רוצה פרטים על מדעי הקוגניציה ?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי קוגניציה - מדעי הקוגניציה

מחפש/ת מידע על לימודים? מדעי הקוגניציה ? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


(בחסות)

תואר ראשון במדעי הקוגניציה

 

מדעי הקוגניציה הינו תחום אשר עיסוקו נוגע בהסברים של קבלת החלטות, תפיסה, רכישת שפה, מודעות ויצירתיות. פירוש המילה קוגניטיביות הינו "לדעת, להכיר" והוא נגזר מהמילה קוגנוסצורה.

 

מדעי הקוגניציה מתמקדים בחקר הכישורים המנטליים של האדם במטרה להבין את התהליכים העומדים בבסיס התופעות המנטליות המהוות את יכולת ההכרה של המציאות. מערכות תפקודיות רבות בגוף מאפשרות לחוות את המציאות. בין מערכות אלה ניתן לציין את מערכת הזיכרון, הקשב, יכולת התפיסה, רכישת שפה, מודעות ועוד. מדעי הקוגניציה משלבים תחומי דעת רבים כמו פילוסופיה, לוגיקה, פסיכולוגיה, בלשנות ומדעי המוח במטרה לחקור את כל הכישורים הללו.

 

לימודי תואר ראשון נחשבים כיום לאחד הצעדים המשמעותיים ביותר בחברה הישראלית. מדובר למעשה במהלך חשוב המסייע לסטודנט להרחיב את אופקיו מחד, ולזכות בהשכלה גבוהה המאפשרת לו להשתלב בתחומים מרתקים במשק ובתעשייה מאידך. תוכנית הלימודים לתואר ראשון במדעי הקוגניציה מעניקה לסטודנטים כלים להתמודד עם טקסטים אקדמיים ועם תהליכים חברתיים ואישיים.

 

כמו כן, לימודים אלו מורכבים מתחומים אקדמיים רבים ואי לכך מאפשרים הם תעסוקה בתחומים אלו ואו השתלבות במחקר תרבותי וחברתי.

 

 

מה לומדים?

 

במהלך הלימודים הסטודנטים נחשפים לידע הרב הנצבר בתחום מדעי הקוגניציה. הם לומדים להכיר את שיטות המחקר ואת סוגי החשיבה המאפיינים את מדעי הקוגניציה וזאת במטרה לפתח את הגמישות המחשבתית ואת המיומנות הבין-תחומית שלהם.

 

תכנית הלימודים לקראת התואר הראשון במדעי הקוגניציה מקיפה נושאים מתחום פילוסופים, מוח, בלשנות, פסיכולוגיה.

 

בנוסף לאלה נלמדים נושאים כמו מחשבה ומחשבים, חישוביות עצבית וקוגניציה מוסיקלית. כמו כן, התוכנית מאפשרת לסטודנטים לבחור במגמת ההתמחות המועדפת עליהם מבין התחומים הבאים: פסיכולוגיה, בלשנות, פילוסופיה ולוגיקה, מוח וקוגניציה.

 

תוכנית הלימודים לתואר זה מורכבת מקורסים רבים העוסקים בתחומים אקדמיים שונים. בין השאר נחשפים הסטודנטים לנושאים מרתקים מענפים כגון מדעי המוח, פסיכולוגיה, פילוסופיה, לוגיקה וכדומה. לימודי קוגניציה הינם לימודים דו חוגיים המשולבים עם תואר אקדמי נוסף.

 

באמצעות הכלים הנרכשים במסגרת לימודי קוגניציה, הופכים הלימודים בתואר המקביל לעמוקים ומרתקים יותר. לדוגמא, לימודים דו חוגיים של משפטים וקוגניציה מסייעים לסטודנטים להתחקות אחר הנאמר בין השורות במסגרת החוק והפסיקה. מיותר לציין כי שילוב מדעי הקוגניציה עם תחומים כגון מדעי המוח או פילוסופיה הינו שילוב השוזר תחומים בעלי בסיס זהה תוך יצירת תוכנית לימודים מרתקת ורחבה.

 

תנאי הקבלה

 

כאמור, לימודי קוגניציה הינם לימודים דו חוגיים הנערכים במקביל לתואר אקדמי נוסף. תנאי הקבלה לחוג במדעי הקוגניציה אינם גבוהים במיוחד ועל פי רוב דורשים שילוב של בחינת הבגרות והמבחן הפסיכומטרי בתוצאות סבירות בהחלט. עם זאת, תנאי הקבלה לתואר המקביל יכולים להיות גבוהים יותר (במידה ומדובר בלימודי תקשורת או לימודי משפטים). לפיכך, יש לבחון האם ישנם פערים בין הישגיו של המועמד לבין תנאי הקבלה בתוכניות השונות.

 

 

היכן לומדים?

 

 • האוניברסיטה הפתוחה (פרישה ארצית): באוניברסיטה הפתוחה ניתן ללמוד בתכנית לימודי מדעי הקוגניציה. זהו מסלול דו חוגי אותו ניתן לשלב עם לימודי פסיכולוגיה, לימודי מדעי המחשב או לימודי פילוסופיה.

 

 • אוניברסיטת חיפה: באוניברסיטת חיפה ניתן ללמוד בתכנית דו חוגית ללימודי מדעי הקוגניציה, את הלימודים במדעי הקוגניציה אפשר לשלב יחד עם תחומים כגון מדעי המחשב, לשון עברית, פילוסופיה, פסיכולוגיה, מערכות מידע ותחומים נוספים.

 

 • מכללת רמת גן: המכללה מקיימת לימודי מדעי הקוגניציה שנערכים במתכונת הלימודים הגמישה של האוניברסיטה הפתוחה, בשילוב של הדרכה וסיוע פרונטלי לסטודנטים דרך תכניות תרגול וייעוץ אישי.

 

 • אוניברסיטת בן גוריון (באר שבע): לימודי מדעים קוגניטיביים בבן גוריון נמשכים שלוש שנים ועוסקים בשלל היבטים בשפה, תודעה וקבלת החלטות. הסטודנטים בוחרים כמה חטיבות התמחות כגון פילוסופיה, בלשנות או מדעי העצב.

 

 • האוניברסיטה העברית (ירושלים): לימודי מדעי הקוגניציה באוניברסיטה העברית מתקיימים במסלול דו חוגי. ניתן לשלב את הלימודים עם תחומים שונים כגון כלכלה, פילוסופיה, בלשנות, מתמטיקה או מדעי החיים.

 

אחרי הלימודים

 

לאחר הלימודים יכולים הסטודנטים ליהנות מתואר ראשון יוקרתי הפותח עבורם דלתות רבות במחקר ובתעשייה. לימודי הקוגניציה משתלבים באופן מושלם עם תחומים כגון מחקר רב תרבותי, פרשנות טקסטים אקדמיים ועיתונאיים, בחינת התנהגות חברתית ועוד.
בוגרי תוכנית הלימודים במדעי הקוגניציה יוכלו גם להמשיך לתחום המחקר המדעי או לחלופין לעסוק באחד מהתחומים הבאים: לשון ולוגיקה, בלשנות חישובית וחישוביות ומוסיקה.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מדעי הקוגניציה ?

רוצה לדעת יותר על מדעי הקוגניציה ?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

רוצה לדעת יותר על מדעי הקוגניציה ? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מעל 14 סטודנטים
המליצו והצביעו על מדעי הקוגניציה

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר 669 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן 927 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה 1,554 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

חוות דעת של סטודנטים: מדעי הקוגניציה

התקבלו 14 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם