רוצה פרטים על תואר בתיכון?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר ראשון לתלמידי תיכון - תואר ראשון בכיתה ט

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר בתיכון? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר אקדמי בתיכון


רוצים להתחיל להצטיין לפני כולם?


מי שחולמים על לימודים באקדמיה כבר בגיל צעיר יכולים לממש את השאיפה הזו במסגרת תואר בזמן התיכון. תלמידים מצטיינים במיוחד, שמוצאים לפעמים שרמת הקורסים בתיכון קלה מדי עבורם יכולים לרכוש ידע אקדמי מתקדם, לאתגר את עצמם ולפתח את היכולות והכישורים שלהם. לימודים בתיכון הם גם דרך מצוינת לצבור כלים מקצועיים כדי להגיע לתפקידים משמעותיים בצבא וגם להשתלב בהמשך בענפים מבוקשים כמו הייטק, תוכנה ומחקר מדעי.


את התואר מתחילים בשנים המאוחרות בתיכון (בדרך כלל בכיתה ט' או י') ומסיימים אותו בסוף כיתה י"ב, לפני תחילת הגיוס. לפעמים לומדים יחד עם הסטודנטים הבוגרים באותן כיתות ולעיתים הלימודים מתקיימים בכיתות נפרדות מיוחדות. חשוב להביא בחשבון שלימודים בזמן התיכון יוצרים עומס לא קטן וצריך לשקול אם ניתן לשלב בצורה מוצלחת בין ההכנה לבגרות לבין הקורסים באקדמיה. רוב התכניות מתמקדות בתחומי המדעים והמחשבים אך ישנם גם מסלולים בענפים אחרים כמו מדעי החברה ואמנויות.

 

מסלולי לימוד

 

האוניברסיטה הפתוחה - תכנית "אקדמיה בתיכון"


מסלול ייחודי לתלמידי תיכון במסגרתו הם יכולים לצבור נקודות אקדמיות לתואר ראשון. התלמידים יכולים להחליף מספר מקצועות בבגרויות לקורסים אקדמיים, בין המקצועות מתמטיקה, מדעי המחשב, פיזיקה, כימיה, ביולוגיה, היסטוריה, תקשורת, פילוסופיה ומדעי החברה.


התכנית מתקיימת במקביל ללימודים בבית הספר התיכון. המשתתפים בוחרים את תכנית הלימודים בעצמם וכך יכולים להתמקד בתחומים שמעניינים אותם במיוחד. ניתן ללמוד בתכנית בכיתות י' ו - י"א.


המסלול האקדמי המכללה למינהל - תכנית אל"צ אקדמיה לפני צבא


תכנית אקדמיה לפני צבא (אל"צ) מיועדת לבי נוער מצטיינים בתחום הריאלי ומאפשר להם להשלים לימודי מדעי המחשב לפני תחילת השירות הצבאי. בית התחומים עליהם שמים דגש בתכנית נכללים אבטחת סייבר, רובוטיקה, ביג דאטה, כריית נתונים ופיתוח של מוצרי תוכנה ואפליקציות.


מסלול זה נפרש על פני כחמש שנים, הקורסים נפרשים במהלך הסמסטרים באופן שלא מקשה על ההכנה לבגרויות בתיכון ועל הלימודים הסדירים. המסלול מתנהל מכיתות ט' עד י"ב וכולל גם שני סמסטרים בשנה י"ג.

 


אוניברסיטת חיפה - תכנית "אתגרי מדעני המחר"


התכנית מאפשרת לתלמידים מצטיינים ללמוד במסגרת לימודי מדעי המחשב. הם מתחילים בכיתה י' ומשלימים את כל החובות לתואר הראשון במהלך שנת לימודים נוספת (י"ג) על ידי דחיית הגיוס בשנה. מסלול זה מאפשר לתלמידי התיכון ללמוד ברמה מאתגרת ולממש את הפוטנציאל הטמון בהם בתחומים הריאליים. במסגרתה הם לומדים יחד כקבוצה אחת נפרדת מיתר הסטודנטים הבוגרים.


אוניברסיטת בר אילן - לימודי פיזיקה למצטיינים


המחלקה ללימודי פיזיקה של בר אילן מפעילה שתי תכניות שמתאימות לתלמידי תיכון מצטיינים. בשני המסלולים ניתן להתחיל ללמוד בכיתה י'. האחת היא תכנית תלת ראשית ללימודי פיזיקה, מתמטיקה והנדסה. בתחילת המסלול התלמידים משתתפים בקורסים משלושת המקצועות ובשנה השנייה בוחרים מסלול: לימודי פיזיקה ומתמטיקה, לימודי פיזיקה והנדסה או לימודי מתמטיקה והנדסה.


המסלול השני הוא תכנית פיזיקה מורחבת, שמתמקדת בתחום זה בלבד. הסטודנטים לומדים על תחומים מגוונים כגון אסטרופיזיקה, תורת היחסות, לייזרים, פיזיקה גרעינית ואופטיקה. כמו כן, הם רוכשים מיומנויות בתחומים כאלקטרוניקה ותכנות שחשובים לקריירות בתעשייה של היום.


הטכניון - פרויקט ארכימדס


פרויקט ארכימדס מציע לתלמידים מצטיינים קבלת נקודות זכות לקראת לימודי כימיה. אורכו כשלוש שנים (עד לסיום התיכון) ובמסגרתו משתתפים בקורסים מן הפקולטה לכימיה ומקבלים נקודות זכות שמהוות כ - 10 אחוזים מהנדרש לקבלת התואר הראשון. כך הבוגרים יכולים לבחור אם להמשיך בלימודי הכימיה לאחר תום השירות באופן מקוצר.

 


האוניברסיטה העברית


האוניברסיטה מאפשרת במקרים מסוימים לתיכוניסטים מצטיינים ללמוד במעמד מיוחד ולשלב בין התואר ללימודיהם בתיכון. בין המסלולים הללו נמצאת תכנית "אתגר במדעי החיים" מה לומד מספר מצומצם של סטודנטים ונחשף לתחומים מובילים במחקר מדעי החיים ולאופן הביצוע בפועל של מחקרים שונים.


אוניברסיטת תל-אביב תכניות לתלמידים מצטיינים


באוניברסיטת תל-אביב יכולים מצטיינים בתיכון ללמוד במעמד מיוחד במקביל ללימודים התיכוניים. אחרי קבלת תעודת הבגרות בתום התיכון הם יכולים להמשיך ללמוד כסטודנטים מן המניין (אם הם עומדים בכל תנאי הקבלה הדרושים). בין המסלולים נכללת תכנית לימודי מדעים מדויקים המיועד למצטיינים במיוחד בבגרות במתמטיקה ותכנית לימודי מוזיקה לתואר ראשון.

 


איך מתקבלים?


הקבלה לתכניות התואר בתיכון היא לתלמידים מצטיינים במיוחד. מוסדות הלימוד שמים דגש על ממוצע הציונים בבגרויות ועל ההישגים הלימודיים וברוב המקרים מתמקדים במקצועות הריאליים. במרבית התכניות יש צורך להיות בעיצומם של הלימודים לבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות או להציג ציון גבוה בבגרות זו. חלק מהמוסדות מציעים מכינות וקורסים בפיזיקה ובמתמטיקה ליישור קו בחומר.


הגיל בו ניתן להתחיל ללמוד משתנה ממוסד למוסד, במרבית המקרים אפשר ללמוד החל מכיתה ט' אל במקרים מסוימים הלימודים מתחילים בכיתה י'. המועמדים מוזמנים למבדקים וראיונות כדי לבחון את התאמתם למסלול. לפעמים יש צורך להציג המלצות ממנהל בית הספר.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר בתיכון?

רוצה לדעת יותר על תואר בתיכון?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תואר בתיכון
אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

רוצה לדעת מה לעשות עם החיים שלך?


יש לך הזדמנות לעשות צעד משמעותי בחיים שלך עוד היום! 

Whatsapp Whatsapp