רוצה פרטים על לימודי מדעי החיים בלי פסיכומטרי?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי מדעי החיים ללא פסיכומטרי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי מדעי החיים בלי פסיכומטרי? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מדעי החיים ללא פסיכומטרי


לימודי מדעי החיים לתואר ראשון מאפשרים לרכוש ידע רב תחומי מעולמות מדעיים שונים – תוך התבססות על המחקר הביולוגי. אל הלימודים, המוצעים במוסדות אקדמיים שונים ברחבי הארץ, ניתן להתקבל כיום גם באמצעות אפיקי קבלה ללא פסיכומטרי.


מוסדות הלימוד האפשריים

 

למוסדות האקדמיים הבאים ניתן להתקבל ללימודים ללא פסיכומטרי בתחום זה:

 

אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע): באוניברסיטה זו קיים מסלול "נתיב לאקדמיה" שכולל קורסים במספר מקצועות, ובסיומו בחינות גמר. הציון המתקבל בסיום המסלול מאפשר שקלול במקום ציון הפסיכומטרי עבור ציון הסכם.


ללימודי מדעי החיים במתכונת חד חוגית, יש להחזיק בציון סכם של 585 לפחות וכן בציון נתיב לאקדמיה של 585 לפחות. כמו כן, יש להציג תעודת בגרות ובה ציון 70 ומעלה ב – 4 יחידות מתמיטקה, או 60 ומעלה ב – 5 יחידות במתמטיקה.


עקב משבר הקורונה, תנאי הקבלה על סמך בגרות בלבד השתנו, כך שניתן להתקבל על סמך ממוצע 90 ומעלה. זאת בלבד שבתעודה: ציון 75 ומעלה ב – 5 יחידות במתמטיקה, או 85 ומעלה ב – 4 יחידות במתמטיקה, ציון 85 ומעלה ב – 5 יחידות באנגלית, וכן ציון 85 ומעלה באחד מהמקצועות המדעיים הבאים: פיזיקה, כימיה או יבביולוגיה, ברמת 5 יחידות לימוד.


בנוסף, יש לעמוד בדרישות לידיעת אנגלית: רמת אנגלית מתקדמים א'. מי שעקב המצב אין להם ציון סיווג באנגלית, אך יש להם ציון 80 ומעלה ברמה של 5 יחידות יכולים להתקבל על תנאי ללימודים. עליהם לגשת לבחינת אמי"ר ולהגיע לרמת מתקדמים א באנגלית עד לסיום הסמסטר הראשון של שנת הלימודים תשפ"א.


אוניברסיטת בר אילן (רמת גן): עקב משבר הקורונה, באוניברסיטה פורסמו תנאי קבלה מיוחדים לשנת תשפ"א, במסגרתם ניתן להתקבל ללא פסיכומטרי ללימודי תואר במדעי החיים מורחב, המתקיימים במתכונת דו חוגית.


מטרת הלימודים בתכנית זו להעניק לסטודנטים הכשרה רב תחומית, המאפשרת להם להשתלב במחקר ופיתוח תרופות וטכנולוגיות ביולוגיות, מחקר מדעי, וכן להמשיך לאחר מכן ללימודי רפואה, וטרינריה או הוראת המדעים. הקורסים כוללים, מלבד לימודי הליבה בביולוגיה, גם מבואות במדעים מדויקים. כך מוקנית לסטודנטים תשתית הידע שמאפשרת להם לבחור באחת מהמגמות במהלך שנתם השלישית ללימודים, בהתאם לתחומי העניין שלהם: המגמה לביולוגיה מולקולרית, תאית ורפואית, או המגמה למדעי הסביבה החי והצומח.


תנאי הקבלה ללימודי מדעי החיים באוניברסיטה זו כוללים הצגת תעודת בגרות מלאה בממוצע 103 לפחות. הציון בבגרות במתמטיקה כפול מספר יחידות הלימוד צריך להיות 320 לפחות.


נוסף לכך, על הציון באחד מהמקצועות המדעיים הבאים בבגרות ברמת 5 יחידות לימוד להיות 80 ומעלה: ביולוגיה, ביוטכנולוגיה, כימיה, פיזיקה, הנדסה או מחשבים.


אוניברסיטת תל אביב: קיימות מספר תכניות ללימודי מדעי החיים שמתקיימות באוניברסיטה זו: לימודי מדעי החיים ומדעי הרפואה, לימודי ביולוגיה, ועוד.


ללימודי מדעי החיים ומדעי הרפואה, קיים מסלול קבלה אחד ללא פסיכומטרי: אפיק מעבר ללימודי מדעי החיים מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת תל אביב, במסגרתו מתקבלים לשנה ב', כולל עמידה בחובות האנגלית (הגעה לרמת מתקדמים ב' עד סוף השנה הראשונה של הלימודים באוניברסיטת תל אביב). עם זאת, מי שבוחרים במסלול זה נדרשים להשלים קורסים משנה א', כך שהאורך הכולל של התואר לרוב יותר מ – 3 שנים.


מסלול קבלה זה מתאים גם למי שרוצים ללמוד ביולוגיה ללא פסיכומטרי.


ללימודי ביולוגיה מוצע מסלול קבלה מיוחד ומוגבל בזמן, עקב משבר הקורונה. ניתן להתקבל ללא פסיכומטרי, על סמך תעודת בגרות מלאה שבה ציון 80 ומעלה ב – 5 יחידות במתמטיקה, או 90 ומעלה ב – 4 יחידות במתמטיקה, כמו גם ציון 80 ומעלה ב – 5 יחידות באנגלית.

אפשרות נוספת היא להתקבל על סמך תעודת בגרות מלאה, וגם שני קורסים מקוונים שממוצעם 85 ומעלה, מתוך הרשימה הבאה: מבוא לכימיה כללית, להבין צמחים, וירוסים, מבוא לאנרגיה מתחדשת, רעיונות מרכזיים בפיזיקה, או צעדים ראשונים בתכנות ומדעי המחשב.


בימים כתיקונם, תנאי הקבלה ללימודי ביולוגיה באוניברסיטה זו כוללים גם אפיק קבלה ללא פסיכומטרי. זאת בלבד שממוצע הבגרויות הוא 108 לפחות, ותעודת הבגרות כוללת 5 יחידות לימוד באנגלית. כמו כן, יש להציג ציון 80 ומעלה בשני מקצועות מדעיים לבגרות ברמת 5 יחידות בכל אחד, מתוך המקצועות: מתמטיקה, כימיה, פיזיקה, הנדסה או מחשבים. מי שברשותם 5 יחידות לימוד בביולוגיה בציון 85 ומעלה, יכולים להציג ציון זה בתור אחד מהציונים במקצועות המדעיים.


אפשרות נוספת היא קבלה על סמך ממוצע בגרות 104 לפחות, ובנוסף ממוצע 85 ומעלה ב – 3 קורסים מקוונים מתוך רשימת הקורסים למעלה.

 

קיימים באוניברסיטה גם מסלולי קבלה ייעודיים לחרדים, בעלי דרישות סף מיוחדות. ניתן להתקבל על סמך בגרות בלבד, ללא פסיכומטרי, בלבד שעומדים באחד מהתנאים הבאים:


ממוצע הבגרות הוא 90 לפחות, כולל בגרות במתמטיקה בציון 85 ומעלה ב -4 יחידות לימוד, או 80 ומעלה ב – 5 יחידות לימוד. כמו כן, יש להציג ציון 80 לפחות בשני מקצועות מדעיים ברמת 5 יחידות לימודד: מתמטיקה, כימיה, פיזיקה, ביוטכנולוגיה או מחשבים. הציון הנדרש בביולוגיה, שיכולה להיחשב כאחד ממקצוע מדעיים אלו, צריך להיות 85 לפחות.

 

לחילופין, ניתן להתקבל על סמך תואר ראשון קודם בממוצע 90 ומעלה, ממוסד לימודים מוכר ע"י המל"ג, או ממוצע 90 ומעלה בקורסים בהיקף 30 נקודות זכות לפחות, מקורסים באוניברסיטה הפתוחה.


כמו כן, יש להציג רמת מתקדמים א' על סמך ציון במבחן פסיכומטרי, מבחן אמי"ר או אמיר"ם, או לחילופין סיום קורס ביחידה ללימודי שפות של אוניברסיטת תל אביב (או מוסד לימודים להשכלה גבוהה אחר, שמוכר על ידה). עד תום שנת הלימודים הראשונה, יש להגיע לרמת מתקדמים ב', ולרמת פטור עד סיום שנה ב' של התואר.


כמו כן, מועמדים חרדים יכולים להתקבל גם על סמך אפיק קבלה לבעלי בגרות וציונים בקורסים המקוונים של אוניברסיטה תל אביב. נוסף על הוכחת הישגים אלו, יש לעמוד בהצלחה גם בראיון אישי.


יש להציג תעודת בגרות מלאה בממוצע 85 ומעלה, ובה ציון 85 ומעלה בבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות, לימוד, או ציון 80 ומעלה ברמת 5 יחידות לימוד. בנוסף, יש להציג ציון 80 ומעלה באחד מהמקצועות המדעיים: מתמטיקה, כימיה ,פיזיקה, ביוטכנולוגיה, או מחשבים ברמת 5 יחידות לימוד. הציון בביולוגיה גם הוא נחשב לצורך זאת, אך יש להציג בגרות בציון 85 לפחות.
כמו כן, יש לסיים בהצלחה, בציון 85 ומעלה, 3 קורסים מקוונים למועמדים למדעי החיים.


גם במסלול זה יש לעמוד בדרישות לידיעת אנגלית: להציג רמת מתקדמים א' על סמך ציון במבחן אמי"ר, אמיר"ם, או סיום קורס של היחידה ללימודי שפות באוניברסיטת תל אביב או קורס מקביל המאושר על ידה. על הסטודנטים לסיים את שנת הלימודים הראשונה כשהם ברמת מתקדמים ב' לפחות, ולהגיע לרמת פטור עד סוף שנת הלימודים השנייה.


אוניברסיטת חיפה: תנאי הקבלה ללימודי ביולוגיה במתכונת דו חוגית כוללים גם אפיק אפשרי לקבלה ללא פסיכומטרי, למסלול קדם תואר ראשון – המוצע כעת עקב משבר הקורונה. מסלול זה משמש כמעין מכינה לביולוגיה עקב המשבר, ומוצע גם בתחומי לימוד נוספים באוניברסיטה.


מי שממוצע תעודת הבגרות שלהם 90 ומעלה, וברשותם ציון 90 ומעלה ב – 3 יחידות במתמטיקה, או לחילופין ציון 80 ומעלה ב – 4 יחדיות או 70 ומעלה ב – 5 יחידות, יכולים להתקבל למסלול קדם תואר ראשון.


המסלול כולל 3 קורסים שאותם יש להשלים בציון 55 ומעלה במהלך הסמסטר הראשון של הלימודים בשנת תשפ"א. הקורסים הם: פיזיקה א', כימיה כללית, ומבוא לביולוגיה, והשלמתם בהצלחה מאפשרת להחשיב אותם כחלק מנקודות הזכות לתואר.


האוניברסיטה העברית בירושלים: ללימודי מדעי החיים באוניברסיטה ניתן להתקבל באופן ישיר על סמך בגרות שממוצעה 105 ומעלה. עבור מי שמתאימים למסלולי "ראויים לקידום" הממוצע הנדרש הוא 101.5 ומעלה.


הלימודים בתכנית זו רב תחומיים, וכוללים נושאים מעולמות מדעיים שונים בתחילת הלימודים: ביולוגיה, פיזיקה וכימיה, בין היתר. במהלך הלימודים, לאחר שהם רוכשים ידע בסיסי נחוץ זה, הסטודנטים יכולים לבחור להתעמק בתחומים שונים ממדעי החיים – החל מאבולוציה ואקולוגיה, וכלה בגנטיקה וגנומיקה.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי מדעי החיים בלי פסיכומטרי?

רוצה לדעת יותר על לימודי מדעי החיים בלי פסיכומטרי?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp