רוצה פרטים על קורס אלומיניום?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס עבודות אלומיניום - קורס ייצור והרכבת אלומיניום

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס אלומיניום? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס בניה באלומיניום


בונים קריירה איתנה


אלומיניום היא בין המתכות המבוקשות והנפוצות בשימוש תעשייתי. עובדי אלומיניום (שנקראים לעיתים גם מבנאי אלומיניום) אחראיים על עיבוד המתכת והרכבת של חלקים, פרופילים ומכלולים הנחוצים לבניית דלתות, חלונות, תריסים, מקלחונים ורכיבים נוספים. במסגרת עבודתם, הם משתמשים במכונות ידניות וממוחשבות וכן נעזרים במוצרי פרזול שונים, כדי להרכיב את החלקים בהתאם לדרישות ולצורכים של הלקוחות. עליהם להבין בסוגי המכשור, בקריאה של שרטוטים ובשימוש בתוכנות ממוחשבות בהן משתמשים היום בתעשייה.


עובדי אלומיניום הם היום מצרך מבוקש במפעלים, בארגוני תעשייה ובמסגרות טכניות נוספות. כדי לצבור מיומנויות נוספות ולהרחיב את מנעד העבודות והפרויקטים שהם מסוגלים להציע, עובדי תעשייה רבים בוחרים ללמוד בקורסים שונים בתחום האלומיניום. הכשרות אלה מספקות ידע טכני ועיוני ומספקות גם הזדמנות לצבור ניסיון פרקטי בשטח, כדי לסייע להם לשדרג את הקריירה בתום הקורס. קיימות היום תכניות מסוגים שונים בתחום האלומיניום, חלקן מוכרות על ידי משרד הכלכלה והתעשייה (ונקראות קורס "מבנאות מבנים") בעוד אחרות אינן מוכרות על ידי המשרד ומתמקדות בפן הפרקטי.


למי מיועדים הלימודים


הקורס מיועד לעובדי מפעלים ותעשייה שמעוניינים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שבידיהם וללמוד טכניקות עבודה בחומרים נוספים. הוא מתאים לעובדים בשלל ענפים, כגון עובדי ריתוך, פועלים בתחום הבניין, עובדים בפרזול, נפחות ומסגרות וכן עובדים בענפים כעיבוד שבבי ותחום הרכב.


תכנית הלימודים


מטרתו של הקורס היא להקנות לתלמידים מיומנויות בתורת המקצוע בתחום האלומיניום. המשתתפים מתוודעים לסוגי חומרי הגלם, לטכנולוגיות ייצור שונות ולאופן העבודה עם ציוד וכלי מדידה. כמו כן, הם מפתחים מיומנויות לקריאה של שרטוטים ותרשימי בנייה ומכירים את הסימנים המוסכמים בהם. נוסף על כך הם שמים דגש על שיטות העבודה הנכונות הנהוגות בתעשייה, על עקרונות בטיחות וגהות בעבודה ועל ההקפדה על תקנים בתחום המתכת.


מתכונת הלימוד


משך ההכשרה משתנה ממוסד למוסד ולפי סוג ההכשרה. אורך קורסים לייצור והרכבה באלומיניום הוא לרוב מספר חודשים. הקורסים הללו מתקיימים לרוב בשעות הערב כדי לאפשר לאנשים עובדים להשתתף בהם באופן נוח. היקפו של קורס מבנאות אלומיניום המוכר על ידי משרד הכלכלה והתעשייה הוא כ - 774 שעות, מתוכן כ - 382 שעות מוקדשות לעבודה מעשית. תכניות אלה נערכות במתכונת ערב או במתכונת בוקר.


כל המסלולים משלבים בין לימוד עיוני לבין תרגולים מעשיים, סדנאות והדגמות שמטרתם לסייע לתלמידים להטמיע את מיומנויות העבודה באלומיניום. חלק מן המוסדות מקיימים סיורים לימודיים במפעלים.


כמו כן, ברוב המקרים מתקיימת עבודה מעשית בסדנת אלומיניום מחוץ למוסד המלמד. במסלולי משרד הכלכלה והתעשייה, יש צורך להשלים התנסות מעשית בהיקף של כחמישה שבועות בה מתנסים במיומנויות העבודה בתעשייה. כמו כן, תכנית זו כוללת הכשרה בתחום העבודה בגובה.


נושאי הלימוד

 

 • הגנה על ציפויים וצבע
 • תקנים וקטלוגים
 • אביזרים וחומרי איטום
 • רשתות ותריסים
 • מדידה באמצעות לייזר
 • כלי עבודה ומכשור ידני
 • ציפויים וצבעי זיגוג
 • שיטות לעיצוב פרופילים
 • תהליכי הרכבה וייצור
 • תוכנות למוצרי אלומיניום
 • חיתוך ובחירת פרופיל
 • חישובי כמויות חומרים    
 • ייצור והרכבה באתר הבנייה    
 • ועוד


תנאי קבלה


לפי הנחיות משרד הכלכלה והתעשייה, לקורסים המוכרים על ידי המשרד יכולים להתקבל מועמדים בוגרי 11 שנות לימוד ומעלה, שעוברים ועדת קבלה ובחינות מיון פנימיות במקצועות שונים.


בקורסים שאינם מוכרים על ידי המשרד ישנן דרישות אחרות לקבלה, לרוב נדרש מן המועמדים להיות בוגרי 10 שנות לימוד ולעבור ראיונות אישיים. על פי רוב, אין צורך בניסיון מקצועי בתחום האלומיניום והמתכת בתעשייה כדי ללמוד בקורס.


תעודה


סוג התעודה משתנה לפי אופי המסלול. בתכניות שאין מוכרות על ידי משרד הכלכלה והתעשייה, מקבלים בוגרים שעומדים בכל התנאים תעודת גמר פנימית מטעם מוסד הלימוד. במסלולים מוכרים על ידי המשרד, ניתנת לבוגרים תעודת גמר "מבנאות אלומיניום" מטעמו. כדי לקבל את הדיפלומה מטעם משרד הכלכלה יש לעבור כמה בחינות חיצוניות ופנימיות ולהשלים תקופה של עבודה מעשית.

 


מוסדות

 

 • מכללת מלט"ש (פרישה ארצית): במכללת מלט"ש ניתן ללמוד בקורס מבנאות אלומיניום (בשיתוףעם חברת "קליל אלומיניום") שמתקיים בשלוחת תל אביב של המכללה. התכנית מכינה את בוגריה להשתלבות במפעלים וגופי תעשייה והיא מספקת להם ידע אודות תהליכי התכנון וההרכבה של פרטי האלומיניום וכן כלים לקריאת שרטוטים טכניים, לחישוב כמויות ולשימוש יעיל בציוד המקצועי. המסלול כולל כ - 100 שעות לימוד והוא נערך כקורס ערב שמאפשר שילוב עם שעות העבודה. קורסים נוספים שמתקיימים במכללה כוללים קורס שרברבות, קורס נגרות, קורס מנהלי אחזקה, קורס קבלנות שיפוצים וקורס טכנאות מנעולים.

 

 • מכללת עתיד (ברחבי הארץ): רשת המכללות מציעה קורס מבנאות אלומיניום, שמעניק כלים עיוניים ופרקטיים להשתלבות מקצועית בתחום המתכות ומשלב תרגילים וסימולציות שונות. בחטיבת קורסי המתכת והתעשייה של המכללה מתקיימות הכשרות נוספות, בהם קורס הבטחת איכות, קורס ריתוך, קורס CNC, קורס תיב"מ חריטה וכרסום, קורס מנעולנות וקורס תוכנת Solidworks.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס אלומיניום?

רוצה לדעת יותר על קורס אלומיניום?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד קורס אלומיניום
Whatsapp Whatsapp