קורס ניהול רכש, לוגיסטיקה ושרשרת אספקה בטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל

קורס ניהול רכש, לוגיסטיקה ושרשרת אספקה בטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל

קורס רכש לוגיסטיקה ושרשרת האספקה - הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל


המושג שרשרת האספקה מתייחס למכלול התהליכים, אנשי המקצוע והכלים הנחוצים להתהוות של מוצר, החל מחומר הגלם הראשוני ועד להגעת המוצר המוגמר אל הלקוח. שרשרת זו כוללת שלבים רבים, נכללים בה ספקים, יצרנים, עסקים ולקוחות. השאיפה המרכזית של ארגונים תעשייתיים היא לתפעל את שרשרת האספקה באופן המיטבי והיעיל ביותר, כדי לעמוד ביעדים, להגדיל רווחים ולהעניק ערך מוסף ללקוחות. כיום נהוגות מספר גישות בתעשייה לניהול יעיל של שרשראות האספקה, המשלבות כלים ניהוליים ולוגיסטיים מסורתיים עם עזרים טכנולוגיים ותוכנות שונות.


בטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל מתקיים קורס רכש, לוגיסטיקה וניהול שרשרת האספקה, שכולל גם היכרות עם תוכנת ERP Priority, שהיא מערכת ממוחשבת לניהול ולארגון של תהליכים לוגיסטיים ופיננסיים בחברות ובמוסדות. משתתפים בקורס יכולים לרכוש סל כלים נרחב בתחום הניהול הלוגיסטי וניהול הרכש, אותו ביכולתם ליישם לאחר תום הקורס בתפקידים שונים בתעשייה. הם יכולים להשתמש בכלים הנלמדים להתקדמות לתפקידי מנהלי רכש וכך לסייע לארגונים לעמוד במטרות וביעדי הייצור ולספק פתרונות איכותיים ויעילים יותר.

 


תכנית הלימודים


מטרת התכנית היא הכשרתם של קניינים לתפקידים שונים במערכי הרכש ובשרשראות האספקה של ארגונים. במהלכה הסטודנטים לומדים מושגים מרכזיים בתחומי ניהול הרכש, ניהול לוגיסטיקה וניהול שרשרת אספקה.


תחילה הם מכירים את תהליכי הרכש ומקורותיו, לומדים כיצד לבחור ביעילות ספקים ולבקר את פעולתם. לאחר מכן, הם לומדים על הקשר שבין המלאי לרכש, על שיטות אחסון יעילות ועל שיטות לניהול לוגיסטי תוך הקפדה על תקני האיכות ונהלי הבטיחות הנדרשים. נרכשות גם מיומנויות ניהול משא ומתן, מימון ותקשורת בין אישית שיכולים לסייע למנהלי הרכש והלוגיסטיקה.


נוסף על כך, משתתפי הקורס מתוודעים למערכת ERP ולתוכנת priority (פריוריטי). הם לומדים כיצד להשתמש בה בהתנהלות מול הספקים, לצוקך קידום וניהול של הזמנות ולעריכת דוחות בקרה ומעקב אחרי הפעילות הלוגיסטית בארגון.

 

מתכונת הלימוד


הקורס נפרש על פני כ - 25 מפגשים והוא כולל 100 שעות לימוד אקדמית. שיעורים מתקיימים פעמיים במהלך השבוע בשעות הערב. לקראת סיומה של התכנית המשתתפים עורכים פרויקט גמר מסכם שבו הם מתרגלים הלכה למעשה את העקרונות הנלמדים בניהול רכש ולוגיסטיקה.

 

נושאי הלימוד


בין שלל הנושאים הנידונים במהלך הקורס, משתתפיו לומדים על התחומים הבאים:

 

 

 • תהליכי רכש
 • סחר בינלאומי
 • ניהול לוגיסטיקה
 • שיטות שינוע ואחסון
 • איתור ואחסון המלאי
 • תנועות מלאי מקוונות
 • בקרה והערכה של ספקים
 • בחירת ספקים ומקורות רכש
 • ניהול וקידום הזמנות ב - ERP
 • התקשרות מסחרית ודיני חוזים
 • תקני איכות במערכים לוגיסטיים
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


המכללה הטכנולוגית אורט בראודה היא מוסד ללימודי הנדסאים וללימודי תעודה הממוקם בכרמיאל. בתחום הלוגיסטיקה, מתקיימים במוסד הלימוד קורסים נוספים, בהם קורס ניהול מחסן ERP שבו מתמקדים ביישומים לניהול יעיל של מערכי מלאי ומחסנים. כמו כן, במכללה מתקיימות תכניות רבות ללימודי תעודה בתחומים כגון חשבונאות, חשמל, מינהל ועיצוב. במסלולי לימודי התעודה ניתן לרכוש כלים פרקטיים לקידום הקריירה, תוך היכרות עם שיטות ניהול ועבודה, יישומים טכנולוגיים עדכניים ומגמות עכשוויות במשק ובתעשייה.


במוסד הלימוד ניתן לקחת חלק גם בשלל תכניות לימודי הנדסאי. אלה הם מסלולי לימודים טכנולוגיים המוכרים על ידי מה"ט ומכינים למבני ההסמכה של גוף זה. לימודי ההנדסאים מאפשרים קבלת המיומנויות הפרקטיות והידע הטכנולוגי הנדרשים לאיוש תפקידים מגוונים בתעשייה ובעולם העסקי, תוך התאמה לדרישות המשק הישראלי.


תנאי קבלה


קורס זה מתאים לבעלי ניסיון בתחומי הרכש והקניינות שמעוניינים לרכוש ידע וכלים פרקטיים בתחום הלוגיסטי ובניהול שרשרת האספקה. בין היתר, יכולים ללמוד בו קניינים וקניינים בכירים אשר מיועדים לתפקידי ניהול רכש בארגונים שלהם, מנהלי מחסן, ראשי צוותים בתחום הרכש ומנהלי תפעול.


תעודה


לסטודנטים שעומדים בהצלחה בכל הדרישות בקורס מוענקת תעודת גמר.

עוד מסלולי לימוד - הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל
Whatsapp Whatsapp