבים בתחום הפרויקטים, סיורים לימודיים ומפגשים עם מנהלים ובכירים מהעולם העסקי והטכנולוגי. לקראת סיום הלימודים בדרך כלל עורכים פרויקט מסכם שבו מיישמים את העקרונות הניהוליים הנלמדים על ניתוח ותכנון של פרויקט מהעולם העסקי, ולעיתים אף מתוך הארגון שבו עובדים הסטודנטים.

 

נושאי הלימוד


סטודנטים בהתמחות זו לומדים מגוון של נושאים, הנה כמה מהם:

 

 

  • חדשנות טכנולוגית
  • תכנון מדיניות עסקית
  • מודיעין עסקי תחרותי
  • מדיניות מערכות מידע
  • ניהול סיכונים פיננסיים
  • ועוד

 

תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה לתואר שני במנהל עסקים למסלול התמחות זה, המועמדים נדרשים להיות בוגרי תואר ראשון בממוצע ציונים גבוה, שנע לרוב בין 83 – 85. עם זאת ממוצע הציונים משתנה ועשוי להיות גבוה או נמוך מטווח זה. מתקבלים בדרך כלל בוגרי מקצועות רלבנטיים כגון מנהל עסקים, ניהול, כלכלה, ייעוץ ארגוני וכן ענפים טכנולוגיים מתאימים כגון מערכות מידע או מדעי המחשב. מי שאינם בוגרי מקצועות אלה נדרשים לעבור קורסי השלמה בהיקף הנקבע על ידי מוסד הלימוד.


לעיתים ישנה דרישה לניסיון ניהולי וארגוני רלבנטי לאחר סיום התואר הראשון. המועמדים נדרשים לעבור ראיונות אישיים שבהם נבדקים נתוניהם והרקע הארגוני שברשותם, כאשר המתאימים ביותר מתקבלים. לרוב יש צורך בהצגת מכתבי המלצה מטעם גורמים אקדמיים המעידים על היכולות הלימודים וכן מגורמים מקצועיים שמעידים על הניסיון הרלבנטי וההישגים הארגוניים.


יש לציין כי במרבית המקרים הבחירה בהתמחות נעשית בשלב ההרשמה לתואר, אולם קיימים גם מוסדות שבהם הסטודנטים בוחרים בהתמחות בשלב מתקדם יותר של לימודיהם, כגון בסיום השנה הראשונה. במקרים אלה הקבלה היא על סמך ממוצע הציונים במהלך התואר.

 

תעודה


בסיום התכנית סטודנטים העומדים בכל הדרישות מקבלים תואר שני MBA מוסמך במנהל עסקים. ההתמחות מצוינת על גבי גיליון הציונים או תעודה נפרדת. לאחר תום התכנית באפשרות הסטודנטים לגשת למבחנים הבין לאומיים שעורך הארגון PMI, מי שעוברים אותם מקבלים תעודת הסמכה מטעם הארגון.

 

אפשרויות תעסוקה


היות ורבים מבין הסטודנטים הלומדים בתכניות אלה כבר מגיעים עם ניסיון רב בתוך העולם העסקי, הם יכולים להשתמש בכלים הנלמדים כדי לקדם עצמם ולפתוח הזדמנויות חדשות לשדרוג הקריירה. בין היתר באפשרותם לפתוח דלת לקידום למשרות ניהול פרויקט ולהגדיל את היתרון בתחרות מול מועמדים אחרים. כמו כן, הידע הנרכש בתכנית יכול לסייע להם לקבלת החלטות יעילה יותר במסגרת הארגונים שלהם, לניהול צוותים ומיזמים באופן מושכל יותר ולחיסכון בעלויות ומשאבים.


גם מי שאינם בעלי רקע מקצועי קודם בתחום הנלמד יכולים להשתמש בכלים הנלמדים כדי לפתח את הקריירה ואף לפתוח הזדמנויות להתקדמות לתפקידים בכירים, כגון ניהול של צוותים ותהליכים במסגרת החברות שלהם או בארגונים אחרים.

 

מוסדות


האקדמית נתניה: באקדמית נתניה מציעים התמחות ניהול פרויקטים שבה שמים דגש על תחום מערכות המידע. הסטודנטים מקבלים כלים להתמודדות עם מיזמים ותהליכים בתעשיית ההייטק והמידע תוך היכרות עם כלים טכנולוגיים ושיטות עבודה מתקדמות. במסלול מקבלים גם הכנה לקראת מבחן PMP של ארגון PMI העולמי. במסגרת התואר השני מתקיימות התמחויות נוספות כגון תואר שני במנהל עסקים בהתמחות מימון או מסלול התמחות בשיווק. ניתן ללמוד גם במסלול רב תחומי שבו משלבים קורסים מכל עולמות התוכן בהתמחויות השונות. במוסד הלימוד פועלות תכניות נוספות לתואר מוסמך, בהן תואר שני בנדל"ן, תואר שני בהתנהגות ארגונית, תואר שני בבנקאות ושוק ההון ועוד.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בניהול פרויקטים?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בניהול פרויקטים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תואר שני בניהול פרויקטים

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני במנהל עסקים

התקבלו 117 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp