רוצה פרטים על לימודי הנדסת כימיה בלי פסיכומטרי?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הנדסה כימית ללא פסיכומטרי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי הנדסת כימיה בלי פסיכומטרי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסת כימיה ללא פסיכומטרי

 

כאחד ממקצועות ההנדסה, הקבלה ללימודי הנדסת כימיה מתבססת במקרים רבים על ציון התאמה גבוה למדי. ציון זה הוא שקלול של ממוצע הבגרות של המועמדים ושל הציון בפסיכומטרי, תוך העדפה למרכיבים הכמותיים של אותם ציונים, כגון ציון הסכם ההנדסי או הכמותי.


עם זאת, מועמדים המעוניינים בלימודים ללא פסיכומטרי יכולים למצוא מסלולי קבלה שונים המאפשרים לקבל פטור מן הבחינה. במקרים רבים, מועמדים אלה יכולים להתקבל על סמך ממוצע בגרות גבוה במיוחד. היות ומדובר במקצוע ריאלי, יש צורך בציונים גבוהים למדיי בבגרות במתמטיקה ברמת 4 או 5 יחידות וכן בציון גבוה במקצוע מדעי מורחב נוסף לבגרות, כגון כימיה או פיזיקה.


אפשרויות נוספות העומדים בפני מועמדים ללימודי הנדסת כימיה, שברצונם להתקבל ללא צורך להיבחן בפסיכומטרי, היא מעבר של מכינות קדם אקדמית ייעודיות לתחום זה וסיומן בהצלחה, או לחלופין הסתמכות על לימודים קודמים כגון הנדסאי או תואר ראשון בתחום רלבנטי אחר. המוסדות מציבים תנאים משתנים לקבלה זו, כאשר הציון משתנה ממוסד למוסד.


נוסף על כך, כדי לסייע למועמדים שנפגעו כתוצאה ממשבר הקורונה, מציעים במוסדות הלימוד תנאי קבלה להנדסת כימיה במסלולים מקלים. תנאי קבלה מיוחדים אלה מיועדים למועמדים לשנת הלימודים תשפ"א, שבעקבות המשבר לא יכלו להיבחן במועד הפסיכומטרי של חודש אפריל 2020. משום כך מציעים לאותם מועמדים אפיקים חלופיים לקבלה, כדי לאפשר להם להירשם לשנת הלימודים הקרובה ללא צורך בהיבחנות נוספת.


שימו לב –
תנאי הקבלה משתנים מעת לעת. מומלץ לפנות היישר אל מוסדות הלימוד כדי לקבל את הפרטים המדויקים והעדכניים ביותר לגבי תנאי הקבלה ללימודים.

 

מוסד הלימוד תנאי קבלה ללימודים ללא פסיכומטרי
SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

בעקבות משבר הקורונה מועמדים לשנת הלימודים תשפ"א לא נדרשים לפסיכומטרי כדי להתקבל ללימודים. על המועמדים להיות בעלי בגרות מלאה בממוצע הציונים הנדרש וכן לעבור וועדת קבלה. יש צורך בבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון 70 ומעלה או ברמת 4 יחידות לימוד בציון 85 ומעלה.

אוניברסיטת אריאל בשומרון

לצורך קבלה ללימודים על סמך הבגרות בלבד, יש צורך בממוצע 100 ומעלה, וכן 8 יחידות ריאליות לבגרות, מהן 4 יחידות לפחות במתמטיקה. מועמדים אלה נדרשים לעיתים למכינות השלמה או קורסי מבוא כדי להתקבל. הבגרויות הנדרשות כוללות גם בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות ציון 70 ומעלה, או 5 יחידות ציון 65 ומעלה, וכן בגרות בפיזיקה או בכימיה ברמת 5 יחידות בציון 70 ומעלה. חוסר בבגרויות אלה מחייב מכינת השלמה או לחלופין קורסי מבוא.


נוסף על כך, ישנה אפשרות קבלה על סמך לימודי הנדסאים במגמות הנדסאי כימיה או הנדסאי ביוטכנולוגיה, בממוצע ציונים 85 ומעלה ללא פרויקט הגמר. עליהם לעבור מכינת השלמה בפיזיקה או קורס מבוא בפיזיקה. אפשרות קבלה נוספת היא על סמך סיום מכינה ייעודית. יש צורך בממוצע 80 ומעלה במכינה וציון 70 ומעלה בכל אחד מהמקצועות – מתמטיקה, כימיה, פיזיקה ואנגלית.

אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע)

באוניברסיטת בן גוריון מציעים לאור משבר הקורונה עדכון של תנאי הקבלה ללימודים אלה, כאשר המועמדים יכולים להתקבל על סמך ממוצע בגרויות של 107. יש לציין כי ממוצע זה מתייחס למעוניינים להתקבל לשנת הלימודים תשפ"א אשר נפגעו כתוצאה מביטול מועד הבחינה באפריל 2020. על המועמדים הללו להציג בגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות בציון 90 ומעלה או ברמת 5 יחידות בציון 85 ומעלה, וכן בגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות בציון 85 ומעלה או בגרות בכימיה ברמת 5 יחידות בציון 90 ומעלה.


נוסף על כך, המועמדים נדרשים לסיווג באנגלית ברמה הנדרשת. מי שאין ברשותם סיווג זה יכולים להתקבל במעמד על תנאי אם ברשותם בגרות באנגלית ברמת 5 יחידות בציון 80 ומעלה, לאחר הגעה לרמת "בסיסי" ומעלה עד לסיום הסמסטר הראשון של שנת הלימודים תשפ"א, כמו כן עליהם לגשת למבחן הסיווג באנגלית אמי"ר במהלך סמסטר זה.

הטכניון – מכון טכנולוגי לישראל (חיפה)

לאור משבר הקורונה, מועמדים לשנת הלימודים תשפ"א יכולים להגיש מועמדות ללימודים אלה על סמך ציוני המכינה של הטכניון, קבלת מועמדים אלה נידונה אחרי סיום המכינה, כאשר מספר המקומות במסלול הקבלה מצומצם ומתקבלים בעלי הציונים הגבוהים ביותר.


כמו כן יכולים להתקבל מועמדים שלהם ממוצע בגרות רגיל של 90 ומעלה, ללא בונוסים. על תעודת הבגרות של מועמדים אלה לכלול בגרות במתמטיקה ובאנגלית וכן בפיזיקה או בכימיה, בהיקף 5 יחידות ובציון של 90 ומעלה בכל אחד משלושת המקצועות הללו.

מכללת שנקר (רמת גן)

מי שרוצים ללמוד הנדסה כימית באזור המרכז, יכולים להירשם למכללת שנקר. המעוניינים להתקבל ללא פסיכומטרי יכולים להתקבל על סמך לימודי הנדסאים בממוצע 90 ומעלה בפרויקט הגמר ובבחינות החיצוניות. כמו כן, יש צורך בבגרות בממוצע 85 ומעלה כולל בונוסים, ובה בגרות ברמת 4 או 5 יחידות במקצועות הבאים: אנגלית, מתמטיקה, כימיה, פיזיקה, מדעי המחשב. יש לציין כי מועמדים אשר מתקבלים למסלול זה צריכים לעבור קורסי קיץ במקצועות פיזיקה, כימיה ומתמטיקה.

 

 

תכנית הלימודים


במהלך הלימודים הסטודנטים משלבים ידע מעמיק בתחום ההנדסה יחד עם היכרות עם ענפי מדעים שונים, כדי לבחון מקרוב את תהליכי הפיתוח והמחקר של מוצרים שונים בתעשייה. הם לומדים כיצד לתכנן מוצרים חדשניים ומתקדמים, לבצע אופטימיזציה לכאלה קיימים ולנהל את השלבים בתהליך ייצורם תוך היכרות גם עם סוגיות כלכליות ותפעוליות. הם רוכשים גם מיומנויות מחקריות שנחוצות למהנדסים בתעשייה המשתנה של היום.


לעיתים הלימודים מתקיימים בשילוב עם תחומים קרובים ומשיקים כגון ביולוגיה (אז הם ידועים בשם הנדסת ביוכימיה) ובהם מתמקדים בתהליכים בתעשיית הביוטק, או עם ענפים כגון חומרים וננו טכנולוגיה, שם נלמדים יישומים לתעשיות הפארמה והמזון.


מתכונת הלימוד


בדומה ללימודי הנדסה אחרים, אורך הלימודים הוא ארבע שנים. הסטודנטים לוקחים חלק במגוון של קורסים כיוניים בתחומי המדעים ובענפים הנדסיים וכן משתתפים גם במעבדות וקורסים מעשיים שבהם נרכשות מיומנויות פרקטיות מחקריות, מכירים ציוד ותהליכים ומתנסים בפועל בהתמודדות עם דילמות מן התעשייה. בשנת הלימודים האחרונה עורכים פרויקט גמר המתקיים בהנחיית הסגל ובשיתוף עם מפעלים, גופי מחקר וגורמים נוספים בתעשייה הכימית.

 

אפשרויות תעסוקה


בפני הבוגרים נפתחות מגוון אפשרויות תעסוקה. הם משתלבים בתעשייה הכימית, הפרמצבטית והביוטכנולוגית בשלל תפקידי מחקר ופיתוח. כמו כן, באפשרותם להשתלב בתעשיות משיקות נוספות שבהן נדרשים שירותי מהנדסים אלה, כגון מזון, אנרגיה, מתכות והתפלת מים. במרבית המקרים, הבוגרים משתלבים תחילה בתפקידי ייצור תעשייתי וביוכימי, בניהול תהליכים במפעלים, בבקרת איכות, בפיקוח על צוותים במתקני הייצור וכן בתפקידי ניתוח כדאיות וייעוץ למפעלים וחברות בתחום הכימי. לאחר צבירת וותק בתפקידם הם יכולים להתקדם לתפקידים בכירים יותר בתעשייה, וכן להעלות את רמות שכרם בהתאם. אפשרות נוספת היא לפנות לתואר שני בתחום, להרחיב את הידע והכלים המחקריים ולפנות לקריירה אקדמית במוסדות הלימוד והמחקר.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי הנדסת כימיה בלי פסיכומטרי?

רוצה לדעת יותר על לימודי הנדסת כימיה בלי פסיכומטרי?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp