רוצה פרטים על הוראת חינוך גופני?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הוראה בחינוך גופני

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הוראת חינוך גופני? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הוראת חינוך גופני

 

כל אחד מאיתנו זוכר את שיעורי החינוך הגופני שלו בתיכון, רבים מאיתנו זוכרים כיצד ניסינו להתחמק מהשיעורים ולעסוק כל שביכולתנו כדי להפוך את שעת השיעור ל"שעה חופשית". בעקבות המגמה הגוברת בעולם כולו להעלאת המודעות לאורח חיים בריא וחשיבותה של הפעילות הגופנית, בכל הגילאים, הביקוש לאנשי מקצוע ומורים לחינוך גופני בעלי כלים מקצועיים בתחום עלה.

 

כיום כבר ברור, שמלבד היותו מקנה ערכים של שמירה על בריאות, החינוך הגופני מעניק לתלמידים ערכים חשובים נוספים של הגינות, שיתוף פעולה, סבלנות, עזרה הדדית, עבודה בצוות ועוד.

 

מטרת הלימודים

 

לימודים לקראת תעודת הוראה בחינוך גופני מקנים את היכולת הפורמאלית לעסוק בהוראה בתחום. תוכנית הלימודים מעניקה כלים מקצועיים בהוראת התחום, לצד הקנייה של ידע עיוני אשר חושף את הסטודנטים להכיר ביתרונות המרובים של הפעילות הגופנית וליישם את הידע הזה במסגרות פורמאליות ובלתי פורמאליות.

 

הלימודים עצמם כוללים התנסות מעשית ושיעורים עיוניים, אשר נלמדים במסגרות רבות ברחבי הארץ. תוכנית הלימודים מכשירה מורים להוראת החינוך הגופני מהגיל הרך ועד לתלמידים בבתי הספר העל יסודיים ומיועדת לכל מי שמעוניין לעסוק במקצוע בעתיד, ולהטמיע בדור הצעיר ערכים של אורח חיים בריא ושמירה על הבריאות כבר מהגיל הצעיר.

 

קהל יעד

 

הלימודים מתאמים לבוגרי תואר ראשון בחינוך גופני, או בתחומים משיקים, אך בוגרי תואר שאינו בתחום יוכלו להשתתף בקורסי השלמה. בנוסף, סטודנטים הנמצאים בשלב מתקדם בלימודים לקראת התואר בוגר, יוכלו לשלב את הלימודים במקביל. תוכנית הלימודים כוללת קורסים רבים המקנים לסטודנטים כלים מקצועיים להתמודד עם כל האתגרים העשויים להופיע בביצוע תפקידם, וכן, להעניק את כל הידע הדרוש על מנת להפכם למורים ומדרכים מוסמכים לחינוך גופני.

 

 

תוכנית הלימודים

 

תוכנית הלימודים לתעודת הוראה בחינוך גופני כוללת:

 

 • קורסי חובה בחינוך והוראה
 • קורסי חובה דידקטיים בחינוך גופני
 • קורסי חובה בתחום המדעים כגון: פיזיולוגיה ואנטומיה
 • קורסים מעשיים בחינוך גופני
 • התמחות מעשית של שנה בהוראת החינוך גופני בבית ספר

 

נושאי לימוד

 

תוכנית הלימודים כוללת מגוון רב של קורסי חובה וקורסי בחירה כגון:

 • פסיכולוגיה של החינוך
 • מכאניקה של הספורט
 • הפסיכולוגיה של הספורט
 • תנועה משקמת וחינוך
 • פיזיולוגיה של המאמץ
 • הדידקטיקה של החינוך גופני
 • חינוך גופני לבעלי צרכים מיוחדים
 • פגיעות ספורט – התמודדות וטיפול
 • מדעי החינוך הגופני והספורט
 • ועוד...

 

תנאי הקבלה

 

תנאי הקבלה ללימודי תעודת הוראה בחינוך גופני משתנים בין מוסד למוסד אך לרוב תנאי הקבלה הינם:

 • בוגרי תואר ראשון בחינוך גופני בציון ממוצע של 75 ומעלה.
 • בוגרי תואר ראשון שאינו בחינוך גופני יידרשו לקורסי השלמה בסיסיים.
 • סטודנטים לחינוך גופני אשר סיימו בהצלחה ארבעה סמסטרים אקדמיים.

 

היכן ניתן ללמוד?

 

 • המכללת אוהלו שבקצרין - מציעה תוכנית לימודים לתעודת הוראה בחינוך גופני עם התמחות בחינוך גופני למבוגרים, חינוך לקידום הבריאות, חינוך לספורט ימי וחינוך לנופש בטבע.

 

 • סמינר הקיבוצים - מציעה תוכנית לימודים לתעודת הוראה בחינוך גופני ותנועה לכיתוב א' עד יב' למעומדים בעלי רקע בספורט. תוכנית הלימודים נבנית באופן אישי לפי רקע המועמד.

 

 • מכללת גבעת וושינגטון - במכללה תמצאו מגוון מסלולים ללימודי הוראה בחינוך גופני ובתחומים נוספים.

 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות לימודים נוספים, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי תוכנית הלימודים אשר סיימו בהצלחה את כל החובות האקדמיים ואת שנת ההתנסות המעשית יוכלו להשתלב בתחומי ההוראה והחינוך לספורט בבתי הספר ומוסדות חינוך הציבוריים והפרטיים, במוסדות פורמאליים ובלתי פורמאליים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הוראת חינוך גופני?

רוצה לדעת יותר על הוראת חינוך גופני?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד הוראת חינוך גופני

חוות דעת של סטודנטים: הוראת חינוך גופני

התקבלו 131 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא לימודי חינוך לתעודה

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
ד"ר תמי אמיר
מסלול לימודים המשלב קורסים על גוף האדם לצד נושאי חינוך חברה וסיוע לפרט בהיבטים אלו.
מלבד רקע ספורטיבי בתחום כלשהו, נדרשת הבנה בנושאי מדעי החיים וגוף האדם (ביולוגיה, אנטומיה, פיזיקה), כלומר יכולת כמותית ברמה נאותה ולצדה יכולת מילולית להתמודדות עם נושאי הלימוד החינוכיים הקשורים בחינוך ליווי וטיפול באנשים.
הפונים לתחום החינוך הגופני, מתעניינים על פי רוב בראש וראשונה, בנושאי חינוך חברה וסיוע לאנשים, כלומר נוטים לתחום החברתי ובנוסף מגלים עניין בתחומי מדע, בריאות ואורח חיים בריא. לעיתים, הפונים לתחום זה מאופיינים בחיפוש אחר תחום מיוחד, שאינו שגרתי ואינו כרוך בישיבה מרובה במשרד. הם מעדיפים להפעיל את גופם ולנוע.
בתכונות האישיות נמצא מרץ, אנרגטיות, אהבה לספורט, תחרותיות וכמו כן יכולת יצירת קשר בינאישי בקלות, מיומנויות הנחיה, קואצ'ינג וליווי תהליכים.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp