רוצה פרטים על לימודי ערב גיאוגרפיה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי ערב בגיאוגרפיה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי ערב גיאוגרפיה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי ערב בגיאוגרפיה לתואר ראשון

 

לימודי גיאוגרפיה מתקיימים בדרך כלל במתכונת לימודי יום שבה הסטודנטים לומדים בארבעה או חמישה ימים מלאים במהלך השבוע. עם זאת, סטודנטים המעוניינים לשלב בנוחות רבה יותר בין הלימודים לבין עבודתם יכולים למצוא גם תכניות שונות ללימודי ערב במקצוע זה.


לימודי ערב הם מסלול גמיש ומותאם שבו הסטודנטים מגיעים לקמפוס במספר ימים מצומצם, בשעות אחר הצהריים. תכניות אלה מתאימות במיוחד לאנשים עובדים, בהם גם מי שעובדים בפועל בתחום הסביבתי והגיאוגרפי, כגון מורי דרך, עובדים בתחומי המדידות ומערכות המידע ועובדי מיפוי ומדיניות סביבתית, המעוניינים להרחיב את הידע והכלים בתחום העיסוק שלהם.


סטודנטים במסלולים אלה ללימודי גיאוגרפיה רוכשים ידע זהה לזה של הלומדים בתכנית לימודי הבוקר, הם משתתפים בקורסים זהים ומפתחים את אותן מיומנויות וכלים. הם יכולים להשתמש בידע הנרכש במהלך התואר כדי לפתוח דלת למגוון רחב של אפשרויות תעסוקה, בתפקידים שיש להם השפעה על תהליכים סביבתיים וחברתיים הנוגעים לחיים של כולנו.

 

מתכונת הלימוד


מסלולי לימודי הערב מותאמים במיוחד לאנשים עובדים ומאפשרים שילוב נוח יותר בין התואר לבין העבודה. במסגרתם, הסטודנטים לומדים מספר מצומצם של ימים במהלך השבוע, בשעות אחר הצהריים. המסלולים מתאפיינים בגמישות רבה יותר לעומת תכניות לימודי היום, חלק מן הקורסים מתקיימים לעיתים באופן מקוון, מה שמאפשר למידה מהבית בתנאים גמישים.


אורכם של הלימודים הוא בדרך כלל כשלוש שנים. כדי לאפשר לסטודנטים בתכניות אלה להשלים את לימודיהם בפרק זמן דומה לזה של הלומדים במסלולי היום, כל שנת לימודים כוללת לרוב גם סמסטר שלישי המתקיים בחודשי הקיץ.


הסטודנטים לוקחים חלק בקורסי חובה ובחירה עיוניים וכן בשיעורים מעשיים במהלך התואר. הם מתנסים בהפעלת טכנולוגיות גיאוגרפיות למיפוי ומדידה ומערכות מידע במסגרת מעבדות של מוסד הלימוד, וכך מתרגלים תהליכים מן העבודה בשטח וצוברים ניסיון פרקטי בתהליכים חיוניים להמשך דרכם. בחלק מן המקרים הסטודנטים יוצאים לסיורים לימודיים להיכרות קרובה עם אזורים שונים בארץ ועם תנאי השטח בהם, יש להדגיש כי לרוב סיורים אלה נערכים בשעות היום.

 

תכנית הלימודים


יש לציין כי תכנית הלימודים במסלולים לאנשים עובדים זהה במרבית המקרים לתכנים הנלמדים במסלול לימודי היום. הסטודנטים לומדים את אותם הקורסים ונחשפים לאותם תכנים, וההבדלים העיקריים בין שני סוגי המסלולים הוא בזמני הלימוד ובמתכונתם וכן בכמות הימים בשבוע בהם מתקיימים לימודים.


במסגרת הלימודים הסטודנטים לומדים בהרחבה על תהליכים סביבתיים, מדעיים ואנושיים הנוגעים למרחב ולנוף. נלמדות סוגיות הרלוונטיות למבחר הארץ ישראלי, לאזור המזרח התיכון וכן לתופעות עולמיות.


הם מתחילים מלימוד מדעים שונים המהווים תשתית לתחום, כגון גיאולוגיה, מדעי האקלים וטופוגרפיה. בהמשך הם לומדים לעומק על תהליכים אקולוגיים ועל שיטות ניתוח ומחקר הנוגעות למשאבים סביבתיים ולסוגיות חברתיות והיסטוריות. הם שמים דגש גם על תופעות במרחב העירוני ועל יחסי האדם וסביבתו באזורים האורבניים. כמו כן, הם מתוודעים לטכנולוגיות גיאוגרפיות מתקדמות כגון GIS (מערכות מידע גיאוגרפיות), טכנולוגיות לחישה מרחוק, שיטות מיפוי חדשניות ועוד. הם עוסקים גם בהיבטים חברתיים וכלכליים הנוגעים לסביבה ולתהליכי התכנון של מדיניות אקולוגית.

 

תנאי קבלה וקהל היעד


לימודים במסלול זה מתאימים במיוחד למעוניינים במסלול גמיש שבו ניתן לשלב בין לימודים לבין עבודה ושגרת החיים. הם יכולים להתאים במיוחד לסטודנטים העובדים במשרה מלאה, בהם גם בעלי מקצועות בתחום הגיאוגרפי והאקולוגי כגון מורי דרך, מדריכים לידיעת הארץ ועוד, שברצונם להרחיב את סל הכלים המקצועי באמצעות התואר וללא פגיעה משמעותית בעבודתם. לימודים אלה יכולים להתאים גם לאימהות ולהורים שברצונם ללמוד במסגרת נוחה בהתאם לצורכיהם.


תנאי הקבלה לגיאוגרפיה במסלולים אלה אינם שונים מאלה הנהוגים במסלול היום. המועמדים נדרשים להיות בעלי ציון גבוה בבגרות ובפסיכומטרי וקבלתם נעשית על סמך שקלול שני הנתונים הללו (ציון התאמה). במקרים מסוימים קיימת אפשרות ללימודי גיאוגרפיה ללא פסיכומטרי, מסלולים אלה מיועדים למועמדים שלהם ממוצע בגרות גבוה במיוחד. מועמדים שאינם עומדים ברף הקבלה יכולים לעיתים לקחת חלק במכינות ייעודיות לצורך השלמת הפערים.

 

תעודה


בסיום הלימודים מוענק לסטודנטים תואר ראשון BA מטעם מוסד הלימוד. לצורך קבלת התואר יש לעמוד בכל החובות הלימודיים, להשלים את המטלות והפרויקטים ולעבור את בחינות הסיום בכל הקורסים. בחלק מן המסלולים הבוגרים יכולים לקבל תעודות נוספות, כגון תעודת מדריך טיולים או מורה דרך, בכפוף להשלמת הדרישות וללימודים בתכניות לימודי תעודה מתאימות במקביל לתואר.

 

אפשרויות תעסוקה

 

לימודי גיאוגרפיה - מה עושים עם זה? התשובה היא מגוון רחב של דברים; בוגרי התואר יכולים להשתלב במבחר אפיקי תעסוקה. רבים מהם משתלבים בתחום מערכות המידע הגיאוגרפיות (הידועים גם בשמות ממ"ג או GIS), ועוסקים במיפוי, ניתוח נתונים ותפעול של מערכות המידע לצורכים מחקריים או עסקיים. נוסף על כך, הם יכולים לפעול במסגרת משרדי תכנון ומדידה, בחברות בתחומי הקרקע והמים וברשויות מקומיות ועיריות שבהן יש צורך בידע בתחום הסביבה בתהליכי התכנון השוטפים.


אפשרות נוספת לתעסוקה לבוגרים היא השתלבות בארגונים ירוקים וגופים אקולוגיים, כגון עמותות בתחום הסביבה או גופים ציבוריים כגון החברה להגנת הטבע ושרות הטבע והגנים. במסגרות אלה הם משתלבים לרוב בתפקידי הדרכה או בתפקידי ייעוץ ותכנון.


בוגרים המעוניינים להמשיך להרחיב את אפשרויות התעסוקה יכולים לפנות לתארים מתקדמים בתחום זה או בענפים משיקים לו כגון אקולוגיה, מדעי כדור הארץ, מדעי הסביבה, גיאולוגיה ועוד. בחלק מן המקרים יש צורך בהשלמות כדי להתקבל לתואר השני. מלבד האפשרות להרחיב ולהעמיק את הידע והכלים שברשותם, תואר במסלול מחקרי יכול לסייע גם לפתיחת אפיק תעסוקתי מחקרי באקדמיה. כמו כן, במסגרות רבות תואר שני יכול לסייע בהרחבת היצע התפקידים ובקבלת יתרון מול מועמדים אחרים.


מי שברצונם להשתלב במערכת החינוך ולהנחיל לדור הבא את אהבת המקצוע יכולים להשלים גם לתעודת הוראה. השלמה זו אפשרית במסגרת מוסדות אקדמיים שונים ולרוב אורכה הוא כשנה עד שנתיים. בעלי תעודת הוראה יכולים להשתלב בבתי ספר יסודיים ועל יסודיים כמורים לגיאוגרפיה.

 

מוסדות


אוניברסיטת חיפה: סטודנטים באוניברסיטת חיפה יכולים לבחור מבין כמה מסלולים המתאימים לאנשים עובדים המוצעים בחוג לגיאוגרפיה וסביבה. בין היתר מתקיים מסלול לימודים דו חוגיים, שבו הם נדרשים לשלב את הלימודים עם חוג נוסף מתחומי המדעים, מדעי החברה או ענפים נוספים. כמו כן, מתקיימת תכנית משולבת חד חוגית ייעודית להנדסאים. קיימת גם תכנית במסלול דו חוגי המיועדת למורי דרך מוסמכים שבה הם יכולים לקבל פטורים מקורסים מסוימים בהתאם להכשרתם. בתכניות השונות לאנשים עובדים בדרך כלל מתקיימים שיעורים ביום שבועי אחד, כולל לימודים בסמסטרים בחודשי הקיץ, כדי לאפשר שילוב של לימודים ועבודה. מסלולים נוספים ללימודי יום הפועלים במחלקה כוללים תכנית לתואר ראשון בשנתיים וכן מסלול ייעודי למדריכי ידיעת הארץ. במהלך הלימודים בחוג הסטודנטים משלבים תכנים פרקטיים כגון סיורים לימודיים, תרגולים במעבדות, למידה בשטח ועוד. לבוגרים ישנה אפשרות להמשיך ללימודים מתקדמים לתואר שני ושלישי.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי ערב גיאוגרפיה?

רוצה לדעת יותר על לימודי ערב גיאוגרפיה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: לימודי ערב

התקבלו 100 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp