קורס חשמלאי מתח גבוה בטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל

קורס חשמלאי מתח גבוה בטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל

קורס חשמלאי מתח גבוה בטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל


עבור ביצוע עבודות חשמל נדרשת היכרות מעמיקה ושליטה במכלול ההיבטים הטכניים והמקצועיים של התחום, כמו גם מודעות גבוהה לנושא הבטיחות. כדי לוודא את הבקיאות והמקצועיות של חשמלאים, נקבעו דרגות וסמכויות שיש לעבור הכשרות והשתלמויות שונות כדי לקבל אותן, וכן לצבור ותק וניסיון. הכשרות אלו נמצאות תחת פיקוח משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.


כדי לבצע עבודות חשמל במתקנים בעלי מתח גבוה, ולתכנן תכניות חשמל למתקנים מסוג זה, נדרשות מיומנויות ספציפיות והבנה מעמיקה בתחום החשמל. מסיבה זו, נקבעה דרגת הסמכה של חשמלאי מתח גבוה, שמיועדת לחשמלאים מוסמכים בעלי ותק. מדובר בדרגה הגבוהה ביותר שאליה חשמלאים יכולים להגיע.


על מנת לרכוש את הידע ואת הכלים הנחוצים לחשמלאי מתח גבוה, ניתן ללמוד בקורס חשמלאי מתח גבוה במכללה הטכנולוגית להנדסאים אורט בראודה, שנמצאת בכרמיאל. הקורס מהווה הכנה לקראת בחינות ההסמכה של משרד העבודה.


תכנית הלימודים


במהלך תכנית הלימודים, מוקנות לסטודנטים יכולות וידע מעמיקים בעולם החשמל: כולל עבודה עם ציוד מיתוג, רשת הארקה והגנותיה בעוצמות גבוהות, מערכות הספק מתח גבוה, הפרעות ומתח יתר ברשתות מתח גבוה, שנאים מסוגים שונים כגון שנאי הספק ושנאי מדידה, ועוד.


חלק מרכזי מהקורס מוקדש לתכנים העוסקים בשמירה על הבטיחות בעת ביצוע עבודות חשמל במתקנים עם מתח גבוה. כך הסטודנטים רוכשים כישורים הכרחיים עבור ביצוע עבודות חשמל בצורה בטיחותית. נוסף על כך, במסגרת הקורס המשתתפים לוקחים חלק בסדנת עזרה ראשונה.

 


מתכונת הלימודים


הלימודים משלבים עבודה מעשית במהלכה הסטודנטים יכולים ליישם את הידע והעקרונות התיאורטיים הנלמדים בקורס. כמו כן, הם משתתפים בסיורים לימודיים הממחישים להם את אופי העבודה בשטח.


היקפו של הקורס הוא 177 שעות אקדמיות, שנפרשות על פני 35 מפגשים. המפגשים נערכים פעמיים בשבוע במתכונת ערב.


ההכשרה מוכרת לצורך תשלום באמצעות הפיקדון לחיילים משוחררים, יש לבדוק את התנאים ואת הזכאות מול האגף והקרן להכוונת חיילים משוחררים וכן מול מוסד הלימודים.


נושאי הלימוד

 

  • עזרה ראשונה
  • מתקני מתח גבוה
  • שנאי הספק ושנאי מדידה
  • מערכות הספק מתח גבוה
  • הגנות הארקה במתח גבוה
  • בטיחות במתקני מתח גבוה
  • הפרעות ברשתות מתח גבוה
  • ועוד

 

על סגל ההוראה


סגל ההוראה מורכב מאנשי מקצוע מנוסים בעבודה בתחומי החשמל והאלקטרוניקה, שמעבירים לסטודנטים מידיעותיהם ומניסיונם בשטח.


על מוסד הלימודים


במכללה הטכנולוגית להנדסאים אורט בראודה נערך מבחר של קורסים והכשרות מקצועיות להנדסאים וכן ללימודי תעודה. המכללה פועלת בכרמיאל מעל 30 שנים בהקניית השכלה גבוהה ומקצועות טכנולוגיים ומדעיים למגוון של אוכלוסיות.


בין התחומים שאותם מלמדים במכללה ניתן למנות חשמל, אלקטרוניקה, תוכנה, מכונות, ביוטכנולוגיה, כימיה, תעשייה וניהול, ועוד.


במחלקה ללימודי תעודה מוצעים קורסים והשתלמויות המיועדים לעובדי הוראה, למי שרוצים להעשיר את השכלתם, וכן לעובדים בתעשייה ובמגזר המסחרי. הקורסים מחולקים לאשכולות: אשכול קורסים טכנולוגיים, אשכול הבטחת איכות, אשכול פלסטיקה, אשכול ניהול תעשייתי, אשכול תוכנות ויישומי מחשב, אשכול קורסי הכשרה מקצועית, ועוד.


הקורסים המוצעים באשכול קורסי ההכשרה המקצועית מגוונים וביניהם קורס חשמלאי מוסמך, קורס חשמלאי ראשי, קורסי הנהלת חשבונות, קורסי בודקי שכר, ועוד. הכשרות אלו נערכות בפיקוח של משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים ומיועדות להכנה לקראת מבחני ההסמכה הנדרשים לצורך עיסוק במקצועות הללו.


ניתן לתרגל את החומר הנלמד באחת משלל המעבדות במכללה, בהן פועלים צוות מקצועי וציוד טכנולוגי עדכני.


תנאי קבלה


על מנת להשתתף בקורס, נדרש להחזיק ברישיון חשמלאי מוסמך (או בדרגה גבוהה יותר).


תעודה


כדי לקבל את תעודת הגמר, יש לעמוד בחובות הפדגוגיות של הקורס, וכן לעבור בהצלחה את המבחן של משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.


התעודה שניתנת למי שעומדים בתנאים אלו היא תעודת רישוי לחשמלאי מסויג, להפעלה ותפעול מתקני מתח גבוה. תעודה זו ניתנת מטעם משרד העבודה. כדי להיות זכאים לרישיון עבודה כחשמלאי מתח גבוה, יש לעבוד שנתיים לפחות בתור חשמלאי מעשי ולהוכיח זאת לממונה של משרד העבודה. זאת בהתאם לתקנות חוק החשמל (תשי"ד).

 

עוד מסלולי לימוד - הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל

Whatsapp Whatsapp