קורס מדריכי אמנות האקדמיה של יעל

שירות אישי - צור קשר

האקדמיה של יעל
האקדמיה של יעל
האקדמיה של יעל
האקדמיה של יעל

קורס הכשרת מדריכי אמנות - האקדמיה של יעל - נס ציונה

 

באקדמיה של יעל לוטן מתקיים קורס הכשרת מדריכי אמנות. בקורס זה שמים דגש על יכולות פיתוח הקריירה והפרנסה מתחום האמנות והדרכת האמנות. במהלך התכנית נרכשים כלים פרקטיים ועיוניים שיכולים לסייע לבוגרים להשתלב כמדריכי אמנות ויצירה במוסדות חינוכיים וקהילתיים משלל סוגים, כגון מוסדות חינוך לא פורמלי, מועדוניות, בתי אבות, מתנ"סים, מוסדות שיקומיים ועוד. כמו כן, הם יכולים להשתמש בכלים הנלמדים כדי להקים סטודיו עצמאי ולהעביר חוגי פיסול למגוון רחב של אוכלוסיות וקבוצות גיל.

 

תכנית הלימודים


זהו קורס משולב שבו לומדים את כל הכלים הנחוצים לפיתוח קריירה בהדרכת אמנות ולבניית מקצוע מניב כלכלית. לאורך ההכשרה המשתתפים לומדים על תהליכים וכלים להדרכה של שלל אוכלוסיות בתחום האמנות. הם מפתחים ידע הם בטכניקות יצירה והן בשיטות הדרכה, תוך בניית מיומנויות עמידה מול קהל והיכרות עם סגנונות תקשורת.


בתכנית מתמקדים בפיסול בחמר וקרמיקה. הסטודנטים מכירים את טכניקות העבודה ואת חומרי הגלם, ולאחר מכן לומדים גם על אופן ניהול הסטודיו ואחזקתו ועל תהליכי העבודה הנדרשים מול מתנ"סים ומול לקוחות בניהול חוגים פרטיים.


בקורס נכלל גם מסלול שיווקי, שבו לומדים עקרונות בשיווק ובפרסום הנחוצים לעובדים בתחום הדרכת האמנות. נוסף על כך, בתכנית שמים דגש על ההתפתחות התודעתית והאישית של המשתתפים כיוצרים וכמדריכים, כדי לסייע להם לפתח את עצמם מקצועית כמקור השראה לתלמידיהם וכן כדי לחוות סיפוק והנאה מן המקצוע.

 


מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס כ - 53 שעות לימוד, כולל סטאז' מעשי. השיעורים מתקיימים אחת לשבוע. אורך כל מפגש 3 שעות מלאות.
הסטודנטים יכולים לבחור בין מסלול לימודים פרונטלי, לבין מסלול אינטרנטי.


במסלול האינטרנטי המשתתפים לוקחים חלק בקורס אונליין שבו הם יכולים ללמוד מכל מקום. הם לוקחים חלק בלמידה מרחוק ומקבלים את חומרי הלימוד הנדרשים להם. יש לציין כי המפגש הראשון בקורס הדיגיטלי מתקיים כמפגש פרונטלי שבו נוכחות חובה, במפגש זה מקבלים את חבילת החימר וכלי העבודה. לאחר מכן, במהלך השיעורים המקוונים, הם יכולים לתרגל בפועל את טכניקות העבודה הנלמדות בשיעורים אונליין. כמו כן, צוות הקורס מעביר משוב אישי לתלמידים באופן טלפוני או באימייל. נוכחות פיזית נדרשת במסלול הדיגיטלי גם במהלך הסטאז' היישומי.

 

נושאי הלימוד


משתתפים בקורס זה לומדים מגוון רחב של נושאים, הנה כמה מהם:

 

 

  • שיטות צביעה
  • טכניקות עבודה
  • ביטוי דרך פיסול
  • הכרת נפש הילד
  • שריפות קרמיקה
  • ניהול סטודיו לאמנות
  • מקצוע ההדרכה כשליחות
  • כלים דידקטיים להעברת ידע
  • בניית מהלכי שיעורים לפי גיל
  • ועוד

 

סגל הוראה


מנהלת "האקדמיה של יעל" ומנחת הקורס, היא אמנית ופסלת בעלת ניסיון של 15 שנים. יעל לוטן בעלת סטודיו לפיסול ולאמנות שבו היא יוצרת ומוכרת מגוון של יצירות קרמיקה.


את המפגש המקצועי הנערך בקורס בתחום הדידקטיקה ובתחום השיווק מעבירים מנחים מקצועיים.

 

על מוסד הלימוד


האקדמיה של יעל לוטן הוא מוסד לימודי תעודה בתחומי האמנות, בית הספר נוסד בשנת 2016 והוא ממוקם בנס ציונה. במוסד הלימוד מאמינים כי הכשרת מדריכי אמנות צריכה לסייע למשתתפיה בפיתוח עצמי ומקצועי וכך הקורסים הנלמדים בו כוללים הקנייה של כלים דרכם האמנים עוברים מסע אישי והתפתחות מקצועית. הקורסים ב"האקדמיה של יעל" הם פרקטיים ותיאורטיים כאחד ומשולבת בהם התנסות מעשית וכן סטאז'.

 

תנאי קבלה


קורס זה מתאים לשוחרי אמנות שברצונם לפתח קריירה בתחום הדרכת האמנות. הוא יכול להתאים בין היתר לאמנים מתחילים וכן לאמנים מנוסים יותר, בעלי סטודיו עצמאי שמעוניינים לקדם ולפתח את הפעילות המקצועית. כמו כן, יכולים ללמוד בקורס מטפלים ואנשי חינוך כגון גננות ומורים אשר מגלים עניין בתחום הפיסול והיצירה וברצונם ללמוד כיצד לשלב אמצעים יצירתיים בהוראה. התכנית יכולה להתאים גם לסטודנטים ללימודי תרפיה באמנות. כדי להתקבל לקורס, על המועמדים לעבור ראיון קבלה אישי עם מנהלת הקורס יעל לוטן.

 

תעודה


משתתפים העומדים בכל החובות הנדרשים במהלך הקורס יקבלו עם סיומו תעודת גמר מטעם "האקדמיה של יעל".

למידע נוסף לחצו: האקדמיה של יעל
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp