רוצה פרטים על משפטים ועבודה סוציאלית?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר ראשון במשפטים ועבודה סוציאלית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על משפטים ועבודה סוציאלית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי משפטים ועבודה סוציאלית לתואר ראשון

 

התוכנית המשולבת ללימודי משפטים ועבודה סוציאלית לתואר ראשון פותחה בעקבות ההבנה כי מדיניות הרווחה בזמננו, מקיימת קשר מהותי עם עולם המשפטים והחקיקה, על כן, יש צורך להכשיר עובדים סוציאלים בעלי השכלה נרחבת גם בתחום המשפטים. היתרון שבשילוב נובע משיתוף פעולה מועיל בין הפקולטה למשפטים ובית הספר לעבודה סוציאלית אשר מעניקים לסטודנטים ידע נרחב בשני התחומים, בדגש על מדיניות הרווחה בחברה ובמשפט הישראלי.

 

במהלך לימודי משפטים ועבודה סוציאלית הסטודנטים נחשפים למצוקות והצרכים של פרטים ומשפחות בקהילה, אשר מאירים את עיניהם לתחומי משפט שונים. בנוסף, ההשכלה הדו חוגית מאפשרת למשפטנים להשתלב בתחומים של ייצוג קטינים, דיני רווחה, זכויות של בעלי מוגבלויות קשישים וכדומה, במקביל סטודנטים שפונים לעבודה הסוציאלית יוכלו להשתמש בהשכלה המשפטית שרכשו במהלך התואר במסגרת הבנה מעמיקה של זכויות האוכלוסייה שאותם הם עתידים לשרת.

 

 

לעיתים, נוצאת חפיפה בין קורסים שונים הנלמדים בשני החוגים, על כן, כל סטודנט צריך להתאים את לימודיו באופן שבו יוכל להשתתף בקורסי החובה של התארים, בפרט בהכשרה המעשית המתבצעת בתחום העבודה הסוציאלית וכוללת עבודה מול אוכלוסיות מוחלשות. בוגרי התואר מדווחים כי השילוב בין שני התחומים הניבו תוצאות מרשימות, תוך שיתוף פעולה הסגל האקדמי והמנהלי אשר שואף להכשיר את דור העתיד של המשפטנים והעובדים הסוציאלים שיעצבו את מדיניות הרווחה הישראלית.

 

תוכנית הלימודים

 

היקפה של התכנית משתנה בין מוסדות הלימוד. תוכנית הלימודים לתואר ראשון במשפטים ועבודה סוציאלית  של אוניברסיטת חיפה כוללת כ - 112 נ"ז בלימודי קורסים של הפקולטה למשפטים ו - 60 נ"ז בלימודי קורסים של החוג לעבודה. באוניברסיטה העברית בירושלים, היקפה של תכנית זו הוא 209 נקודות זכות.

 

נושאי הלימוד

 

הלימודים כוללים מגוון רחב של קורסי חובה ובחירה, להלן רשימה של קורסים לדוגמא:

 

 • מבוא לסוציולוגיה
 • תורת המשפט
 • דיני משפחה וירושה
 • יסודות בכלכלה למשפטנים
 • יסודות ההתערבות בעבודה סוציאלית
 • מבוא למשפט עברי
 • היבטים חוקיים של עבודה סוציאלית בישראל
 • אתיקה מקצועית
 • מערך שירותי הרווחה במדינת ישראל

 

תנאי הקבלה

 

תנאי הקבלה לתואר ראשון במשפטים ועבודה סוציאלית הינם:

 

 • מועמדים מעל לגיל 20
 • ציון משוקלל הכולל ציון פסיכומטרי וממוצע תעודת הבגרות של 680 ומעלה
 • בחלק מן המוסדות מתקיים גם ראיון קבלה אישי

 

משך הלימודים

 

תוכנית הלימודים לתואר ראשון משולב במשפטים ועבודה סוציאלית אורכת ארבע שנות לימוד אקדמיות אשר בסופם מעונקת לבוגרים תואר ראשון LL.B במשפטים ותואר ראשון B.A בעבודה סוציאלית. בוגרים המעוניינים לעסוק כעורכי דין נדרשים להשלים שנת התמחות מעשית ולאחריה לגשת לבחינות לשכת עורכי הדין. בוגרים אשר יעברו בהצלחה את בחינות הלשכה יקבלו רשיון לעסוק כעורכי דין.

 

 

היכן לומדים?

 

 • אוניברסיטת חיפה: התואר הכפול שמוצע באוניברסיטת חיפה מאפשר לסטודנטים להעמיק את הידע שברשותם בנוגע לייצוג אוכלוסיות שונות כגון קטינים, קשישים, אנשים עם מוגבלויות ומעגלים נוספים בעולם הרווחה.

 

 • האוניברסיטה העברית: באוניברסיטה מתקיימת תכנית משותפת ללימודי משפטים ועבודה סוציאלית. יש אפשרות להתקבל אליה בתחילת השנה השנייה לתואר ולסטודנטים מצטיינים כבר בשנה א'.
   
 • רוצים ללמוד באזור השרון? קראו על לימודי משפטים בנתניה והשרון

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר אשר סיימו את ההתמחות המעשית במשפטים ועברו בהצלחה את בחינות לשכת עורכי הדין יוכלו לעסוק בעריכת דין ולייצג לקוחות בתחומים הקשורים לעבודה סוציאלית ורווחה כגון: אנשים בעלי מוגבלויות ונכויות, ייצוג קטינים, ייצוג מבוגרים וקשישים, בעמותות הפעולות בנושאים חברתיים, ייצוג אנשים בעלי בעיות כלכליות, ייצוג נכי צה"ל וכן, לעסוק כעובדים סוציאלים תוך הבנה מעמיקה בזכויותם של אוכלוסיות אלה.

 

בנוסף, הבוגרים יכולים להמשיך ללימודי תואר שני באחד מן התחומים הללו ולהעמיק את ידעותיהם ולרכוש כלים מקצועיים ומחקרים נוספים.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על משפטים ועבודה סוציאלית?

רוצה לדעת יותר על משפטים ועבודה סוציאלית?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד משפטים ועבודה סוציאלית
התאמה לתפקיד עורכ/ת הדין
מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
חוות דעת של סטודנטים: משפטים ועבודה סוציאלית
התקבלו 3 דירוגים בציון ממוצע 3.7 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp