רוצה פרטים על לימודי עיצוב תעשייתי בירושלים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי עיצוב תעשייתי בירושלים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי עיצוב תעשייתי בירושלים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי עיצוב תעשייתי לתואר ראשון בירושלים


לימודי עיצוב תעשייתי נכללים בין מקצועות העיצוב והם מתקיימים במוסדות בפרישה ארצית. גם בעיר ירושלים ניתן למצוא מסלולים לתואר ראשון בתחום זה, המתאימים לתושבי העיר וסביבתה המעוניינים לרכוש את הידע והמיומנויות למקצוע יצירתי, וכן לתושבי ערים אחרות שמגלים עניין בעולם העיצוב וברצונם להעמיק בו.


לימודי עיצוב תעשייתי כוללים שילוב של ידע עיוני וכלים פרקטיים הנחוצים בתהליך התכנון והייצור של מוצרים שימושיים. בדרך כלל נכללים בהם פרויקטים מעשיים בשיתוף חברות וארגונים, כדי להכיר מקרוב את הנעשה בשטח ולהתכונן לקראת פיתוח הקריירה.


בוגרי תארים בתחום זה יכולים לפתוח דלת לקראת קריירה יצירתית במגוון של אפיקים, כגון בסטודיו, בחברות לפיתוח וניהול מוצר ואף בחברות הייטק וטכנולוגיה שבהן יש צורך בפיתוח פתרונות איכותיים ויצירתיים שמביאים בחשבון את צורכי המשתמשים.

 

מוסדות


המכללה האקדמית הדסה


במכללה האקדמית הדסה מתקיימים לימודי עיצוב תעשייתי מכליל, שבהם הדגש הוא על עיצוב שבו מתייחסים לכלל המשתמשים במוצר, תוך התאמה שלו לצורכים של משתמשי קצה ומשתמשים רגילים. במוסד הלימוד פועלים בשיטת "Human First" כלומר שיטה שעל פיה האדם מצוי במרכז, ויש לעצב למען האדם. במסגרת תפישה זו הסטודנטים מתמקדים בצורכים האנושיים של תהליך העבודה, בצורכים של המשתמשים וברקע התרבותי והחברתי שלהם, כדי להתאים את המוצרים אליהם, לחייהם ולצורכים הייחודיים שלהם. כמו כן, הם מעמיקים באופן מחקרי בצורכי משתמשים כבסיס לעבודת המעצבים.


במהלך התואר נערכים שיתופי פעולה עם חברות וארגונים בתעשייה וכן עם מוסדות ציבוריים, הסטודנטים יכולים לקחת חלק בפרויקטים בארגונים חברתיים, במוסדות תרבות ובבתי חולים וכך לתרגל עבודה עם לקוחות והבנה של הצורכים העולים בשטח.


בבית הספר הבינתחומי לבריאות, חברה ומדע מתקיימים מסלולי לימוד נוספים כגון לימודי מדעי המחשב, לימודי הפרעות בתקשורת, לימודי מדעי איכות הסביבה, לימודי ביוטכנולוגיה ועוד. בבית הספר הבינתחומי לחברה וקהילה ניתן למצוא מסלולים כגון לימודי ניהול ארגוני שירות, לימודי פוליטיקה ותקשורת, לימודי מדעי ההתנהגות, לימודי תקשורת צילומית, לימודי עבודה סוציאלית ועוד.

 

האקדמיה בצלאל


בלימודים בתחום זה באקדמיה בצלאל שמים דגש על הקניית ידע אודות טכנולוגיות עכשוויות בתחום העיצוב, וכן על האופן שבו הוא יכול לסייע לאדם בחיי היום יום תוך התאמה לתהליכים אורבניים וסביבתיים.


במהלך הלימודים הסטודנטים בונים את סל הכלים החיוני למעצבים, הם מתחילים מהיכרות עם כלים לתכנון בדו ממד ותלת ממד, ממשיכים בהיכרות עם חומרי גלם שונים כגון עץ, פלסטיק ומתכות ומעמיקים בתהליך התכנון והייצור של מוצרים החל מהרעיון הראשוני ועד למוצר מוגמר. הסטודנטים לוקחים חלק בפרויקטים, תחרויות שונות וסמינרים שחלקם מתקיימים גם מחוץ לקמפוס. בסדנאות אלה ניתן להכיר מעצבים פעילים ולהתנסות בטכניקות שונות.


בבצלאל פועלות מחלקות נוספות בתחומי האמנות והעיצוב שמתאימות למעוניינים בלימודי עיצוב, בין המחלקות שבהן ניתן ללמוד לתואר ראשון נכללות אמנויות המסך, תקשורת חזותית, צורפות ואופנה, תרבות חזותית, עיצוב קרמי וארכיטקטורה ניתן למצוא גם מסלולים לתואר שני, בהן גם תכנית בתחום העיצוב התעשייתי. במסלול דו שנתי זה שמים דגש על מנהיגות בתחום היצירתי ועל הקנייה של ידע אודות שיטות עבודה חדשות.


על הלימודים


בתכנית זו מתמקדים בהכשרת מעצבים יצירתיים, מקוריים ורב תחומיים, שיכולים לתכנון וליצור מוצרים שימושיים לחיי היום יום. במוסדות שואפים להקנות לסטודנטים את מיומנויות התכנון, הניהול והיזמות הנחוצות למעצבים בשוק התחרותי של היום, כדי לסייע להם להשתלב בשוק העבודה בהמשך דרכם.


במהלך התואר הסטודנטים בונים את סל המיומנויות הנחוץ למעצבים, מכירים סגנונות וזרמים שונים ומגבשים גם ידע מחקרי וחשיבה עיצובית. הם לומדים בהרחבה על צורכים של משתמשים, על תהליכי העבודה ועל החשיבה שמאחורי המוצרים. כמו כן, הם נחשפים לטכנולוגיות עבודה והדמיה חדשניות, שבהם משתמשים אנשי המקצוע במהלך עבודתם בסטודיו ובחברות בתעשייה של היום. הם סוקרים גם נושאים מתקדמים כגון חוויית משתמש, עיצוב ממשקים, יזמות טכנולוגית ואסטרטגיות פיתוח, כדי להתאים עצמם לדרישות השוק העכשוויות.


הם לומדים על היבטים חברתיים, תרבותיים וסביבתיים הרלוונטיים לתהליך העבודה וסוקרים גם צורכים רגשיים ופיזיים של המשתמשים. את כל אלה הם מביאים בחשבון בתהליך הייצור ובוחנים סוגיות כגון הנגשה. כך הם בוחנים תהליכי עבודה המותאמים עבור אוכלוסיות שונות כגון ילדים, אנשים עם מוגבלות, פריטים שימושיים לבית, פריטים לרכב ועוד. בחלק מן המוסדות דנים גם באופן שבו מעצבים יכולים להירתם לסייע במהלך משבר הקורונה בייצור ותכנון של פתרונות שימושיים לטובת הקהילה בתקופה מאתגרת זו.

 

 

מתכונת הלימוד


הלימודים בתחום זה נמשכים ארבע שנים. הם מתקיימים במסלולי יום מלאים ואינטנסיביים, שבהם לומדי מספר ימים בשבוע, משעות הבוקר ועד הערב. בלימודים אלה נכללים קורסים תיאורטיים לצד קורסים רבים שהם מעשיים באופיים ובהם נדרשים הסטודנטים לבצע מטלות ופרויקטים יישומיים.


הסטודנטים שמים דגש על בניית תיק עבודות שיכול לשמש אותם בהמשך דרכם המקצועית. הם יוצרים מגוון של פרויקטים שבהם מתנסים בתכנון ויצירת מוצרים שימושיים לצורכיהם של מגוון סוגי משתמשים. לעיתים הפרויקטים מתקיימים בשיתוף הקהילה או יחד עם חברות מסחריות שונות, כדי לסייע לסטודנטים לפתוח דלת להשתלבות בקריירה. לקראת סיומו של התואר עורכים פרויקט גמר שאותו גם מציגים בתערוכת בוגרים. בפרויקטים מיישמים את מכלול הכלים הנרכשים בפיתוח, תכנון וייצור של מוצרים שימושיים מקוריים.

 

נושאי הלימוד


במהלך התואר הסטודנטים לומדים מגוון של נושאים, הנה כמה מהם:

 

 

  • שיווק למעצבים
  • גרפיקה הנדסית
  • תקשורת חזותית
  • טכנולוגיות וחומרים
  • הדמיה בתוכנת ריינו
  • צעצועים ומוצרים לילדים
  • טקסטיל ומוצרים לבישים
  • רישום בתהליך פיתוח מוצרים
  • טכנולוגיות וחדשנות בימי הקורונה
  • ועוד

 

תנאי קבלה וקהל יעד


הלימודים יכולים להתאים לבוגרי מגמות אמנותיות בתיכון, למי שעוסקים כבר במקצועות יצירתיים ומעוניינים לרכוש השכלה אקדמית מתאימה, וכן למי שעוסקים בענפים יצירתיים משיקים (כגון ניהול מוצר, חוויית משתמש, אפליקציות, תכנון מוצרי ילדים ועוד), שברצונם להרחיב את הידע שברשותם.


הם מתאימים לאנשים יצירתיים, בעלי יכולות טכניות וריאליות וכישורים אמנותיים כאחד, שכן תחום זה עוסק בחיבור שבין טכנולוגיה ויצירה ונדרשת בו הבנה של צורכים פיזיים, טכנולוגיים, אישיים וכלכליים של משתמשים.


תהליך הקבלה כולל שילוב בין נתונים לימודיים לבין מבחנים מעשיים לבחינת היכולות האמנותיות. המועמדים נדרשים לבגרות מלאה, בממוצע המשתנה בין מוסד למוסד, ולרוב נדרשים גם לפסיכומטרי. במקביל, עליהם לעבור תהליך קבלה בתחום היצירתי. בחלק מן המוסדות תהליך הקבלה מורכב ממספר שלבים, בהם מבחני בית להגשה, ימי מיון, מבחנים מעשיים, ראיונות אישיים והגשת תיק עבודות. מטרת בחינות אלה היא להעריך את הפוטנציאל של המועמדים, לבחון את היכולות היצירתיות ולהעריך בהתאם את התאמתם ללימודים ולמקצוע.


מי שאינם עומדים בדרישות הסף, או מי שברצונם לפתח תיק עבודות מתאים, יכולים ללמוד במכינה לעיצוב תעשייתי. אלה הן מכינות ייעודיות שמתקיימות בחלק מן המוסדות וכן בחברות פרטיות המציעות הכנה לקראת הלימודים. במכינה בונים הסטודנטים תיק עבודות דרך ביצוע של פרויקטים שונים, המותאמים לדרישות המוסדות בתהליך הקבלה.

 

אפשרויות תעסוקה באזור


בוגרי הלימודים יכולים להשתמש בידע ובכלים הנרכשים כדי לפתח קריירה במגוון של אפיקים. הבוגרים משתלבים כמעצבים שכירים או עצמאיים ויכולים אף לפתוח סטודיו או חברה משלהם.


בוגרים משתלבים בדרך כלל בתפקידי מעצבים ומתכננים בסטודיו, מעצבי ממשקים ושירותים בחברות מסחריות, ואף בחברות הייטק, בעיקר בתחום חווית המשתמש ותכנון הממשק. בהייטק המשרות כוללות בדרך כלל עבודה בצוותים רב מקצועיים, שבהם מפתחים, מנהלי מוצר ואנשי מקצוע נוספים הפועלים ביחד לפיתוח המוצר הטכנולוגי.


אפיקים משיקים שיכולים להתאים לבוגרים כוללים ענפים כגון חוויית משתמש, תכנון שירות ועוד. לאחר צבירת ניסיון במקצוע ניתן להתקדם לעיתים לתפקידים ניהוליים כגון מנהלי סטודיו, מנהלי עיצוב או יזמים.


ירושלים ידועה כזירה פעילה במיוחד בתחומי האמנות והעיצוב. ניתן למצוא בה בתי סטודיו שונים וחברות מסחריות שבהם ניתן להשתלב לאחר סיום הלימודים. כמו כן, פועלים בעיר ובסביבתה מספר מתחמי הייטק שבם נדרשים לעיתים המעצבים. יש לציין כי מדובר בתחום תחרותי במיוחד, קיים מספר מצומצם של משרדים גדולים ויתר העבודה נעשית בחברות קטנות או כעצמאיים. דרישה רבה יותר ניתן למצוא במקצועות הטכנולוגיים כגון הדפסת תלת ממד, תכנון בהייטק וחוויית משתמש. העובדה כי מדובר בענף רב תחומי שיש בו התמחויות שונות באה לידי ביטוי גם בשכר מעצבים תעשייתיים, שנע בקשת רחבה למדי כאשר השכר הגבוה ביותר הוא בדרך כלל בהייטק.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי עיצוב תעשייתי בירושלים?

רוצה לדעת יותר על לימודי עיצוב תעשייתי בירושלים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד לימודי עיצוב תעשייתי בירושלים

חוות דעת של סטודנטים: לימודי עיצוב

התקבלו 816 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp