רוצה פרטים על נטורופתיה לדתיים?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס נטורופתיה לחרדים ולדתיים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על נטורופתיה לדתיים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס נטורופתיה לציבור הדתי והחרדי

 

נטורופתיה היא שיטה ברפואה המשלימה, בגישה זו רואים את האדם כמכלול של גוף ונפש וסבורים כי כדי להתמודד עם קשיים רגשיים ופיזיים יש צורך לתת מענה כולל, נפשי וגופני כאחד. משתמשים בגישה זו כדי להקל במקרים כגון חרדות, כאבי פיזיים, קשיים רגשיים ועוד. המטפלים משלבים גישות שונות כגון תזונה נכונה, צמחי מרפא, תרפיות מגע ועוד כדי לסייע למטופלים ולעזור להם להנהיג אורח חיים בריא יותר.


כיום קיימים מגוון של מסלולים ללימודי רפואה משלימה לציבור הדתי, שבהם יכולים גברים ונשים ללמוד את עקרונות הטיפול ההוליסטי באווירה דתית המותאמת לעולמם. הכשרות אלה נערכות בהפרדה מגדרית והתכנים הנלמדים בהן מפוקחים ומותאמים לציבור שומר המצוות, ולעיתים אף משלבים עקרונות מן המקורות היהודיים ותחום הרוחניות.


באמצעות מסלולים אלה ללימודים לדתיים, יכולים הבוגרים לרכוש את הידע והכלים הנדרשים לפיתוח קריירה כמטפלים ומטפלות אלטרנטיביים. היות ומדובר בהכשרות רב תחומיות שבהן משולבים כמה ענפי תרפיה הנלמדים במקביל, נפתחות מגוון דלתות בפני הבוגרים והן יכולים לסייע למטופלים המתמודדים עם קשת רחבה של קשיים רגשיים ובריאותיים. במגזר הדתי היום עולה העניין ברפואה ההוליסטית והביקוש למטפלים נמצא בעלייה.


למי מיועד הקורס


קורס נטורופתיה זה מיועד לגברים ולנשים מהציבור החרדי והדתי, שמגלים עניין בעולם הרפואה המשלימה ומעוניינים להכיר שיטה הוליסטית ומגוונת שבעזרתה ניתן לסייע למגוון סוגי מטופלים. הקורסים יכולים להתאים הן למטפלים בתחילת דרכם ולמי שמעוניינים לעשות את הצעדים הראשונים בטיפול, והן לתרפיסטים מנוסים וותיקים יותר שברצונם להרחיב ולהעשיר את סל הכלים המקצועי כדי להעניק מענה מלא יותר למטופלים שלהם. יכולים ללמוד בקורס גם מטפלים מגישות שונות בטיפול הקונבנציונלי וכן מחנכים, שברצונם לשלב בעבודתם עקרונות מהרפואה האלטרנטיבית.


תכנית הלימודים


במסגרת לימודים אלה הסטודנטים רוכשים ידע מקיף הנוגע לבריאותו הגופנית והרגשית של האדם תוך היכרות עם כלים אלטרנטיביים לבנייה של אורח חיים בריא ומאוזן. כמו כן הם לומדים כיצד ניתן להשתמש במכלול של כלים הוליסטיים כדי להתמודד עם בעיות וקשיים שעמם מתמודדים אנשים במעגלי החיים.


במהלך הלימודים מתוודעים למגוון של שיטות הוליסטיות הלקוחות מעולם הרפואה האלטרנטיבית, ומפתחים מיומנויות טיפוליות לשימוש בהן. בין הטכניקות הנלמדות ניתן למצוא רפואה סינית, טיפולי מגע כגון שיאצו, רפלקסולוגיה ועיסוי, שיטות הנוגעות לחיבור שבין הגוף לנפש כגון דמיון מודרך, יוגה והילינג וכן עקרונות הנוגעים לתזונה טבעית והשפעתה על הבריאות ועל אורח החיים. הם לומדים כיצד לשלב בין הגישות כדי להעניק מענה טיפולי עוטף ומקיף למטופלים בהתאם לצורכיהם ולבעיות עמן הם מתמודדים.


הסטודנטים גם לומדים על עקרונות לטיפול וסיוע השואבים מן המקורות היהודיים ומשלבים סוגיות ברוחניות ועבודה רוחנית ואת הרלוונטיות שלהם בעבודה הטיפולית. לעיתים משולבים עקרונות מן הפילוסופיה היהודית או מחוכמת הקבלה במסגרת הלימודים.

 

מתכונת הלימוד


מכיוון שמדובר בלימודי תעודה לציבור הדתי, הם מתקיימים בהפרדה בין נשים לגברים. הסטודנטים והסטודנטיות לומדים לרוב בימים נפרדים או בשעות שונות.


לימודי התעודה מתקיימים לרוב במסלול ארבע שנתי. הם בנויים בדרך כלל ממקבצי קורסים שבכל אחד מהם מכירים שיטה טיפולית חדשה. משולבים בהם קורסים עיוניים שבהם לומדים על עקרונות השיטות הטיפוליות, לצד תרגולים פרקטיים שבהם מתנסים הלכה למעשה בשיטות התרפיה. לרוב לקראת סיומה של ההכשרה מתקיים גם פרקטיקום שבו המשתתפים מתנסים הלכה למעשה בטיפול במטופלים תוך הדרכה וליווי של מטפלים מנוסים ושל סגל ההוראה. לעיתים ההתנסות נפרשת על פני כל שנת הלימודים האחרונה. דרך התרגול בפועל המשתתפים יכולים לצבור ניסיון פרקטי בתרפיה ולהכין עצמם לקראת המשך דרכם.

 

נושאי הלימוד


במסגרת הכשרות אלה נלמדים מגוון רחב של נושאים מעולם הרפואה ההוליסטית, הנה כמה דוגמאות:
 

  • טיפולי מגע
  • תזונה טבעית
  • איזון גוף ונפש
  • סוגי פתולוגיות
  • ליווי בתהליכי שינוי
  • הקמה וניהול קליניקה
  • יחסי מטפלים ומטופלים
  • רוחניות במקורות היהודיים
  • ועוד

 

תנאי קבלה


תנאי הקבלה משתנים ממסלול למסלול. בחלק מן המקרים יש דרישה לבגרות מלאה או להשלמת 12 שנות לימוד. במקרים מסוימים ההכשרות מיועדות למטפלים מנוסים ובעלי וותק בתחום ההוליסטי, אם כי ניתן למצוא קורסים שמתאימים גם למתחילים. לרוב מערכים מבחני מיון פנימיים של המוסדות או ראיונות אישיים לצורך הערכת ההתאמה של המועמדים למסלול.

 

תעודה


בסיום ההכשרה מוענקת בדרך כלל תעודת מטפלים מטעם המוסד הלימוד. לעיתים הדיפלומה ניתנת בשיתוף עם איגודים מקצועיים שונים, כגון איגוד הנטורופתים. לרוב כדי לקבל את הדיפלומה יש לעמוד בכל חובות הלימודים והנוכחות ולהשלים את ההתנסות המעשית.


כמו כן, משום שהקורס כולל בתוכו חטיבות התמחות שונות, בסיום כל אחת מהן מקבלים תעודות נוספות, שיכולות לשמש את הבוגרים בצאתם לשוק העבודה. בין התחומים שבהם ניתנות דיפלומות נכללים צמחי מרפא, עיסוי הוליסטי, אירידיולוגיה, הילינג, דמיון מודרך ועוד. חלק מהדיפלומות ניתנות בשיתוף האיגודים המקצועיים הרלוונטיים. יש לציין כי לא בכל המוסדות מוענקות אותן דיפלומות וההיצע משתנה לפי ההכשרות הנכללות בקורס.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי ובוגרות המסלול יכולים להשתלב כמטפלים ברפואה האלטרנטיבית במגוון של אפיקים, כגון בקופות החולים, במרכזים הוליסטיים, במרכזי שיקום ועוד. כמו כן, הם יכולים להתחיל קריירה עצמאית ולפתוח קליניקה משלהם. הכלים הנרכשים בקורס יכולים לסייע גם למי שעוסקים בפועל בטיפול, הן אלטרנטיבי והן קונבנציונלי, שכן הם יכולים לשלב את העקרונות הנטורופתיים במסגרת עבודתם עם המטופלים.


מוסדות


מכללת שלם (ירושלים): זוהי מכללה למקצועות הרפואה המשלימה לציבור הדתי, מתקיים בה מסלול בתחום הנטורופתיה. מדובר במסלול משולב שבו קורסים בתחום התשונה, צמחי מרפא, טיפול בשמנים ופרחי באך, רפלקסולוגיה, שיאצו, דמיון מודרך וטכניקות הוליסטיות נוספות. המשתתפים יכולים ללמוד גם בסדנה לקידום עסקים עצמאיים ולשיווק שירותיהם כמטפלים.


מכללת גבעת וושינגטון (סמוך ליבנה): במכללה פועל בית הספר "אדמה" לרפואה משלימה, בו מתקיימת הכשרה ארבע שנתית לנטורופתים. בקורס נכללות הכשרות בתחומים כגון דמיו מודרך, פרחי באך, ארומתרפיה, צמחי מרפא, שיאצו ועוד. עוד מתקיימים במכללה קורס NLP לדתיים, קורס תזונה בריאה, קורס רפלקסולוגיה, קורס שיאצו, קורס צמחי מרפא ועוד.


מכללת מעיינות (ירושלים): במכללה זו יכולות נשים דתיות ללמוד בקורסים ברפואה האלטרנטיבית. בקורס זה, המתקיים במסלול ארבע שנתי, נלמדים מגוון של כלים משלימים. בין היתר המשתתפות לומדות על תרפיות מדע, שימוש בתזונה, רפואה סינית, הרבולוגיה ועוד. במוסד הלימוד ניתן למצוא קורסים נוספים כגון קורס גרפולוגיה לדתיים, קורסים בתחום גוף ונפש, קורס תומכות לידה, קורס יועצות לאורח חיים בריא ועוד.


מכללת בינה (ברחבי הארץ): בין המגמות הפועלות במכללה זו ניתן למצוא מסלול רב שנתי להכשרת נטורופתים, שבה משלבים כמה גישות הוליסטיות כגון צמחי מרפא, פרחי באך, רפואה סינית וטיפולי מגע. קיימת גם התנסות מעשית בתחום ההוליסטי. קורסים והכשרות נוספות במוסד הלימוד כוללים הילינג, ייעוץ הוליסטי, עיסוי, תזונה טבעית ומסלולים נוספים. למכללה שלוחות בירושלים, חיפה, אשקלון ורעננה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על נטורופתיה לדתיים?

רוצה לדעת יותר על נטורופתיה לדתיים?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד נטורופתיה לדתיים
Whatsapp Whatsapp