רוצה פרטים על מדעי הרוח במרכז?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי מדעי הרוח במרכז

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על מדעי הרוח במרכז? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מדעי הרוח בתל אביב והמרכז


מדעי הרוח מתייחסים לקשת רחבה של תחומי מחקר ולימוד הנשענים על מקצועות הומניסטיים. לימודים אלה נערכים במוסדות בפרישה ארצית, בהם גם כאלה באזור מרכז הארץ.


המעוניינים בלימודים במרכז בתחום זה יכולים לבחור בין אוניברסיטאות ומכללות בערים שונות, כגון תל אביב, רמת גן, חולון ועוד. באופן זה הסטודנטים יכולים ללמוד בסמוך למקום מגוריהם או עבודתם בתנאים נוחים. בחלק מן המוסדות ניתן למצוא גם מסלולים המותאמים במיוחד לאנשים עובדים מבחינת מתכונת ועומס הלימודים.


לימודי מדעי הרוח כוללים מגוון של ענפים ותחומי ידע, כאשר במקרים רבים הסטודנטים יכולים לשלב בין מספר ענפים במסגרת לימודים דו חוגיים או רב תחומיים. באופן זה הם יכולים להרחיב את האופקים האקדמיים ולבחון מגוון סוגיות מחקריות ותיאורטיות. לאחר התואר, ניתן להמשיך לתארים מתקדמים במוסדות הממוקמים באזור המרכז או להשתלב בשוק העבודה בתפקידים שונים.

 

מוסדות

 

האוניברסיטה הפתוחה (ערים שונות במרכז)


לאוניברסיטה הפתוחה מרכזי לימוד בפרישה ארצית, באזור המרכז ניתן למצוא מרכזים בערים כגון תל אביב (רמת אביב), חולון, בת ים, פתח תקווה, הכפר הירוק ועוד. חשוב לציין כי לא בכל מרכז לימוד נערכים כל הקורסים בתחום זה בזמן נתון ולכן מומלץ לברר מול מוסד הלימוד את הזמינות של הקורסים הנדרשים.


בתחום הרוח ניתן למצוא מגוון רחב של מקצועות, כגון היסטוריה, בלשנות, יהדות, היסטוריה של עם ישראל, מזרח תיכון, מדעי הקוגניציה ועוד. כמו כן, ניתן למצוא גם תואר ראשון במדעי הרוח, או מסלול המשולב עם מדעי החברה במתכונת חד חוגית. ישנה אפשרות ללמוד גם תואר בתחום הרוח עם הדגשה, שהיא חטיבת קורסים בתחום דעת נוסף, בין תחומי ההדגשות נכללים לימודי ספרות, לימודי קולנוע ותואר במוזיקה.


הלימודים במוסד זה מתאפיינים במתכונת גמישה המותאמת לאנשים עובדים. הסטודנטים יכולים לבנות את מערכת הקורסים לפי צורכיהם ולתכנן את היקף הקורסים בכל סמסטר. ישנה אפשרות ללימודי ערב במדעי הרוח, למעוניינים בכך. כמו כן, התואר מתקיים במתכונת משולבת בין קורסים מקוונים לבין מפגשים פרונטליים במרכזי הלימוד.

 

אוניברסיטת תל-אביב


בפקולטה למדעי הרוח של אוניברסיטת תל-אביב מגוון חוגים ובתי ספר שבהם ניתן ללמוד לתואר ראשון, ולאחר מכן גם להמשיך לתארים מתקדמים. תחומים הנלמדים בפקולטה כוללים היסטוריה, ארכיאולוגיה, בלשנות, פילוסופיה, תלמוד, תרבות צרפת, לשון עברית, פילוסופיה, לימודי אפריקה ומגוון חוגים נוספים. ניתן ללמוד במתכונת חד חוגית ובמקרים מסוימים לשלב שני חוגים במסלול דו חוגי.


כמו כן, פועלת התכנית הרב תחומית שבה הסטודנטים יכולים לפתח נקודת מבט אינטרדיסציפלינרית על תחום הרוח וללמוד במקביל קורסים ממספר חוגים. תכנית זו בנויה ממספר הקבצים שבכל אחד מהם מתמקדים בענף ידע אחר, בין היתר מתקיימים הקבצים במגדר, מחשבה כלכלית, לימודים אמריקאים, תרבות דיגיטלית, לימודי ישראל, לימודי שואה, לימודי תרבות ועוד.

 

אוניברסיטת בר אילן (רמת גן)


בין המחלקות הפועלות בפקולטה זו באוניברסיטת בר אילן ניתן למנות את המחלקה ללימודים קלסיים, היסטוריה כללית, ספרות משווה, פילוסופיה, בלשנות וספרות אנגלית, לימודי צרפת, ערבית ועוד. במחלקות אלה ניתן ללמוד לתואר ראשון וכן להמשיך לתארים מתקדמים במסלולים מחקריים או שאינם מחקריים. במקרים מסוימים ניתן ללמוד במסלול דו ראשי עם חוגים מהפקולטה למדעי החברה או עם תחום האמנות.


מתקיים גם מסלול המשותף לכל היחידות בפקולטה, ללימודים רב תחומיים. הלימודים מתקיימים במסלול דו חוגי, שאותו משלבים עם מחלקה נוספת כגון מזרח תיכון, פילוסופיה, היסטוריה, מדעי המדינה, אמנות יהודית ועוד. במהלך התואר משלבים מספר תחומי דעת הומניסטיים, כגון ספרות ואמנות, הגות ופילוסופיה, תחומי ההיסטוריה, לימודי ישראל ועוד. הסטודנטים נדרשים לשלב לימודי שפות שונות כגון צרפתית, יוונית עתיקה, לטינית, יידיש ועוד.

 

הוראת מדעי הרוח


המעוניינים ללמד את תחומי הרוח השונים בבתי הספר יכולים להשתלב בתכניות הוראת מדעי הרוח, מסלולים לתואר ראשון המשולבים עם תעודת הוראה. אלה מתקיימים במכללות ללימודי חינוך, כאשר הסטודנטים לרוב מתמחים בהוראת בני נוער בחינוך העל יסודי. בין המוסדות המציעים מסלולים אלה באזור המרכז:


סמינר הקיבוצים (רמת אביב)


במכללת סמינר הקיבוצים מתקיימת תכנית הוראת רוח רב תחומית, שבה מכשירים מורים להוראה בבתי ספר תיכוניים ובחטיבות ביניים. אורך הלימודים ארבע שנים, כאשר השנה הרביעית מוקדשת בעיקרה לסטאז' במערכת החינוך. הסטודנטים יכולים להתמחות במקצועות כגון היסטוריה, מקרא, תרבות ישראל או ספרות. קיימת גם תכנית בדגש יזמות חברתית, פרי שיתוף פעולה עם מכון החינוך הדמוקרטי. במכללה אפשר למצוא גם תכניות בהתמחויות נוספות, כגון מדעים, אמנויות, עיצוב ועוד, לשכבות גיל שונות כגון חינוך יסודי, חינוך לגיל הרך וחינוך על יסודי. קיימת גם תכנית להוראה לחינוך המיוחד במסלול רב גילי.

 

על הלימודים


במהלך הלימודים הסטודנטים מעמיקים בענפי ידע שונים, תוך שימת דגש על פיתוח כישורי חשיבה וניתוח, יכולות עיבוד טקסטים אקדמיים, ביקורתיות ומחשבה יצירתית. לאורך התואר מושם דגש גם על חשיבה מופשטת, על יכולת הסקת מסקנות ועל חיבור בין ענפי דעת שונים. הלימודים הם ברובם תיאורטיים ובמסגרתם מתוודעים למאמרים וכתבים של הוגים, חוקרים ואנשי רוח ותרבות מוכרים.


לעיתים הלימודים מתקיימים במסגרת חד חוגית ולעיתים במסלול דו חוגי, שבו הסטודנטים לומדים שני ענפי ידע במקביל ויכולים לבחון את יחסי הגומלין ביניהם. מתכונת נוספת של לימודים בתחום זה הוא לימודים רב תחומיים. זוהי תכנית שבה הסטודנטים לומדים קורסים ממגוון של חוגים באותה פקולטה, ולעיתים גם מן הפקולטה למדעי החברה. מטרת מסלולים אלה היא להקנות ראייה אינטרדיסציפלינרית ולהרחיב את האופקים התיאורטיים של הסטודנטים.

 

אפשרויות תעסוקה


בפני בוגרי הלימודים נפתחות אפשרויות תעסוקה מגוונות, המשתנות גם בהתאם לחוג הנלמד. רבים מבוגרי מדעי הרוח משתלבים בתחומים כגון משאבי אנוש, שיווק, מדיה, תחום הארכיונאות והמידע, ענף התרבות ועוד. בוגרי מסלולים המשולבים עם תעודת הוראה יכולים להשתלב במערכת החינוך כמורים למקצועות הרוח השונים, לאחר השלמת סטאז' ועמידה בחובות משרד החינוך לקבלת הרישיון. בהתמחויות שונות של הלימודים מעניקים לבוגרים כלים וידע שיכולים לסייע להם להשתלב בתעשיית ההייטק בתפקידי עיבוד מידע וניתוח נתונים.


אחת המטרות של הלימודים, ובעיקר הלימודים הרב תחומיים, היא הרחבת האופקים והקניית מגוון של כישורים. כך מתכתבים המוסדות עם מגמה דומיננטית בשוק העבודה העכשווי היא ביקוש לכישורים כגון ראייה רב תחומית, יצירתיות וגמישות אצל עובדים במגוון ארגונים ותחומי עיסוק. מיומנויות אלה, הנרכשות במהלך הלימודים, יכולות לסייע לבוגרים בצאתם לשוק העבודה, וכן לעזור להם בלמידה עצמאית והתמודדות עם מצבים ואתגרים בשוק.


באזור מרכז הארץ פועלים היום מגוון ארגונים, מוסדות, ועמותות שבהם הבוגרים יכולים למצוא את מקומם הודות לידע ולכישורים שנצברים במהלך התואר. כמו כן, הבוגרים יכולים להמשיך לתואר שני בתחומים הנלמדים, במוסדות האקדמיים הפועלים באזור.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מדעי הרוח במרכז?

רוצה לדעת יותר על מדעי הרוח במרכז?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: מדעי הרוח

התקבלו 239 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp