מלגות SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגות לסטודנטים ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון


עזרה לסטודנטים להנדסה


SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון היא מוסד אקדמי ללימודי הנדסה וטכנולוגיה. במכללה ניתן ללמוד במסלולים שונים לתואר ראשון ולתואר שני במקצועות ההנדסה. על מנת לסייע לסטודנטים, מציעים במכללה שלל מלגות לימוד. חלק מהן ניתנות מטעם מוסד הלימוד ואילו אחרות מטעם גופים חיצוניות כמו ארגונים וקרנות. המלגות מוענקות על מסך מגוון גורמים, כמו הצטיינות בלימודים, נזקקות כלכלית, מגורים בפריפריה ותרומה משמעותית לחברה.


הנה כמה מהמלגות לסטודנטים ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון:


לתשומת לבך, המלגות יכולות להשתנות מעת לעת, מומלץ לפנות למוסד הלימוד כדי לקבל פרטים מדויקים.


מלגות מטעם מוסד הלימוד


מלגה כללית: מלגה לסטודנטים להנדסה במכללה, שניתנת על סמך גורמים כמו שירות מילואים, מצב משפחתי של הסטודנט, מקום מגורים, מצב סוציו אקונומי ותרומה לחברה. כמו כן, הם צריכים ללמוד בהיקף של כ - 14 נק"ז לפחות בסמסטר. כתנאי לקבלת המלגה, עליהם לקחת חלק בפעילות למען הקהילה בהיקף של מספר שעות מדי סמסטר.


מלגת מנהיגות עסקית צעירה: במסגרת מלגה זו, הסטודנטים חונכים צעירים בבתי ספר תיכוניים בתכנית לעידוד אחריות חברתית ומנהיגות עסקית. התכנית היא פרי שיתוף פעולה בין המכללה לבין "המרכז הישראלי לניהול". גובה המלגה עומד על כ - 6,000 שקלים.


מלגת פרויקט מנהיגות ירוקה: מלגה זו מוענקת לסטודנטים אשר לוקחים חלק בפרויקט "מנהיגות ירוקה" לעידוד מעורבות בשיפור איכות הסביבה בעיר אשדוד. הם צריכים להשתתף במספר שעות של פעילות חינוכית למען החברה מדי שבוע כתנאי לקבלת המלגה. מדובר בתכנית שהיא פרי שיתוף פעולה בין SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון לעיריית אשדוד, איגוד ערים לאיכות הסביבה ומרכז הצעירים "כיוונים" בעיר. גובה ההטבה הוא כ- 2,500 שקלים.

 


מלגות עידוד לנשים ללימודי הנדסה: ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון מעניקים מלגות לנשים שמתקבלות לתואר ראשון במקצועות הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסת בניין, הנדסת תוכנה והנדסת מכונות. בנוסף למענק הכספי מקבלות הסטודנטיות גם תמיכה אקדמית מקיפה במהלך לימודיהן במכללה.


מלגת הצטיינות: מלגת הצטיינות זו ניתנת למועמדים בעלי נתוני קבלה גבוהים במיוחד. המעוניינים בלימודי הנדסה במכללה שעומדים בתנאי המלגה זכאים לפרס כספי בגובה של עד שכר לימוד לשנה אחת. המכללה בוחנת מספר נתונים כמו ציון בפסיכומטרי והציון בבגרות במתמטיקה.

 


מלגות מטעם קרנות חיצוניות


מלגת קרן משפחת בחר: הקרן מעניקה מדי שנה מלגות סיוע לסטודנטים שעומדים בתנאים. כדי לקבל מלגה זו, בוחנים בקרן נתונים כמו הצטיינות בלימודים ומצב כלכלי - חברתי נמוך.


פרויקט פר"ח: פר"ח הו פרויקט חונכות שמתקיים ברחבי הארץ ומאפשר לסטודנטים לקבל מלגה בתמורה להתנדבות שבועית עם ילדים ונוער. הסטודנטים צריכים להשתתף בפרויקט פעמיים בשבוע, בהיקף של כ - 4 שעות. גובה התמיכה של מלגת פר"ח נע בין 43 אחוזים משכר הלימוד עד כ - 50 אחוזים משכר הלימוד.


מלגת קרן אייסף: קרן ISEF (הקרן הבינלאומי לחינוך) פועלת לעידוד מצוינות בהשכלה אקדמית לסטודנטים שמגיעים ממשפחות מעוטות יכולת. מועמדים שעומדים בתנאי הקרן זכאים לסיוע כלכלי ולליווי עד לאורך כל שנות התואר. כדי לזכות במלגה, הם צריכים לפעול במסגרות התנדבות למען הקהילה.


מלגת קרן אימפקט: קרן המלגות האמריקאית "אימפקט" מעניקה מדי שנה מלגות לחיילים משוחררים, ששירותו כלוחמים ונמצאים במצב כלכלי קשה. מלגת אימפקט תומכת בסטודנטים בתחילת לימודיהם ועד לסיומם. הסטודנטים צריכים להשתתף בפעילות למען החברה כתנאי לקבלת המלגה.


מלגת קרן הישג: מלגה לחיילים משוחררים אשר הוגדרו כחיילים בודדים בתקופת שירותם הצבאי. במסגרת מלגה זו, מלווה את הסטודנטים לאורך כל תקופת לימודיהם, הם צריכים להשתתף במספר שעות התנדבות קהילתית. הקרן מתחשבת גם במצב הכלכלי של המועמדים.


מלגת קרן נצח על שם ישראל סגל: מדי שנה, מעניקה הקרן מלגה לסטודנטים. כדי לקבל את המלגה, הם צריכים ללמוד במחלקה להנדסת בניין, להיות בוגרי שירות לאומי או צבאי מלא ולהתגורר באזור הנגב. כמו כן, הקרן מביאה בחשבון את מצבם הסוציו אקונומי של המועמדים ואת הישגיהם הלימודיים.


מלגת חונכות מדעית: המלגה ניתנת מטעם משרד הטכנולוגיה והמדע, בתמורה להשתתפות בפרויקט חונכות של תלמידים בבתי ספר תיכוניים במקצועות מדעיים, כמו למשל כימיה, פיזיקה ותוכנה. גובה מלגה הוא כ - 5,000 שקלים.


מלגת "אג'יק": מלגה לסטודנטים מהמגזר הערבי. כתנאי לקבלת המלגה, הסטודנטים צריכים להשתתף בתכנית חונכות לתלמידי בתי ספר באזור הפזורה ובמסגרות להעצמה ומנהיגות של נערים ונערות. "אג'יק" הוא מרכז להעצמה לסטודנטים ערבים ויהודים שמציע תכניות התנדבות ומלגות שונות מדי שנה.

 

מידע נוסף על מסלולים במכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון SCE

 

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp