לימודים בישראל

פרסמו אצלנו

תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו

לימודים > פורום לימודים > פורום לימודי חינוך > ההבדל בין מורה עם תעודת הוראה למורה ללא תעודת הוראה

ההבדל בין מורה עם תעודת הוראה למורה ללא תעודת הוראה

תודה שבחרת לבקר באתר שלנו:

11:31  3/6/2013 אירית ההבדל בין מורה עם תעודת הוראה למורה ללא תעודת הוראה
למנהלי הפורום שלום רב,
אני בוגרת תואר ראשון בספרות ובפילוסופיה ובעלת תעודת הסמכה בעריכת לשון מטעם האוניברסיטה. במשך כשמונה עשרה שנים עסקתי בהוראה, במחקר ובעריכת לשון באקדמיה ובימים אלה אני משלימה לימודים לתואר שני בלשון. לפני כשנה פוטרתי ממקום עבודתי בשל קשיי תקציב, ועתה אני מבקשת להשתלב במערכת החינוך, אך אין בידיי תעודת הוראה. משיחות עם חברים שעובדים כמורים הבנתי כי תנאי העסקתי יכולים להיפגע אם אין בידיי רישיון הוראה. אשמח אם תוכלו לומר לי מהם ההבדלים בין מורה בעל תעודת הוראה לבין זה שאין בידיו תעודה כזו, והאם יש חשיבות לתארים האקדמיים במערכת החינוך.
תודה על תשומת הלב.
אירית

הוספת תגובה

13:23  1/7/2015 רחל מורה ביסודי ללא רשיון הוראה  
היי אירית,
האם מותר למורה ביסודי ללמד מקצוע ללא רישיון הוראה קבוע? למרות שלא מוסמך ללמד מקצוע זה.
תודה,
רחל  

הוספת תגובה

9:46  9/8/2015 נועה סטרוז רישיון הוראה קבוע ועבודה חינוכית  
שלום רחל,

למיטב ידיעתי רישיון הוראה קבוע נועד למורים בחטיבות הביניים ובתיכונים, בעלי תואר שני או שלישי בתחום הספציפי בו התמקצעו במהלך הלימודים ולכן אין קשר בינו לבין העבודה בבתי ספר יסודיים עם זאת אני ממליצה לפנות למפקחת שלך לקבלת אישור סופי.

בברכה,
נעה  

הוספת תגובה

12:25  3/6/2013 מכללת אורנים ההבדל בין מורה עם תעודת הוראה למורה ללא תעודת הוראה  
היי אירית ותודה על פנייתך.
בשנים האחרונות משרד החינוך החל ברפורמה מסוימת בו הוא "מבקש" מכל עובדי החינוך וההוראה להיות בעלי תואר ראשון ותעודת הוראה בתחום דעת מסוים. מה זה בעצם אומר זה שמורה ללא תעודת הוראה יידרש לגשת ללימודים להשלימה- זה ההבדל ביניהם. אם הגעת מתואר ראשון בספרות תוכלי להוציא תעודת הוראה בספרות במשך שנה-שנה וחצי כאשר תדרשי בעצם בהשלמות בתחום החינוך ואולי מעט מאוד בתחום הספרות, תלוי בשכבות הגילאים אותם תרצי ללמד (יסודי או על יסודי). אני מציעה לך להגיע אלינו ליום הפתוח השבוע ביום שישי ה7/6 בין השעות 9-12 בכדי לשמוע מידע מפורט יותר בנושא ואף להפגש עם ראש החוג להכשרות אקדמאים על מנת שתוכל לייעץ לך לעומק בנושא. שיהיה בהצלחה! אשמח לעמוד לרשותך בשאלות נוספות.
אורלי יצחקי- מכללת אורנים.  

הוספת תגובה

13:32  26/10/2016 ענת אזולאי שכר  
אני סטודנטית לחינוך תאר ראשון שנה ב עובדת בבית ספר לחינוך מיוחד מעונינת לדעת פרטים  

הוספת תגובה

7:42  30/10/2016 נועה סטרוז באילו פרטים את מעוניינת?  
שלום ענת,

לא ברור מה בדיוק את מעוניינת לדעת ועל מה את מעוניינת לקבל פרטים. אשמח מאוד לסייע לך אך אני צריכה לדעת באיזה תחום.

תוכלי לפנות אלינו בשנית באמצעות הפורום או להשאיר את הפרטים שלך בטופס יצירת הקשר המקוון שצירפתי עבורך כקישור בתחתית ההודעה ויועץ מטעמנו יחזור אלייך בהקדם.

בברכה,
נעה  

יצירת קשר

הוספת תגובה

12:35  3/6/2013 אירית המשך לשאלה  
היי אורלי,

תודה על תשובתך המהירה והמפורטת. אשתדל מאוד להגיע ליום הפתוח במכללה. נשמע מעניין מאוד ויכול לתת לי תמונה מלאה יותר. אני מבקשת לשאול רק עוד שאלה אחת חשובה: כאשר אסיים בשעה טובה את התואר השני בלשון, האם אוכל להשתלב בהוראת לשון ולא בהוראת ספרות (מקצוע הלימודים בתואר הראשון)? כלומר האם אוכל להוציא תעודת הוראה בלשון?  

הוספת תגובה

19:19  9/6/2013 מכללת אורנים המשך לשאלתך  
היי אירית,
לא אמורה להיות שום בעיה מהבחינה הזו. תצטרכי לשלוח את האישורים על התואר ואת גיליון הציונים שלך על מנת שיבנו לך תכנית לימודים. תוכליל השתלב במסלול ההוראה בהתאם לתחום שבו תבחרי. שיהיה בהצלחה!
אורלי יצחקי- מכללת אורנים.  

הוספת תגובה

23:00  13/10/2016 מוניר האם מותר למורה ביסודי ללמד מקצוע ללא רישיון הוראה  
ללמד מקצוע ללא רישיון הוראה  

הוספת תגובה

7:51  23/10/2016 נועה סטרוז הוראה ללא תעודת הוראה  
שלום מוניר,

בעקרון, מורה עם תעודת הוראה במקצוע אחד לא יכול ללמד מקצוע אחר שלא הוסמך בו להוראה.
יש בתי ספר שחורגים מההנחיות במידה ואין להם מורים בתחום הנדרש אך זה לא משהו גורף והוא בד"כ מאושר באופן ספציפי עבורם.
אם מורה מסויים הוסמך להוראת לשון הוא אינו יכול ללמד מתמטיקה ולהפך.

אני ממליצה לך להשאיר את הפרטים שלך בטופס יצירת הקשר שצירפתי עבורך כקישור בתחתית ההודעה ויועץ מטעמנו יוכל לחזור אלייך ולהסביר לך על תהליך קבלת תעודת ההוראה באופן אישי ואם יהיו לך שאלות נוספות הוא יוכל לענות עליהם.

בברכה,
נעה  

יצירת קשר

הוספת תגובה

23:53  29/10/2017 אביבית מורה ללא תעודת הוראה  
מעוניינת להשלים תעודת הוראה  

הוספת תגובה

19:16  4/11/2017 נועה סטרוז לימודי תעודת הוראה  
שלום אביבית,

לימודי תעודת הוראה מתקיימים במגוון מוסדות לימוד ברחבי הארץ, ביניהם: מכללת קיי, מכללת אחוה, אורנים, אוהלו, בית ברל, שאנן, הרצוג ועוד.

הלימודים נמשכים בין שנה לשנתיים כתלות בניסיון שלך בתחום החינוך וההוראה ובקשר בין מה שלמדת בעבר לתחום בו את מעוניינת להתמחות.

צירפתי עבורך קישור בתחתית ההודעה למאמר המציע מידע על המסלולים השונים ומוסדות הלימוד המציעים אותם.

בברכה,
נעה  

לימודי תעודת הוראה

הוספת תגובה

14:55  31/12/2017 לי-מור הרצוג דרישות ללימוד בתיכון - אנגלית 5 יחי'.  
אני סטודנטית להוראה, בשנה ד', מקווה להתמחות בהוראת השפה האנגלית. השלמתי 80% מהתואר. הגשתי מועמדות למשרה בתיכון לחטיבה עליונה ללימוד 5 יחי' לבגרות. המנהלת, טוענת שאני לא יכולה ללמד. רציתי לדעת למה. לפי דעתי, מלווה נדרשת בשנים א' וב' של המכללה, אך לא בשנה ד'. האם אני טועה? מה אומר החוק היבש על פי משרד החינוך? תודה.  

הוספת תגובה

19:09  6/1/2018 נועה סטרוז עלייך לפנות למשרד החינוך  
שלום לי-מור,

היות ומדובר בהנחיות משרד החינוך עלייך לפנות למפקחת לחינוך באזור בו את מעוניינת לעבוד.
לצערי אנחנו לא מקושרים למשרד החינוך ולכן אין לי אפשרות לסייע לך.

בברכה,
נעה  

הוספת תגובה

▼שירות אישי חינם - לימודים בהתאמה אישית▼
שם + משפחה דוא"ל טלפון
פרטי הפניה

הדפס להפניית שאלה לחץ/י פורום לימודי חינוך

המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ מכל סוג או תחליף לו, נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאים המופיעים בתקנון האתר .
שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.

כניסה למנהלי פורום  
Powerd by traffico LTD