רוצה פרטים על לימודי הנדסה כימית במרכז?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הנדסה כימית באזור המרכז

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי הנדסה כימית במרכז? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסה כימית במרכז הארץ


הקדמה הטכנולוגית שמאפיינת את תקופתנו מאפשרת לפתח טכנולוגיות מתקדמות במגוון תחומים, עליהן מסתמכות תעשיות רבות: תרופות, קוסמטיקה, מזון, מים, ועוד.


מהנדסי כימיה הם אנשי המקצוע שאחראים על פיתוח ותכנון פתרונות הנדסיים לבעיות המתעוררות בתעשיות אלו. באמצעות הידע בו הם מחזיקים, ניתן לשפר ולייעל טכנולוגיות ותהליכי ייצור שמשפיעים רבות על חיינו.


כדי להתחיל לעסוק במקצוע, יש ללמוד לתואר ראשון בתחום. הלימודים מוצעים באוניברסיטאות ומכללות ברחבי הארץ, כולל באזור המרכז.


תכנית הלימודים


בתחילת התואר, הסטודנטים רוכשים תשתית ידע נחוצה בסוגיות מרכזיות במתמטיקה, פיזיקה, כימיה, ביולוגיה, והנדסה. כמו כן, הם מקבלים היכרות עם נושאים רלבנטיים מעולמות הכלכלה, הניהול, הסטטיסטיקה, ועוד.


בהמשך לימודיהם, הסטודנטים מעמיקים בסוגיות הנדסיות שונות, ורוכשים יכולות לפתרון בעיות, חשיבה יצירתית ויזמות. כך ניתנים להם הכלים לצורך השתלבות בתעשייה, בעבודה במפעלים העוסקים בייצור והפקה של מוצרים כימיים ופרמצבטיים שונים, פיקוח וניהול צוותים, וכן במגוון תפקידים קשורים.


מתכונת הלימודים


ברוב מוסדות הלימוד, משך התואר כ – 4 שנים, בהיקף של כ – 160 נקודות זכות. בחלק מהמוסדות ניתן לבחור בהתמחויות שונות במהלך התואר, כגון הנדסת חומרים, הנדסת ביוטכנולוגיה, והנדסת סביבה.


כמו כן, הסטודנטים לוקחים חלק בקורסי חובה ובחירה, בסמינרים, ומבצעים פרויקט גמר לקראת סיום הלימודים. הפרויקט נעשה תוך ליווי והדרכה מצד אנשי סגל או אנשי מקצוע מהתעשייה.


חלק חשוב מהלימודים מתמקד בהתנסות מעשית במעבדות – כך הסטודנטים רוכשים הבנה מחקרית, שיכולה לסייע להם לאחר מכן בעבודה בתעשייה. המעבדות מתקיימות הן בתחומי הבסיס, כגון כימיה אנליטית, וכימיה פיזיקלית, וכן בתחומי ההתמחות השונים – בין אם באנליזת יין, בטכנולוגיות פרמצבטיות וקוסמטיות, ועוד.


מוסדות לימוד אפשריים

 

התואר מוצע באזור המרכז במגוון מוסדות לימוד, וביניהם:

 

אוניברסיטת אריאל בשומרון: התואר באוניברסיטה זו מוצע בשתי התמחויות: לימודי הנדסה כימית בהתמחות ביוטכנולוגיה, או בהתמחות הנדסת חומרים. מטרת תכנית הלימודים להכשיר מהנדסים בעלי היכרות מעמיקה עם סוגיות תכנוניות ותפעוליות בתעשייה, כולל תכנון מתקנים ותהליכים באופן אקולוגי, תוך שמירה על הסביבה.


במסגרת ההתמחות בביוטכנולוגיה, ניתן לבחור במסלול תת-התמחות בטכנולוגיות מים או ביין. במסלול יין, הסטודנטים לומדים תחומים מרכזיים המאפשרים לפתח טכנולוגיות לייצור יין, כמו אנליזה כימית מתקדמת, שליטה ובקרת ממוחשבת, וכן הבנה בעולמות השמרים, החיידקים והאנזימים. נוסף על הידע התיאורטי, הסטודנטים מתנסים מעשית בעבודת מעבדה וביקב מחקרי.


במסלול בטכנולוגיות מים, שמתקיים בשנה הרביעית של התואר, הסטודנטים לומדים על סוגיות מרכזיות בטכנולוגיות טיפול במים. בין היתר, הם סוקרים בעיות בתכנון מערכות מים, טכנולוגיות התפלה שונות, וכן לומדים כיצד מטפלים בשפכים תעשייתיים וביתיים כאחד.


תנאי הקבלה ללימודי הנדסת כימיה באוניברסיטה זו, כוללים הצגת תעודת בגרות מלאה ובה לפחות 8 יחידות ריאליות. הדרישות הן לציונים הבאים:

 

  • במתמטיקה: ציון 80 ומעלה ב – 4 יחידות לימוד, או ציון 70 ומעלה ב – 5 יחידות לימוד. מי שברשותם ציון ב – 3 יחידות לימוד צריכים להשתתף במכינה ייעודית.

 

  • באנגלית: ציון 65 ומעלה ב – 5 יחידות לימוד, או לחילופין 70 לפחות ב – 4 יחידות לימוד.

 

  • בפיזיקה וכימיה: ציון 70 לפחות ב - 5 יחידות לימוד. מי שאין להם בגרות במקצועות אלו נדרשים לסיים מכינת השלמה לפני תחילת הלימודים, או קורסי מבוא שנלמדים כבר בסמסטר הראשון לתואר. מי שבוחרים להשתתף בקורסי מבוא נדרשים לקחת חלק גם בסמסטר קיץ בשנת הלימודים הראשונה לתואר.


קיימות דרישות נוספות, כולל הצגת ציוני מבחן אמי"ר או אמיר"ם לצורך סיווג רמת אנגלית, וכן ציון במבחן יע"ל עבור מי ששפת ההוראה בתיכון שלהם היא לא עברית.


מעבר לעמידה בדרישות אלו, כדי להתקבל במסלול הישיר ללימודי הנדסה כימית ללא פסיכומטרי, יש להחזיק בממוצע בגרויות של 100 לפחות, נוסף על עמידה בתנאים שמפורטים למעלה. כדי להתקבל על סמך ציון קבלה משולב של הבגרות והפסיכומטרי שעומד על 580 לפחות - יש להחזיק בממוצע 87 בבגרות וציון 580 לפחות בפסיכומטרי.


לחילופין, ניתן להתקבל על סמך ציון סכם הנדסי של 570 לפחות. כמו כן, הנדסאים בתחומי הכימיה או הביוטכנולוגיה, בעלי דיפלומה בממוצע 85 ומעלה יכולים להתקבל גם הם.


בוגרי מכינה ייעודית יכולים להתקבל על סמך סיום המסלול בציון 80 ומעלה, כאשר בכל אחד מהנושאים הנלמדים הציון עומד על 70 לפחות.


מכללת שנקר (רמת גן): במהלך הלימודים במכללה, משולבים תכנים מעשיים רבים, כולל השתתפות במעבדות ובסיורים לימודיים במפעלי תעשייה, ביצוע פרויקט מחקרי ופרויקט תכנוני, ועוד.


בשנה ב' של הלימודים, הסטודנטים בוחרים בין שלוש התמחויות שונות: הנדסת סביבה, הנדסת חומרים, או מסלול כללי המשלב בין שתי ההתמחויות.


במסלול בהנדסת סביבה, הסטודנטים רוכשים ידע רב תחומי בתחומי טכנולוגיות טיפול במים, כולל התפלה, סילוק שפכים ופסולת מסוכנת, כמו גם בתחומי מניעת זיהום אוויר.


בלימודי הנדסת כימיה והנדסת חומרים, מתמקדים ביישומים הרפואיים והקוסמטיים של חומרים שונים. מטרת תכנית הלימודים במסלול זה היא להכשיר מהנדסים שיכולים להשתתף בתעשייה הביו רפואית, שנמצאת בצמיחה ברמה הארצית והעולמית.


על מנת להתקבל לימודים במכללה, יש להחזיק בתעודת בגרות בממוצע 85 לפחות, כולל בונוסים. יש להציג בגרויות ברמת 4 יחידות לפחות באנגלית, מתמטיקה, פיזיקה, כימיה ומדעי המחשב.


כמו כן, יש להציג ציון פסיכומטרי מינימלי של 620, או לחילופין דיפלומת הנדסאי שממוצעה 90 או יותר. במסגרת המכללה מתקיימים קורסי הכנה במקצועות מתמטיקה, פיזיקה וכימיה שיש לעבור כדי להשתתף בלימודים.


קיימות דרישות נוספות וכן אפשרות להתקבל באופן חריג, מומלץ לפנות למוסד הלימודים כדי לקבל את המידע העדכני ביותר.


תעודה


בסיום הלימודים, הבוגרים שמסיימים בהצלחה ועומדים בדרישות של המוסדות האקדמיים, זכאים לתואר B.Sc. בהנדסה כימית. התואר מאפשר להם להירשם בפנקס המהנדסים.


אפשרויות תעסוקה


הבוגרים יכולים להשתלב במגוון תפקידים בתעשייה, בתחומי ההייטק והביוטק, וכן בתעשייה היצרנית, במפעלים ובחברות שונות בתעשיית התרופות, הקוסמטיקה, המזון, המים, ועוד.


השכר משתנה בהתאם למקום העבודה, כאשר שכר בביוטק או בהייטק יכול להגיע לסכומים גבוהים במיוחד. כמו כן, ניתנות זכויות סוציאליות והטבות שונות; כל אלו עולים ומשתפרים עם צבירת הוותק והרחבת תחומי האחריות בארגון.


ככלל ניתן לומר כי שכר מהנדסי כימיה גבוה יחסית לסכומים הממוצעים במשק: ממוצע השכר בתחום עומד על 12-13 אלף שקלים בחודש.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי הנדסה כימית במרכז?

רוצה לדעת יותר על לימודי הנדסה כימית במרכז?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

התאמה לתפקיד מהנדס/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: הנדסה

התקבלו 3,109 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp