רוצה פרטים על תנאי קבלה ללימודי תיאטרון?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תנאי קבלה ללימודי תיאטרון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תנאי קבלה ללימודי תיאטרון? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תנאי קבלה ללימודי תיאטרון


מימי יוון העתיקה ועד היום, תיאטרון מהווה את אחת מצורות ההבעה האמנותיות הפופולריות, העשירות והמורכבות. השילוב בין נרטיב לבין דימוי חזותי יוצר מגוון אינסופי של אפשרויות לביטוי עצמי ולהעברת מסרים באמצעות אמנות זו.


בלימודי תיאטרון, ניתן להתמקד בפן המעשי או התיאורטי של התחום, כאשר ברוב מוסדות הלימוד, בין אם אקדמיים ובין אם מקצועיים, משלבים בין שני ההיבטים.


על מנת להתקבל ללימודים, יש לעמוד בדרישות סף הנקבעות על ידי מוסדות הלימוד, ומשתנות בהתאם למטרות תכנית הלימודים ולנושאים הנלמדים במסגרתה.


מוסדות לימוד אפשריים


בתי ספר למשחק


בית צבי – בית הספר לאמנויות הבמה (רמת גן): בבית הספר, שמהווה מוסד לימודים מקצועי לתחום הבמה, ישנם ארבעה שלבי בחינה שאותם צריכים לעבור המועמדים.


השלב הראשון הוא סדנת משחק שעבורה יש להכין מראש מונולוג ריאליסטי ממחזה, וקטע שירה ספרותי שגם הוא צריך להיות מוצג כמונולוג. השלב השני כולל סדנאות משחק, תנועה ופיתוח קול, אותן מנחים חברי הצוות בבית הספר. לאחר סיום הסדנאות, המועמדים נדרשים להציג פרזנטציות מסכמות. בשלב השלישי, על המועמדים לעמוד בפני ועדת קבלה, ולהכין לשם כך שני מונולוגים – כל אחד מהם ממחזה בעל אופי אחר. כמו כן, עליהם להציג גם שיר בעברית. השלב הרביעי הוא ראיון אישי שמתקיים מול הנהלת בית הספר.


במסגרת בית הספר ניתן גם להשתתף במכינה למשחק, כאשר מי שמסיימים אותה בהצלחה פטורים משלבי הבחינה הראשון והשני.


סטודיו למשחק ניסן נתיב (תל אביב וירושלים): אל ניסן נתיב ניתן להתקבל לאחר שירות צבאי או לאומי, ללא צורך בניסיון קודם. שלבי הקבלה כוללים אודישן, בו יש להציג שני קטעי משחק באורך דקה וחצי עד שתי דקות, שלכל אחד מהם אופי שונה. מי שעוברים את האודישן בהצלחה, נדרשים לעבור שני שלבים נוספים: להשתתף ביום סדנאות בהנחיית מורי הסטודיו, ולאחר מכן לעבור בהצלחה בחינה בה יש להציג שיר וקטעי משחק בפני סגל ההוראה. הסטודיו פועל בשתי ערים מרכזיות בארץ, ומאפשר להשתתף בלימודי משחק בתל אביב וכן בירושלים.


לימודים אקדמיים

 

במוסדות האקדמיים הבאים ניתן ללמוד לתואר ראשון בתיאטרון:


האוניברסיטה העברית בירושלים: לימודי תולדות התיאטרון שמתקיימים באוניברסיטה במתכונת דו חוגית, מתמקדים בפן התיאורטי של אמנות זו, וכוללים רכישת השכלה בניתוח מחזות, חשיבה וכתיבה ביקורתית על תיאטרון, וכן קבלת היכרות עם תורות הדרמה, הבימוי והמשחק. יש להחזיק ברמת שליטה בסיסית באנגלית. כמו כן, מי ששפת הוראה בתיכון שלהם אינה עברית, נדרשים לעמוד בהצלחה במבחן יע"ל לידיעת עברית – בציון של 105 או יותר.


קיים מסלול לקבלה ישירה, על סמך ממוצע בגרות 97.5 ומעלה. ראויים לקידום יכולים להתקבל במסלול זה עם ממוצע מינימלי של 94.


כמו כן, מסלול ישיר על סמך הפסיכומטרי, שמאפשר להתקבל עם ציון פסיכומטרי של 600 ומעלה, כאשר עבור ראויים לקידום דרישת הסף היא ציון 565 ומעלה.


אפיק נוסף הוא השתתפות במכינה קדם אקדמית, שציונה הסופי משוקלל יחד עם הציון הפסיכומטרי.


קיימת אפשרות גם להתקבל על תנאי, עבור מועמדים שחסר להם מקצוע אחד בבגרות שהוא לא אנגלית. זאת בלבד שהממוצע המשוקלל של ממוצע הבגרות והפסיכומטרי עומד בדרישות הסף, כאשר במקצוע החסר מוצב ציון 40. כדי לעבור למעמד מן המניין ולהמשיך בלימודיהם, על מועמדים אלו להשלים את הזכאות לבגרות במהלך שנה א' של התואר.


אוניברסיטת חיפה: לימודי תיאטרון באוניברסיטה זו, משלבים בין הפן המעשי ובין הפן העיוני של התחום.


כדי להתקבל, יש לעמוד בדרישות הסף הכלל אוניברסיטאיות, שכוללות הצגת תעודת בגרות מלאה, וכן ציון סיווג טרום בסיסי א' ומעלה באנגלית במבחני אמי"ר, אמיר"ם, פרק האנגלית בפסיכומטרי, או לחילופין על סמך הציון במבחני TOFEL, SAT או IELTS. ניתן גם להשתתף בבחינת ידיעת אנגלית במסגרת האוניברסיטה.


מועמדים שהבגרות שלהם מתיכון בו שפת ההוראה לא עברית, והפסיכומטרי שלהם גם הוא אינו בעברית, נדרשים גם להציג ציון 120 ומעלה בבחינת יע"ל או יעלנט. קיימת בחינת מיון בעברית שנערכת במסגרת האוניברסיטה.


קיימים גם תנאים חוגיים בהם מועמדים נדרשים לעמוד, כולל ציון משוקלל 500 ומעלה ומעבר ראיון אישי. מידת ההצלחה בראיון האישי מהווה אחד מהשיקולים המרכזיים לקבלה, ובמהלכו המועמדים מתבקשים להציג את הניסיון והיכולות שלהם בתיאטרון ולהסביר מדוע הם מעוניינים ללמוד את התחום.


עקב משבר הקורונה, באוניברסיטה מוצע מסלול קבלה לתיאטרון ללא פסיכומטרי, על סמך הצגת זכאות לבגרות, מבחן כניסה מעשי ועיוני, וכן ראיון קבלה. מי שעוברים בהצלחה את המיונים, מתחילים את הלימודים במעמד על תנאי. כדי לעבור למעמד של סטודנטים מן המניין, עליהם לסיים את קורסי הליבה בשנה הראשונה של התואר בממוצע 70 ומעלה.


תכנית המצטיינים לתואר ראשון בשנתיים, פסיכותיאטרלי, בעלת תנאי קבלה מיוחדים, כולל שליטה באנגלית ברמת מתקדמים א' או יותר.


המכללה האקדמית הגליל המערבי: הלימודים במכללה זו משלבים בין תכנים אקדמיים ובין התנסות מעשית במשחק. במכללה מוצע התואר בלימודי התיאטרון בהתמחות תאטרון קהילתי.


ניתן להגיש מועמדות ללימודים על סמך ממוצע בגרויות או סיום מכינה קדם אקדמית או מכינת 30+ בציון 80 ומעלה. מי שאין ברשותם ציון 60 ומעלה ב – 4 יחידות לימוד, נדרשים להציג ציון 60 לפחות של סיום מכינה ייעודית באנגלית. בעלי ממוצע של 75-79 יכולים להגיש בקשה לקבלה מיוחדת, המצריכה את אישורו של ראש החוג. כמו כן, ניתן להתקבל גם על סמך זכאות לבגרות וכן ציון פסיכומטרי של 500 או יותר.


כמו כן, מועמדים שברשותם תעודת בגרות או תעודת סיום מכינה ואינם עומדים בתנאים אלו, יכולים להגיש מועמדותם על סמך ניסיון רלבנטי בתחום, אם ניתן להם אישור חריג מטעם ראש החוג או ראש בית הספר.


בכל אפיקי הקבלה יש לעבור ראיון אישי או אודישן.


סמינר הקיבוצים (תל אביב):
הלימודים בסמינר הקיבוצים משלבים בין רכישת תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה בתיאטרון, כולל סקירת תיאוריות בתחום, וגם למידה מעשית וחווייתית המאפשרת פיתוח מיומנויות משחק ברמה גבוהה.


כדי להגיש מועמדות למכללה זו, יש להחזיק בתעודת בגרות וכן לעבור ראיון אישי וסדנאות קבלה. מי שברשותם ממוצע בגרויות נמוך, מתבקשים להציג גם ציון פסיכומטרי.


הראיון האישי מתקיים מול מנהל בית הספר, ולאחריו המועמדים נדרשים להשתתף בסדנת בימוי בת 6 שעות, שההכנות לקראתה מצריכות קריאתם של 6 מחזות.


במהלך הסדנא, המועמדים משתתפים בשיעורי תנועה, בימוי ומשחק, וכן לוקחים חלק בשיחה קבוצתית.


אוניברסיטת תל אביב: לימודי אמנות התיאטרון באוניברסיטה זו מתקיימים הן במתכונת חד חוגית והן במתכונת דו חוגית, ומשלבים בין התכנים האקדמיים ובין רכישת מיומנויות משחק ולמידה מעשית.


כדי להתקבל באופן אוטומטי לתואר, יש לעמוד באחת מדרישות הסף הבאות:

 

  • להחזיק בציון פסיכומטרי של 450 לפחות.
  • להחזיק בממוצע בגרויות של 95 ומעלה, כולל בונוסים. עבור מי שתעודת הבגרות שלהם מתיכון בחו"ל, והיא שקולה לבגרות ישראלית, ניתן להציג ממוצע 90 ומעלה.
  • להציג ממוצע בגרויות משוקלל, כולל בונוסים, של 85 ומעלה, וכן להציג ציון 85 ומעלה ב – 3 קורסים מקוונים שנערכים במסגרת האוניברסיטה.

נוסף על כך, יכולים להתקבל בוגרי תואר ראשון ממוסדות אקדמיים מוכריים, כמו גם בני 40 ומעלה שלהם זכאות לבגרות.
המועמדים ללימודים אלו נדרשים לעמוד באודישנים, כולל אודישן קבוצתי.

 

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תנאי קבלה ללימודי תיאטרון?

רוצה לדעת יותר על תנאי קבלה ללימודי תיאטרון?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: תנאי קבלה

התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 2.5 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp