רוצה פרטים על פסיכומטרי בתיכון?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס פסיכומטרי לכיתה י' - י"א או י"ב

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על פסיכומטרי בתיכון? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


פסיכומטרי בתיכון  - פסיכומטרי בזמן הלימודים?
 

האם כדאי לעשות פסיכומטרי בתיכון?

 

חשיבות מבחן הפסיכומטרי היא גבוהה מאד. כמעט כל מוסד אקדמי דורש כחלק מתנאי הקבלה ציון פסיכומטרי בנוסף לציוני בחינות הבגרות, והציון המשוקלל בין השניים פותח או סוגר את אפשרויות הלימוד השונות. המבחן הפסיכומטרי בנוי משלושה חלקים מרכזיים: אנגלית, חשיבה מתמטית וחשיבה מילולית, ומחלק נוסף של כתיבת חיבור. מכיוון שנושאים אלה נלמדים בבתי הספר העל יסודיים לרוב בכיתות י, י"א או י"ב, והחומר טרי במוחם של התלמידים, מקובל לחשוב שכדאי "לנצל את המומנטום" ולהיבחן בתקופת התיכון.

 

היתרונות

 

תלמידי התיכון לומדים לבחינות הבגרות, והם מורגלים בשינון ובתרגול חומר בכמות רבה, ובעמידה במצבי לחץ בזמן הבחינה. עיסוקם המרכזי של רוב בני הנוער הוא לימודים, ויש להם יותר זמן פנוי לעומת חיילים משוחררים, או צעירים בני עשרים פלוס, שמתמודדים עם האתגרים השונים של החיים, כמו: חיפוש עבודה, שינוי מקום מגורים, זוגיות טרייה. בגילאים שלאחר הצבא מטרידות את הצעירים שאלות נוספות, כמו - מה כדאי ללמוד, או האם בכלל כדאי ללמוד? הלחץ גבוה ומפריע לריכוז ולמחויבות הדרושים כדי לצלוח את המבחן הפסיכומטרי.

 

צעירים שהשתלבו כבר במקומות עבודה מסודרים, יגלו שזה לא קל לשלב בין עבודה ללימודים אינטנסיביים. לעומתם, אלה הניגשים למבחן הפסיכומטרי בזמן התיכון מנצלים את כל התנאים שעומדים לרשותם - החומר הטרי בראש של מקצועות האנגלית והמתמטיקה, הזמן החופשי והמוכנות הנפשית להתמודדות בשעת מבחן. לאחר הצבא הם יהיו פנויים לצאת לטיולים בחו"ל ולהמשיך ישירות לאוניברסיטה או למכללה.

 

 

החסרונות

 

תקופת התיכון היא תקופה מלאת לחצים. בני הנוער מתמודדים עם בחינות הבגרות ועם קשרים חברתיים שתופסים מקום מרכזי ומשמעותי. על אף שנראה כאילו יש המון זמן פנוי, בעצם הזמן קצר והמלאכה מרובה. מוטב להשקיע את האנרגיה בעמידה בבחינות הבגרות, שגם להם יש משקל לא מבוטל בתנאי הקבלה ללימודים, על מנת להוציא ציונים טובים.

 

מי שחושב לגשת למבחן הפסיכומטרי בתקופת התיכון לשם האימון, ולהיבחן שוב בזמן מאוחר יותר, חשוב שיידע, כי מחקרים מוכיחים שכאשר תלמידים ניגשים בפעם השנייה והשלישית למבחן הפסיכומטרי, הציון עולה בממוצע של 20 נקודות בלבד. הפרש זה אינו גבוה במיוחד, אם כי הוא לעיתים קריטי.

 

 

בגיל מבוגר יותר, קל יותר לחשוב בהגיון ולבחור מקצוע לימודים לפי שיקול דעת ולא לפי לחצים חברתיים. כך לדוגמה, מי שבטוח שהוא רוצה ללמוד רפואה, ועל מנת להתקבל למסלול הלימודים דרוש ציון גבוה מאד בפסיכומטרי, של מעל 700 נקודות, יפנה את כל הזמן, ישקיע כסף בקורס הכנה לפסיכומטרי, ויתמקד במטרה שלו. אם מישהו סיים את השירות הצבאי ובוחר במסגרת שאינה מצריכה כלל ציון פסיכומטרי, כמו לימוד בקורסים מקצועיים של עיצוב חלונות ראווה למשל, הוא אינו צריך לבזבז את הזמן והכסף על מבחן שלא יביא לו שום תועלת.

 

 

מוסדות

 

  • קידום (ברחבי הארץ): רשת קידום מציעה מסלול הכנה לפסיכומטרי לתלמידי תיכון אשר מתאפיין בלמידה מותאמת אישית ואדפטיבית, שמאפשרת לתלמידים לנתח את הביצועים שלהם באופן יום יומי. המשתתפים יכולים להיעזר בלומדות וסרטונים במהלך הקורס וכן במפגשים קבוצתיים.

 

 

  • יואל גבע (ברחבי הארץ): מכון ההכנה יואל גבע עורך קורס ייעודי להכנה לפסיכומטרי לתיכוניסטים. כמו כן, אפשר ללמוד במסלול שמיועד למועמדים לעתודה אקדמית. רשת הכנה זו מציעה גם הכנה לבגרות במגוון של מקצועות.

 

 

  • לחמן פסיכומטרי (פרישה ארצית): רשת לחמן מציעה קורסי הכנה לפסיכומטרי לתלמידי תיכון שמוצע לקראת יעדי אפריל ואוקטובר. הקורס כולל סדנאות ותרגולים מעשיים רבים בדרך להכנה מקיפה למבחן.

 

 

  • איזי ויי EZ WAY (ברחבי הארץ): רשת הכנה זו עורכת מגוון של מסלולי פסיכומטרי ובהם גם פסיכומטרי ייעודי לתלמידי תיכון. אפשר ללמוד גם בקורסים לשיפור ולהשלמת בגרויות ובקורס הכנה לבחינת אמי"ר.

 

לסיכום

 

לתלמידי תיכון חרוצים, שאפתנים ובעלי מוטיבציה גבוהה, כדאי בהחלט לגשת למבחן הפסיכומטרי עוד בזמן התיכון. מי שמרגיש שהמבחן דורש ממנו מאמצים שיבואו על חשבון בחינות הבגרות, מוטב לו לחכות עד אחרי הצבא, להשתתף בקורס הכנה טוב ולהצליח גם במבחני הבגרות וגם במבחן הפסיכומטרי. אפשר, כמובן, גם לעשות פסיכומטרי בזמן הצבא.

 

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על פסיכומטרי בתיכון?

רוצה לדעת יותר על פסיכומטרי בתיכון?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

רוצה לדעת מה לעשות עם החיים שלך?


יש לך הזדמנות לעשות צעד משמעותי בחיים שלך עוד היום! 

חוות דעת של סטודנטים: פסיכומטרי
התקבלו 44 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp