לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > מלגות > מלגות איראן

מלגות יוצאי איראן - מלגות יוצאי פרס


מעל 1,000 מלגות, לא תמצא/י אחת בשבילך?

 

למעבר ללוח מלגות - לחץ/י רשימת מלגות
עוד מסלולים ומידע
הגרלת מלגת לימודים בישראל
מלגות לחיילים
עידוד השכלה במדעים ובטכנולוגיה
מלגות לעידוד נשים באקדמיה
מלגת מפעל הפיס
מלגות לעדה האתיופית
מלגות חונכות
מלגת דיור
מלגה לבגרות
מלגות דתיים חרדים
 
 
מלגות פריפריה
מלגות פר"ח
מלגה לתואר ראשון
מלגות תואר שני
מלגות לפוסט דוקטורט
מלגות לקליטת סגל
מלגות לתואר שלישי
מלגות קיום
מלגות חו"ל
פרסום מלגה

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

מלגות ליוצאי איראן - מלגות לימוד לסטודנטים בני העדה האיראנית

 

סטודנטים בני העדה האיראנית שמעוניינים לקבל סיוע במימון שכר הלימוד יכולים להיעזר בשלל מלגות לימוד, בהן גם מלגות לפי מוצא. המלגות לסטודנטים איראנים מיועדות בדרך כלל למי שהוריהם או סבם ממוצא איראני, וכן לעולים מאיראן. רוב המלגות ניתנות מטעם קרנות וארגונים פרטיים שפועלים לקידום מורשת יהדות איראן ושואפים לקדם צעירים וצעירות בני העדה.


גובהן של המלגות משתנה מקרן לקרן וכך גם התנאים לקבלתן. חלק מן המלגות ניתנות בהתאם למצבם הסוציו אקונומי של הסטודנטים, בעוד מלגות אחרות מיועדות לסטודנטים מצטיינים במיוחד. ניתן למצוא גם מלגות לתארים מתקדמים שמתאימות לסטודנטים איראנים שלוקחים חלק במחקר שיש לו זיקה למורשת והתרבות האיראנית. במרבית המקרים יש צורך לקחת חלק בפעילות למען החברה והקהילה, בדגש על פרויקטים ייעודיים לקידום התרבות האיראנית. יש לציין כי סטודנטים ממוצא איראני יכולים להיעזר בעוד מגוון מלגות לימוד נוספות, כגון מלגות לפי אזור מגורים, מלגות לחיילים משוחררים ומלגות הצטיינות. לעיתים, באפשרותם לשלב בין כמה מלגות ולזכות בסיוע נוסף על המלגה הייעודית לסטודנטים איראנים.


הנה כמה מן המלגות בהן יכולים להיעזר סטודנטים יוצאי איראן:


לתשומת לבכם, מלגות הלימוד ותנאי הענקתן משתנים מעת לעת. מומלץ מאוד לפנות למוסדות הלימוד או הקרנות כדי לקבל את המידע העדכני והמדויק בנושא קבלת מלגה.

 


קרן מכבים יהדות איראן - מלגות קרן מכבים יוצאי איראן


קרן מכבים פועלת לקידום יוצאי איראן והיא שמה לה למטרה לגשר על פערים חברתיים דרך יוזמות חינוכיות, כדי להעלות את הנגישות ללימודים האקדמיים. מדי שנה הקרן מעניקה מלגות לסטודנטים שלומדים במוסדות מוכרים להשכלה גבוהה. הקרנות ניתנות בעיקר לסטודנטים יוצאי איראן או לבניהם של יוצאי איראן. נוסף על כך היא מציעה מסלול הלוואות לסטודנטים ממוצא איראני.

קרן מכבים מציעה כמה מסלולי מלגות -

 

  • מלגת קרן מכבים - מסלול זה מציע מלגות לסטודנטים לתואר ראשון וכן מלגות לסטודנטים לתואר שני שלומדים במסלול ללא תזה, שהם עולים מאיראן, בני דור ראשון שאחד מהוריהם לפחות איראני, או שני דור שני ליוצאי איראן שסבם או סבתם מאיראן. סטודנטים שנדחים מהגשת המלגה לא יכולים להגיש מועמדותם בשנה העוקבת. המלגות ניתנות לסטודנטים עד גיל 30. על המועמדים להיות בוגרי שירות צבאי מלא או שירות לאומי. כמו כן, נבדק הרקע הסוציו אקונומי של המועמדים, ישנה עדיפות למי שנזקקים לסיוע כלכלי.

 

  • מלגות הצטיינות ליוצאי איראן - מלגת הצטיינות זו מוענקת לסטודנטים עם הישגים לימודיים גבוהים במיוחד גם ללא קשר למצבם הכלכלי. עליהם להיות דור ראשון או דור שני לעולי איראן, בוגרי שירות צבאי או לאומי מלא עד גיל 30. המלגה ניתנת לסטודנטים החל משנת הלימודים השלישית לתואר. יש צורך בממוצע ציונים של לפחות 90 בשני סמסטרים מלאים.

 

  • מלגות לתואר שני - זוהי מלגה לתואר שני לסטודנטים במסלול עם או ללא תזה, שהם יוצאי איראן או שהוריהם וסביהם יוצאי איראן. עליהם לעסוק במחקר בתחומים שיש להם זיקה לתרבות האיראנית. נדרשת גם מצוינות אקדמית. הגיל המירבי להגשת מועמדות למסלול זה הוא 35.

 

  • מלגות לתואר שלישי - מלגה לדוקטורנטים שעוסקים במחקרים שנוגעים לתרבות האיראנית. עליהם להיות יוצאי איראן מדור ראשון או שני. יכולים להגיש מועמדותם מועמדים עד גיל 38 שנים. ישנו יתרון למועמדים שלהם הצעת מחקר מאושרת.


ארגון הגג של יוצאי איראן בישראל מלגה


ארגון הגג של יוצאי איראן בישראל ידוע גם בשם "הקרן החדשה למורשת יהדות איראן". היא פועלת לקידום יהודי איראן בישראל, עולים חדשים וותיקים כאחד, ולטיפוח המורשת והתרבות האיראנית בארץ. הארגון מפעיל קרן מלגות שמתאימה לסטודנטים ממוצא איראני שמתמודדים עם מצב סוציו אקונומי קשה. היא ניתנת גם לסטודנטים מצטיינים שמגיעים מיישובים בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית. גובהה של המלגה נע בין 2,000 - 4,000 שקלים.


נוסף על מלגות הלימוד, קרן זו פועלת לסיוע במישורים נוספים כגון הרצאות וכנסים בנושאים הרלבנטיים לתרבות יוצאי איראן והדפסה של ספרים בשפה הפרסית וללימוד התרבות האיראנית.

 

קרן מיראז' למען יוצאי איראן


מלגת מיראז' ניתנת על ידי קרן מיראז', שהיא גוף פילנתרופי לקידום קהילת יוצאי איראן, מתוך שאיפה לבסס את מעמדם בחברה הישראלית ולסייע למי שמתמודדים עם קשיי הסתגלות. פעילות הקרן נתמכת על ידי מתנדבים מרחבי הארץ ומתורמים פרטיים מהארץ והעולם. הקרן מאמינה כי הסיוע הטוב ביותר לעולי איראן צריך להינתן על ידי בני הקהילה עצמה, ומרביתם של המתנדבים הם בני העדה האיראנית.


הקרן מציעה מלגות לסטודנטים שמוענקות באמצעות שיתוף פעולה בין קרן מיראז' לקרן מכבים. המלגות מיועדות לסטודנטים יוצאי איראן, שלוקחים חלק בפעילות התנדבותית למן הקהילה האיראנית בישראל. היקף שעות הפעילות ואופייה משתנה מסטודנט לסטודנט.


נוסף על המלגות לסטודנטים, הקרן פועלת במישורים נוספים כדי לסייע ליוצאי איראן. בין היתר היא מפעילה תכנית לליווי בני נוער יוצאי איראן לקראת שירותם הצבאי ובמהלך השירות עצמו. כמו כן, נערכים אירועי תרבות וקידום לימודי התרבות האיראנית ופרויקטים לקידום נשים איראניות.

 

קרן מגבית לוס אנג'לס - האפוטרופוס הכללי


מלגות האפוטרופוס הכללי מבוססות על תרומות שמצוות לפקודת המדינה, הן מחולקות מטעם האפוטרופוס הכללי שהוא גוף ממשלתי שעוסק בחלוקת ירושות שמוענקות למדינה מטעם אנשים פרטיים. בקרן מפעילה מספר מסלולי מלגה לחלוקת התרומות בהם יכולים סטודנטים להיעזר מדי שנה. בין המסלולים הללו ניתן למצוא את מלגת קרן מגבית לוס אנג'לס, שמעניקה עדיפות במתן במלגות לסטודנטים ממוצא איראני. גובה המלגות הוא עד גובה שכר הלימוד. הגשת הטפסים מתבצעת בסמסטר הראשון של כל שנת לימודים.


קרן מגבית לוס אנג'לס מעניקה גם הלוואות לסטודנטים. כדי להגיש מועמדות להלוואות אלה, על הסטודנטים ללמוד לתואר ראשון במוסד מוכר להיות בוגרי שירות צבאי או לאומי. הקרן מביאה בחשבון גם את מצבם הסוציו אקונומי של המועמדים. גם במתן ההלוואות העדיפות היא לסטודנטים מן העדה האיראנית. החזר ההלוואה נערך לאחר סיום בלימודים, מי שמפסיקים את לימודיהם נדרשים להחזיר את סכום ההלוואה במועד הפסקת התואר.

 

מלגת יוצאי כורדיסטן האיראנית


מלגה זו ניתנת על ידי התאחדות עולי כורדיסטן האיראנית לסטודנטים יוצאי כורדיסטן ובני העדה שמתמודדים עם קשיים סוציו אקונומיים. ניתן להגיש מועמדות למלגה זו מתחילת שנת הלימודים ועד סוף נובמבר. הארגון עוסק בקידום מורשת יהודי כורדיסטן בישראל, בין היתר הוא עורך אירועי תרבות לבני העדה ומעודד מחקר המורשת של יוצאי כורדיסטן.

 

איך מגישים בקשה למלגה


אופן הגשת בקשות לקבלת מלגה משתנה בין הקרנות והארגונים השונים. במקרים מסוימים ההגשה נעשית ישירות מול הקרן ובמקרים אחרים יש להגיש את המסמכים הנדרשים דרך מוסד הלימוד. לעיתים יש צורך לצרף מכתב בקשה למלגה, שבו מפרטים את הרקע האישי והלימודי ואת הצורך בקבלת המלגה. חלק מן המלגות דורשות הצגה של המלצות על הישגים אקדמיים מטעם מוסד הלימוד, בייחוד מלגות הצטיינות. לאחר הגשת כל הטפסים אל הקרן, עובר בדרך כלל פרק זמן שבין מספר שבועות לכמה חודשים עד למתן תשובה. לעיתים הקרן מעניקה את סכום המלגה בתום שנת הלימודים ובמקרים אחרים הסטודנטים מקבלים את כספי המלגה בתום לימודיהם ולאחר עמידה בכל חובות התואר.

 

 

רשימת מלגות: מלגות איראן
לכל המלגות
 מלגה ליוצאי כורדיסטאן האיראניתהגישו מועמדות
 האוניברסיטה העברית - פרס פינס הגישו מועמדות
 קרן המכבים בשיתוף הקריה האקדמית אונוהגישו מועמדות
 קרן מכבים ליוצאי איראן או לבני יוצאי איראן הגישו מועמדות


שאלות הגולשים מהפורום: מלגות איראן
כניסה לפורום מלגות
 מלגת תשעט ליוצאי איראן ותוניסיה 10/12/2018    (153 צפיות)
 מלגת יוצאי איראן - לימודי רפואה בחו"ל 19/06/2015    (537 צפיות)
 מלגה לתואר שני בבר אילן (ללא תזה)07/12/2014    (680 צפיות)
 האם יש מלגה ליוצאי כורדיסטאן?08/05/2014    (1905 צפיות)
 מלגת לימודים ליוצאי איראן - דור שני13/07/2012    (1394 צפיות)
 מלגה ממשרד החינוך25/04/2011    (1777 צפיות)
 מלגות ליוצאי אירן15/09/2010    (1826 צפיות)
 
פורומים בתחום
פורום מלגות
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
מסלול מצטיינים בפקולטות שונות בישראל
מלגות לימודים לאימהות חד הוריות ולהורים יחידנים
מלגות מצטיינים למועמדים ולסטודנטים
מלגות ללימודי רפואה
מלגות להנדסאים - פרויקטים וקרנות
עוד מאמרים
 סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
מלגות לתלמידי תיכון (לפני 2 ימים, 3 שעות, 41 דקות)
מלגות התנדבות ללימודי תעודה (לפני 2 ימים, 3 שעות, 52 דקות)
מלגת אורות אלירז (לפני 2 ימים, 3 שעות, 55 דקות)
מלגות ללימודי פסיכודרמה באוניברסיטת חיפה (לפני 2 ימים, 9 שעות, 57 דקות)
מלגות לנשים מהמגזר הדתי (לפני 2 ימים, 22 שעות, 53 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD