מכינה טכנולוגית להנדסאים במכללה האזורית צפת

שירות אישי - צור קשר

המכללה האזורית צפת

מכינה טכנולוגית להנדסאים - המכללה האזורית צפת

 


מיומנויות טכנולוגיות חשובות


מניהול של תהליכי הייצור במפעל, דרך השתתפות בפיתוח של תוכנות חדשות ועד לתכנון של חללי מגורים ומסחר, להנדסאים יש מגוון רחב ביותר של תחומי אחריות בתעשייה הישראלית. הם משתלבים בענפי התוכנה, הבניין, העיצוב, החשמל ובענפים נוספים ויכולים לטפס לדרגים ניהוליים ובכירים עם צבירת ניסיון בתחומם.


כדי לבצע את תפקידם כהלכה, הנדסאים צריכים להחזיק בסל כלים נרחב שכולל ידע טכנולוגי, כלים מדעיים, חשיבה עסקית וכן היכרות עם מגמות וחידושים בתעשייה הישראלית וכן בשוק הגלובלי אשר משפיע עליה ללא הרף. הנדסאים צריכים לקבל החלטות חשובות ביותר במסגרת תפקידם, שיש להן משקל והשפעה על רווחיותו של הארגון ועל צמיחתו לעבר הצלחה. את כלל הכלים הללו ניתן לרכוש במהלך לימודי הנדסאים, שמציעים להכיר את ההיבטים הרבים והשונים של עבודה בתעשייה הטכנולוגית העכשווית.


מועמדים ללימודי הנדסאי ששואפים לשפר את הסיכויים שלהם להתקבל ללימודים יכולים ללמוד במכינה טכנולוגית להנדסאים אשר מתקיימת בבית הספר להנדסאים של המכללה האזורית צפת. מכינה זו כוללת לימוד של מקצועות יסוד שונים שיכולים להוות בסיס להמשך הדרך להכשרה כהנדסאים בישראל. המכינה כוללת מכוון של תרגולים והיא מציעה לקבל מעטפת של הכנה וסיוע, כדי להגיע כמה שיותר מוכנים לעבר לימודי הנדסאי במגוון של מגמות. בוגרי המכינה הטכנולוגית יכולים להמשיך לשלל מגמות לימודי ההנדסאי אשר מתקיימות במכללה האזורית צפת וכמו כן, באפשרותם להמשיך לעבר לימודים במוסדות לימוד אחרים.


תכנית הלימודים


במסגרת המכינה הטכנולוגית, הסטודנטים לומדים על עקרונות בסיס בתחומי המתמטיקה, ההבעה העברית והשפה האנגלית. נוסף על כך, הם מפתחים מיומנויות למידה וכלים טכנולוגיים אשר חשובים למעוניינים להמשיך ללימודי הנדסאים במסלולים השונים. כך ניתן לטפח כישורים חיוניים וגם לגשר על פערים בדרך לקבלה ללימודים.


מתכונת הלימוד


המכינה נפרשת על פני שני סמסטרים והיקפה הוא כעשרה חודשים. המכינה כוללת שיעורים עיוניים אשר מתחילים מהיסודות של הידע הנדרש ללימודי ההנדסאי וכן הן כוללות תרגולים ושיעורים נוספים, לרבות שיעורי עזר, לתלמידים המעוניינים בתגבור נוסף של החומר הנלמד. המכינה מתקיימת במתכונת לימודי ערב, כך שהיא מותאמת לשילוב עם עבודה. השיעורים במכינה מתקיימים בקבוצות קטנות יחסית וכך המשתתפים יכולים לקבל יחס אישי מצד צוות המכינה ולזכות למענה לבעיות ולקשיים שמתעוררים לאורך הלימוד.


חיילים משוחררים זכאים לקבל הנחה בסך של עד 100% משכר הלימוד, לפי התנאים. מימון זה תקף לחיילים משוחררים וכן לבוגרי שירות לאומי למשך עד חמש שנים מיום השחרור. ההטבה ניתנת לחיילים המשוחררים לפי נהלים שמתווה מה"ט ובהתאם לחוק החיילים המשוחררים של משרד הביטחון.


על מוסד הלימוד


המכללה האזורית צפת היא מוסד ללימודים טכנולוגיים שבו ניתן לקחת חלק במגוון רחב של תכניות ללימודי הנדסאים, אשר מוכרות על ידי מה"ט. בין התכניות הללו ניתן למצוא לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, לימודי הנדסאי תוכנה, לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים ולימודי הנדסאי בניין עם התמחות בניהול הבנייה. תכניות אלה מאפשרות לסטודנטים לרכוש ידע וכלים חשובים מן התעשייה ולפתח את הכישורים הנדרשים להשתלבות במגוון של תפקידים מבוקשים במשק הישראלי.


נוסף על כך, במכללה האזורית צפת פועלת יחידה ללימודי תעודה, שבה אפשר ללמוד בקורסים שונים בתחומים מבוקשים. הקורסים הללו מתאימים הן למעוניינים לעבור הסבה מקצועית לתחום חדש והן לעובדים שמחפשים להתמקצע ולקדם את הקריירה הנוכחית שלהם. בין הקורסים אשר ניתן למצוא במכללה האזורית צפת נכללים קורס מנעולנות, קורס חשבי שכר בכירים, קורס מזכירות רפואית, קורס גרפיקה ממוחשבת לדפוס, קורס הכשרה לרכב ציבורי, קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 וקורסים נוספים. במכללה פועל גם מרכז ללימוד תחום ההידרותרפיה ובית ספר למקצועות האמנות ששמו "בית היוצר".


תנאי קבלה


למכינה הטכנולוגית להנדסאים של המכללה האזורית צפת יכולים להתקבל מועמדים שהם בוגרי 11 שנות לימוד לפחות. מומלץ לפנות למוסד הלימודים כדי לקבל את הפרטים המדויקים ביותר לגבי תנאי קבלה.


תעודה


סטודנטים במכינה שמשלימים את כל הלימודים בה בהצלחה יכוים לגשת למבחנים חיצוניים שעורכת מה"ט במקצועות הלימוד השונים. מי שעוברים את המבחנים הללו בהצלחה זכאים לקבל תעודת סיום מכינה טכנולוגית. תעודה זו מוכרת בכלל בתי הספר ללימודי הנדסאים ברחבי הארץ בכפוף לתקנון שנהוג בכל אחד ממוסדות הלימוד.

 

למידע נוסף לחצו: המכללה האזורית צפת

חוות דעת של סטודנטים על האזורית צפת - מכינה טכנולוגית

התקבלו 3 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

המכללה האזורית צפת
29/10/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

יחס חם ואוהב והמון משפחתיות, ועם זאת מקצועיות ללא פשרות. הכול קטן ככה שהרבה צומת לב

על הקמפוס

מיוחד היות ואזור הוא שקט ונתן את המוטיבציה להשקיע ולהתרכז. בנוי טוב ונותן הרבה אפשרויות. הנושא של חנ קרא עוד...

טיפים

להשקיע ולנצל את כל הכלים שהמרצים והצוות נותן, מוטיבציה זה החשוב מאוד לעשות סטופ מהחיים ולתת את הכול

המכללה האזורית צפת
06/11/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אין אווירה במכללה . אפילו הבניין שלי לא נראה כמכללה .

על הקמפוס

לא יודעת מה להגיד באמת...

טיפים

לתת מלגות לכל לומד ולא להסתכל על משכורת ההורים . יש הורים שהמשכורת שלהם 10000 נכון אבל כולנו יודעים קרא עוד...


לכל חוות הדעת
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp