רוצה פרטים על שכר מורה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

כמה מרוויחים מורים בישראל?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על שכר מורה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


שכר מורים/ מחנכים - כמה מרוויח מורה בישראל?


מקצועות ההוראה הם אומנם אחד מהמקצועות החשובים והמוערכים ביותר, אך כידוע אנשי חינוך והוראה רבים מוחים על תנאי ההעסקה והשכר שלהם וחשים כי הוא אינו משקף את עבודתם שיכולה להיות לעיתים קרובות קשה ומאתגרת. עם זאת, גם בין המורים ועובדי ההוראה השונים קיימים הבדלים מהותיים בכל הנוגע לשכר.

 

רוצה ללמוד חינוך עם עזרה בעלויות ובמימון הלימודים?

 

 

רמות שכר

 

סוג המשרה

0-5 שנות ניסיון

5-10 שנות ניסיון

מורה מחנך/ת

5,000-6,500 ₪ בחודש

6,000-9,000 ₪ בחודש

מורה בבית ספר יסודי

5,000-6,500₪ בחודש

6,000-8,000 ₪ בחודש

מורה חינוך מיוחד

3,000-4,800 ₪ בחודש

5,000-7,000 ₪ בחודש

מורה מקצועי/ת

5,330-6,500 ₪ בחודש

6,000-11,500 ₪ לחודש

מורה למתמטיקה

5,500-6,000 ₪ בחודש

5,500-10,000 ₪ בחודש

מורה לאנגלית

5,500-6,000 ₪ בחודש

5,500-11,000 ₪ בחודש

גננת מוסמכת

4,800-5,500 ₪ בחודש

6,000-7,500 ₪ בחודש

 

* נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת.

 

שכר מורים ושעות עבודה

 

שכר מורה תלוי בהשכלתו (תואר ראשון, תואר שני או דוקטור) בשנות הניסיון שרכש בהוראה, בכיתות הלימוד (חינוך יסודי, על יסודי הכנה לבגרויות) וכמובן, האם המורה מלמד במסגרת חינוכית ציבורית ומקבל את המשכורת ממשרד החינוך לעומת מורה בבית ספר פרטי (אקסטרני) שמלמד במסגרת בית ספר פרטי. במקרה שכזה ההבדל יכול להיות מהותי, כאשר מורים בבית ספר פרטי יכולים להרוויח כפול ממורים בבית ספר ציבורי ממלכתי.

 

הבדל נוסף הוא האם המורה מגיש לבגרויות. הגשה לבגרויות מקנה נקודות זכות נוספות שבאות לידי ביטוי במשכורת. אנשי הוראה יכולים להרוויח גם משיעורים פרטיים, כאן הפרמטר המרכזי הוא מקצוע הלימודים. מורים פרטיים למתמטיקה מרווחים יותר לשעה ממורים פרטיים במקצועות ההומאניים כגון לימודי היסטוריה או ספרות. גם שעות העבודה משתנות בהתאם למשרה. אנשי הוראה עובדים בין 80-120 שעות במשרת הוראה מלאה ונהנים מחופשי החגים וחופשת הקיץ הארוכה.

 

עבור בעלי תפקידים נוספים במערכת, כגון יועצים, רכזים ומנהלים, רמות השכר נקבעות בהתאם לפי רמת ההשכלה, שנות הוותק והדרגה המקצועית כך למשל שכר ייעוץ חינוכי תלוי בהיקף שעות הייעוץ השבועיות ובסוג ההשכלה שברשות היועצים.

 

מורה למתמטיקה בתיכון


בבתי הספר העל יסודיים, מורים למתמטיקה מרוויחים בדרך כלל בין 9,000 - 10,000 שקלים לחודש. עובדי הוראה ותיקים במיוחד במקצוע יכולים להגיע לטווח שבין 15,000 - 20,000 שקלים לחודש בממוצע. כיום קיים מחסור משמעותי למורים במקצוע זה, בעיקר בחטיבות העליונות ולהגשה לבגרות ברמת 4 ו - 5 יחידות לימוד, במשרד החינוך מעודדים אנשי הוראה חדשה לבחור במקצוע ולהשתלב בו.

 

 רוצה לדעת יותר על לימודי חינוך?

 


ההבדל בין מורים בבתי ספר ציבוריים ופרטיים


בשנים האחרונות החל מהפך בתחום החינוך ואנו עדים לתופעה בה נפתחים יותר ויותר בתי ספר וגנים פרטיים. אם בעבר הלא רחוק, תלמידי בתי הספר הפרטיים נחשבו לילדים בעלי קשיים הזקוקים לתשומת לב אישית, כיום הורים בעלי אמצעים מעוניינים לשלוח את ילדיהם ללמוד בבתי ספר פרטיים ואקסטרניים בעלי משאבים גדולים יותר הכוללים כיתות לימוד קטנות ומאפשרים לכל תלמיד לקבל יחס אישי ולמצות את הפוטנציאל שבו.

 

גם שכר המורים משתנה בין בתי הספר הציבוריים והפרטיים כאשר לרוב, בבתי ספר פרטיים השכר ההתחלתי יהיה זהה לשכר של מורה בעל וותק של חמש שנים ומעלה במערכת החינוך הממלכתית. אולם, חשוב לציין כי עבור מורים רבים מקצוע ההוראה הוא שליחות והם מעדיפים לעבוד דווקא בבתי הספר הציבוריים, על אף ההבדלים המשמעותיים בשכר.

 

מורים פרטיים


שכר מורה פרטי נע בממוצע בין 12,000 - 13,000 שקלים לחודש. השכר של מורים אלה הוא לרוב שעתי, לפי שיעור. התעריפים משתנים בין המורים, וכן בהתאם למקצוע הנלמד, אולם בדרך כלל המחיר לשעה נע בין 150 - 250 שקלים. גובה המשכורת תלוי במידה רבה בכמות השיעורים שאותה מלמדים מדי חודש, וכן בפיתוח של קהל לקוחות קבוע. מורים פרטיים ותיקים במיוחד המכינים לבגרות גובים לרוב תעריף שבין 150 - 200 שקלים לשעה.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על שכר מורה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד שכר מורה
Whatsapp Whatsapp