לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > משכורות > שכר ביוטק

שכר ביוטק - משכורות ביוטק


מחפש/ת מידע על לימודים? שכר ביוטק? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
שכר הנדסאים
שכר עורך דין
שכר מורה
משכורת לפי מקצוע
שכר למנהל חשבונות
משכורת תואר ראשון
שכר מהנדסים
שכר בעלי תואר ראשון
שכר עיתונאים
שכר רוקחים
 
 
שכר רואי חשבון
שכר חשמלאי
שכר פסיכולוג
שכר רופא
שכר מנהל שיווק
שכר מנהל עסקים
שכר מנהלי משאבי אנוש
שכר טכנאי מחשבים
שכר מהנדס תוכנה
שכר אדריכלים

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

משכורות ביוטק - רמות שכר של עובדי ביוטק


ענף הביוטק נחשב להייטק של העולם הרפואי והוא מתמקד בפיתוח ובמחקר של טכנולוגיות רפואיות ותרופות חדשות. השנים האחרונות הולידו לא מעט אקזיטים של חברות ביוטק ישראליות שנמכרות בעסקאות ענק וניתן לראות כי מגמה זו רק הולכת ומתרחבת. חברות ביוטק ישראליות עורכות גיוסים משמעותיים והציפייה היא כי גם בעתיד הקרוב תמשיך העלייה בדרישה לעובדי ביוטק איכותיים להשתלבות במחקרים בחברות חדשות וותיקות.


בעשור האחרון הביקוש לעובדים בתחום הביוטק הולך ועולה, בעקבות התפתחות מסיבית של הענף בישראל. תעשיית הביוטק הישראלית היא צעירה באופן יחסי והיא הולכת ומתפתחת משנה לשנה. כיום עובדים כמה עשרות אלפי עובדים בענף זה כשמדי שנה נפתחות חברות חברות וכן סטארט אפים. היקפי החברות משתנים, מחברות מחקר גדולות ובין לאומיות ועד למיזמי הזנק מקומיים וקטנים.


הביקוש לעובדי ביוטק ניכר הן בענף המכשור הרפואי והן בתחום הפראמה והתרופות. הדרישה היא לעובדים מתחילים ובכירים לאחד, התפקידים בהם קיימת דרישה רבה כוללים בין היתר עובדי מו"פ, עובדי רגולציה, עובדים ומנהלי באבטחת איכות וכן יועצים ומנהלים למחקרים. רמות השכר בתחום זה הן אמנם נמוכות מעט מאשר בתחום ההייטק, אך הן נחשבות לגבוהות ביחד לממוצע במשק, בייחוד לעובדים מנוסים שברשותם מספר שנות וותק.


ביוטק מה זה


תחום הביוטק מתמקד במחקר ובפיתוח של מוצרים בענפי הביולוגיה, הביוטכנולוגיה ומדעי החיים. חוקרי ביוטכנולוגיה עוסקים בפיתוח של יישומים טכנולוגים כגון ציוד רפואי, תרופות וטכנולוגיות נוספות בתחום הרפואי והמדעי. ענף משנה של תחום הביוטק ידוע בשם ביומד, שמתמקד בפיתוחים למכשור רפואי מתקדם.


ענף הביוטק משלב ידע מענפים מדעיים שונים, כגון ביולוגיה, כימיה, הנדסה ורפואה. העובדים נדרשים להבנה טכנולוגית ומדעית כאחד כדי לפתח את הפתרונות המתקדמים והיעילים ביותר.


אופי העבודה בענף הביוטק משתנה היות ומדובר בתחום רחב מאוד שכולל שלל סוגי תפקידים. העבודה מתרחשת במעבדות אך מצריכה במקרים רבים נסיעות לצורך פגישות עם לקוחות ושותפים. מחקרים רבים מתקיימים בשיתוף חברות מעבר לים וכך חלק מן התפקידים כרוכים גם בנסיעות לחו"ל. בדרך כלל המשרות מאופיינות בשעות עבודה ארוכות למדיי, במטרה לעמוד בלוחות הזמנים שמציבים הלקוחות. יחד עם זאת, מדובר בעבודה יצירתית ומאתגרת מאוד, שבה נחשפים לטכנולוגיות ויישומים מרתקים שחלקם גם מצילי חיים.


טבלאות שכר ביוטק

 

תפקיד שכר חודשי נטו 0 - 3 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 3 - 5 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 5 שנות ניסיון ומעלה
מבקר איכות 6,000 - 8,000 שקלים לחודש 9,000 - 11,000 שקלים לחודש 12,000 - 15,000 שקלים לחודש
מוניטור למחקר קליני CRA 12,000 - 15,000 שקלים לחודש 16,000 - 20,000 שקלים לחודש 20,000 - 25,000 שקלים לחודש
מנהל ניסויים קליניים GCP 15,000 - 18,000 שקלים לחודש 18,000 - 25,000 שקלים לחודש 25,000 - 30,000 שקלים לחודש
רגולציה 9,000 - 11,000 שקלים לחודש 12,000 - 15,000 שקלים לחודש 15,000 - 20,000 שקלים לחודש
תועמלן רפואי 6,000 - 8,000 שקלים לחודש 8,000 - 10,000 שקלים לחודש 10,000 - 15,000 שקלים לחודש
משווק ציוד רפואי 8,000 - 10,000 שקלים לחודש 10,000 - 13,000 שקלים לחודש 13,000 - 17,000 שקלים לחודש
מנהל פרויקטים ביוטק 18,000 - 20,000 שקלים לחודש 20,000 - 25,000 שקלים לחודש 25,000 - 30,000 שקלים לחודש
חוקר מו"פ 8,000 - 10,000 שקלים לחודש 11,000 - 15,000 שקלים לחודש 15,000 - 18,000 שקלים לחודש
כימאי בביוטק 7,000 - 9,000 שקלים לחודש 10,000 - 12,000 שקלים לחודש 12,000 - 15,000 שקלים לחודש

 

לתשומת לבך - רמות השכר משתנות מעת לעת.

 

 

שכר מנהל פרויקט ביוטק

 

מנהלי הפרויקטים בביוטק אחראיים על שורה של פעולות מתחילת המחקר ועד למחקר הניסויי. הם נדרשים לתאם את התנהלות המחלקות השונות בחברה שלוקחות חלק במחקר ולוודא את יעילות הפעילות.


תפקידים אלה דורשים הן הבנה מדעית מתקדמת והן ידע כלכלי ותפעולי. מנהלי הפרויקטים צריכים להתנהל מול הלקוח החל מפנייתו הראשונית ועד לייצור המוצר בפועל. הם אומנים על תקציבים, תמחור ועריכת הצעות המחיר וכל מתן תמיכה ללקוחות לכל אורך חיי הפרויקט. נוסף על כך, עליהם לתכנן ולנהל את תנאי הניסוי, לבנות מערכי ניסויים ולנתח את תוצאות המחקרים. בחלק מן המשרות נדרש מהם גם ללוות ניסויים קליניים שמתקיימים ברחבי הארץ ואף בחו"ל בדרך לאישור התרופה או הטכנולוגיה הרפואית.


רמות השכר הממוצעות בתחום זה נעות בין 18,000 - 20,000 שקלים לחודש בממוצע למנהלי פרויקטים בתחילת דרכם, עד שכר של כ - 25,000 - 30,000 שקלים לחודש למנהלי פרויקטים מנוסים וותיקים בתחומם. השכר משתנה בהתאם לגודל החברה או הסטארט אפ, להיקפו של הפרויקט ולקריטריונים נוספים.


מחקר ופיתוח ביוטק שכר


חוקרי מחקר ופיתוח בתעשיית הביוטק אחראיים על תהליכי הפיתוח של מגוון מוצרים בענפי התרופות, הרפואה ומדעי החיים. הם עוסקים בהובלת המחקר מתחילתו ועד לסיומו, עוסקים בעריכת בדיקות מדעיות להערכת שלבי המחקר וכן עורכים דוחות אודות התקדמות המחקר ותוצאותיו. העבודה מתקיימת ברובה במעבדה, תוך התנהלות מול צוותי החוקרים. היא כרוכה בעמידה ביעדי זמנים ובמטרות שמציבים הלקוחות. הדרישה במרבית משרות המו"פ היא לתואר שני בכימיה, תואר שני בביוטכנולוגיה או בענפים משיקים במדעי החיים ובמדעים מדויקים. העדיפות היא לניסיון של מספר שנים בעבודת מחקר עצמאית ובמסגרות שונות בחברות ביוטק, פארמה וביומד.

עם זאת, בעלי תואר שלישי לא תמיד נדרשים לניסיון מעשי בעבודה בתעשייה. חוקרי מו"פ נדרשים בשלל מסגרות כגון חברות תרופות, מעבדות מחקר רפואי וכן סטארט אפים בתחום הביוטכנולוגי.


רמות השכר של חוקרי מו"פ משתנות, אך בממוצע עובדי מו"פ מתחילים בביוטק משתכרים בין 8,000 - 10,000 שקלים בחודש. אחרי מספר שנות ניסיון בתפקיד עולות רמות השכר והעובדים משתכרים בין 12,000 - 17,000 שקלים בכפוף לרמת הוותק ולסוג החברה בה הם משתלבים.


ביוטק דרושים - משרות ביוטק


תחום הביוטק הוא נרחב מאוד וכך קיימת בו דרישה לשלל סוגי תפקידים. רובם של התפקידים מיועדים לבוגרי תארים מתקדמים - תואר שני מחקרי בעדיפות לתואר שלישי ומעלה. עם זאת, קיימות גם משרות שמתאימות לבוגרי תואר ראשון.


חלק ניכר מן התפקידים מיועדים לבעלי ניסיון בתחום המדעי והקליני, בעיקר לתפקידים בענף המחקר והפיתוח ולמשרות ניהוליות. מרבית המשרות שמות דגש על הניסיון המקצועי הקודם, נוסף על התואר האקדמי של המועמדים למשרה. הביקוש ההולך וגובר לעובדים בתחום הביוטק מביא למצב שבו חלק מן החברות פתוחות לגיוס של מועמדים מנוסים פחות, שיש ברשותם השכלה אקדמית מתאימה.


היצע המשרות בענף הביוטק כולל בין היתר תפקידי מחקר ופיתוח ותפקידי מעבדה מגוונים, משרות בתחום האיכות במחקר, משרות בשיווק ובתועמלנות של ציוד רפואי ותרופות וכן תפקידים ניהוליים במחלקות השונות. תחומי האחריות של התפקיד משתנים בהתאם לתחום ולמשרה המסוימים, ובהתאם לכך גם רמות השכר הן מגוונות למדיי.

 

מה ללמוד כדי לעבוד בביוטק


כאמור, משרות בתחום הביוטק מיועדות לרוב לבעלי תארים מתקדמים ומחקריים. בחברות רבות מקבלים מועמדים שברשותם תואר שלישי לפחות, אך ישנן גם חברות שניתן להשתלב בהן עם תואר שני וניסיון רלבנטי.


ישנם כמה תחומי לימוד שניתן לפנות אליהם כדי לפתוח דלת להשתלבות בתחום הביוטק, בהם מקצועות המדעים המדויקים, ההנדסה והרפואה. בין היתר, ניתן להתחיל את הדרך האקדמית בלימודי כימיה, לימודי ביולוגיה, לימודי רוקחות, לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה ולימודי הנדסת כימיה. לאחר מכן ניתן להמשיך לתואר שני ולבחור במסלול מחקרי עם כתיבת תזה שבו מתחילים לגבש את מיומנויות המחקר. רבים מבוגרי התואר השני בוגרים להמשיך גם לתואר שלישי וכך להגדיל את סיכויי קבלתם למשרות מבוקשות.


לאחר צבירת הניסיון האקדמי הרלבנטי, ניתן להתחיל ברכישת ניסיון מעשי בתעשייה בענפים כגון פיתוח תרופות וציוד רפואי, פיתוח של תהליכים בתעשייה הביולוגית והכימית וענפים משיקים.

 

רוצה לדעת יותר על שכר ביוטק? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על לימודים בתחום
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד שכר ביוטק


אוניברסיטת בן גוריון - לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה בהתמחות רפואית הטכניון - תואר שני בהנדסת ביוטכנולוגיה ומזון
קמפוס שטראוס - לימודי ביוטכנולוגיה לחרדים, ביוטכנולוגיה לתואר ראשון אוניברסיטת בר אילן - תואר שני בביוטכנולוגיה
האוניברסיטה העברית - תואר שני בביוטכנולוגיה אוניברסיטת בן גוריון - קמפוס אילת - לימודי ביולוגיה ימית וביוטכנולוגיה
אוניברסיטת תל אביב - לימודי ביוטכנולוגיה לתואר ראשון המכללה הטכנולוגית להנדסאים אורט בראודה - לימודי הנדסאי ביוטכנולוגיה
המכללה האקדמית ספיר - לימודי ניהול תעשייתי בהתמחות ניהול ביוטכנולוגיה אוניברסיטת בן גוריון - לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה בהתמחות סביבה ואנרגיה
אוניברסיטת תל אביב - תואר שני בביוטכנולוגיה הטכניון - לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה והנדסת מזון לתואר ראשון
אוניברסיטת בר אילן - לימודי ביוטכנולוגיה לתואר ראשון האוניברסיטה העברית - לימודי הגנת הצומח | ביוטכנולוגיה לתואר ראשון
אוניברסיטת בן גוריון - תואר שני בהנדסת ביוטכנולוגיה אוניברסיטת בן גוריון - לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה לתואר ראשון
מכללת תל חי - תואר שני בביוטכנולוגיה המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה - תואר שני בביוטכנולוגיה
       


 
פורומים בתחום
פורום ייעוץ לימודים
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
כמה מרוויחים במקצוע המזכירות בישראל?
כמה באמת מרוויח מעצב שיער בישראל?
כמה באמת מרוויח לוביסט בישראל?
כמה מרוויח מנהל מחסן בישראל?
כמה מרוויח מאפר/ת בישראל?
עוד מאמרים
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על לימודים בתחום?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד משכורות
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
לאיזה מוסד לימודים נרשמת (לפני 1 שעות, 53 דקות)
לימודי שלטון מקומי ומדעי המדינה (לפני 1 שעות, 58 דקות)
לימודי תואר בגיל 56 (לפני 2 שעות, 40 דקות)
לימודי שלטון מקומי ומדעי המדינה (לפני 2 ימים, 2 שעות, 39 דקות)
ביקור במעונות לקראת לימודים בספטמבר 2019 (לפני 2 ימים, 15 שעות, 4 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD