רוצה פרטים על קורס ריתוך ומסגרות?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס ריתוך ומסגרות

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס ריתוך ומסגרות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס ריתוך ומסגרות - מסגרות מבנים וריתוך

בסיס איתן לכל מבנה

 

אחד השלבים החשובים בתהליך הבנייה הוא עבודת הריתוך. מסגרים, או רתכים, יוצרים מסגרות שונות באמצעות עיבוד מתכות. ישנן שיטות שונות לעיבוד חומרי הגלם, לרבות שימוש במכונות ניסור, במקדחות, במשחזות או בכלים ידניים. כחלק מעבודתם הם צריכים גם להקפיד כי המבנה עומד בדרישות הבטיחות המחמירות וכי העבודה איכותית, עמידה ויעילה.

 

משרד הכלכלה מתווה מספר דרגות בענף המסגרות, כאשר בעלי המקצוע עובדים קודם בהסמכת "מסגרים שלב א'", אז הם משמשים עוזרים למסגרים בכירים יותר. לאחר מעבר של הכשרה מתאימה נוספת וצבירת ניסיון הם יכולים להתקדם הלאה בסולם ההכשרה ולבצע עבודות מורכבות יותר.

 

בקורס מסגרות מבנים לומדים לבצע עבודות ריתוך ממגוון סוגים, במפעלים או באתרי בנייה. משרד הכלכלה מציע מספר קורסי ריתוך, בדרגות שונות, שבחלקם מתקיימת גם הכשרת ריתוך מבנים בדרגה הבסיסית (G1) או הבינונית (G3). בוגרי המסלולים יכולים להשתלב בתחומי המסגרות, התחזוקה, הצנרת והבנייה, בהם קיים תמיד ביקוש לאנשי מקצוע מיומנים.

 

תכנית הלימודים

 

לאורך קורס עבודה זה, מכירים המשתתפים את מבנה הרתכת והאלקטרודה ובוחנים תכונות של חומרים שונים בהם משתמשים בתהליכי ריתוך. כמו כן, הם לומדים להפעיל בצורה בטוחה את הציוד המקצועי ואת כלי העבודה ולכוונן אותם לביצוע מטלות שונות. בנוסף לכך, הם רוכשים כישורי קריאת שרטוטי ריתוך ומתוודעים לסימנים מוסכמים ולמונחים שגורים.

מתכונת הלימוד

 

משך קורס ריתוך ומסגרות משתנה כתלות במוסד. בקורסים השונים המוכרים על ידי משרד הכלכלה מתכונת הקורסים היא קבועה בכל המוסדות. קורס ריתוך מבנים סוג א' וריתוך כולל כ - 750 שעות לימוד. מתוכן, מוקדשות כ - 530 שעות להתנסות מעשית בריתוך ובמסגרות במסגרת סדנאות בליווי הצוות. קורס מסגרות מבנים א'+ב' כולל כ - 1176 שעות לימוד ובקורס מסגרות סוג א' ללא הכשרה בריתוך יש כ - 600 שעות לימוד. בדרך כלל מתקיימים הקורסים במתכונת חד שבועית בשעות הבוקר.

 


נושאי הלימוד

 

 • תורת המקצוע
 • חומרי גלם
 • מסגרות למבנים
 • מתמטיקה
 • ציוד מקצועי
 • מסגרות בסיסית
 • יישומי מחשב
 • שיטות ריתוך    
 • ועוד

 

קהל יעד ותנאי קבלה

הקורס מתאים לעובדים בתחום המסגרות, לבעלי ידע מקצועי בריתוך או בעלי תעודה, לאנשים המעוניינים להיכנס לעולם המסגרות והריתוך ולהתחיל לעסוק בתחום זה באופן מקצועי.

 

משרד הכלכלה מקיים מספר הכשרות, תנאי הקבלה אליהן משתנים לפי דרגת ההסמכה:

 

 

 • לקורס מסגרות מבנים סוג א' + ריתוך יכולים להתקבל בוגרי 8 שנות לימוד, שעוברים ראיון בפני וועדת קבלה.
 • לקורס מסגרות מבנים א' ללא ריתוך מתקבלים בוגרי 9 שנות לימודי שעוברים מבחנים עיוניים.
 • לקורס מסגרות מבנים סוג א'+ב' מתקבלים בוגרי 9 שנות לימוד, בכפוף למעבר ראיון קבלה ומבחני מיון עיוניים.

 

תעודה


בתום הקורס משתתפים שעוברים בהצלחה בחינות פנימיות ומבחנים חיצוניים עיוניים ומעשיים, מקבלים תעודת גמר "מסגרות מבנים" (סוג א' או סוג א'+ב') מטעם משרד הכלכלה. יש לציין לא כל מוסדות הלימוד מוכרים על ידי משרד הכלכלה, בתום הכשרות אלו ניתנת דיפלומה פנימית בלבד מטעם המוסד המלמד.

 

 • כמה מרוויחים רתכים ומסגרים? קראו על שכר רתך


מוסדות

 

 

 • מכללת MBC (חצור הגלילית): קורס זה כולל כ - 44 שעות לימוד שמרביתן מוקדשות להתנסות מעשית בעבודות ריתוך. השיעורים מתקיימים פעם בשבוע בערבים. המכללה מציעה הכשרות מקצועיות נוספות, ביניהן קורס ניהול עבודה בבניין, קורס מנעולנות וקורס חשמלאי מוסמך.

 


 

 

 • מכללת עתיד (פרישה ארצית): קורס זה כולל כ - 52 שעות לימוד, בהם עוסקים בריתוך אלקטרודה, ריתוך CO2, ריתוך ארגון ושיטות נוספות. יש לציין כי קורס זה אינו מקנה הסמכה מטעם משרד הכלכלה, אלא תעודה מטעם מכון התקנים.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס ריתוך ומסגרות?

רוצה לדעת יותר על קורס ריתוך ומסגרות?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חוות דעת של סטודנטים: קורס עבודה
התקבלו 5 דירוגים בציון ממוצע 3.0 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp