רוצה פרטים על מכינה למחול?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מכינה ייעודית למחול - מכינה ללימודי מחול

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על מכינה למחול? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מכינה למחול - מכינה ללימודי מחול ותנועה לתואר ולתעודה


תחילת הדרך של לא מעט רקדנים היא בלימודי מחול מקצועיים או תואר במחול. עם זאת, מי שאין ברשותם ניסיון פרקטי מספק או שנדרשים לחזק את הטכניקה המקצועית יכולים ללמוד במסלול מכינה ובו לשכלל את יכולות המחול. המכינה מהווה את אחד הצעדים הראשונים בדרך להגשמת החלום להכשרה כרקדנים מקצועיים.


עבור מועמדים ללימודים בתחום המחול, התנועה ואמנויות הבמה שמעוניינים להרחיב את הכלים המעשיים והידע שברשותם לקראת הקבלה ללימודים פועלות מכינות ייעודיות למחול. המכינה למחול מאפשרת לרכוש כלים פרקטיים מגוונים ולפתח את הטכניקה המקצועית שנחוצה לסטודנטים למחול ולהוראת מחול. לאחר תום המכינה, ניתן להמשיך ללימודים אקדמיים או ללימודי תעודה בתחום ולהתחיל את תהליך ההכשרה כרקדנים, יוצרים, כוריאוגרפים ומדריכי מחול. ענף המחול בארץ הוא נרחב ביותר וניתן למצוא מגוון של להקות מחול, מרכזים ללימודים מחול ומיזמים שונים בתחום.


מכינה למחול


מכינה למחול היא מסגרת לימוד אינטנסיבית שמיועדת למועמדים ללימודי מחול שנדרשים לשפר את הכישורים הטכניים במחול ובתנועה. המכינות חושפות לשלל טכניקות מקצועיות במחול מודרני וקלאסי והן מאפשרות להשלים פערים ולחזק את השליטה בגוף. לרוב המכינה מתמקדת בעשייה מעשית במסגרת של סדנאות שמתקיימות בהדרכתם של רקדנים ויוצרים מנוסים. המכינות כוללות הדרכות אישיות וקבוצתיות ובסיומן לרוב מתקיימים מבחני הערכה שלאחריהם נקבע האם הסטודנטים יכולים להמשיך אל התואר במחול.


לימודי תנועה ומחול


לימודי תנועה ומחול מתמקדים בהכשרת יוצרים ורקדנים, הם כוללים מגוון רחב של נושאים עיוניים ומעשיים שנוגעים לתנועה ולאמנויות הבמה. לאורך הלימודים הסטודנטים נחשפים לתולדות המחול ולמבחר סגנונות מוכרים כגון בלט, מחול עכשווי, פרפורמנס, תיאטרון מחול וזרמים נוספים. במהלך הלימודים מושם דגש על גיבוש הסגנון האישי של הסטודנטים ועל פיתוח האמירה כרקדנים, יוצרים וכוריאוגרפים פעילים.


בחלק ממוסדות הלימוד מתקיימים לימודי מחול במסגרת תואר ראשון במחול, בעוד מוסדות אחרים מציעים קורסים במחול לתעודה. תכניות אלה נבדלות לרוב באורך ובמתכונת וכן בסוג הדיפלומה המוענקת בסיומן, אך שתיהן כוללות עשייה מעשית מרובה ומגוונת בתנועה.


לימודי הוראת מחול


ישנם מוסדות לימוד שבהם מתקיימים לימודי המחול בשילוב עם לימודים לתעודת הוראה. תכניות אלה מכשירות רקדנים ויוצרים שהם גם מורים למחול, שביכולתם להשתלב בסיום הלימודים בבתי ספר ובמסגרות לחינוך בלתי פורמלי וללמד במגמות מחול לשלל קבוצות גיל, מהחינוך לגיל הרך ועד לחינוך העל יסודי. תכניות אלה נפרשות לרוב על פני כארבע שנים והן כוללות למידה עיונית לצד עשייה פרקטית במחול והתנסות מעשית בהוראה בבתי ספר.


קורס מחול


תכניות בתחום המחול מתקיימות גם במסגרת לימודי תעודה. ניתן למצוא קורסים במחול בשלל מוסדות, אלה מתמקדים במגוון של טכניקות וסגנונות ריקוד ותנועה. חלק מן הקורסים מתאימים לרקדנים מתחילים ומציעים להם לתכנית אינטנסיבית לפיתוח הכישורים האישיים וכושר הביטוי היצירתי. קורסים אחרים מיועדים לרקדנים מנוסים שברצונם לשכלל את הטכניקה והכלים שברשותם, או להיחשף לשיטות חדשות ולסגנונות נוספים. לרוב אורכם של הקורסים נע בין מספר חודשים לשנה.


למי מיועדת המכינה


מכינה במחול מתאימה למועמדים ללימודים בתחומי המחול והתנועה במסגרות שונות, כגון תואר ראשון במחול ולימודי מחול לתעודה. המכינה מיועדת למועמדים שנדרשים לשפר את הרקע המעשי שלהם בתנועה ומחול כדי להתקבל אל הלימודים. חלק מן המכינות מתאימות גם למועמדים חסרי רקע קודם במחול שמעוניינים לערוך היכרות עם התחום כדי לבחון את התאמתם ללימודים בתחום התנועה. עם זאת, ישנן מכינות שמתאימות לרקדנים מנוסים יותר, שנדרשים לשפר את הטכניקה במחול.


תנאי הקבלה למכינה כוללים לרוב מבחני מיון פנימיים של המוסדות שבודקים את השליטה במחול ובתנועה. כמו כן, מכיוון שהמכינות כוללות עשייה מעשית אינטנסיבית, המועמדים נדרשים להוכיח בריאות תקינה ולהציג אישורים על היעדר מגבלות רפואיות שיכולות למנוע מהם לקחת חלק פעיל בשיעורים. בדרך כלל יש צורך בביצוע בדיקות אורטופדיות ובדיקות מאמץ ארגומטריות במכונים מוסמכים לרפואת ספורט או בבתי חולים.


תכנית הלימודים


מכינות במחול מקיפות מגוון של סגנונות וזרמים בתנועה ובמהלכן הסטודנטים יכולים לשכלל ולפתח את הטכניקה המקצועית. בין היתר, המכינות כוללות לימוד אינטנסיבי במחול מודרני, במחול קלאסי ובלט ובטכניקות תנועה. כמו כן, נלמדים מושגים מרכזיים באילתור ובאימפרוביזציה שחשובים לרקדנים.


בתחילת המכינה המשתתפים מכירים מושגי יסוד בטכניקה במחול קלאסי ועכשווי, הם לומדים על מנחי גוף מקובלים ועל דרכים לשכלול היכולות הגופניות, לשיפור היציבה ולהגדלת הגמישות בהתאם למבנה הגוף האישי של הרקדנים. בהמשך נלמדות טכניקות מתקדמות יותר במחול מודרני ומתקיימים שיעורים לחיזוק השליטה בגוף ולפיתוח המודעות במרחב על הבמה. במכינה נלמדת גם חשיבות האלתור באמנויות המופע והבמה. המשתתפים לומדים לעבוד בקבוצות, בזוגות ובאופן פרטני ומעמיקים בקשר שבין התנועה למוזיקה במרחבי עבודה שונים.


מתכונת הלימוד


היקפן של המכינות במחול משתנה בין המוסדות, בדרך כלל הן נפרשות על פני פרק זמן שבין מספר חודשים לחצי שנה. שיעורים מתקיימים לרוב בכמה ימים מלאים במהלך השבוע, משעות הבוקר ועד הערב. לרוב מתכונת המכינה היא אינטנסיבית למדיי וכוללת התנסות פרקטית מרובה.


המכינה שמה דגש על שיעורים מעשיים במחול ולרוב מתקיימים בה גם שיעורים עיוניים בתיאוריה של התנועה. המשתתפים לוקחים חלק בשלל סדנאות מחול שנועדו לפתח את הטכניקה והמיומנויות היצירתיות שלהם. ברוב המסלולים הם לוקחים חלק גם באירועים של מוסד הלימוד, כגון הופעות או הפקות מחול.


נושאי לימוד


בין שלל הנושאים הנלמדים במהלך המכינה ניתן למנות:

 

 • מחול מודרני עכשווי
 • יוגה ומחול
 • שפת התנועה והגוף
 • יציבה נכונה
 • יחסי מוזיקה ותנועה
 • עמידות יסוד
 • תנועת הגוף במרחב
 • עבודת רצפה
 • טכניקות בבלט קלאסי
 • פיתוח יצירתיות   
 • ועוד


תעודה והמשך לימודים


בסיום המכינה סטודנטים שעומדים בכל חובותיהם מקבלים תעודת גמר מטעם מוסד הלימוד. לעיתים בוגרי המכינה יכולים לקבל עדיפות בעת הקבלה למסלולים ללימודי מחול באותו מוסד לימוד, אם כי מעבר המכינה אינו מבטיח קבלה ללימודי מחול. מועמדים שעומדים בכל יתר תנאי הקבלה למחול יכולים להמשיך למסלולים לתואר או לתעודה. לרוב תנאי הקבלה ללימודים כוללים אודישנים במחול קלאסי ומודרני, לצד דרישה להצגת תעודת בגרות מלאה ולעיתים גם ציון פסיכומטרי.

 


מכללות מכינה למחול


מכינה למחול סמינר הקיבוצים


מכללת סמינר הקיבוצים שברמת אביב מציעה תכנית מכינה למחול, שמיועדת למועמדים ללימודי הוראת מחול במוסד ולמסלול לתנועה ומחול לרקדנים. המכינה מתאימה גם לשוחרי מחול שברצונם לרכוש התנסות ראשונית בתחום. הסטודנטים יכולים ללמוד במסלול המכינה הארוכה שנפרש על פני כחצי שנה המיועד למועמדים ללימודי תעודה במחול, או להשתתף במכינה קצרה יותר בהיקף של כשלושה חודשים, שמיועדת למועמדים ללימודי הוראת מחול שמתקבלים במעמד "על תנאי". מוסד הלימוד מציע מכינות נוספות, בהן מכינה למשחק שמיועדת למועמדים למסלול לאמנויות הבמה. המכללה עורכת שלל תכניות ללימודי חינוך, מסלולים לתואר שני בחינוך ותכניות ללימודי תעודה בתחומי החינוך והתרפיה שדרכם יכולים מורים ומחנכים לפתח את הקריירה.


אתם בוודאי רוצים לדעת היכן עוד ניתן ללמוד את התכנית, מתי נערך יום פתוח ומה עלויות הלימוד. נציגי השירות האישי שלנו כאן עם תשובות לכל שאלותיכם. אנו מזמינים אתם להיעזר חינם בשירות האישי וכך לחסוך כסף וזמן יקר.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מכינה למחול?

רוצה לדעת יותר על מכינה למחול?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד מכינה למחול
Whatsapp Whatsapp