רוצה פרטים על הסבה לכלכלה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

הסבה לכלכלה - לימודי כלכלה לאקדמאים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הסבה לכלכלה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הסבת אקדמאים לכלכלה

 

בוגרי לימודים אקדמיים במגוון ענפים המעוניינים לשנות כיוון מקצועי ולהשתלב בקריירה בתחום הפיננסי יכולים לבחור בלימודי כלכלה. חלק מן האקדמאים המתעניינים בלימודים אלה הם בעלי רקע לימודי קודם במקצועות משיקים, כגון מנהל עסקים, חשבונאות או מדעי המדינה, בעוד אחרים מגיעים מענפים שנחשבים "רחוקים" מכלכלה, כגון חינוך, מדעים ועוד.


כיום, אין מסלול ייעודי להסבת אקדמאים בכלכלה, אולם בעלי תואר ראשון המעוניינים ללמוד תחום זה יכולים למצוא אפשרויות שונות להשלמת התואר בפרק זמן מקוצר. בהתאם לרקע הלימודי הקודם שברשותם, אותם אקדמאים יכולים להשלים את לימודי הכלכלה כחוג לאחר תואר, כתואר נוסף או במסלולים מקוצרים לבוגרי מקצועות מסוימים.

 

 

מסלולים אפשריים


אקדמאים שברצונם ללמוד תואר בתחום הכלכלה יכולים לבחור מבין מספר אפשרויות:

 

לימודים לבעלי תואר ראשון


בוגרי תואר ראשון המעוניינים ללמוד כלכלה יכולים לעשות זאת כתואר ראשון נוסף. עבור חלק מן הסטודנטים בוגרי מקצועות משיקים כגון ניהול או חשבונאות, ייתכן כי ניתן לקבל פטורים מקורסים מסוימים וכך לקצר את משך התואר הנוסף. עם זאת, עבור מי שאינם בוגרי מקצועות רלוונטיים לא ניתן תמיד לקבל פטורים, משמעות הדבר היא כי יש להשלים תואר נוסף מלא באורך של שלוש שנים וללמוד את כל הקורסים המתחייבים במסגרתו.

 

חוג לאחר תואר


במסלולי חוג לאחר תואר יכולים אקדמאים להרחיב את הידע בתחום דעת ששונה מזה שלמדו לתואר הראשון. הם לומדים את הקורסים הנדרשים לקבלת התואר החדש, תוך קבלה של פטורים מסוימים על סמך לימודיהם הקודמים, בהיקף המוכר ומוסכם על מוסד הלימודים. תכניות אלה מתאימות במיוחד למי שמעוניינים לשנות כיוון מקצועי ולקחת חלק במסלול מקוצר לצורך השלמת התואר במקצוע החדש. יש לציין כי במסלולים אלה הסטודנטים מקבלים תעודה המהווה נספח לתואר הראשון הקודם שלהם, ואינם מקבלים ברוב המקרים תואר ראשון נוסף.

 

הסבה לראיית חשבון


מסלולים אלה מיועדים לבוגרי תואר ראשון במקצועות כגון ניהול או כלכלה ובהם ניתן להשלים את הקורסים הנדרשים לקבלת תואר בחשבונאות. התואר המוענק הוא לרוב חשבונאות עם חטיבה בכלכלה. הבוגרים גם מקבלים פטורים מחלק מבחינות המועצה, שאותן יש לעבור כדי לקבל את רישיון רואי החשבון. בדרך כלל מסלולי הסבת אקדמאים לחשבונאות הם מקוצרים וניתן להשלימם תוך פרק של כשנתיים.


מה לומדים?


במהלך לימודי כלכלה הסטודנטים בוחנים מגוון של תיאוריות, כלים ותהליכים הנוגעים לפעילות המשק ולשוק הפיננסי. הם לומדים על תהליכי קבלת החלטות פיננסיות של יצרנים, ארגונים וצרכנים וכן על הגורמים השונים המרכיבים את המשק הישראלי ואת זה הגלובלי. בהמשך לומדים על מדיניות כלכלית וציבורים ועל מושגים כגון ריבית, מיסוי, אינפלציה, תמחור, צמיחה, השקעות ועוד. נוסף על כך, הם מפתחים מיומנויות כמותיות וביקורתיות שנחוצות לשם שימוש בנתונים כלכליים, לחיזוי מגמות במשק ולהשוואה בין תופעות ותהליכים. לשם כך הם לוקחים חלק בקורסים מתמטיים ומדעיים בענפים כגון סטטיסטיקה והסתברות.

 

מתכונת הלימוד


אורך הלימודים הוא כשלוש שנים. סטודנטים שזכאים לפטורים יכולים במקרים מסוימים לקצר את משך הזמן הדרוש להשלמת התואר. בחלק מן התכניות לחוג לאחר תואר אורך הלימודים הוא כשנתיים.


במהלך לימודיהם, האקדמאים נדרשים לקחת חלק בקורסים עיוניים ומעשיים הנדרשים לקבלת התואר. בין היתר מתקיימות סדנאות שבהן מנתחים מדיניות פיננסית, דנים במקרי בוחן מן הנעשה במשק ועוד.

 

תנאי קבלה


תנאי הקבלה לכלכלה על סמך תואר ראשון קודם משתנים ממוסד למוסד. במרבית המוסדות, ניתן להתקבל על סמך ממוצע ציונים שבים 80 - 85 בתואר הראשון. חלק מהתכניות מיועדות בעיקר לבוגרי מקצועות משיקים, כגון תחומי לימוד ניהוליים או פיננסיים. כמו כן, ישנם מוסדות שבהם מביאים בחשבון גם את הישגי המועמדים בפסיכומטרי בדגש כמותי, שאותו משקללים עם ממוצע הציונים לתואר. במקרים מסוימים יש לעבור ראיון בפני וועדה לבדיקת ההתאמה לתכנית.


קבלת פטורים על סמך הלימודים הקודמים תלויה בשיקולי כל מוסד לימוד. בחלק מן המקרים יכולים בוגרי תואר ראשון במקצועות שיש בהם חפיפה מסוימת (בדרך כלל מקצועות כגון מנהל עסקים, ניהול, חשבונאות וכדומה) יכולים לקבל פטורים מן הקורסים החופפים. עם זאת, ברוב המוסדות הסטודנטים נדרשים ללמוד כשלושת רבעי מן המכסה של הקורסים הנדרשים לקבלת התואר.

 

תעודה


בסיום הלימודים מקבלים הסטודנטים תואר ראשון BA בכלכלה. במסלולים לחוג לאחר תואר, הם מקבלים תעודה שאותה מצרפים לתואר הראשון הקודם שברשותם, המעידה על השלמת החוג החדש.

 

אפשרויות תעסוקה


קיימים אפיקי תעסוקה רבים שבהם יכולים לבחור בוגרי התואר. בין המסגרות שבהם משתלבים הבוגרים ניתן למצוא בנקים, חברות ביטוח, חברות השקעות, ארגוני הייטק ופינטק (טכנולוגיה פיננסית) וכן ארגונים במגזר הציבורי. הם יכולים למלא תפקידים מגוונים כגון אנליסטים פיננסיים, יועצים, בנקאים, מלווים עסקיים, יועצי השקעות, רפרנטים בתחום האשראי, סוחרים בשוק ההון, אנשי מימון, מנהלי מוצר, מנהלי אסטרטגיה עסקית ועוד.


כדי להשתלב בחלק מן התפקידים יש צורך ברישיונות מקצועיים, כגון בתחום ההשקעות והפנסיה. את הרישיון מקבלים לאחר מעבר של מספר מבחנים ממשלתיים שנערכים מטעם גורמים כגון הרשות לניירות ערך או משרד האוצר. במוסדות רבים מאפשרים לסטודנטים ללמוד בקורסים המכינים לקראת אותן בחינות ואף מקנים פטורים מחלק מן הבחינות.

 

איפה לומדים?


האפשרות ללמוד לתואר נוסף בכלכלה קיימת בחלק ממוסדות הלימוד ומומלץ לוודא מול כל מוסד את קיומן של תכניות אלה.
מסלולי חוג לאחר תואר מתקיימים במוסדות הבאים:


אוניברסיטת אריאל בשומרון: הלימודים מותאמים לסטודנטים ממגוון של דיפציפלינות, כאשר הקבלה מותנית באישור של וועדה במחלקה. אורך התכנית כשנה אולם עשוי להיות ממושך יותר בהתאם לרקע האקדמי הקודם, שכן התכנית מותאמת אישית לכל אחד מן המשתתפים. באוניברסיטה ניתן למצוא מסלולים נוספים לחוג לאחר תואר במקצועות מדעי החברה ומדעי הרוח.


אוניברסיטת תל-אביב: זהו אחד מן החוגים שבהם ניתן להשלים חוג לאחר תואר במסגרת הפקולטה למדעי החברה. התכנית כוללת את קורסי הבחירה והחובה הנדרשים לקבלת התעודה וכן קורסים בכלכלת ישראל וסמינרים. ניתן להשלים את התכנית בפרק זמן של כשנתיים.


אוניברסיטת חיפה: באוניברסיטת חיפה מאפשרים לבוגרי לימודי משפטים ללמוד בתכנית חוג לאחר תואר, ולקבל תעודה המעידה על אישור סיום הלימודים בתחום הכלכלה. בתכנית המשותפת נכללים קורסים משני הענפים לרבות קורסים כמותיים ופיננסיים. ניתן להשלים את המסלול תוך פרק זמן של כארבע שנים, לפי נהלי מוסד הלימוד.

 

לימודי המשך


מי שברצונם להמשיך להעמיק את הידע הפיננסי שברשותם יכולים להמשיך גם לתואר שני בכלכלה שמוצע כיום במגוון אוניברסיטאות ומכללות. קיימים גם מסלולים מחקריים שבהם כותבים תזה ומפתחים את המיומנויות הנדרשות להשתלבות בקריירה מחקרית באקדמיה ובמכונים כלכליים. אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים היא לימודי תעודה במקצועות פיננסיים שונים, שבהם ניתן לפתח מיומנויות פרקטיות חיוניות במשק.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הסבה לכלכלה?

רוצה לדעת יותר על הסבה לכלכלה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית

התקבלו 85 דירוגים בציון ממוצע 3.9 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp