רוצה פרטים על תנאי קבלה - לימודי היסטוריה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תנאי קבלה ללימודי היסטוריה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תנאי קבלה - לימודי היסטוריה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תנאי קבלה ללימודי היסטוריה כללית


איך אפשר להתקבל ללימודי היסטוריה?


המחקר ההיסטורי הוא מרכיב חשוב לכל חברה. היסטוריונים מתעדים תופעות, אירועים ומגמות מרכזיות בתולדות של עמים, מדינות ותרבויות ברחבי העולם ובוחנים את השפעתן על התפתחות החברה האנושית לאורך הדורות ואת תרומתה לקיומנו כיום. ההיסטוריה נותנת את אותותיה בחינוך, במבנה השלטון וגם על התנהלות חיי היום יום בחברה.


לימודי ההיסטוריה משתייכים לרוב לפקולטה למדעי הרוח ונוגעים גם בתחומי לימוד משיקים ממדעי החברה כמו פוליטיקה וכלכלה. לרוב, הסטודנטים יכולים לבחור להתמקד בתרבויות או במיקומים גיאוגרפיים מסוימים כמו אירופה, אפריקה, המזרח הרחוק או המזרח התיכון. לימודים אלה מתקיימים במרבית האוניברסיטאות הגדולות בארץ ולרוב הם אינם מותנים בתנאי קבלה גבוהים במיוחד. במרבית המקרים מספיקה תעודת בגרות בממוצע ציונים גבוה וציון שבין 450 - 550 בפסיכומטרי. בחלק מהמוסדות, ניתן להתקבל ללימודי היסטוריה  ללא צורך בפסיכומטרי, או על סמך ציונים גבוהים במקצועות ההומניים בתעודת הבגרות.


הנה תנאי הקבלה ללימודי היסטוריה במוסדות הלימוד:


שימו לב כי תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת. לקבלת הפרטים המדויקים ביותר בנוגע לתנאי הקבלה, מומלץ לפנות למוסדות הלימוד.


אוניברסיטת חיפה


ללימודי היסטוריה באוניברסיטת חיפה מתקבלים מועמדים שלהם ציון התאמה 520 ומעלה. האוניברסיטה מאפשרת גם קבלה ללא פסיכומטרי, למועמדים שלהם ממוצע בגרויות של 100 לפחות, או ממוצע של 75 ומעלה למועמדים שגילם מעל 30. כמו כן, עליהם להציג ציון של 85 ומעלה בחלק האנגלית בפסיכומטרי או ציון 185 ומעלה במבחן אמי"ר.


בוגרי מכינה יכולים להתקבל על סמך ציון 85, גם ללא פסיכומטרי. לחלופין, ניתן להתקבל גם על סמך תואר ראשון ממוסד מוכר בממוצע ציונים של 70 ומעלה.


האוניברסיטה העברית


כדי להתקבל ללימודי היסטוריה באוניברסיטה העברית, על המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה וציון 600 ומעלה בפסיכומטרי. קבלה ללא פסיכומטרי אפשרית למי שממוצע הבגרויות שלהם הוא 9.75 לפחות. כמו כן, מועמדים מעל גיל 30 יכולים להתקבל לתכנית על סמך הצגת ציון 550 ומעלה בפסיכומטרי.


אוניברסיטת בר אילן


הקבלה ללימודי היסטוריה באוניברסיטת בר אילן היא למועמדים שלהם ציון ממוצע של 95 ומעלה בתעודת הבגרות, אשר מציגים גם ציון של 85 ומעלה במבחן אמי"ר. ניתן להתקבל למסלול גם על ידי הצגת ציון של 85 ומעלה בפרקי האנגלית בפסיכומטרי.


אוניברסיטת תל-אביב


ללימודי היסטוריה באוניברסיטת תל-אביב יכולים להתקבל מועמדים שציון ההתאמה שלהם 500 לפחות, או שהם בעלי ציון 450 ומעלה בפסיכומטרי. ניתן להתקבל גם ללא פסיכומטרי, על סמך ממוצע בגרויות של 100 ומעלה, או ממוצע ציוני בגרויות במקצועות ההומניים של 85 ומעלה (בין היתר בגרות בהיסטוריה, בגרות באזרחות, בגרות בספרות, בגרות בהבעה עברית ובגרות בתנ"ך).


אוניברסיטת בן גוריון


כדי להתקבל ללימודי היסטוריה באוניברסיטת בן גוריון יש להיות בעלי ציון סכם (ממוצע בגרות ופסיכומטרי) של 450 ומעלה. לחלופין, מועמדים שלהם ממוצע בגרות של 90 ומעלה יכולים להתקבל גם ללא פסיכומטרי.


האוניברסיטה הפתוחה


בדומה לשאר מסלולי הלימוד במוסד זה, גם לימודי היסטוריה באוניברסיטה הפתוחה אינם מציבים תנאי קבלה. ניתן ללמוד בתכנית גם ללא צורך להציג ציון פסיכומטרי או ממוצע ציוני בגרויות.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תנאי קבלה - לימודי היסטוריה?

רוצה לדעת יותר על תנאי קבלה - לימודי היסטוריה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תנאי קבלה - לימודי היסטוריה

חוות דעת של סטודנטים: מדעי הרוח

התקבלו 239 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp