מלגה על שם עורך דין אליהו כהן ז"ל

 מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות - לחץ/י רשימת מלגות

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מלגה על שם עורך דין אליהו כהן ז"ל

 

הקרן לחיילים משוחררים על שם עורך דין אליהו כהן ז"ל, שהוקמה בשנת 2014, מחלקת 10 מלגות לחיילים משוחררים העומדים בקריטריונים בכל שנה. סכומי המלגות השנתיות עומדים על כ – 2,500 שקלים.

 

יכולים להגיש מועמדות למלגה מי שהשלימו שירות צבאי מלא, עד חמש שנים לאחר השחרור מהשירות הצבאי. כמו כן, על המועמדים להיות מי שהתקבלו לתכנית לימודים רגילה במוסד אקדמי מוכר על ידי המל"ג, לתואר במעמד מן המניין – כאשר ניתנת עדיפות למי שלומדים באוניברסיטאות. את המלגה ניתן לקבל לאחר תשלום המקדמה ללימודי התואר. מדובר במלגה ללא התנדבות, כאשר אין צורך לבצע פעילות חברתית כדי להיות זכאים לה.


המלגות מוענקות על בסיס מצב כלכלי, וניתנות לסטודנטים על פי החלטת מנהל הקרן, בעדיפות לסטודנטים שהם עולים חדשים, חיילים בודדים, בני מיעוטים או מי מגיעים מקבוצות מוחלשות בחברה. הסטודנטים יכולים להגיש בקשה למלגה לתואר הראשון בכל אחת משנות התקן ללימודי התואר, כאשר לרוב ניתן חלון זמן של חודש ימים בו ניתן להגיש את הבקשה, בין ה15.8-15.9.


על הקרן


הקרן פועלת מאז שנת 2014 למימוש צוואתו של עורך דין אליהו כהן ז"ל. הקרן נותנת סיוע כלכלי עבור חיילים משוחררים שמתמודדים עם בעיות כלכליות. הסיוע ניתן לצורך לימודים לתארים אקדמיים, בהתאם לקריטריונים שנקבעים על ידי הקרן.


עורך דין אליהו כהן נולד בשנת 1926 בבגדד, עיראק, ועלה לארץ בשנת 1951. בשנת 1954, עם שחרורו מהצבא, כהן התחיל את לימודי המשפטים באוניברסיטת חיפה, ועבד בעבודות מזדמנות כדי לממן את התואר. הוא קיבל את הרישיון לעריכת דין בשנת 1961, והתחיל קריירה בסנגוריה הציבורית. זאת מתוך תפישת עולם חברתית ואמונתו בצורך בשינוי ותרומה לחברה. את אמונה זו ביטא לאורך השנים גם בפעילות בארגון ווראייטי (שמטרתו לתת כתף תומכת וסיוע כלכלי לילדים בעלי צרכים מיוחדים ממעמד סוציו אקונומי נמוך) ובבונים החופשיים.


את משרדו הקים בחדרה שנים מספר לאחר מכן, ועסק באופן פעיל בעריכת דין עד שנפטר ב – 2.11.2005.


לאור הערכים בהם דגל במהלך חייו, מטרת הקרן לממש את צוואתו שבמאבק בעוול חברתי ובחתירה לצדק חברתי.


הקרן מספקת גם סיוע כלכלי לבני משפחה בקרבה ראשונה, שניה ושלישית לקבל מלגה לתארים ראשונים ושניים. המלגה השנתית עומדת על סכום של 4,000 שקלים, כאשר יש להגיד מועמדות מחדש לפני כל שנת לימודים).


בני משפחה בקרבה ראשונה – צאצאים, בני זוג של אחים ואחיות של אלי כהן ז"ל או עורכת דין לי קורל, נכדתו של המנוח, זכאים למלגה שמגיעה עד ל – 15 אלף שקלים בכל שנה. המלגה ניתנת עבור לימודים אקדמיים לתואר ראשון או לתואר שני, למכינה קדם אקדמית וכן ללימודי הנדסאי.

 


כיצד להגיש מועמדות


יש להוריד את הטפסים להגשת המועמדות מאתר הקרן, ולשלוח אותם לכתובת המשרדים המצוינת באתר.


בטופס יש למלא פרטים אישיים, כולל מידע לגבי השירות הצבאי ולגבי המצב הכלכלי. יש לצרף לבקשה מסמכים כגון תעודת שחרור מהצבא, אישור על קבלה ללימודים, ותלושי שכר, כמפורט באתר הקרן.


התשובות לרוב ניתנות סביב חודש נובמבר בכל שנה.


מלגות כלכליות נוספות לחיילים משוחררים


מלגות של האגף והקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון: הקרן מאפשרת לסטודנטים הלומדים באזורי סיוע בפריפריה לזכות במלגה לחיילים משוחררים שיכולה להגיע עד לסכום של 10,259 שקלים. הסכום מועבר לאחר תשלום שכר הלימוד, עד חודשיים לאחר סיום שנת הלימודים הראשונה לתואר.

 

מי שנמצאים 3 חודשים לפני סיום השירות הצבאי, עד 5 שנים מיום השחרור משירות סדיר, זכאים להטבה לחיילים משוחררים זו. מי שמשרתים במילואים וחיילים בודדים משוחררים, זכאים לסיוע עד 10 שנים מיום השחרור. זאת בלבד שהמועמדים עומדים במשך השירות הצבאי המינימלי הנדרש, על פי תנאי הקרן.


הזכאות רלבנטית עד שנה מסיום השנה הראשונה של הלימודים לתואר.


הלומדים במוסדות לימוד אלו יכולים להגיש בקשה למלגת פריפריה:

  • בצפון – מכללת הגליל המערבי, אורט בראודה, מכללת כנרת, מכללת עמק יזרעאל, מכללת אהלו, מכללת אורנים, מכללת סחנין, מכללת תל חי ומכללת צפת.
  • במרכז – מכללת הרצוג, מכללת אורות ישראל.
  • בירושלים – מכון לב, בצלאל אקדמיה לעיצוב ואמנות, האקדמיה למוזיקה ולמחול, המכללה האקדמית הדסה, עזריאלי המכללה האקדמית להנדסה בירושלים, אמונה – המכללה האקדמית להוראת האמנות ולחינוך, המכללה לחינוך על שם דוד ילין, מכללת ירושלים, מכללת אפרתה.
  • בדרום – מכללת אשקלון, מכללת ספיר, מכללת סמי שמעון באר שבע, מכללת קיי, מכללת חמדת הדרום, שלוחת אוניברסיטת בן גוריון באילת, שלוחת מכללת לוינסקי, שלוחת מכללת ירושלים, שלוחת האוניברסיטה הפתוחה.


מלגות קרן אייסף: הקרן פועלת מאז שנת 1977 במטרה לקדם את צמצום הפערים החברתיים בישראל. על מנת להיות זכאים למלגה, יש להתקבל לחברות בקרן אייסף. מי שמתקבלים לקרן הם סטודנטים בעלי פוטנציאל אקדמי גבוה, שמגיעים מהפריפריה הכלכלית, החברתית או הגיאוגרפית בארץ. ניתנת עדיפות לסטודנטים המגיעים ממצב סוציו אקונומי נמוך, וכן כאלו שמעורבים חברתית ביוזמות חברתיות, חינוכיות וקהילתיות.


המלגה מותנית בהשתתפות בפעילות בקהילה, התנדבות ומעורבות חברתית. הפעילות בתכנית מתקיימת בימי שישי, כך שסטודנטים שלומדים ביום זה אינם יכולים להתקבל לתכנית. מי שבאפשרותם להגיש מועמדות למלגה הם מסיימי שירות צבאי או לאומי מלא, שמתחילים את שנת לימודיהם הראשונה או השנייה לתואר ראשון, שנשארו להם לפחות 3 שנים לתואר.


כדי להתקבל יש להגיש טפסים עד סוף חודש יולי, לפני תחילת שנת הלימודים האקדמית. בטפסים יש למלא פרטים אישיים ומידע, כאשר הנהלת התכנית מזמנת לראיון אישי ולסדנת מיון את המועמדים המתאימים ביותר.


המלגה ניתנת עבור סטודנטים במוסדות האקדמיים הבאים, שמקיימים שיתוף פעולה עם הקרן:

  • בצפון – מכללת אורט בראודה, הטכניון, אוניברסיטת חיפה.
  • במרכז – המרכז הבינתחומי הרצליה, אוניברסיטת בר אילן, אוניברסיטת תל אביב, מכללת אפקה, HIT המכון הטכנולוגי חולון.
  • בירושלים – האוניברסיטה העברית, האקדמית לאמנות ועיצוב בצלאל, ועזריאלי - המכללה האקדמית להנדסה בירושלים.
  • בדרום – המכללה האקדמית ספיר, אוניברסיטת בן גוריון בנגב, SCE המכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון.
  • כמו כן, קרן אייסף מקיימת שיתוף פעולה גם עם האוניברסיטה הפתוחה, שהקמפוסים שלה נמצאים בפרישה ארצית.

 

Whatsapp Whatsapp