קורס פרחי באך במכללה האזורית צפת

שירות אישי - צור קשר
קורס פרחי באך במכללה האזורית צפת

קורס פרחי באך במכללה האזורית צפת - היחידה ללימודי חוץ

 

ביחידה ללימודי חוץ של המכללה האזורית צפת ניתן ללמוד בקורס פרחי באך. זהו קורס להכשרת מטפלים בשיטת פרחי באך בגישה יהודית, במסגרתו מפתחים נקודת מבט חסידית על תמציות הצמחים והשימוש בהן.


במהלך הכשרה זו המשתתפים יכולים ללמוד כיצד לתרום לריפוי עצמי ולריפוי של בני משפחה, מכרים וחברים. מטפלים שמחזיקים בידע בגישה זו יכולים לסייע לכל אדם ולהקל במגוון קשיים ומצבים רגשיים וגופניים.

 

מה לומדים?


משתתפים בקורס לומדים באופן מקיף על שיטת הטיפול בפרחי באך, בגישה יהודית וחסידית.


הם מכירים את תמציות הצמחים ונחשפים להיסטוריה של מפתח הגישה ולרציונל העומד בבסיסה. כמו כן הם דנים במגוון של מקרים טיפוליים באופן ההתאמה של התמציות לצורכים האישיים של כל מטופל. בקורס מושם דגש על נקודת מבט חסידית על שיטת פרחי באך.


המשתתפים לומדים על תהליכי הלקיחה והרקיחה של התרכובות ולסוגי הצמחים השונים שמהן מפיקים אותן. הם מכירים גם קבוצות של צמחים וכן תמציות שלהן תכונות דומות, ואת שימושיהן בקליניקה. בהמשך נרכשים כלים לאבחון ולעריכה של שאלונים טיפוליים למבוגרים וכן כלים המאפשרים טיפול עצמי וסיוע לאחרים בסביבה הקרובה.


נוסף על כך, מתמקדים גם בטיפול בילדים ובמשפחתם באמצעות השיטה. המשתתפים נחשפים לבעיות וקשיים שעמם מתמודדים ילדים בגילים שונים כגון חרדות ופחדים, הרטבות לילה, הפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה, ובוחנים דרכים שבהן ניתן להשתמש בתמציות הצמחים כדי להקל על אותם ילדים ועל המעגל המשפחתי הקרוב.

 

 

כמה זמן לומדים?

 

היקף התכנית הוא 60 שעות לימוד אקדמיות. השיעורים מתקיימים בשעות הערב, אחת לשבוע. לצד הרצאות עיוניות, כוללים השיעורים גם תרגילים פרקטיים שדרכם יכולים המשתתפים להכיר מקרוב את עקרונות השיטה הנלמדת. הם מתנסים בלקיחה של תמציות צמחיות וכן מנתחים מקרי בוחן טיפוליים. כמו כן, הם משתתפים בפרקטיקה טיפולית הכוללת התנסות טיפולית בכיתה וסימולציות טיפול. בקורס נכלל גם סטאז' מעשי ובו פרקטיקה בקליניקה קהילתית.

 

נושאי הלימוד

 

  • גוף נפש
  • אבחון אנרגטי
  • סביבה טיפולית
  • רקיחת תרכובות
  • כלים לטיפול עצמי
  • אבולוציה של התמציות
  • טיפול לילדים ומשפחותיהם
  • שאלונים טיפוליים למבוגרים
  • ועוד

 

סגל הוראה


מרצה הקורס הוא מטפל בפרחי באך שברשותו ניסיון של כ - 15 שנים בגישה זו ובעל קליניקה לטיפול ואימון. כמו כן, עוסק באבחון פסיכודיאגנוסטי בכף היד ובתחום האימון האישי, מטפל בילדים, משפחות וזוגות וכן מנהל קליניקה קהילתית לתלמידים מוסמכים.

 

על מוסד הלימוד


ביחידה ללימודי חוץ של המכללה האזורית צפת נערכים קורסים נוספים במקצועות טיפוליים, שבהם יכולים מטפלים ואנשי מקצוע להרחיב את הידע שברשותם ולהכיר גישות חדשות בעזרתן ניתן לסייע ללקוחות ומטופלים. בין אותן הכשרות ניתן למנות הידרותרפיה, הדרכת הורים, מדריכים לרכיבה טיפולית ועוד.


נלמדים גם מקצועות כגון גישור, ייעוץ כלכלת המשפחה ועוד. כמו כן, ניתן ללמוד קורסים בתחומים כגון ניהול, מינהל, חשבונאות, עיצוב, מלאי ורכש ועוד.

 

מהם תנאי הקבלה?


הקורס מיועד למטפלים, אנשי חינוך ואנשי מקצוע שברצונם להרחיב את סל הכלים הטיפוליים שברשותם ולהכיר גישה תומכת לשילוב בטכניקות תרפיה נוספות כגון רפלקסולוגיה, רפואה סינית, ארומתרפיה, פסיכותרפיה ועוד.


התכנית יכולה להתאים גם להורים שברצונם לסייע לילדיהם בהתמודדות עם קשיים שונים, ולמעוניינים לטפל באחרים ובעצמם בגישת פרחי באך.

 

איזו תעודה מקבלים?


בתום הקורס משתתפים העומדים בהצלחה בכל הדרישות זכאים לקבל תעודת "מטפל בפרחי באך" המוענקת על ידי המכללה האזורית צפת.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


בתום הקורס יכולים הבוגרים לטפל באחרים ובעצמם בגישת פרחי באך. מי שעוסקים בפועל בטיפול אלטרנטיבי או קונבנציונלי יכולים להשתמש בידע הנרכש במהלך הקורס במסגרת עבודתם השוטפת בקליניקות וכך להציע מענה טיפולי מקיף ועשיר יותר ללקוחותיהם. מטפלים ברפואה המשלימה יכולים לשלב את הגישה עם תרפיות מגישות נוספות כגון טיפולי מגע, ארומתרפיה ועוד. גם אנשי הוראה ועובדים סוציאליים יכולים להשתמש בעקרונות הגישה בעת העבודה עם מטופלים.

למידע נוסף לחצו: המכללה האזורית צפת
עוד מסלולי לימוד - המכללה האזורית צפת
Whatsapp Whatsapp