מלגות אייסף

מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות לחץ/י מלגות לסטודנטים 

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קרן אייסף - מלגת קרן isef לסטודנטים לתואר ראשון, לתואר שני, לדוקטורט ולפוסט דוקטורט בחו"ל


אייסף, הקרן הבין לאומית לחינוך, היא ארגון חברתי אשר נוסד בשנת 1977 ומפעיל קרן מלגות לסטודנטים. הקרן מתמקדת בהענקת מלגות לסטודנטים שמגיעים מן הפריפריה החברתית והגיאוגרפית, שמתמודדים עם קשיים כלכליים ובאים מרקע סוציו אקונומי מורכב, לרבות עולים חדשים. הקרן פועלת בשיתוף פעולה עם מספר מוסדות לימודים ברחבי הארץ מתוף מטרה לסייע לקדם את הסטודנטים במשך הלימודים וכן לתרום לצמצום פערים בחברה הישראלית דרך הגדלה של הנגישות לעולם ההשכלה הגבוהה.
בקרן סבורים כי חינוך הוא כלי חשוב לפיתוח לאומי ואישי ושמים דגש על תהליכי מעורבות חברתית. משום כך מלגות קרן אייסף משלבות בין עשייה חברתית לבין תמיכה כלכלית. בקרן שואפים גם לחזק את החיבור של הסטודנטים לתרבות הישראלית ולערכי הציונות.


בארגון מלווים את הסטודנטים המלגאים לאורך הלימודים ומציעים להם תמיכה אישית וליווי למצוינות אקדמית. בקרן מציעים מלגות לסטודנטים לתואר ראשון עד לתואר השלישי. כמו כן, הקרן מפעילה מסלולים לפיתוח מנהיגות חברתית ופרויקטים למעורבות קהילתית בפריפריה. ארגון הבוגרים שהיא מפעילה עבור הסטודנטים יכול לסייע להם ליצור נטוורקינג לאחר סיום הלימודים ולהשתלב בתפקידי מפתח בעלי השפעה בחברה הישראלית.

אודות המלגה


קרן אייסף מעניקה מגוון של מלגות לסטודנטים. בין היתר, היא מציעה מלגות לתואר ראשון, מלגות לתואר שני, מלגות לתואר שלישי ומלגות לפוסט דוקטורט. המלגות מוענקות לסטודנטים עם קשיים כלכליים ובאה לסייע להם לממש את הפוטנציאל הלימודי והחברתי ולחתור למצוינות אישית. הקרן פועלת לפיתוח של מנהיגות בקרב הסטודנטים, המלגות ניתנות על השתתפות בתכנית חברתית, במוסדות הלימוד שבהם הסטודנטים לומדים.


הסטודנטים שנתמכים על ידי מלגות אייסף מקבלים סיוע כלכלי לאורך התואר. כמו כן הם מקבלים סיוע ותמיכה אישית ואקדמית מטעם הקרן וכן הם יכולים לקחת חלק בתכנית לפיתוח מנהיגות ובפעילות חברתית שיוזמת הקרן. חשוב לציין כי הקרן אינה ממשיכה להעניק באופן אוטומטי את המלגה בין תארים - סטודנטים שמסיימים את התואר הראשון ומעוניינים להמשיך לקבל מלגה גם בתואר השני צריכים לעמוד בדרישות הקרן המתאימות.


מלגות לתואר ראשון


מלגות התואר הראשון שמציעה קרן אייסף באות לסייע לסטודנטים להתמקד בלימודים ולא במימון עלויות התואר. המלגה באה לקדם את הפוטנציאל החברתי והאקדמי של אותם סטודנטים והיא מוענקת לכל אורך התואר. מלגות אלה מוענקות לסטודנטים מן הפריפריה החברתית, הגיאוגרפית והכלכלית שלומדים במוסדות הלימוד אשר מקיימים שיתופי פעולה עם הקרן.


כדי לקבל את מלגות התואר הראשון, על הסטודנטים לקחת חלק בתכנית מנהיגות חברתית שבה נכללים כ - 15 מפגשים שמתקיימים לאורך השנה. מפגשים אלה נערכים בימי שישי וכך המלגה אינה מתאימה לסטודנטים שלימודיהם מתקיימים ביום זה. כמו כן, הסטודנטים נדרשים לבצע כ - 4 שעות שבועיות של פעילות חברתית באחד מן הפרויקטים של הקרן וכן להשתתף במפגשי הכשרה ייעודיים לאורך השנה. גובהה של מלגה זו הוא כ - 20,000 שקלים. כמו כן, קרן אייסף מציעה מלגות סיוע כלכלי למצבי חירום, אשר באות למנוע נשירה מן הלימודים מסיבות כלכליות. בקרן מציעים גם מלגות הצטיינות לסטודנטים עם הישגים לימודיים גבוהים במיוחד.

 

 

מלגות תואר שני


מגוון המלגות לתואר שני של קרן אייסף משלבות בין תמיכה כלכלית לבין פעילות חברתית ותכנית מנהיגות. מלגות אלה מוענקות לכל אורך התואר השני. על הסטודנטים לקחת חלק ביוזמה קבוצתית חברתית שהיקפה כ - 60 שעות שנתיות ולהיות נוכחים ב - 15 מפגשים של תכנית מנהיגות חברתית לאורך השנה, שמתקיימים בימי שישי. גובה המלגה לתואר שני הוא כ - 18,500 שקלים. מערך התמיכה לסטודנטים כולל גם מלגות סיוע אקדמי שבאות לתמוך בסטודנטים בסיוע בלימודים ומלגות לסיוע בשעת חירום למניעת נשירה מן התואר על רקע כלכלי.

 

מלגות לתואר שלישי

 

הקרן מציעה מלגות לדוקטורנטים בארץ ובחו"ל בתחומי המדעים. הסטודנטים מקבלים מלגות לתקופה שבין שנה לארבע שנים. נוסף על המלגה הם זכאים גם למפגשים חודשיים ולליווי של עמית לביצוע המחקר. עליהם לקחת חלק ב - 40 שעות שנתיות לפחות של פעילות התנדבותית ולשמור על רמה אקדמית גבוה כחלק מן התנאים לקבלת המלגה.

 

בין התנאים הנוספים לקבלת המלגה, על המועמדים ללמוד בהיקף מלא ולהיות בוגרי שירות צבאי או לאומי מלא, ולהתחייב לא לבצע פעולות שעלולות לפגוע בערכי הקרן. הקרן מביאה בחשבון את מצבם הסוציו אקונומי של הדוקטורנטים.

 

 

לפוסט דוקטורט בחו"ל

 

קרן אייסף מציעה מלגות לדוקטורנטים ופוסט דוקטורנטים בחו"ל. גובה המלגות תלוי במשאבי הקרן והוא מגיע עד ל - 10,000 דולרים לשנה. המלגות ניתנות למועמדים מצטיינים בעלי רקע חברתי - כלכלי שלוקחים חלק בתרומה לקהילה. עליהם להיות בוגרי שירות צבאי או לאומי מלא. כמו כן, הם צריכים להתגורר בישראל בעת הגשת בקשת המלגה ולהתחייב לשוב לישראל לאחר תום לימודיהם.


תהליך ההרשמה


סטודנטים יכולים להגיש מועמדות למלגה לאחר הקבלה למוסד הלימוד. עליהם למלא טפסים דרך מערכת הרישום הממוחשבת של הקרן. הטפסים נשלחים למנהלי התכנית לפי מוסד הלימודים בו הסטודנטים לומדים. ניתן להגיש אותם עד סוף חודש יולי שלפני תחילת שנת הלימודים. חלק מן המוסדות דורשים בקשת הטופס במשרדי המוסד האקדמי. הקרן דנה בבקשות ומזמנת מועמדים מתאימים לראיון קבלה ולסדנת מיון.


אופן הגשת מועמדות


כאמור, מלגת אייסף מיועדת לסטודנטים מן הפריפריה החברתית והגיאוגרפית שמתמודדים עם קושי כלכלי. המלגה ניתנת לסטודנטים שהם חיילים משוחררים, ממגוון אוכלוסיות. בין היתר, הקרן מציעה מלגות לסטודנטים יוצאי אתיופיה, מלגות לעולים חדשים ומלגות לצעירים שהם הראשונים במשפחתם ללמוד באקדמיה.


התנאים להגשת מועמדות למלגה משתנים בהתאם למסלול הלימודים של הסטודנטים.


מלגות לתואר ראשון: לתכנית המלגות מתקבלים סטודנטים מן הפריפריה הכלכלית חברתית, בוגרי שירות צבאי או לאומי מלא. יש ללמוד בתכנית בהיקף מלא. המלגה ניתנת לסטודנטים שמתחילים את השנה הראשונה או השנייה לתואר הראשון, שברשותם יתרת לימודים של לפחות שלוש שנים. כמו כן, הם צריכים לקחת חלק בפעילו החברתית והקהילתית. הסטודנטים צריכים להתחייב שלא להשתתף בפעולות שפוגעות בערכי הקרן.


המלגה ניתנת לסטודנטים שלומדים לתואר ראשון במוסדות הבאים: הטכניון, המרכז הבינתחומי הרצליה, המכללה האקדמית אורט בראודה, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת תל-אביב, אוניברסיטת בר אילן, האוניברסיטה הפתוחה - בשלוחות שדרות, באר שבע, ירושלים, כרמיאל וחיפה בלבד, אוניברסיטת בן גוריון, SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון, מכללת אפקה, המכון הטכנולוגי חולון, המכללה האקדמית ספיר, האוניברסיטה העברית, עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה ובצלאל - האקדמיה לאמנות ולעיצוב.


מלגות לתואר שני: למלגות התואר השני יכולים להגיש מועמדות סטודנטים מבטיחים מן הריפריה החברתית והגיאוגרפית שהם בוגרי שירות צבאי או לאומי מלא, שמתילים את שנת הלימודים הראשונה של התואר השני, וברשותם יתרת לימודים של לפחות שנתיים. יש לבצע פעילות חברתית ולהתחייב שלא לבצע פעולות שנוגדות את ערכי הקרן.


קבלת המלגה אפשרית רק במוסדות שמפעילים את התכנית המשותפת עם הקרן. מלגות התואר השני ניתנות לסטודנטים שלומדים לתואר שני באוניברסיטה העברית, באוניברסיטת חיפה, באוניברסיטה הפתוחה, באוניברסיטת תל-אביב, באוניברסיטת בר אילן, באוניברסיטת בן גוריון ובטכניון. ישנה עדיפות לבוגרי תכנית אייסף שנעזרו במלגה לתואר ראשון של הקרן.


תכניות הקרן


קרן אייסף מפעילה תכניות מלגות בהתאם לאזורים השונים בארץ. מלגות אלה מוענקות על השתתפות בתכנית חברתית למנהיגות שבמסגרתה הסטודנטים משתתפים בעשייה משמעותית במוקדים שונים באזור.

 

  • תכנית חיפה: לסטודנטים שלומדים באוניברסיטת חיפה ובמכללה האקדמית עמק יזרעאל.

 

  • תכנית ירושלים: לסטודנטים לתואר ראשון מבצלאל או מהאוניברסיטה העברית ולסטודנטים לתואר שני באוניברסיטה העברית.

 

  • תכנית באר שבע: בתכנית זו חברים סטודנטים לתואר ראשון ושני באוניברסיטת בן גוריון וסטודנטים לתואר ראשון של SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון. הם משתתפים בתכנת מנהיגות חברתית שמתקיימת בימי שישי אחת לשבועיים.

 

  • תכנית "הרוח הדרומית": מיועדת לסטודנטים שלומדים לתואר ראשון במכללת חמדת הדרום או במכללה האקדמית ספיר, לסטודנטים לתואר ראשון ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון - שלוחת באר שבע ובאוניברסיטת בן גוריון וכן לסטודנטים לתואר שני בלומדים באוניברסיטת בן גוריון.

 

  • תכנית מרכז: מתאימה לסטודנטים לתואר ראשון ושני שלומדים במרכז הבינתחומי הרצליה, באוניברסיטת בר אילן, במכון טכנולוגי חולון, במכללת אפקה, באוניברסיטת תל-אביב ובאוניברסיטה הפתוחה.

 

  • תכנית "בראודה טכניון": לסטודנטים שלומדים לתואר ראשון במכללה האקדמית אורט בראודה או בטכניון ולסטודנטים לתואר שני בטכניון.

 

  • תכנית תואר שני: זוהי תכנית ארצית לתמיכה בסטודנטים בתואר שני בשלל תחומי לימוד. העמיתים מצטרפים לתכנית למשך כשנתיים במהלכן מקבלים מלגה ותמיכה חברתית. גובה המלגה לעמיתים נע בין 18,500 - 23,500 שקלים לשנה, לפי הוותק באייסף והיקף הפעילות.

 

  • תכנית תואר שלישי: הקרן מציעה את תכנית עמיתי אייסף לדוקטורט שמסייעת לדוקטורנטים בארץ ובחו"ל בתחומי המדעים. גובה המלגות הוא כ - 24,000 שקלים לשנה לתואר שלישי ועד 10,000 דולקים לפוסט דוק בחו"ל.


מלגות משרד ראש הממשלה לסטודנטים להנדסה ומדעים


קרן אייסף מציעה מלגות לסטודנטים למדעים ומלגות לסטודנטים להנדסה, שמיועדת לסטודנטים ממצב סוציו אקונומי נמוך מן הפריפריה הכלכלית והגיאוגרפית שלומדים את מקצועות המדעים או ההנדסה (מקצעות STEM) ולוקחים חלק בתכניות מעורבות חברתית. גובה מלגות אלה נע בין 18,500 - 25,000 שקלים.

 

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp