רוצה פרטים על לימודי ביולוגיה בלי פסיכומטרי?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי ביולוגיה ללא פסיכומטרי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי ביולוגיה בלי פסיכומטרי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי ביולוגיה בלי פסיכומטרי

 

לימודי ביולוגיה נכללים בין המקצועות המבוקשים מבין ענפי המדעים הנלמדים באקדמיה. במסגרת תהליך הקבלה ללימודים בתחום מתבססים במוסדות הלימוד בדרך כלל על שקלול של הציון בפסיכומטרי של המועמדים יחד עם ממוצע הבגרויות שלהם, שקלול הידוע גם בשם ציון התאמה.


עם זאת, במוסדות לימוד רבים מציעים גם אפשרויות קבלה חלופיות למועמדים, ללא צורך בהצגת ציון בפסיכומטרי. במסגרת האפיקים ללימודים ללא פסיכומטרי, מועמדים אלה בדרך כלל מתקבלים על סמך ההישגים שלהם בבחינות הבגרות, ובמקרים מסוימים על סמך מכינות, קורסי קדם או לימודים אקדמיים קודמים. יש לציין כי מכיוון ומדובר במקצוע מדעי, המועמדים נדרשים להישגים גבוהים במקצועות כמותיים בבגרות או בקורסי השלמה מתאימים.


בעקבות משבר הקורונה וביטול מועד הפסיכומטרי אפריל 2020, מציעים במוסדות לימוד רבים הקלות למועמדים ללימודי ביולוגיה ומאפשרים להם להתקבל גם ללא צורך בפסיכומטרי. מתוך התחשבות במצב המיוחד מועמדים אלה מתקבלים לרוב על סמך הציון בבגרות בלבד, או יכולים ללמוד בקורסי קדם ועל פי ההישגים בהם להתקבל ללימודים. מדובר ברוב המקרים בקבלה במעמד מן המניין כסטודנטים רגילים מתוך שאיפה לסייע לאותם מועמדים להתקבל ללימודים למרות הקשיים שמציב המשבר.

 

לתשומת לבכם – תנאי הקבלה משתנים מעת לעת! אנו ממליצים לפנות אל מוסדות הלימוד כדי לקבל את המידע המדויק והעדכני ביותר בנושא זה טרם ההרשמה ללימודים.

 

אפשרויות קבלה במוסדות

מוסד הלימוד תנאי הקבלה ללא פסיכומטרי
אוניברסיטת אריאל בשומרון

באוניברסיטת אריאל מתקיימים לימודי ביולוגיה מולקולרית, שאליהם מספר אפיקי קבלה. במוסד הלימוד מציעים למועמדים קבלה על סמך ציוני הבגרות, למועמדים עם ממוצג של לפחות 95, בכפוף לאישור של וועדת קבלה מחלקתית. מועמדים במסלול זה נדרשים במקרים מסוימים למכינת השלמה במתמטיקה. על המועמדים להציג בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות לימוד לפחות, בגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות בציון 60 ומעלה, ובסך הכל 9 יחידות ריאליות מתוכן 4 במתמטיקה ו – 5 במקצוע מורחב מדעי. גם בוגרי לימודי הנדסאי שלהם דיפלומה מוכרת וציון 83 ומעלה במבחנים החיצוניים כולל הפרויקט יכולים להתקבל ללא פסיכומטרי תוך הסתמכות על ציוניהם הקודמים.


יש לציין כי אפשרות הקבלה בלי פסיכומטרי אינה רלוונטית למסלול מדעי המוח במחלקה זו, שבה דרישות הסף הן נפרדות ושונות ומתבססות על ציון התאמה.

מכללת סמינר הקיבוצים (תל אביב)

במכללת סמינר הקיבוצים מתקיימים לימודי הוראת ביולוגיה, מסלול לימודים לתואר ראשון שבו מקבלים גם תעודת הוראה בתחום לחינוך העל יסודי. מועמדים שלהם ציוני בגרות גבוהים במיוחד יכולים להתקבל במקרים מסוימים על סמך ההישגים בתעודת הבגרות בלבד, וזאת בהתאם להחלטתה ולשיקוליה של וועדת הקבלה. מועמדים אלה נדרשים בדרך כלל להציג גם ציון במבחן אמי"ר למיון רמת האנגלית.

אוניברסיטת חיפה

בעקבות משבר הקורונה וביטול מועד אפריל 2020 של הפסיכומטרי, מציעים באוניברסיטת חיפה אפשרויות חליפיות לקבלה ללימודים לתואר זה. יכולים להתקבל מועמדים שברשותם בגרות מלאה, בממוצע 90 לפחות ובה בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות בציון 90, או 4 יחידות בציון 80, או 5 יחידות בציון 70. מועמדים אלה מתקבלים למסלול קדם תואר, ובו עליהם להשלים שלושה קורסים במקצועות מבוא מדעיים במהלך הסמסטר הראשון. העומדים בקורסים הללו בהצלחה יכולים להתקבל לתואר בסמסטר הבא.

אוניברסיטת תל-אביב

באוניברסיטת תל-אביב מאפשרים למועמדים להתקבל ללימודים בתחום זה על סמך ממוצע בגרות משוקלל של לפחות 108. כמו כן עליהם להיות בעלי בגרות באנגלית ברמת 5 יחידות לימוד וכן ציון 80 לפחות בשני מקצועות מדעיים לבגרות כגון בגרות בביולוגיה, כימיה, פיזיקה, מדעי המחשב או מתמטיקה, ברף הנקבע על ידי מוסד הלימוד. לחלופין ניתן להתקבל על סמך ממוצע בגרות משוקלל של לפחות 104 וכן השתתפות בשלושה מתוך חמישה קורסי מוק (קורסי קדם), בממוצע של 85 ומעלה. על הקורסים להיות במקצועות מדעיים מתוך רשימה מוסכמת.


במסגרת מתווה הקורונה של מוסד הלימוד, למועמדים שלא הייתה להם האפשרות להיבחן במועד אפריל 2020, מציעים באוניברסיטה קבלה על סמך בגרות מלאה וציון בבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות בציון 90 או 5 יחידות בציון 80. כמו כן, עליהם להיות בעלי בגרות באנגלית ברמת 5 יחידות בציון 80 ומעלה.

 

לחלופין, במתווה הקורונה לקבלה נכללת אפשרות לקבלה על סמך בגרות מלאה וקורסי מוק בציון 85 ומעלה, מתוך הקורסים מבוא לכימיה כללית, וירוסים, להבין צמחים. אפשרות נוספת היא זכאות לבגרות, ציון עובר בבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות וציון 90 ומעלה בשלושה קורסי המוק.

הטכניון (חיפה)

בטכניון מציעים למועמדים מצטיינים שלהם ממוצע בגרויות גבוה במיוחד להתקבל ללא פסיכומטרי. במסגרת תנאי קבלה לביולוגיה במסגרות זו, על המועמדים הללו להציג בגרות מלאה ובה בגרות בביולוגיה או בביוטכנולוגיה בציון של 90 ומעלה. יש צורך גם בבגרות במקצוע מדעי כגון מתמטיקה, כימיה או פיזיקה ברמת 5 יחידות בציון 90 לפחות. בתעוגת הבגרות יש צורך בבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות לימוד בציון 70 ומעלה או ברמת 4 יחידות לימוד בציון 89 ומעבר בחינת סיווג במתמטיקה. המועמדים נדרשים גם לעבור ראיון בפני וועדת קבלה. מתקבלים המועמדים בעלי הציונים הטובים ביותר שכן הקבלה באפיק זה מצומצמת.

 

יש להדגיש כי לאור משבר הקורונה, הדיון בטכניון לגבי קבלת מועמדים באפיקים על סמך בגרות לשנת הלימודים תשפ"א מתקיים עד לחודש יולי 2020.

אוניברסיטת בן גוריון – קמפוס אילת
בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון ניתן ללמוד בתכנית לימודי ביולוגיה ימית. מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודים אלה יכולים לעשות זאת על סמך תעודת הבגרות בלבד, לפי ממוצע של 109 ומעלה, 5 יחידות בגרות באנגלית בציון 90 לפחות, ובגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון 90 ומעלה. נדרש ציון של 200 ומעלה בבחינת אמי"ר למיון רמות באנגלית.

 

על הלימודים


בלימודים אלה מתמקדים בהיכרות עם ענפי מדעים שונים, בדגש על מדעי החיים ותהליכים בעולם החי והצומח. הסטודנטים לומדים על תהליכי החיים וקשרים שבין האדם לסביבה, וכן דרכים לרתום את המשאבים הטבעיים הללו לצורכי האדם והתעשייה. בין הענפים שאותם מכירים הסטודנטים במהלך התואר נכללים ביוכימיה, אקולוגיה, גנטיקה, טכנולוגיה, מדעי הצמח ועוד. דרך לימוד אינטר דיסציפלינרי זה הם יכולים לרכוש סל כלים מחקרי ותיאורטי נרחב שיכול לשמש אותם בהמשך הדרך כמדענים, אנשי פיתוח וחוקרים.


אורך הלימודים הוא לרוב בין שלוש לארבע שנים. במהלכם משולבים פרויקטים מעשיים, עבודה במעבדות וסיורים לימודיים מתוך מטרה לחשוף את הסטודנטים לכלים חשובים להמשך הדרך המקצועית והאקדמית.
בחלק ממוסדות הלימוד ישנה אפשרות לשלב את הלימודים עם תכנית לתעודת הוראה בתחום. כך נפתחת בפני הבוגרים אפשרות תעסוקה נוספת כמורים למדעים בבתי ספר, לרוב בחינוך העל יסודי.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי ביולוגיה בלי פסיכומטרי?

רוצה לדעת יותר על לימודי ביולוגיה בלי פסיכומטרי?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד לימודי ביולוגיה בלי פסיכומטרי

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp