רוצה פרטים על קורס ניהול מוסך?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס ניהול מוסך

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס ניהול מוסך? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מנהלי מוסכים


כדי לנהל מוסכים בישראל יש צורך בהסמכה מוכרת על ידי משרד העבודה והרווחה. כדי לקבלה יש ללמוד בקורסים ייעודיים ולעבור מספר מבחנים שנערכים על ידי משרד התחבורה. בהכשרות הללו מכירים מקרוב עקרונות מקצועיים בתחום הרכב ומפתחים מיומנויות ניהוליות מתאימות.


בוגרי הקורס יכולים להשתמש בידע ובמיומנויות הנרכשים במהלכו כדי להתקדם בענף הרכב ולהשתלב בתפקידים בכירים. מדובר בתפקידים מבוקשים שיש בהם אחריות רבה, עבודה עם אנשים ומרכיב טכני משמעותי.


למי מיועד הקורס


הקורסים מתאימים לעובדים מנוסים בתחום מכונאות הרכב, המעוניינים לקדם עצמם מבחינה מקצועית ולהגיע לתפקידים בכירים במוסך. בחלק מן המקרים יכולות ההכשרות להתאים לטכנאים בעלי ניסיון בענפים משיקים בתחום הרכב כגון פחחות, צבעות, חשמלאות ותיקון צמיגים. במקרים אלה לרוב מותאמת ההכשרה לתחום העיסוק של המשתתפים.


כמו כן, קיימים מסלולים ייעודיים לקורס ניהול מוסך להנדסאים. מסלולים אלה מיועדים לבעלי דיפלומת הנדסאי בתחומי הרכב והמכונות המעוניינים לרכוש כלים נוספים לקידום מקצועי.

 

תכנית הלימודים


בקורסים מקיפים את מכלול הכלים הנדרשים למנהלים לצורך ביצוע תפקידם. משולבים בהם תכנים טכניים בתחום הרכב ומערכותיו, לצד רכישת כלים ניהוליים ואדמיניסטרטיביים החיוניים להקמה ותחזוקה של העסק.


בתחום המכונאות נלמדים מושגים מרכזיים בטיפול ותחזוקה במערכות השונות תוך היכרות עם כל רכיביהן. בין היתר לומדים ע מערכות ההנעה, הקירור, החשמל, הבלמים ועוד. במסגרת זו מכירים גם נהלי בטיחות וחקיקה עדכנית הרלוונטית לעבודה השוטפת.


נוסף על כך, לומדים על כלים חשובים מענף הניהול. המשתתפים לומדים כיצד לנהל את כוח האדם בעסק ולהוביל צוותי עובדים במשימות השוטפות. הם מתוודעים גם לכלים טכנולוגיים כגון יישומים ותוכנות המשמשות לניהול הכלכלי והתפעולי של העסקים, תוך היכרות גם עם סוגיות בתמחור שירותים, שירותיות העובדים והרחבת אפשרויות השיווק והמכירה של העסק.


בחלק מן המסלולים, יכולים המשתתפים לבחור בהתמחות בהתאם לתחום העיסוק הנוכחי שלהם ובהתאם לענפי התיקונים והתחזוקה הקיימים כיום בשוק. כך ניתן למצוא קורס ניהול מוסך פחחות רכב, שבו מתמקדים בתחומים כגון ריתוך וטיפול בתקלות בשלדות הרכב; קורס התמחות בצמיגים ואבובים שבו מתמקדים בטיפול בתקרים ובתחזוקת צמיגים נכונה; קורס התמחות בצבע שבו מכירים שיטות צביעה ואת החומרים המשמשים בענף; והתמחויות נוספות.

 

מתכונת הלימוד


היקפי הקורסים משתנים בהתאם לסוג המסלול ולוותק המקצועי הקודם של המשתתפים וזאת לפי הנחיות משרד התחבורה. אורך ההכשרות נע לרוב בין כחצי שנה לשנה וחצי. בחלק מן המוסדות מתקיימים הקורסים בשעות הבוקר ובאחרים ניתן למצוא קורסי ערב המתאימים לאנשים עובדים.


במסגרת ההכשרות משולבים תכנים פרקטיים לצד הלימוד העיוני. המשתתפים לוקחים חלק בסדנאות שבהן מכירים מקרוב ציוד וטכנולוגיות בתחום המכונאות ומתנסים בפועל באבחון תקלות ובהתמודדות עם סוגיות העולות כחלק מן התפקוד השוטף של עסקים בתחום זה.


כמו כן, במרבית הקורסים נכללת הכנה לקראת מבחני ההסמכה הממשלתיים לתפקיד זה. המבחנים נערכים על ידי משרד העבודה ומשרד התחבורה והם מהווים אחד השלבים ההכרחיים שאותם יש לעבור כדי לקבל את ההסמכה המקצועית למילוי תפקידי המנהלים. המשתתפים מתנסים בפתרון שאלות מתוך בחינות עבר ומתרגלים את הנושאים שצפויים להיכלל במבחנים העיוניים והמעשיים.

 

נושאי הלימוד


בין מגוון הנושאים אותם לומדים המשתתפים במהלך הקורס נכללים:

 

 

  • חלקי המנוע
  • חשמל ברכב
  • מערכות ההיגוי
  • בטיחות בעבודה
  • מנועי בנזין ודיזל
  • ארגון ותכנון העבודה
  • אבחון ומדידות ברכב
  • שירות וניהול כוח אדם
  • מיזוג אוויר ובקרת אקלים
  • ועוד

 

תנאי קבלה


דרישות הקבלה משתנות בהתאם לסוג המסלול והיקפו. לפי הנחיות משרד התחבורה, על המועמדים להיות אזרחי או תושבי ישראל, שברשותם רישיון נהיגה מסוג B לפחות.


נוסף על כך, הם נדרשים להיות בוגרי קורסים מקצועיים בתחומים רלוונטיים, כגון קורס אוטוטרוניקה ברמת סיווג 2 או קורס מכונאות רכב ברמה 3. ברוב המוסדות קיימת דרישה לתעודה המאשרת סיום 12 שנות לימוד לפחות, או לתעודת בגרות מלאה. יש צורך גם בהצגת תעודת יושר מטעם משטרת ישראל המעידה על היעדר עבירות פליליות. יש לציין כי תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת.

 

תעודה


בסיום הקורס על הבוגרים לגשת למספר בחינות ממשלתיות שנערכות על ידי משרד התחבורה. אלה כוללות בחינות עיוניות שבהן נבחנים על תורת המקצוע, ובחינות מעשיות שבהן מתבקשים הבוגרים לבצע בפועל משימות טכניות שונות הנוגעות לתחזוקת הרכב. מי שעוברים בהצלחה את הבחינות ועומדים בכל חובות הלימודים שמגדיר המשרד זכאים לקבל תעודת מנהלי מוסך.

 

אפשרויות תעסוקה ולימודי המשך


עם סיום ההכשרה וקבלת כל ההסמכות הנדרשות, יכולים הבוגרים להשתלב בתפקידים בכירים בעסקים בתחום המכונאות והשירות לרכב או לחלופין להקים עסקים עצמאיים משלהם בתחום. בעלי עסקים בתחום יכולים להשתמש בכלים והידע הנרכשים בקורס כדי לייעל את תהליכי העבודה ולהעלות את הרווחיות של העסקים הפעילים שלהם. בענף הרכב היום ישנו מחסור בעובדים בתחום המכונאות וכך גם הדרישה למנהלי מכוני השירות עולה.


בוגרי ההכשרות המעוניינים להמשיך לקדם עצמם מבחינה מקצועית יכולים ללמוד בקורסים נוספים. בין היתר מתקיים קורס מינהל למנהלי מוסכים, זהו קורס ניהול שבו יכולים אנשי מקצוע מנוסים ללמוד כדי לרכוש כישורים ניהוליים החיוניים לתפעול התקים והרווחי של עסקים בתחום המכונאות. כמו כן, הם יכולים ללמוד בקורסי רכב בתחומים משיקים ודרכם להכיר טכנולוגיות חדשניות בענף.


מוסדות


מכללת עתיד (פרישה ארצית): ברשת המכללות עתיד מתקיים קורס מכונאות רכב, הכולל הסמכה בתחום ניהול המוסכים. בהכשרה זו נלמדים מושגים מרכזיים בתחום המכונאות וכן נכללת בו הכשרת "מינהל ארוך" שבה נרכשים כלים אדמיניסטרטיביים לניהול העסק. אורך הקורס 17 חודשים והוא נערך במתכונת מותאמת לאנשים עובדים. נוסף על כך, מתקיים במכללה זו קורס מנהלי מוסך למכונאות. זהו קורס שבו לומדים יסודות טכניים בתחומים כגון פחחות, צבע וצמיגים החיוניים למנהלים. ברשת המכללות מתקיימים קורסים נוספים בתחום הרכב וכן קורסים בענפים אחרים כגון מכונות, חשמל, חשבונאות ועוד. ניתן ללמוד בה גם בתכניות לימודי הנדסאים.


המכללה הטכנולוגית רופין – המרכז להשתלמויות (עמק חפר): במרכז להשתלמויות ניתן לקחת חלק בקורס ניהול מוסך אוטוטק, שבו ניתנת הסמכה למקצוע האוטוטק לרכבים קלים עד 3,500 קילוגרמים. מסלול זה מיועד לעוסקים בטכנאות רכב ואוטוטרוניקה המעוניינים לקדם את הקריירה הטכנית. היקפו כ – 710 שעות. בין קורסי הרכב הנוספים הנערכים במוסד זה אפשר למצוא קורס מכונאות סוג 3, קורס בוחן רכב, קורס שמאות רכב, קורס טיפול ברכב היברידי ועוד.


מכללת עמל הישגים (פרישה ארצית): ההכשרה למנהלי מוסכים למכונאות רכב ברשת מכללות זו נפרשת על פני כ – 330 שעות לימוד. ניתן למצוא גם הכשרות מנהלי מוסכים בהתמחויות נוספות כגון פחחות רכב, חשמל רכב או מיזוג אוויר. בקורס מתמקדים בעיקר במערכת הרכב השונות ובחלקיהן תוך היכרות עם נהלי בטיחות ומושגים טכניים מקובלים. ברשת ניתן לקחת חלק בקורסי רכב נוספים בהם קורס בוחני רכב למכשור, קורס אוטוטרוניקה, קורסים במכונאות ועוד.


מכללת מלט"ש: זוהי מכללה ללימודי תעודה שבה ניתן ללמוד קורסים בענפים כגון חשמל, הכשרת טכנאים ורכב. בקורס בתחום זה לומדים את כל הכלים לניהול עסקים בתחום המכונאות ומשולבים בו תכנים מעשיים לצד לימודים עיוניים של עקרונות הניהול.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס ניהול מוסך?

רוצה לדעת יותר על קורס ניהול מוסך?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד קורס ניהול מוסך
Whatsapp Whatsapp