רוצה פרטים על תואר ראשון בתיאטרון קהילתי?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר ראשון בתיאטרון קהילתי חינוכי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר ראשון בתיאטרון קהילתי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון בתיאטרון עם התמחות בתיאטרון קהילתי חברתי


שמים את הקהילה במרכז הבמה


זרם התיאטרון הקהילתי גורס כי לאמנויות הבמה יש כוח להעצים את הפרט ואת הקולקטיב, להביע ביקורת על בעיות בוערות ולתרום למאמצים לפתרון של בעיות ואף לשחרור מדיכוי וממשברים חברתיים. בגישה זו פועלים יחד עם חברי הקהילה ושמים דג שעל מקומם כשחקנים לא מקצועיים, שיכולים לבטא בצורה הטובה ביותר את הקול הייחודי של הקהילה שלהם. קבוצות תיאטרון קהילתי פ ועלות בקרב אוכלוסיות שונות ומגוונות, כגון קהילות בפריפריה גיאוגרפית וחברתית, ניצולי שואה, קבוצות מיעוט אתניות, בני נוער בסיכון ואף אסירים משוחררים.


מי שמאמינים בכוחו של התיאטרון לשנות את המציאות יכולים ללמוד בתכנית ללימודי תיאטרון קהילתי. מדובר במסלול התמחות אותו יכולים לבחור סטודנטים בתואר ראשון בתיאטרון במוסדות שונים, אשר מאפשר לשים דגש על תחום התיאטרון החברתי והחינוכי.

 


למי מיועדים הלימודים


המסלול יכול להתאים למעוניינים בתחום התיאטרון שברצונם לעבוד יחד עם קהילות ואוכלוסיות שונות כדי לקדם תהליכים של שינוי חברתי והעצמה. הוא מתאים לבעלי רקע ועניין קודם בתיאטרון ומשחק, בבימוי ובהנחיה ולמי שמגלים עניין בסוגיות חברתיות, פוליטיות וחינוכיות. הוא מתאים גם למעוניינים לחקור את התיאטרון מן הפן החברתי והחינוכי ולמי שמתעניינים בענפים נוספים במדעי החברה כגון אנתרופולוגיה, פסיכולוגיה חברתית, עבודה סוציאלית וחקר התרבות.


תכנית הלימודים


משתתפים בתכנית זו מפתחים את המיומנויות התיאטרליות שלהם ובמקביל לומדים לעומק על תהליכי עבודה עם ובתוך קהילות וכן עבודה אקטיביסטית. כך הם בונים כישורי משחק, כתיבה, דרמטורגיה, הדרכת שחקנים ובימוי. הם מתוודעים לזרמים שונים בתיאטרון כגון תיאטרון יישומי, תיאטרון מבוסס קהילה ואמנות הפרפורמנס. בהמשך, הם לומדים לתכנן ולהפיק מחזות ואירועים במסגרות חינוך ובמוסדות קהילתיים באופן שמשתף ומעצים את הקהילה. כמו כן, הם דנים בצורכים ובייחוד של אוכלוסיות שונות בישראל של היום ובדרך בה אמנות הבמה יכולה לסייע להן להשמיע את קולן.


מתכונת הלימוד


לימודי התיאטרון הקהילתי מתקיימים כמגמת התמחות במסגרת התואר הראשון בתיאטרון, אותה בוחרים כבר בעת ההרשמה ללימודים או בשנה הראשונה. אורכם של הלימודים הוא כשלוש שנים. הסטודנטים משתתפים בקורסים עיוניים ובסמינרים וגם לוקחים חלק בעשייה מעשית מרובה בתחום התיאטרון, במסגרת סדנאות בימוי, משחק, כתיבה ותנועה.


כמו כן, הם משתתפים במפגשים עם יוצרים ואנשי תיאטרון מובילים במסגרת כיתות אמן. בשנה האחרונה מבצעים פרויקט מסכם שבו מתכננים ומעלים עבודות במסגרות קהילתיות או חינוכיות, בהנחיית של הסגל. עבודות אלה מוצגות לרוב בפני קהל.

 


נושאי הלימוד

 

 • משחק ושינוי חברתי
 • ניהול הפקה
 • תיאטרון עברי ויהודי
 • בימוי לתיאטרון חינוכי
 • עבודת גוף וקול
 • אירועים אמנותיים וחברתיים
 • כתיבה דרמטית
 • הנחיית שחקנים    
 • פוליטיקה ודמויות שייקספיריות    
 • ועוד


תנאי קבלה


תנאי הקבלה משתנים בין מסלולי הלימוד, לרוב יש צורך בתעודת בגרות מלאה (בממוצע של 80 ברוב המקרים) וכן בציון של לפחות 450 בפסיכומטרי. יש צורך גם בציון בבגרות באנגלית ברמת 4 או 5 יחידות לימוד. ישנם מוסדות שמקבלים גם בוגרי מכינה קדם אקדמית ומכינות 30+ בממוצע ציונים גבוה שברשותם גם ציון פסיכומטרי. במוסדות מסוימים, מועמדים עם ממוצע בגרויות גבוה במיוחד יכולים להתקבל גם ללא צורך בפסיכומטרי.


תנאי הקבלה ללימודי תיאטרון בתכנית זו, כוללים גם ראיונות אישיים וסדנאות קבוצתיות, בהן המועמדים נדרשים להציג את כישורי המשחק שלהם בפני ועדה. ניסיון קודם במשחק ובעבודה תיאטרלית הוא נחוץ ברוב המקרים ויכול להוות יתרון למועמדים.


תעודה


תואר ראשון בתאטרון BA מוענק לסטודנטים שמסיימים את הלימודים בהצלחה. יש לציין כי חלק מהמוסדות מציינים את ההתמחות על גבי גיליון הציונים בלבד ולא על גבי התואר.

 


מוסדות

 

 

 • האקדמית גליל מערבי: באקדמית גליל מערבי מציעים מגמת התמחות בתיאטרון חינוכי קהילתי, וכן מגמת התמחות בתיאטרון מחול. המגמה לתיאטרון קהילתי וחינוכי שמה דגש על עבודה עם אוכלוסייה רב תרבותית בישראל והתכנית משלבת עבודה עם אמנים ויוצרים שונים. במוסד הלימוד מתקיימות תכניות רבות נוספות כגון לימודי שימור אתרים ומורשת, לימודי סוציולוגיה, לימודי קרימינולוגיה ולימודים רב תחומיים.

 

 

 • אוניברסיטת תל-אביב: במסגרת לימודי אמנות התיאטרון לתואר ראשון, מציעה האוניברסיטה את מסלול "Artivism" לתיאטרון קהילתי ושינוי חברתי. מגמה זו משלבת בין התמקצעות בתיאטרון לבין דיון בסוגיות בהן התיאטרון יכול להוביל לשינוי חברתי במסגרות שונות. במסגרת לימודי התיאטרון ניתן ללמוד גם במסלול התמחות בבימוי או בתכנית למצטיינים בה מקבלים תואר ראשון ושני במשחק. עוד נלמדים באוניברסיטה לימודי קולנוע וטלוויזיה, לימודי תולדות האמנות, לימודי מוזיקה לתואר ראשון ותכנית רב תחומית לאמנויות.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר ראשון בתיאטרון קהילתי?

רוצה לדעת יותר על תואר ראשון בתיאטרון קהילתי?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תואר ראשון בתיאטרון קהילתי

התאמה לתפקיד אמנותי

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: אמנות

התקבלו 91 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp