רוצה פרטים על עבודה בזמן הפסיכומטרי?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

פסיכומטרי ועבודה - לעבוד בזמן הפסיכומטרי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על עבודה בזמן הפסיכומטרי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


האם לעבוד בזמן הפסיכומטרי?


אפשר לשלב עבודה וקורס פסיכומטרי?


הפסיכומטרי הוא מבחן שאי אפשר להפחית בחשיבותו. הוא תנאי הכרחי לקבלה כמעט לכל המסלולים האקדמיים והציון בו חשוב במיוחד במקצועות המבוקשים, כמו רפואה, משפטים ומנהל עסקים. תקופת ההכנה לפסיכומטרי היא פרק זמן עמוס ואינטנסיבי, בו אנחנו שואפים להכיר כמה שיותר את הבחינה ולשלוט בנושאים שבה באופן הטוב ביותר. רק אזכור של הפסיכומטרי גורם לרבים לדמיין הסתגרות בבית ולמידה מסביב לשעון.


הדבר מעלה את שאלת העבודה בזמן הפסיכומטרי. צעירים רבים מתבלטים בעניין זה, ותוהים אם אפשר בכלל לשלב בין קורס פסיכומטרי ועבודה. הדעות חלוקות לכאן ולכאן, אבל בסופו של היום, כולנו צריכים להתפרנס, גם בזמן הקורס. אז איך אפשר לאזן בין הלמידה לעבודה? האם יש דרך להצליח לעמוד בשתי המטלות החשובות האלה?


לעבוד או לא? זאת השאלה


אם אתם נמצאים לפני תחילת קורס פסיכומטרי, בטח כבר שמעתם אנשים שייעצו לכם לא לעבוד לאורך קורס ההכנה. עם זאת, לא כולנו יכולים לאפשר לעצמנו לעבור שלושה ולפעמים ארבעה חודשים בלי עבודה. נתונים מראים שרוב התלמידים שניגשים לפסיכומטרי עבדו במהלך הקורס, ורובם אכן מצליחים להשיג את תוצאות הפסיכומטרי הנכספות ולהתקבל למסלולים שרצו, גם אם היו צריכים להתאמץ קצת יותר.


ניתן לומר שהפסיכומטרי הוא אפילו הכנה ל"חיים האמיתיים", אחרי שכבר תתקבלו לתואר הראשון וגם אחריו. בזמן הלימודים, כמעט כולנו מוצאים את עצמנו משלבים עבודה ולימודים ומתמודדים בהצלחה עם הקושי הזה. עם זאת, אסור לשכוח שהפסיכומטרי הוא המפתח שלכם לאקדמיה, ולכן כדאי להתכונן אליו היטב ולהקדיש לו את הזמן המתאים. העבודה אמנם חשובה לכם כעת, אבל אחרי הלימודים, השאיפה היא להתקדם למקצוע 'של גדולים'. כשתשתלבו כאקדמאים בשוק העבודה, בטח תסתכלו אחורה ותשמחו שהשקעתם בקורס הפסיכומטרי.

 


מחלקים נכון את הזמן - האם העבודה יכולה דווקא להועיל לנו?


אם אתם חיילים משוחררים, בני נוער שרוצים לעשות פסיכומטרי בתיכון או צעירים שנמצאים לפני התואר הראשון, סביר שאתם עובדים במשמרות. כשאתם באים להתאים את המשמרות לקורס הפסיכומטרי שבחרתם, כדאי לא להגזים עם המשמרות, ולהסתפק בשלוש בלבד. מומלץ לפרוש אותן לאורך השבוע, וכדאי עוד יותר לקחת משמרות בערב, אחרי השיעור בקורס. כך תוכלו לנצל בצורה חכמה את הזמן שלכם וגם לתת לחומר שלמדתם כל הבוקר זמן לשקוע ולהיטמע בזיכרון.


דווקא העבודה יכולה להיות זמן טוב להתרענן ולקחת הפסקה קטנה מהלמידה הכל כך אינטנסיבית. אז נכון, לפעמים העבודה יכולה להיות מטרידה או משעממת, כמו מלצרות או שירות, אבל דווקא השעות בעבודה יכולות לתת לכם את ההפוגה שאתם צריכים בחודשים המתישים של ההכנה לפסיכומטרי.


כמובן שבתקופת המרתון של הקורס כדאי להפחית מהמשמרות ואולי אפילו לבקש כמה ימי חופש מהמנהלים שלכם. זהו פרק הזמן החשוב ביותר בהכנות לקראת הפסיכומטרי, והוא מלווה בדרך כלל בפתירה אינטנסיבית של סימולציות ובניתוח התוצאות. ממש לפני רגע האמת, אתם רוצים להקדיש את כל תשומת הלב לקורס, ולכן עדיף לעבוד פחות.

 


נכנסים לפוקוס ומתחילים ללמוד


הרבה אנשים שמאזנים עבודה ופסיכומטרי טוענים שהקורס עוזר להם להיות ממוקדים יותר כאשר הם יושבים ללמוד. כשאין לוחות זמנים ברורים, קל מאוד "לברוח" ולהתפתות להסחות דעת שונות ומשונות. לעומת זאת, כשאתם יודעים שכל דקה מהזמן שלכם יקרה, סביר להניח שתתכננו את לוח הזמנים שלכם ללמידה בקפידה ותהיו מלאים במוטיבציה להספיק את כל החומר. ממש כמו ניהול הזמנים בפסיכומטרי עצמו, גם במהלך הלמידה צריך לדעת לתכנן לו"ז נכון. כמובן שמשמעת עצמית בלמידה חשובה מאוד גם למי שהחליטו ללמוד לבד לפסיכומטרי, ללא קורס.


כשהתרגול לפסיכומטרי ממוקד, הלמידה בדרך כלל גם יעילה יותר. כשאתם חוזרים הבייתה אחרי עוד משמרת וסוף סוף מתפנים ללמידה, כנראה תתכננו היטב בדיוק כמה זמן להקדיש לכל אחד מהחלקים - חשיבה כמותית, חשיבה מילולית או אנגלית. רק אתם באמת מכירים את עצמכם ואת הרגלי הלמידה שלכם, אתם כבר תדעו בדיוק כמה זמן להקדיש לכל נושא, ואילו סוגי שאלות אתם צריכים לחזק יותר.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על עבודה בזמן הפסיכומטרי?

רוצה לדעת יותר על עבודה בזמן הפסיכומטרי?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אם אין לך מושג מה מתאים לך ללמוד


יש לך הזדמנות לעשות צעד משמעותי בחיים שלך עוד היום! 

חוות דעת של סטודנטים: פסיכומטרי

התקבלו 44 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp