רוצה פרטים על מכינה במוזיקה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי מכינה לתואר במוסיקה - מוכנים לבחינות הקבלה לאקדמיה?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על מכינה במוזיקה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מכינה ללימודי מוסיקה
 
גם לחובבים
 
לימודי מוסיקה בבתי הספר הגבוהים בתחום דורשים ידע בסיסי מוקדם נרחב יחסית, הקשור בתחומי התיאוריה של המוסיקה. בחינות הכניסה לבתי ספר אלה כוללות – מלבד אודישנים לנגינה בכלי מוסיקלי, גם בדיקה של ידע תיאורטי עיוני ומעשי, וברובן נדרשים המועמדים להוכיח בקיאות ומיומנויות בעל פה ובכתב.
 
לפיכך, אם אתם מעוניינים להתקבל ללימודים גבוהים בתחום המוסיקה, כדאי לכם להצטרף למכינה ללימודי מוסיקה; במכינה תלמדו את התיאוריה המוסיקלית הלכה למעשה, וזאת מתוך יישום של החומר הנלמד על יצירות נבחרות, העשרת ה"ספרייה" המוסיקלית הקלאסית שלכם, שליטה במונחים הבסיסיים בשפת המוסיקה המערבית ויכולת ליישמם ולהבינם, ועוד. מומלץ גם לחובבי מוסיקה!
 
על הלימודים
 
במסלולים השונים של המכינה ללימודי מוסיקה, רוכשים הסטודנטים ידע בנושאים כפיתוח השמיעה המוסיקלית, ובכלל זה גם זיהוי של יצירות מסוגים שונים ומתקופות שונות, זיהוי של מהלכים מוסיקליים הנערכים בתוך היצירה המסוימת, סולמות ועוד. בנוסף, הם לומדים נושאים נרחבים מתחום תורת הקצב והמקצבים, קריאת תווים וכתיבתם, עריכת טרנספוזיציות וזיהוי של אקורדים ומפתחות. כמו כן, נלמדים נושאים כסולפז'ים, הרמוניה ומלודיה, קריאת הוראות לנגינה ולשירה, פענוח טקסטים ועוד.
 
מתכונת הלימוד
 
ברוב מסלולי המכינה ללימודי מוסיקה משלב הלימוד הקניית ידע תיאורטי ותרגול הידע באמצעות יישום מעשי. לשם כך, למשל, הסטודנטים מתרגלים שירה לפי סולמות, זיהוי שלהם על הכתב וביצירות נשמעות, וכדומה. הלימוד נערך בדרך כלל בשילוב של לימוד כיתתי ולימוד בקבוצות קטנות. בחלק מן הקורסים אף נדרשים התלמידים להגיש מטלות כיתה ומטלות בית באופן קבוע, ולעבור מבחנים בכתב ובעל פה, בתיאוריה ובביצוע. בכל המסלולים נערכת בחינת גמר מסכמת.
 
מבין נושאי הלימוד
 
 • הרמוניה דיאטונית
 • מרווחים
 • מרכיבי המוסיקה
 • קווי מלודיה 
 • פיזיקה של צליל וקול
 • גוון מוסיקלי
 • תווים, סולמות ומודוסים
 • זיכרון מוסיקלי
 • אקורדים והיפוכי אקורדים
 • סולמות כרומטיים
 • מבנים צורניים במוסיקה
 • משקלים ופעמות
 • מרכיבי קצב ותבניות קצב
 • הרמוניה כרומטית
 • אוניסון, הומופוניה, פוליפוניה 
 • ועוד
 
 
מוסדות לימוד אפשריים
 
 • האקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים – באקדמיה מציעים קורס מכינה הנערך במתכונת לימוד אינטנסיבית במהלך חודש אחד בקיץ. הלימודים נפרשים על פני חמישה ימים בכל שבוע, שש שעות לימוד בכל פעם, החל משעות הבוקר המאוחרות.

 

 • מכללת לוינסקי לחינוך – מציעה בחירה בין קורס קיץ מרוכז הכולל 24 מפגשים, לבין מכינה הנפרשת על פני שנת לימודים אקדמית אחת, במפגשים חד שבועיים בשעות אחר הצהריים.

 

 • האוניברסיטה העברית בירושלים – באוניברסיטה זו מציעים קורס קיץ הנפרש על פני חודש אחד של לימודים, כאשר בכל שבוע לומדים במשך ארבעה ימים, בשעות הבוקר והצהריים. משך כל מפגש הוא ארבע שעות מלאות.

 

 • מוסדות לימוד נוספים, שבהם מתקיימות מכינות ללימודי מוסיקה הם אוניברסיטת חיפה, המקיימת קורס קיץ במסגרת החוג למוסיקולוגיה, וכן "מכללת הד" הפועלת בשיתוף עם הקריה האקדמית אונו.
 
תנאי קבלה
 
מרבית המכינות ללימודי מוסיקה פתוחות בפני כל מעוניין, ואינן מעמידות תנאי סף לקבלה. עם זאת, בחלק מהן עורכים בחינות מיון בטרם תחילת הלימודים, וזאת כדי להרכיב קבוצות תרגול הומוגניות שילמדו יחד במהלך הקורס עצמו.
 
דרישות המסלולים
 
במרבית מסלולי המכינה ללימודי מוסיקה נדרשים התלמידים לנוכחות מלאה בשיעורים וכן להשתתפות פעילה בהם כדי לסיים בהצלחה את המסלול. נוסף על כך, עליהם לעמוד בהצלחה בבחינה המסכמת. בחלק מן המסלולים אף נדרשים הסטודנטים להגיש מטלות, עבודות בית יישומיות, כגון: שירים ויצירות לתרגול פיתוח השמיעה המוסיקלית. במסלולים שבהם קיימת חובת הגשת מטלות ועמידה בבחנים שבועיים – הם מהווים חלק אינטגרלי מן התנאים לסיום מוצלח של הלימודים במכינה.
 
שכר הלימוד
 
שכר הלימוד משתנה מאוד בין מסלולי הלימוד השונים, והוא תלוי במוסד הלימודים עצמו, כמו גם בהיקף השעות שכוללת המכינה; כך, מחירי הקורסים נעים החל מכ – 900 ₪, ועד לכ – 2,700 ₪. נוסף על כך, יש לשים לב, כי בחלק ממוסדות הלימוד נכללים דמי הרישום בשכר הלימוד, ובחלקם הם מתווספים עליו.
 
לסיכום
 
מסלולי מכינה ללימודי מוסיקה נועדו להכין את המשתתפים בהם למעבר מוצלח של בחינות הקבלה ללימודים גבוהים במוסיקה אשר אינם עומדים בתנאי הקבלה למוזיקה, אך הם בהחלט מתאימים גם לכל מי שאוהב עולם אמנותי זה ומעוניין להעשיר את הידע שלו בנושאים התיאורטיים המרכיבים את עולם המוסיקה הקלאסית המערבית.
 
בחלק ממוסדות הלימוד הבחינה המסכמת הנערכת בתום הלימודים במכינה אף מעניקה לעוברים אותה בהצלחה פטור מן החלק התיאורטי בבחינות הכניסה למסלולים מסוימים ללימודים גבוהים – בבית הספר עצמו בלבד או גם בבתי ספר נוספים. כדאי לדעת עוד, כי בחלק מן הקורסים ניתן לשלם את שכר הלימוד באמצעות חשבון פיקדון השחרור מצה"ל.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מכינה במוזיקה?

רוצה לדעת יותר על מכינה במוזיקה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד מכינה במוזיקה

חוות דעת של סטודנטים: מכינה במוזיקה

התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 5.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp