קורס ניהול מלאי ורכש במכללה האזורית צפת

שירות אישי - צור קשר
קורס ניהול מלאי ורכש במכללה האזורית צפת

קורס ניהול מלאי ורכש במכללה האזורית צפת - לימודי חוץ

 

קורס ניהול מלאי ורכש הנערך במכללה האזורית צפת - היחידה ללימודי חוץ מתאים למעוניינים להשתלב במקצוע נחוץ בתעשייה ובמשק. מסלול לימודי תעודה זה מתאים לדרישות השוק ובמהלכו יכולים המשתתפים לפתח מיומנויות אשר נחוצות למנהלי מלאי ורכש בארגונים. ידע וכלים אלה ניתן ליישם בהמשך הדרך המקצועית בארגונים ומפעלים בתעשייה וכך לסייע לצמיחתם ולרווחיותם.

 

מה לומדים?


בקורס ניתן לרכוש ידע וכלים הנדרשים כיום ממנהלי מלאי ורכש.


משתתפים בתכנית זו מכירים את השלבים בתהליכי ניהול המלאי ורוכשים מיומנויות המותאמות לדרישות השוק. הם לומדים בהחרבה על תהליכי התכנון של אמצעי אחסנה וכן על תכנון של היקפי מלאים. נלמדים גם תהליכי איתור ספקים ובקרה על ביצוע ההזמנות באופן המותאם לדרישות השוק ולתפקוד הנדרש כתוצאה מתמורות אלה.


מושם דגש על פיתוח של מיומנויות ניהול וארגון החשובות למנהלי הרכש והמלאים. הם מפתחים מיומנויות משא ומתן ואסטרטגיה ומתוודעים לסוגיות כלכליות ומשפטיות רלוונטיות ולהסכמים שונים בתחום. כמו כן, נלמדים מדדים לביקורת ולהערכה על ביצועי רכש לצד טכנולוגיות מחשוב ומערכות מידע שבהם משתמשים בתחום הלוגיסטי לצורך תכנון ופיקוח על תהליכי העבודה.

 

 

כמה זמן לומדים?


הקורס נפרש על פני פרק זמן של כ - 10 חודשים, הוא כולל 162 שעות לימוד אקדמיות. המפגשים נערכים בשעות אחר הצהריים והערב.


בקורס משלבים לימוד עיוני עם תרגילים פרקטיים להטמעת החומר הנלמד. כמו כן, נכללת הכנה לקראת מבחנים ממשלתיים שנערכים מטעם משרד העבודה והרווחה.

 

נושאי הלימוד


משתתפים בקורס לומדים מגוון נושאים הרלוונטיים לתפקידי מנהלי המלאי. הנה כמה מן הנושאים הנלמדים:

 

 • ניהול איכות
 • עבודה בגובה
 • משטוח ואריזה
 • סחר בין לאומי
 • הערכת ספקים
 • מדדי ביצוע KPI
 • ניהול ועיתוד מלאי
 • טיפול במקורות רכש
 • היבטים כלכליים ברכש
 • ERP ומערכות לוגיסטיות
 • תהליכים בסיסיים במחסן
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


ביחידה ללימודי חוץ של המכללה האזורית צפת מתקיימים מגוון קורסים לתעודה שיכולים להתאים למעוניינים בקידום הקריירה או בהסבה לתפקיד חדש. ההכשרות המקצועיות מוצעות בתחומים שיש להם ביקוש בשוק העבודה הישראלי כגון חשבונאות ומינהל, טיפול, עיצוב, ניהול ועוד. בחלק מאותן הכשרות לומדים המשתתפים לקראת מבחנים ממשלתיים, שלאחר מעבר שלהם מוענקות תעודות מוכרות.


בין הקורסים הנוספים שבהם ניתן לקחת חלק במוסד זה אפשר למנות קורס מנעולנות, הכשרת יועצי משכנתאות, יועצים לכלכלת המשפחה, גישור, הדרכת הורים, מדריכי רכיבה טיפולית, הידרותרפיה ועוד.

 

מהם תנאי הקבלה?


המעוניינים להתקבל לקורס נדרשים להיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות.

 

איזו תעודה מקבלים?


בוגרי הקורס מקבלים תעודת גמר "ניהול מלאי ורכש" המוענקת על ידי משרד העבודה והרווחה. כדי לקבל את התעודה יש צורך לעבור מבחנים פנימיים וחיצוניים. הבחינות הפנימיות כוללות מבחן מעשי במערכות מידע ומבחנים עיוניים בכל אחד מן הנושאים הנלמדים. מבחני הגמר החיצוניים כוללים בחינה עיונית בניהול מלאי ורכש סעיפים שאותה יש לעבור בציון של לפחות 55, וכן פרויקט גמר מעשי שאותו יש לעבור בציון 60 ומעלה.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?


תחום ניהול המלאי מהווה כיום נתח משמעותי בתעשייה הישראלית, ישנו ביקוש רב למנהלי מלאי ורכש איכותיים ומיומנים. מנהלים אלה יכולים להשתלב במגוון אפיקים בתעשייה לרבות מפעלי תעשייה וכן בארגונים יצרניים וחברות בענפים שונים במשק כגון קמעונאות, בניין, אחזקה, טכנולוגיה ועוד.


באפשרות מנהלים המעוניינים בכך להמשיך ללימודי תעודה בענפים רלוונטיים נוספים וכך להרחיב את סל הכלים המקצועי שברשותם. היות ומדובר בתפקיד הכרוך באחריות רבה בארגון, מנהלים המחזיקים בסל מיומנויות מקצועי נרחב ומגוון יכולים לייעל את התפקוד ולהתמודד בהצלחה עם אתגרים ודילמות מקצועיות.

למידע נוסף לחצו: המכללה האזורית צפת
עוד מסלולי לימוד - המכללה האזורית צפת