רוצה פרטים על תנאי קבלה למדעי הרוח?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תנאי קבלה ללימודי מדעי הרוח

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תנאי קבלה למדעי הרוח? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תנאי קבלה ללימודי מדעי הרוח


תחת הקטגוריה של מדעי הרוח, נופלים תחומים רבים ושונים: ספרות, לשון ובלשנות, פילוסופיה, אמנויות, היסטוריה, לימודי תרבות, ועוד. כל אחד מתחומים אלו מתאפיין במסורת מחקרית נבדלת, וכן בצורות הסתכלות שונות על אירועים, תופעות ויצירות בחברה האנושית.


למרות השוני בין ענפי מדעי הרוח השונים, ניתן לצייר קווי דמיון רבים ביניהם, כולל דרכי ניתוח וביקורת וכן צורות חשיבה, כתיבה ומחקר אופייניות. מן הסטודנטים לתואר ראשון בענפים אלו, מצופה להדגים יכולות אלו ברמה גבוהה. על כן, נקבעים במוסדות לימוד אקדמיים תנאי קבלה שמטרתם לוודא את התאמת המועמדים לתחום בו הם מעוניינים ללמוד.


כאן מרוכזים חתכי הקבלה בכמה מוסדות לימוד מרכזיים בהם ניתן להשתתף בלימודי מדעי הרוח.


אוניברסיטת בן גוריון בנגב


תנאי הקבלה באוניברסיטת בן גוריון זהים עבור התחומים הבאים: לימודי תרבות ערבית יהודית, אמנויות, היסטוריה כללית, היסטוריה של עם ישראל, מחשבת ישראל, לשון עברית, וכן ספרות עברית.


על מנת להשתתף בלימודים באחד מתחומים אלו, יש להציג ציון פסיכומטרי, נתיב לאקדמיה או סכם של 450, או לחילופין ממוצע בגרות של 90 ומעלה.


ללימודי לשון עברית נדרש גם ציון 80 או יותר בבגרות ברמת 2 יחידות לפחות במקצועות ספרות, לשון או הבעה.


כדי להשתתף בלימודי פילוסופיה או לימודי המזרח התיכון צריך להחזיק בציון סכם, פסיכומטרי או נתיב לאקדמיה של 500, או לחילופין להתקדם על סמך ממוצע בגרות של 90 ומעלה.


מקרא, ארכיאולוגיה והמזרח הקדום


ציון פסיכומטרי או נתיב לאקדמיה של 430 לפחות, או ציון סכם של 400, או לחילופין ממוצע בגרות של 90 לפחות.


לימודים רב תחומיים במדעי הרוח והחברה


ניתן להתקבל למסלול החד מחלקתי או הדו מחלקתי בלימודי מדעי הרוח והחברה על סמך ציון פסיכומטרי או סכם של 450 לפחות. קיים גם מסלול קבלה על סמך ממוצע בגרות בלבד, שמתאים למועמדים שלהם ממוצע 90 ומעלה.


ספרויות זרות ובלשנות


ציון פסיכומטרי, נתיב לאקדמיה או סכם של 550 לפחות, או קבלה על סמך ממוצע בגרות בלבד של 100 או יותר, ורמת מתקדמים ב' באנגלית.


אוניברסיטת תל אביב


תנאי הקבלה באוניברסיטת תל אביב זהים עבור תחומים אלו: ספרות, ארכיאולוגיה ותרבויות המזרח הקדום, מזרח אסיה, היסטוריה של עם ישראל, היסטוריה כללית, היסטוריה של המזרח התיכון ואפריקה, ערבית ואסלאם, אפריקה, תרבות צרפת, לימודים קלאסיים, לשון עברית, בלשנות, מקרא, תלמוד, פילוסופיה יהודית, פילוסופיה, והתוכנית הרב תחומית.


כדי להשתתף בלימודים אלו באוניברסיטה, שבה מתקיימים לימודי מדעי הרוח במרכז, יש לעמוד באחד מהקריטריונים הבאים:

 

 

 • פסיכומטרי 450 ומעלה
 • ציון התאמה 500 ומעלה
 • ממוצע בגרות 100 ומעלה
 • בגרות מתיכון בחו"ל, בממוצע 90 ומעל, השקולה לבגרות ישראלית
 • ממוצע בגרות ללא בונוסים של 85 ומעלה בהומניים
 • זכאות לבגרות וציון 80 ומעלה ב – 3 קורסים מקוונים באוניברסיטת תל אביב, שניים לפחות במדעי הרוח

 

בני 40 ומעלה יכולים להתקבל ללימודי מדעי הרוח ללא פסיכומטרי, על סמך זכאות לבגרות בלבד. מעבר לכך, קיימים אפיקי קבלה עבור בעלי השכלה אקדמית:

 

 

 • השכלה אקדמית בהיקף 30 ש"ס לפחות, בממוצע 85 ומעלה
 • תואר ראשון או שני ממוסד אקדמי מוכר, בתחום שאינו ספרות

 

מלבד עמידה בתנאים אלו, כדי להתקבל לחלק מהחוגים יש לעבור בחינות כניסה.


כמו כן, יש אפשרות לקבלה חריגה עבור מי שההפרש בין הישגיהם לבין ההישג המבוקש חצי נקודה או פחות. ממוצע בגרות 99.5, או ממוצע בגרויות במקצועות ההומניים של 84.5 ומעלה.


לימודי נשים ומגדר


יכולים להשתתף בלימודים אלו מי שעומדים בציון ההתאמה הנדרש - 520 לכל הפחות. מסיימי קורסים מקוונים באוניברסיטת תל אביב בציון 80 או יותר, יכולים להעלות את ציון ההתאמה שלהם.


אפשרויות נוספות לקבלה:

 

 

 • מי שממוצע הבגרות שלהם הוא 100 או יותר, כולל בונוסים
 • מי שיש להם תעודת סיום תיכון מחו"ל בממוצע 90 לפחות
 • מי שממוצע ציוני הבגרות שלהם ללא בונוסים הוא 85 לפחות במקצועות ההומניים
 • מסיימי 3 קורסים מקוונים באוניברסיטת תל אביב בציון 80 ומעלה, כאשר 2 מהם לפחות במדעי הרוח, שיש ברשותם זכאות לבגרות


בנוסף, יכולים להתקבל גם בני 40 ומעלה הזכאים לבגרות, וכן בעלי תואר ראשון או שני ממוסד לימודים להשכלה גבוהה המוכר על ידי המל"ג.


תכנית פכ"מ – פילוסופיה, כלכלה ומדע המדינה


כדי להתקבל לתוכנית מצטיינים זו יש להחזיק בהישגים גבוהים, ולעמוד בציון התאמה גבוה, המתעדכן משנה לשנה. כמו כן, יש להחזיק ברמת מתקדמים ב' לפחות באנגלית, ולהציג תעודת בגרות שבה במקצוע המתמטיקה ציון 70 לפחות ב – 5 יחידות לימוד או 80 לפחות ב – 4 יחידות ל לימוד. מי שברשותם ציון 138 או יותר בפרק הכמותי של הבחינה הפסיכומטרית.


מעבר לכך, קיימת אפשרות להתקבל גם על סמך ציון פסיכומטרי כללי של 725 לפחות.


מועמדים לתוכנית יכולים להתקבל גם על סמך אפיקי קבלה נוספים, כולל סיום שנה אקדמית מלאה באוניברסיטת תל אביב בציון 90 ומעלה, במסגרת תואר דו חוגי בשניים מהחוגים הרלבנטיים: פילוסופיה, כלכלה ומדע המדינה. מועמדים אלו נדרשים להציג גם ציון פסיכומטרי של 600 לפחות.


נוסף לעמידה בתנאי קבלה אלו, יש להגיש 2 מטלות כתיבה: חיבור על תחומי העניין והתכניות לעתיד של המועמד, ומאמר עמדה קצר (בעד או נגד) על נושא בתחום המדיניות הכלכלית או החברתית.


לימודי חקר התודעה והקוגניציה


כדי להתקבל אוטומטית, יש לעמוד בציון ההתאמה הגבוה, שמתעדכן משנה לשנה. כמו כן, מועמדים שלהם ציון פסיכומטרי כללי של 730 לפחות, וכן זכאות לבגרות, יכולים להתקבל באופן אוטומטי.


קיימים אפיקי קבלה אוטומטית נוספים לתכנית בחקר התודעה והקוגניציה:

 

 

 • מי שיש להם זכאות לבגרות ומחזיקים בציוני 85 ומעלה באנגלית ובמתמטיקה ברמת 5 יחידות לימוד
 • בעלי זכאות לבגרות, ציון 85 ומעלה ב – 5 יחידות אנגלית, וציון 90 ומעלה ב – 4 יחידות מתמטיקה, או ציון 70 ומעלה ב – 5 יחידות במתמטיקה, יכולים להתקבל בתנאי שהם מסיימים בהצלחה 3 קורסים מקוונים באוניברסיטת תל אביב בציון 85 או יותר: מבוא לפסיכולוגיה, צעדים ראשונים במדעי המחשב, וקורס שלישי לבחירה מתוך רשימת קורסים.
 • מסיימי שנה אקדמית מלאה במוסד אקדמי מוכר על ידי המל"ג בציון 85 או יותר, שמחזיקים גם בציון פסיכומטרי כללי של 660 לפחות.


בעלי תואר ראשון, שני או שלישי יכולים להתקבל ובלבד שהם עומדים בקריטריונים הנקבעים על ידי האוניברסיטה.

 

אוניברסיטת בר אילן (רמת גן)


כדי להתקבל, המועמדים נדרשים לעמוד באחד מחתכי הקבלה הבאים:

 

 • קבלה על סמך בגרות בלבד: על סמך ממוצע של 90 או יותר
 • קבלה על סמך בגרות ופסיכומטרי: על סמך ממוצע בגרות 80 ומעלה, וציון פסיכומטרי של 500 ומעלה
 • קבלה על סמך סיום מכינה קדם אקדמית או מכינת 30+: על סמך ציון גמר של 80 לפחות


נוסף על כך, יש לעמוד בתנאי הקבלה המינימליים הכלל אוניברסיטאיים של מוסד לימוד זה, כולל רמת אנגלית מינימלית טרום מתקדמים – ציון 185 במבחן אמי"ר, או ציון 85 בפרק האנגלית בפסיכומטרי או במבחן אמיר"ם.


אוניברסיטת חיפה

 

אלו הם תנאי הקבלה באוניברסיטת חיפה ללימודי מדעי הרוח:

 

על מנת להשתתף בלימודי אמנות במגמת יצירה, יש להחזיק בציון סכם של 520 לפחות, ומעבר ראיון אישי. במגמת תולדות האמנות יש צורך לעמוד בציון סכם של 500 או יותר.


תנאי הקבלה ללימודי היסטוריה במסלול הדו חוגי, יש להחזיק בציון סכם של 540 וכן להיות ברמת מתקדמים א' באנגלית. כדי להתקבל למסלול החד חוגי, יש להחזיק בציון סכם של 560 לפחות.


יש להחזיק בציון סכם של 500, על מנת לקחת חלק באחד מהתחומים הבאים: לימודי היסטוריה של עם ישראל, לימודי ישראל, מחשבת ישראל, מקרא, ספרות עברית והשוואתית או תאטרון.


בלימודי ספרות עברית נדרשים להציג ציון במבחן יע"ל של 120 לפחות, או להשתתף בקורס אוריינות עברית של האוניברסיטה.


כדי להתקבל ללימודי ספרות אנגלית או ערבית יש להחזיק בציון סכם של 600 לפחות, וכן לעמוד בהצלחה בבחינה חוגית. תנאי הקבלה ללימודי ספרות אנגלית כוללים גם הצגת רמת מתקדמים א' באנגלית וציון בבגרות ברמת 5 יחידות באנגלית, או לחילופין הצגת רמת מתקדמים ב' באנגלית וכן ציון בבגרות ברמת 4 יחידות באנגלית.


כדי להתקבל ללימודי אסיה, לימודי לשון עברית, יש להחזיק בציון של 530 לפחות.


על מנת להתקבל ללימודי המזרח התיכון והאסלאם, יש להחזיק בציון סכם של 560 לפחות וכן לעמוד במבחן יע"ל בציון 120 לפחות.


כדי לעמוד בתנאי הקבלה ללימודי פילוסופיה, יש להחזיק בציון סכם של 560 לפחות. מי שרוצים להשתתף במסלול החד חוגי, צריכים לעמוד בהצלחה בראיון קבלה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תנאי קבלה למדעי הרוח?

רוצה לדעת יותר על תנאי קבלה למדעי הרוח?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור