לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > כלכלה > תנאי קבלה כלכלה

תנאי קבלה - לימודי כלכלה


מחפש/ת מידע על לימודים? תנאי קבלה כלכלה? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
תנאי קבלה כלכלה
כלכלה ותקשורת
כלכלה וסטטיסטיקה
כלכלה ומנהל עסקים
כלכלה וניהול
כלכלה וחשבונאות
כלכלה ומדעי המחשב
כלכלה ומדעי המדינה
כלכלה וסוציולוגיה
כלכלה וחינוך
 
 
כלכלה ופסיכולוגיה
תואר בלוגיסטיקה וכלכלה
משפטים וכלכלה
לימודי ערב - כלכלה
ניהול לתואר
תואר ראשון בביטוח
בנקאות ושוק ההון
מנהל עסקים
תואר בחשבונאות
ניהול פיננסים לתעודה

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

תנאי קבלה לתואר ראשון בכלכלה
 
לימודי כלכלה לתואר כיום מבוקשים ביותר במכללות ואוניברסיטאות. תואר זה ניתן ללמוד גם במסלול דו- חוגי, ולשלב אותו עם תחום נוסף. תנאי הקבלה ללימודי תואר בכלכלה משתנים לפי מוסד הלימודים. ברוב המכללות תנאי הקבלה נמדדים לפי שקלול של ציוני בחינות הבגרות וציון הבחינה הפסיכומטרית. חשוב לציין כי ישנן מכללות שבהן ניתן להתקבל ללימודים על סמך שקלול ציוני הבגרות בלבד ללא ציון פסיכומטרי כלל.
 
להלן תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בכלכלה במכללות השונות. לתשומת לבך, נכונות המידע המוצג כאן עלולה להשתנות מעת לעת. לקבלת תנאי הקבלה מדוייקים בכל מוסד לימודים יש לפנות אל מוסדות הלימוד
 
 
אוניברסיטת תל אביב
 
בכדי להתקבל לתואר ראשון בכלכלה באוניברסיטת תל אביב יש לעמוד באחת מן הדרישות הבאות:
 
  • בגרות מלאה וציון התאמה - 620 ומעלה
  • בגרות מלאה וציון פסיכומטרי 732 לפחות
  • ממוצע בגרות 111 וציון פסיכומטרי שאינו נמוך מ - 600
 
אוניברסיטת בן גוריון בנגב
 
על מנת להתקבל לחוג ללימודי כלכלה באוניברסיטת בן גוריון עליכם למלא אחר הדרישות האלו:
 
  • תעודת בגרות
  • בגרות במתמטיקה: ציון 80 ברמת 4 יחידות או ציון 70 ברמת 5 יחידות
  • ציון פסיכומטרי שבין 670 ל - 690 ומעלה, בהתאם למסלול ההתמחות (מנהל עסקים, דו מחלקתי או חשבונאות)
  • סכם כמותי (שקלול הפרק הכמותי עם ממוצע הבגרות האופטימלי) - 660 עד 680 לפחות, בהתאם למסלול הנבחר
 
אוניברסיטת חיפה
 
הקבלה ללימודי כלכלה באוניברסיטת חיפה מותנית בקיומם של הקריטריונים הבאים:
 
  • תעודת בגרות
  • בגרות בהיקף 4 יחידות במתמטיקה בציון 80, או בהיקף 5 יחידות לימוד בציון 70; לחילופין - מעבר של מבחן מיון מחלקתי בציון 90
  • ציון סכם - בין 660 ל - 680, בהתאם למסלול הרלוונטי (כלכלה דו מחלקתי ומנהל עסקים או חשבונאות)
 
מכללת רחובות
 
בניגוד לאוניברסיטאות רגילות ולרוב המכללות בהם תנאי הקבלה הם קשים למדי, באוניברסיטה הפתוחה תנאי הקבלה כמעט בלתי קיימים. לחלק מהמכללות צריך תעודת בגרות בלבד (כמו מכללת רחובות למשל) ולמכללות אחרות אין אפילו צורך בהצגת ציוני הבגרות. למכללות רחובות יכולים להתקבל גם בעלי תעודות סיום של מכינות קדם אקדמיות. מועמדים אשר אינם עומדים בדרישות הסף הללו יכולים לפנות למכללה אשריש לה את הזכות לקבל מועמדים על פי קריטריונים נוספים כמו גיל, ניסיון ועוד.
 
קיראו בהרחבה על כלכלה במכללת רחובות.
 
מכללת רעננה
 
במכללת רעננה אין כל תנאים מוקדמים ודרישות קדם, וכל אחד יכול להירשם לקורסים הרלוונטיים ללימודי הכלכלה ולרכוש תואר ראשון. ההרשמה היא פתוחה לכולם, ואינה מותנית בתעודת בגרות או בתעודת סיום אחרת.
 
קיראו בהרחבה על כלכלה במכללת רעננה.
 
האקדמית תל אביב יפו
 
על פי אתר האינטרנט של המכללה, התנאים להגשת מועמדות ללימודים בחוג לכלכלה הם זכאות
לתעודת בגרות וציון בבחינה פסיכומטרית. השקלול של הנתונים הללו יעשה על ידי במכללה עצמה. במקצועות מסוימים תידרש גם רמה מסוימת של מתמטיקה. לקבלת מידע נוסף אודות אפשרויות הקבלה לחוג לכלכלה ניתן לפנות למשרדי המכללה.
 
 
מכללת רמת גן
 
במכללת רמת גן זכאים ללמוד לתואר ראשון של האוניברסיטה הפתוחה (על פי אתר המכללה), מועמדים בעלי תעודת בגרות ישראלית מלאה, תעודה שוות ערך, או בעלי תעודת סיום של מכינה אוניברסיטאית. אלה הם תנאים קלים למדי במיוחד יחסית לשאר המכללות. ועדת החריגים של המכללה יכולה על פי שיקול דעתה, לקבל גם מועמדים שאין להם תעודת בגרות מלאה.
 
קיראו בהרחבה על כלכלה במכללת רמת גן.
 
מכללת תל חי
 
על פי אתר האינטרנט של המכללה, ללימודי כלכלה יכולים להירשם מועמדים אשר יש להם תעודת בגרות מלאה (או תעודה שוות ערך) כן וציון פסיכומטרי. גם בעלי תעודת סיום של מכינה קדם אקדמית יכולים להירשם לחוג. כל הנתונים הללו ישוקללו על ידי המכללה ועל פיהם תתקבל ההחלטה אם לקבל את המועמדים.
 
קיראו בהרחבה על כלכלה במכללת תל- חי.
 
מכללת עמק יזרעאל
 
על פי אתר האינטרנט של המכללה, תנאי הקבלה לתואר ראשון בכלכלה הם תעודת בגרות מלאה או תעודה שוות ערך ועמידה בבחינה הפסיכומטרית ברמה הנדרשת. ההחלטה לגבי קבלה של כל מועמד תיעשה על פי שני הקריטריונים הללו על ידי המכללה במספר שיטות. שיטה אחת היא באמצעות ציון ממוצע משוקלל של הבחינה הפסיכומטרית וממוצע הבגרות ושיטה נוספת היא ציון ממוצע גולמי (ללא שקלול בונוסים) של בחינות הבגרות בלבד. ניתן גם להתקבל על סמך ציון הבחינה הפסיכומטרית בלבד בכפוף לזכאות לתעודת בגרות.
 
קיראו בהרחבה על כלכלה במכללת עמק יזרעאל.
 
מכללת ראשון לציון
 
תנאי הקבלה לאוניברסיטה הפתוחה הם קלים מאוד ובמרכזים מסוימים אין כלל תנאי קבלה.
במכללת ראשון לציון, הלימודים הם פתוחים לכולם, וכל אחד יכול רשאי להירשם לקורסים אותם הוא בוחר ולהתחיל בצבירת נקודות לקראת תואר ראשון. אין צורך להציג תעודת בגרות או ציון פסיכומטרי כמו ברוב המכללות וזהו יתרון גדול.
 
קיראו בהרחבה על כלכלה במכללת ראשון לציון.
 
מכללת אשקלון
 
על מנת להירשם למכללה זו יש להגיש את ציוני תעודת הבגרות או את הציונים של תעודה שוות ערך אחרת. המכללה רשאית לבקש גם את ציון הפסיכומטרי. מומלץ להתייעץ עם יועצי המסלולים השונים באשר לסיכויי הקבלה לכל מסלול בטרם ההרשמה ללימודים.
 
קיראו בהרחבה על כלכלה במכללת אשקלון.
 
המרכז האקדמי רופין
 
המרכז האקדמי רופין מציע לימודי כלכלה ומנהל. על פי אתר מוסד הלימוד, יכולים להירשם סטודנטים בעלי תעודת בגרות מלאה. יש צורך בציון קבלה של 108 ומעלה, חישוב ממוצע בגרויות משוקלל וציון של 570 ומעלה בפסיכומטרי. כמו כן, נדרש ציון 620 בפסיכומטאי וממוצע בגרויות משוקלל כולל בונוסים של 100 ומעלה. בבגרות במתמטיקה נדרש ציון של לפחות 70 בבגרות ברמת 4 יחידות לימוד, בעלי הישגים נמוכים מן הנדרש צריכים לעבור בחינת מעבר, בעלי 3 יחידות במתמטיקה חייבים לעבוד קורס קדם במתמטיקה ובחינה.
 
קיראו בהרחבה על כלכלה במרכז האקדמי רופין.
 
המסלול האקדמי המכללה למנהל
 
תנאי קבלה ללימודי כלכלה במכללה זו נקבעים בכל שנה לפי ביקוש והם משתנים לפי תכניות הלימודים השונות. המעוניינים להגיש מועמדות צריכים להציג תעודת בגרות מלאה, בממוצע 85 ומעלה. עמידה בתנאי זה איננה מספיקה לקבלה אוטומטית, מתקיימות וועדות קבלה ולעיתים גם ראיון אישי. פרטים נוספים ניתן לקבל אצל יועצי הלימודים של המסלול האקדמי המכללה למינהל. קיראו בהרחבה על כלכלה במכללה למנהל.
 
אוניברסיטת אריאל בשומרון
 
על פי אתר המרכז, ללימודי מנהל כלכלה יכולים להירשם מועמדים שיש להם תעודת בגרות מלאה וציון של בחינה פסיכומטרית. לכל המועמדים (למעט הנדסאים ובעלי רקע אקדמי קודם) ישוקלל הציון המשולב ועל פיו יוחלט אם כל מועמד יתקבל. ניתן להתקבל גם על סמך ציום הפסיכומטרי בלבד (אם הוא גבוה מספיק) או על סמך ציוני הבגרות (במידה והם גבוהים). כל מקרה יישקל לגופו. ישנם גם מסלולי קבלה לבוגרי מכינות קדם אקדמיות, לאנשים מעל גיל 30 ועוד.
 
קיראו בהרחבה על כלכלה באוניברסיטת אריאל.
 
המכללה האקדמית אחוה
 
על פי אתר האינטרנט של המכללה תנאי הקבלה הם תעודת בגרות מלאה (עם 4 יחידות באנגלית) או תעודת מכינה של אוניברסיטת בן גוריון בנגב וציון פסיכומטרי של לפחות 570. ישנם קריטריונים נוספים אשר ניתן להתקבל באמצעותם ללימודים אלו, בהתאם להחלטת המכללה.
 
 
האקדמית גליל מערבי
 
ללימודי כלכלה חד חוגיים מתקבלים מועמדים שברשותם ציון 520 ומעלה בפסיכומטרי וממוצע בגרות 85 ומעלה. מתקבלים גם בוגרי מכינה קדם אקדמית או מכינה 30+ בממוצע 85 ומעלה וציון 520 בפסיכומטרי. יש צורך בבגרות באנגלית ובגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד בציון של לפחות 60. למועמדים שבידיהם ניסיון פיננסי או כלכלי של לפחות שלוש שנים יש אפשרות להגיש מועמדות ללא עמידה בפסיכומטרי, מידת ההתאמה נבחנת על ידי וועדה. כדי להתקבל ללימודי כלכלה דו חוגיים, יש לעמוד בתנאי הקבלה הגבוהים ביותר מבין שני החוגים.
 
 

לבירור סיכויי הקבלה יש לפנות אל מדור הרישום והקבלה במוסד הלימודים הספציפי. חשוב לציין כי לעיתים ניתנות הקלות והטבות על רקע נתונים אישיים.

 

רוצה לדעת יותר על תנאי קבלה כלכלה? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על תנאי קבלה כלכלה
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד תנאי קבלה כלכלה


אוניברסיטת חיפה - לימודי כלכלה ומדעי המדינה המכללה האקדמית צפת - לימודי כלכלה וניהול
מכללת עמק יזרעאל - לימודי כלכלה וניהול בהתמחות מימון מכללת רחובות - לימודי כלכלה לתואר ראשון
אוניברסיטת בר אילן - לימודי כלכלה וחשבונאות מורחב האוניברסיטה העברית - לימודי כלכלה ולימודי אסיה, לימודי אסיה וכלכלה דו חוגי
אוניברסיטת בן גוריון - לימודי כלכלה וחשבונאות הטכניון - לימודי כלכלה וניהול לתואר ראשון
האקדמית גליל מערבי - לימודי חשבונאות במסלול דו חוגי עם כלכלה, לימודי כלכלה וחשבונאות אוניברסיטת בן גוריון קמפוס אילת - לימודי כלכלה וחשבונאות
אוניברסיטת תל אביב - לימודי כלכלה ומזרח אסיה דו חוגי האקדמית תל אביב יפו - לימודי כלכלה וניהול בהתמחות נדל"ן
אפיק מעבר בלימודי כלכלה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת תל אביב אפיק מעבר בלימודי כלכלה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת חיפה
המרכז הבינתחומי הרצליה - לימודי כלכלה ויזמות לתואר ראשון דו חוגי המכללה האקדמית ספיר - לימודי כלכלה וניהול בהתמחות שוק ההון, ביטוח ומימון
אוניברסיטת חיפה - לימודי כלכלה ומזרח אסיה האקדמית תל אביב יפו - לימודי כלכלה וניהול במסלול ישיר לתואר שני במנהל עסקים
אוניברסיטת תל אביב - לימודי כלכלה וסטטיסטיקה האוניברסיטה העברית - לימודי כלכלה וסטטיסטיקה בהתמחות אקטואריה
המסלול האקדמי המכללה למינהל - לימודי כלכלה וניהול בהתמחות שמאות מקרקעין מכללת רמת גן - לימודי כלכלה וניהול
אוניברסיטת בר אילן - לימודי כלכלה ומנהל עסקים האוניברסיטה העברית - לימודי כלכלה וחשבונאות דו חוגי
אוניברסיטת בן גוריון - לימודי כלכלה ומנהל עסקים אוניברסיטת בן גוריון - לימודי כלכלה ומתמטיקה
אוניברסיטת בן גוריון - לימודי כלכלה וניהול מערכות בריאות - דו חוגי המרכז הבינתחומי הרצליה - לימודי כלכלה וקיימות
המכללה האקדמית עמק יזרעאל - לימודי כלכלה וניהול בהתמחות חשבונאות המסלול האקדמי המכללה למינהל - לימודי כלכלה וניהול בהתמחות שוק ההון
       


חוות דעת של סטודנטים: כלכלה (612 חוות דעת)
התקבלו 612 דירוגים בציון ממוצע: 4.0 מתוך 5    
עינב,אוניברסיטת אריאל, אריאל - כלכלה ומנהל עסקים, 03/06/2019
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אוהבת את היחס האישי שנותנים המרצים, את הפעילות של אגודת הסטודנטים, את האפשרות לכמה תגבורים שרוצים, את החשיבות לחברות ואחדות זה לזה- רק מעצם היותנו סטודנטים באריאל.
לא אוהבת שלא הכינו אותו לרמה הגבוהה שיש, קצת לא הייתי מוכנה לזה.

על הקמפוס
האוניברסיטה משקיעה המון בהצלחת התלמידים ובו זמנית לא מורידה ברמה, האווירה באוניברסיטה לבבית ומקבלת, אפשר לבוא בפיג'מה לשיעור ושזה ירגיש הכי טבעי, משפחתי, כמו באיזה קיבוץ!
נאור,האוניברסיטה הפתוחה, לימודי כלכלה - האוניברסיטה הפתוחה, 20/05/2019
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אוהב את הדינמיות בלימודים ואת הלמידה העצמאית ומהבית, פחות אוהב שאין יחס אישי בין המרצה לסטודנט

על הקמפוס
קומפוסט האוניברסיטה הפתוחה בפתח תקווה הוא מבנה חדש- מכללת פתח תקווה יש כיתות לימוד גדולות ומאוד נוחות מקום מאוד מושק
 
פורומים בתחום
פורום לימודי כלכלה
פורום לימודי שוק ההון
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
קורס כלכלה- לימודי תעודה
לימודים לתואר שני בכלכלה
כמה מרוויח כלכלן בישראל?
כמה מרוויח אנליסט בישראל?
כמה מרוויח יועץ השקעות בישראל?
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לכלכלה
תואר בכלכלה - המסלול האקדמי
תואר בכלכלה - מכללת אשקלון
תואר בכלכלה - אוניברסיטת חיפה
מכללת אשקלון - לימודי כלכלה וחשבונאות
תואר בכלכלה - האקדמית תל אביב יפו
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על תנאי קבלה כלכלה?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד כלכלה
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
בחירת מסלול ומוסד לימודים (לפני 10 שעות, 36 דקות)
ניהול בבן גוריון או כלכלה ומנהל עסקים באריאל? (לפני 4 ימים, 13 שעות, 46 דקות)
לימודי כלכלה וניהול בבר אילן (לפני 6 ימים, 11 שעות, 33 דקות)
השלמה לתואר בכלכלה לבוגרי תואר ראשון בניהול (לפני 11 ימים, 14 שעות, 10 דקות)
כלכלה וניהול בבר אילן או מכללה? (לפני 11 ימים, 21 שעות, 19 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD