רוצה פרטים על שכר מעצב תעשייתי?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

שכר עיצוב תעשייתי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על שכר מעצב תעשייתי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


משכורות עיצוב תעשייתי


מעצבים תעשייתיים עוסקים בתכנון של מגוון סוגי מוצרים שימושיים מחיי היום יום. בתחום זה מגוון אפשרויות לפיתוח הקריירה והתמחויות ותת ענפים שונים, מה שבא לידי ביטוי גם ברמות השכר של העובדים. הם יכולים להשתלב בהייטק ולעצב מוצרים טכנולוגיים מתקדמים, או בלואו טק ולהתמקד במוצרי צריכה, ריהוט, אריזות ומוצרים נוספים.


רמות השכר הממוצעות בתחום זה לעובדים מתחילים דומות לממוצע במשק, אולם משתנות מעט מענף לענף ומחברה לחברה. עובדים מנוסים וותיקים יותר יכולים להגיע למשכורות גבוהות למדי לאחר מספר שנות וותק. גם מנהלים של בתי סטודיו או משרדים בתחום יכולים להעלות כך את משכורותיהם. באופן כללי בהייטק ובתחום הטכנולוגי התגמול לעובדים גבוה מאשר בענפים אחרים, בעיקר בחברות הגדולות והבין לאומיות.

 

רמות שכר


רמות ההשתכרות של העובדים בתחום העיצוב התעשייתי נעות בקשת רחבה למדי, בהתאם לקריטריונים שונים. המשכורת הממוצעת למעצבים מתחילים בתחום זה נעה בין 9,000 – 10,500 שקלים בחודש, אולם עשויה להיות גבוה או נמוכה מטווח זה. לאחר מספר שנות וותק יכולים אנשי המקצוע להעלות את שכרם. כך גם עובדים שמתקדמים לתפקידים ניהוליים, כגון מנהלי צוות, מנהלי בית סטודיו או מנהלי מחלקות.


בענפי מסוימים במשק התגמול לעובדים יכול להיות גבוה מענפים אחרים. בין הענפים שבהם טווח זה גבוה במיוחד נכלל תחום ההייטק, שבו העובדים עוסקים בתכנון של מוצרי תוכנה ומחשוב, ממשקי אפליקציות ויישומים דיגיטליים מתקדמים. ענפים נוספים שבהם התגמול גבוה למדי כוללים טכנולוגיה ותחום המכשור, שבהם יש דרישה לאנשי מקצוע לתכנון מוצרים חדשניים בשלבי המחקר והפיתוח של מערכות רפואיות, מדעיות, חקלאיות ועוד. גם שכר חוויית משתמש, הידוע גם בשם UI UX, עשוי להיות גבוה מאשר בענפים אחרים, בעיקר בחברות הגדולות.


גם מקום העבודה ואופיו משפיעים על התגמול. מעצבים שכירים בחברה גדולה יגיעו לרוב למשכורות גבוהות יותר מאשר מי שעובדים בסטודיו או חברה קטנים, או למי שעוסקים בענף זה כעצמאיים. כמו כן, שכרם של מי שעובדים בתפקידי מעצבים בחברות הגדולות בענפים השונים נוטה להיות גבוה משל מי שמשתלבים בסטודיו שבו עוסקים בעיצוב תעשייתי באופן בלעדי, כלומר שכרם של מי שעובדים כמעצבים במסגרת צוות גדול בפרויקט בחברת הייטק או דיגיטל עשוי להיות גבוה משל מי שעובדים בסטודיו לעיצוב.


עובדים בחברות הייטק, לעומת עובדים בסטודיו לעיצוב, נוטים להיות זכאים לתנאים סוציאליים טובים יותר ולהיות זכאים להטבות ובונוסים נוסף על התגמול החודשי על הצלחה בפרויקטים והצטיינות בתפקיד. גם שעות העבודה עשויות להיות שונות בין סוגי המסגרות, כאשר בהייטק יום העבודה באופן כללי מעט ארוך יותר מענפים אחרים במשק, לכך השפעה גם על משכורות העובדים.

 

על התפקיד


אנשי מקצוע בתחום זה עוסקים בעיצוב של חפצים ומוצרים שימושיים. הם נדרשים למצוא פתרונות יצירתיים ומקוריים לצורכים ובעיות של לקוחות ולפתח מוצר חדשני ואסתטי שיכול לתת מענה לדרישות אלה. מרכיב חשוב בעבודתם הוא חוויית המשתמש והקשר שבין המשתמשים לממשק המוצר, וכן השימושיות והפרקטיות של המוצרים.


מעצבים אלה עוסקים בתכנון ופיתוח של מוצרים ממגוון סוגים, כגון מוצרי בית, ריהוט, אריזות מוצרי מזון וצריכה ואף טכנולוגיות ומכשור בתחומי המדע והרפואה. במהלך עבודתם הם נדרשים להכיר את סוגי החומרים ותכונותיהם, להבין את הצורכים של הלקוח ולהתמצא גם בתוכנות להדמיה ותכנון. בתפקידים אלה נחוצה הן יצירתיות רבה והן הבנה טכנולוגית.


קיימים מגוון אפיקים להשתלבות בתעסוקה בתחום זה, עובדים בתחילת דרכם יכולים לבחור לעבוד בסטודיו לעיצוב או להשתלב בחברות הייטק או ארגונים עסקיים שבהם נחוצים שירותיהם של המעצבים לאורך חיי הפרויקט. כמו כן, הם יכולים לבחור לעבוד כשכירים בכל אותן מסגרות, או לפעול כעצמאיים ולהציע שירותיהם למגוון לקוחות.


בחירה נוספת העומדת בפני הבוגרים היא ענף העיסוק שבו מתמקדים. בתחום ההייטק מתמחים בתכנון מוצרים טכנולוגיים, כאשר אחת המגמות המבוקשות היום בענף זה הוא הדפסת תלת ממד. לחלופין ניתן לעבוד בתחום הלואו טק ולהתמחות בתכנון מוצרים לבית, מוצרי פנאי, מוצרי צריכה, פריטי לבוש, רהיטים, אריזות ועוד.

 

טבלת שכר

 

תפקיד שכר חודשי 0 - 3 שנות ניסיון שכר חודשי 3 - 5 שנות ניסיון שכר חודשי 5 שנות ניסיון ומעלה
מעצב תעשייתי
8,000 - 9,000 שקלים לחודש 10,000 - 15,000 שקלים לחודש 15,000 - 17,000 שקלים לחודש
הנדסאי עיצוב תעשייתי
7,000 - 10,000 שקלים לחודש 10,000 - 12,000 שקלים לחודש 12,000 - 15,000 שקלים לחודש
מעצב תעשייתי בהייטק
10,000 - 11,000 שקלים לחודש 13,000 - 15,000 שקלים לחודש 15,000 - 20,000 שקלים לחודש
מעצב מוצר
10,000 - 14,000 שקלים לחודש 14,000 - 16,000 שקלים לחודש 20,000 - 25,000 שקלים לחודש
חוויית משתמש
12,000 - 15,000 שקלים לחודש 15,000 - 20,000 שקלים לחודש 21,000 - 24,000 שקלים לחודש
מעצב ומתכנן ריהוט
8,000 - 9,000 שקלים לחודש 10,000 - 11,000 שקלים לחודש לא צוין

 


*לתשומת ליבכם - רמות השכר משתנות מעת לעת

 

ביקוש בשוק


שוק העיצוב התעשייתי הישראלי מתאפיין בתחרותיות רבה. היום פועלים בארץ פחות מעשרה משרדים גדולים בתחום וכן מספר מצומצם של משרדים קטנים ובתי סטודיו. לצד זאת מספר הבוגרים המסיימים את לימודיהם מדי שנה נמצא בעלייה, מה שיוצר מצב כי התחרות על משרות חדשות היא גבוהה למדי. כמו כן, גם בכל חברה היצע המשרות מצומצם שכן מרבית החברות מעדיפות לשלב בפרויקט מעצב יחיד ולא להסתמך על צוותים גדולים של עובדים. דרישה זו שונה בסטודיו, שבו בדרך כלל המעצבים עובדים בצוותים.


למרות מגמה זו, ניתן לראות ביקוש לעוסקים בענף. מעצבים יצירתיים, מוכשרים ואיכותיים יכולים להשתלב במגוון של אפיקים ולבנות קריירה מספקת. הדרישה לעובדים אלה היא בענפים שונים, כגון בתחום ההייטק, בחברות ריהוט ועיצוב הבית, בחברות בתחום ההדפסה התלת ממדית, בחברות בתחום המכשור הרפואי ועוד. בענפים מסוימים הביקוש עשוי להיות גבוה מאשר בענפים אחרים, כגון בתחומי הטכנולוגיה וההייטק. משרות רבות מיועדות לבעלי ניסיון ורקע לימודי מתאים, עם זאת ניתן למצוא גם משרות מסוימות שמתאימות גם למתחילים ובוגרים טריים של התואר שמעוניינים להשתלב בתפקיד ראשון.

 

מה ללמוד כדי להשתלב בתחום

 

כדי להשתלב בענף, רבים בוחרים לגשת ללימודי עיצוב תעשייתי. מדובר במסלולים לתואר ראשון שאורכם ארבע שנים במהלכם מפתחים מיומנויות עיצוביות. לאורך התואר הסטודנטים לומדים על תהליכי התכנון של פתרונות יצירתיים לצורכי התעשייה בהתאם לדרישות לקוחות. הסטודנטים בתואר זה לומדים על תהליכי תכנון והדמיית מוצרים ומתנסים בשימוש בתוכנות לשרטוט דו ממדי ותלת ממדי. הם סוקרים גם סוגיות בשיווק מוצרים לצד שיקולים סביבתיים, פסיכולוגיים וחברתיים של תהליכי העבודה של אנשי המקצוע.


אפשרות נוספת להשתלבות בענף זה היא על ידי השלמת לימודי הנדסאי עיצוב תעשייתי. אלה הם מסלולים ללימודים טכנולוגיים המוכרים על ידי מה"ט ואורכם בין שנתיים לשלוש שנים. במסלולים אלה מתמקדים בפיתוח סל הכלים הפרקטי הנחוץ לאנשי המקצוע תוך היכרות עם תוכנות גרפיקה.


כמו כן, ניתן ללמוד גם קורסים שונים כדי להרחיב את סל הכלים המקצועי. בין היתר מתקיימים קורס עיצוב מוצר, קורס עיצוב אריזה, קורס קורס חוויית משתמש ועוד. באותן הכשרות ניתן להכיר מקרוב תהליכי עבודה חדשים ולתרגל אותם הלכה למעשה במסגרת פרויקטים שונים. כמו כן, ניתן להמשיך לקורסים להיכרות עם תוכנות גרפיקה שונות כדי לשכלל את היכולות הפרקטיות הנדרשות בעבודה השוטפת.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על שכר מעצב תעשייתי?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp