רוצה פרטים על תנאי קבלה כלכלה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תנאי קבלה - לימודי כלכלה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תנאי קבלה כלכלה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תנאי קבלה לתואר ראשון בכלכלה
 
לימודי כלכלה לתואר כיום מבוקשים ביותר במכללות ואוניברסיטאות. תואר זה ניתן ללמוד גם במסלול דו- חוגי, ולשלב אותו עם תחום נוסף. תנאי הקבלה ללימודי תואר בכלכלה משתנים לפי מוסד הלימודים. ברוב המכללות תנאי הקבלה נמדדים לפי שקלול של ציוני בחינות הבגרות וציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לציין כי ישנן מכללות שבהן ניתן להתקבל ללימודים על סמך שקלול ציוני הבגרות בלבד ללא ציון פסיכומטרי כלל.
 
להלן תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בכלכלה במכללות השונות. לתשומת לבך, נכונות המידע המוצג כאן עלולה להשתנות מעת לעת. לקבלת תנאי הקבלה מדוייקים בכל מוסד לימודים יש לפנות אל מוסדות הלימוד
 
 
אוניברסיטת תל אביב
 
בכדי להתקבל לתואר ראשון בכלכלה באוניברסיטת תל אביב יש לעמוד באחת מן הדרישות הבאות:
 
  • בגרות מלאה וציון התאמה - 620 ומעלה
  • בגרות מלאה וציון פסיכומטרי 732 לפחות
  • ממוצע בגרות 111 וציון פסיכומטרי שאינו נמוך מ - 600
 
אוניברסיטת בן גוריון בנגב
 
על מנת להתקבל לחוג ללימודי כלכלה באוניברסיטת בן גוריון עליכם למלא אחר הדרישות האלו:
 
  • תעודת בגרות
  • בגרות במתמטיקה: ציון 80 ברמת 4 יחידות או ציון 70 ברמת 5 יחידות
  • ציון פסיכומטרי שבין 670 ל - 690 ומעלה, בהתאם למסלול ההתמחות (מנהל עסקים, דו מחלקתי או חשבונאות)
  • סכם כמותי (שקלול הפרק הכמותי עם ממוצע הבגרות האופטימלי) - 660 עד 680 לפחות, בהתאם למסלול הנבחר
 
אוניברסיטת חיפה
 
הקבלה ללימודי כלכלה באוניברסיטת חיפה מותנית בקיומם של הקריטריונים הבאים:
 
  • תעודת בגרות
  • בגרות בהיקף 4 יחידות במתמטיקה בציון 80, או בהיקף 5 יחידות לימוד בציון 70; לחילופין - מעבר של מבחן מיון מחלקתי בציון 90
  • ציון סכם - בין 660 ל - 680, בהתאם למסלול הרלוונטי (כלכלה דו מחלקתי ומנהל עסקים או חשבונאות)
 
מכללת רחובות
 
בניגוד לאוניברסיטאות רגילות ולרוב המכללות בהם תנאי הקבלה הם קשים למדי, באוניברסיטה הפתוחה תנאי הקבלה כמעט בלתי קיימים. לחלק מהמכללות צריך תעודת בגרות בלבד (כמו מכללת רחובות למשל) ולמכללות אחרות אין אפילו צורך בהצגת ציוני הבגרות. למכללות רחובות יכולים להתקבל גם בעלי תעודות סיום של מכינות קדם אקדמיות. מועמדים אשר אינם עומדים בדרישות הסף הללו יכולים לפנות למכללה אשריש לה את הזכות לקבל מועמדים על פי קריטריונים נוספים כמו גיל, ניסיון ועוד.
 
קיראו בהרחבה על כלכלה במכללת רחובות.
 
מכללת רעננה
 
במכללת רעננה אין כל תנאים מוקדמים ודרישות קדם, וכל אחד יכול להירשם לקורסים הרלוונטיים ללימודי הכלכלה ולרכוש תואר ראשון. ההרשמה היא פתוחה לכולם, ואינה מותנית בתעודת בגרות או בתעודת סיום אחרת.
 
קיראו בהרחבה על כלכלה במכללת רעננה.
 
האקדמית תל אביב יפו
 
על פי אתר האינטרנט של המכללה, התנאים להגשת מועמדות ללימודים בחוג לכלכלה הם זכאות
לתעודת בגרות וציון בבחינה פסיכומטרית. השקלול של הנתונים הללו יעשה על ידי במכללה עצמה. במקצועות מסוימים תידרש גם רמה מסוימת של מתמטיקה. לקבלת מידע נוסף אודות אפשרויות הקבלה לחוג לכלכלה ניתן לפנות למשרדי המכללה.
 
 
מכללת רמת גן
 
במכללת רמת גן זכאים ללמוד לתואר ראשון של האוניברסיטה הפתוחה (על פי אתר המכללה), מועמדים בעלי תעודת בגרות ישראלית מלאה, תעודה שוות ערך, או בעלי תעודת סיום של מכינה אוניברסיטאית. אלה הם תנאים קלים למדי במיוחד יחסית לשאר המכללות. ועדת החריגים של המכללה יכולה על פי שיקול דעתה, לקבל גם מועמדים שאין להם תעודת בגרות מלאה.
 
קיראו בהרחבה על כלכלה במכללת רמת גן.
 
מכללת תל חי
 
על פי אתר האינטרנט של המכללה, ללימודי כלכלה יכולים להירשם מועמדים אשר יש להם תעודת בגרות מלאה (או תעודה שוות ערך) כן וציון פסיכומטרי. גם בעלי תעודת סיום של מכינה קדם אקדמית, ובפרט המכינה לכלכלה שמתקיימת במסגרת המכללה, יכולים להירשם לחוג. כל הנתונים הללו ישוקללו על ידי המכללה ועל פיהם תתקבל ההחלטה אם לקבל את המועמדים.
 
קיראו בהרחבה על כלכלה במכללת תל- חי.
 
מכללת עמק יזרעאל
 
על פי אתר האינטרנט של המכללה, תנאי הקבלה לתואר ראשון בכלכלה הם תעודת בגרות מלאה או תעודה שוות ערך ועמידה בבחינה הפסיכומטרית ברמה הנדרשת. ההחלטה לגבי קבלה של כל מועמד תיעשה על פי שני הקריטריונים הללו על ידי המכללה במספר שיטות. שיטה אחת היא באמצעות ציון ממוצע משוקלל של הבחינה הפסיכומטרית וממוצע הבגרות ושיטה נוספת היא ציון ממוצע גולמי (ללא שקלול בונוסים) של בחינות הבגרות בלבד. ניתן גם להתקבל על סמך ציון הבחינה הפסיכומטרית בלבד בכפוף לזכאות לתעודת בגרות.
 
קיראו בהרחבה על כלכלה במכללת עמק יזרעאל.
 
מכללת ראשון לציון
 
תנאי הקבלה לאוניברסיטה הפתוחה הם קלים מאוד ובמרכזים מסוימים אין כלל תנאי קבלה.
במכללת ראשון לציון, הלימודים הם פתוחים לכולם, וכל אחד יכול רשאי להירשם לקורסים אותם הוא בוחר ולהתחיל בצבירת נקודות לקראת תואר ראשון. אין צורך להציג תעודת בגרות או ציון פסיכומטרי כמו ברוב המכללות וזהו יתרון גדול.
 
קיראו בהרחבה על כלכלה במכללת ראשון לציון.
 
מכללת אשקלון
 
על מנת להירשם למכללה זו יש להגיש את ציוני תעודת הבגרות או את הציונים של תעודה שוות ערך אחרת. המכללה רשאית לבקש גם את ציון הפסיכומטרי. מומלץ להתייעץ עם יועצי המסלולים השונים באשר לסיכויי הקבלה לכל מסלול בטרם ההרשמה ללימודים.
 
קיראו בהרחבה על כלכלה במכללת אשקלון.
 
המרכז האקדמי רופין
 
המרכז האקדמי רופין מציע לימודי כלכלה ומנהל. על פי אתר מוסד הלימוד, יכולים להירשם סטודנטים בעלי תעודת בגרות מלאה. יש צורך בציון קבלה של 108 ומעלה, חישוב ממוצע בגרויות משוקלל וציון של 570 ומעלה בפסיכומטרי. כמו כן, נדרש ציון 620 בפסיכומטאי וממוצע בגרויות משוקלל כולל בונוסים של 100 ומעלה. בבגרות במתמטיקה נדרש ציון של לפחות 70 בבגרות ברמת 4 יחידות לימוד, בעלי הישגים נמוכים מן הנדרש צריכים לעבור בחינת מעבר, בעלי 3 יחידות במתמטיקה חייבים לעבוד קורס קדם במתמטיקה ובחינה.
 
קיראו בהרחבה על כלכלה במרכז האקדמי רופין.
 
המסלול האקדמי המכללה למנהל
 
תנאי קבלה ללימודי כלכלה במכללה זו נקבעים בכל שנה לפי ביקוש והם משתנים לפי תכניות הלימודים השונות. המעוניינים להגיש מועמדות צריכים להציג תעודת בגרות מלאה, בממוצע 85 ומעלה. עמידה בתנאי זה איננה מספיקה לקבלה אוטומטית, מתקיימות וועדות קבלה ולעיתים גם ראיון אישי. פרטים נוספים ניתן לקבל אצל יועצי הלימודים של המסלול האקדמי המכללה למינהל.
 
קיראו בהרחבה על כלכלה במכללה למנהל.
 
אוניברסיטת אריאל בשומרון
 
על פי אתר המרכז, ללימודי מנהל כלכלה יכולים להירשם מועמדים שיש להם תעודת בגרות מלאה וציון של בחינה פסיכומטרית. לכל המועמדים (למעט הנדסאים ובעלי רקע אקדמי קודם) ישוקלל הציון המשולב ועל פיו יוחלט אם כל מועמד יתקבל. ניתן להתקבל גם על סמך ציום הפסיכומטרי בלבד (אם הוא גבוה מספיק) או על סמך ציוני הבגרות (במידה והם גבוהים). כל מקרה יישקל לגופו. ישנם גם מסלולי קבלה לבוגרי מכינות קדם אקדמיות, לאנשים מעל גיל 30 ועוד.
 
קיראו בהרחבה על כלכלה באוניברסיטת אריאל.
 
המכללה האקדמית אחוה
 
על פי אתר האינטרנט של המכללה תנאי הקבלה הם תעודת בגרות מלאה (עם 4 יחידות באנגלית) או תעודת מכינה של אוניברסיטת בן גוריון בנגב וציון פסיכומטרי של לפחות 570. ישנם קריטריונים נוספים אשר ניתן להתקבל באמצעותם ללימודים אלו, בהתאם להחלטת המכללה.
 
 
האקדמית גליל מערבי
 
ללימודי כלכלה חד חוגיים מתקבלים מועמדים שברשותם ציון 520 ומעלה בפסיכומטרי וממוצע בגרות 85 ומעלה. מתקבלים גם בוגרי מכינה קדם אקדמית או מכינה 30+ בממוצע 85 ומעלה וציון 520 בפסיכומטרי. יש צורך בבגרות באנגלית ובגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד בציון של לפחות 60. למועמדים שבידיהם ניסיון פיננסי או כלכלי של לפחות שלוש שנים יש אפשרות להגיש מועמדות ללא עמידה בפסיכומטרי, מידת ההתאמה נבחנת על ידי וועדה. כדי להתקבל ללימודי כלכלה דו חוגיים, יש לעמוד בתנאי הקבלה הגבוהים ביותר מבין שני החוגים.
 
 

לבירור סיכויי הקבלה יש לפנות אל מדור הרישום והקבלה במוסד הלימודים הספציפי. חשוב לציין כי לעיתים ניתנות הקלות והטבות על רקע נתונים אישיים.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תנאי קבלה כלכלה?

רוצה לדעת יותר על תנאי קבלה כלכלה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תנאי קבלה כלכלה

חוות דעת של סטודנטים: כלכלה

התקבלו 366 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp