האקדמיה של יעל

שירות אישי - צור קשר

האקדמיה של יעל
האקדמיה של יעל
האקדמיה של יעל
האקדמיה של יעל

"האקדמיה של יעל"


על מוסד הלימוד


"האקדמיה של יעל" היא מוסד לימודי תעודה אשר נוסד בשנת 2016. במוסד לימוד זה מתמקדים בתחום הדרכת האמנות ומכשירים אנשי מקצוע להשתלבות בענף זה. מוסד הלימוד נוסד מתוך צורך לתת מענה יצירתי בתחום הכשרת האמנות. בקורסים ב"האקדמיה של יעל" מקדישים חשיבות רבה להתפתחות האישית של המדריכים לאמנות, כדי שיוכלו לתת מעצמם לאחרים במסגרת עבודתם, להוות השראה ללקוחות אותם הם מדריכים במקומות העבודה וכן כדי לחוות סיפוק מעשייתם המקצועית.


בבית הספר ללימודי תעודה מתקיימות תכניות שונות להכשרת אנשי מקצוע, כגון קורס הכשרת מדריכי אמנות, קורס שיווק סטודיו לאמנות, קורס מנהיגות אישית, קורס כתיבה שיווקית ותכניות נוספות, שבהן יכולים המשתתפים להתמקצע ולהתמחות בענפים מגוונים.
הקורסים הנלמדים ב"האקדמיה של יעל" מתאימים לאוהבי אמנות שמעוניינים להפוך את התחביב לקריירה. הם יכולים להתאים למי שמעוניינים להתפרנס מאמנותם וכן למי שהתשוקה ליצירה בוערת בהם וברצונם לתרגם אותה למקצוע רווחי.


בעבודת ההדרכה המתקיימת בקורסים מתמקדים בעבודה עם חמר. זאת היות וחמר הוא חומר תרפויטי, מרגיע ומרפא נפש, המאפשר ביטוי עצמי בקרב אנשים משלל קבוצות גיל, מילדים ועד מבוגרים. הסטודנטים לומדים על יתרונות העבודה עם חומר ועל האופן בו פעולת הלישה והעיבוד של החמר תורמים לרוגי, ריכוז והרמוניה פנימית וכן להתפתחות מוטורית אצל היוצרים. העבודה היצירתית עם החמר מאפשרת עבודה על קבלה עצמית, חיזוק כושר הביטוי והגברת הביטחון העצמי של הילדים עם המבוגרים עמם עובדים בסטודיו.

 

מייסדת מוסד הלימוד, יעל לוטן, היא אדריכלית ואמנית חמר וקרמיקה מנוסה. היא בעלת סטודיו לאמנות וקרמיקה בנס ציונה, הפועל מזה כ - 15 שנה. בסטודיו זה היא מלמדת פיסול ואמנות מגוון אוכלוסיות וכן מוכרת את עבודותיה. יצירותיה הוצגו לאורך השנים בשלל תערוכות וגלריות בארץ ובעולם.


מוסד הלימוד ממוקם בנס ציונה.


מסלולי הלימוד


הכשרת מדריכי אמנות


תכנית זו ללימודי תעודה מכשירה מדריכי אמנות ויצירה למוסדות חינוך ולמסגרות קהילתיות. בוגריה יכולים להשתלב בתור מדריכי אמנות במגוון רחב של מסגרות תעסוקה. באפשרותם לשמש מדריכי אמנות בחינוך הלא פורמלי וכן כמדריכי אמנות במסגרות כגון בתי אבות, מתנ"סים, מועדוניות ועוד. במהלך הקורס לומדים על מגוון הכלים הנחוצים למדריכי האמנות לפיתוח הקריירה והפרנסה.


התכנית מתאימה לאמנים ולאוהבי אמנות שברצונם להתמקצע כמדריכים. תכנית זו יכולה להתאים גם לאנשי מקצוע מתחום החינוך והתרפיה, כגון מטפלים, גננות ומורים, שברצונם לקבל כלים לשילוב אמנות בעבודת ההוראה. כדי לתרום להתפתחות יצירתית, לימודית ואישית של תלמידים ומטופלים. לאורך ההכשרה יכולים משתתפים ממגוון רקעים לקבל את הניסיון והכלים הנדרשים לעיסוק בהדרכת אמנות או לשילוב התחום בקריירה הקיימת.


הסטודנטים בקורס זה שמים דגש על ההתפתחות התודעתית והאישית שלהם כיוצרים וכמדריכים. כמו כן, בתכנית ניתן מענה לצורך לשווק ולפרסם את העסק ועל דרכי לקידום עסקי בעולם האמנות. נלמדים בו עקרונות בשיווק סטודיו לאמנות כדי לספק לתלמידים ידע כיצד להתפרנס מתחום האמנות וכיצד לקדם יוזמות ועסקים עצמאיים משלהם ולהרוויח מהם. במהלך התכנית נכללים מגוון של שלבים שיכולים לסייע להצלחה מקצועית בתחום.


במהלך התכנית מתמקדים במגוון טכניקות עבודה בחימר, תוך היכרות עם חומרי הגלם השונים, תהליכי העיבוד ותכונות החומרים שבהם משתמשים אמני קרמיקה. כמו כן, לומדים על תהליכי אחזקת סטודיו פרטי, על התנהלות מול מתנס"ים ועל אופן הניהול של חוגים פרטיים לאמנות.


לאורך ההכשרה הם רוכשים שלל מיומנויות הדרכה ומעמיקים את הידע העיוני והמעשי בטכניקות היצירה. המשתתפים עוברים גם תהליך התפתחות אישית, שבו הם מתרגלים סגנונות תקשורת, כישורי עמידה מול קהל ועוד. כלים אלה יכולים לסייע להעצמתם כאנשי מקצוע ולתרום לפיתוח של משאבים פנימיים שיכולים לשמש אותם בעבודתם.


בתכנית נכלל מסלול שיווקי שבו ניתן להכיר לעומק תהליכי שיווק בתחום הדרכת האמנות. זהו מסלול תיאורטי ופרקטי שבו נכללת גם תקופת סטאז'. בסטאז' מיישמים את כל התוכן הנלמד בפועל ומתנסים הלכה למעשה בתהליכים בהדרכה בשטח.


במסלול ניתן ללמוד באחת משתי מתכונות, מסלול לימוד פרונטלי או מסלול אינטרנטי. במסלול האינטרנטי יכולים המשתתפים ללמוד בכל זמן ומקום. במסגרת הקורס אונליין נדרשת נוכחות פיזית במוסד הלימוד לצורך המפגש הראשון, כמו כן נחוצה נוכחות במפגשי הסטאז' וההתלמדות. המשתתפים מקבלים את חומרי האמנות הנדרשים ויכולים לתרגל את היצירה במקביל לשיעורים המקוונים.
במסלול הדיגיטלי ניתן ללמוד את תכני השיעורים מרחוק. השיעורים מצולמים בשידור חי ומתנהלים ככיתה לכל דבר. המשתתפים הלומדים באופן דיגיטלי יכולים להגיב ולתקשר עם המורים. כמו כן מתקיימת בקרה ומשוב דרך המייל או באופן טלפוני.


תכנית ההכשרה מורכבת מכמה מסלולים -


מסלול התפתחות אישית והעצמה - במוסד הלימוד סבורים כי מי שמעוניינים לעבוד עם ילדים צריכים לעבור מסע אישי להיכרות עם נפשם ולגבש מיומנויות הדרכה אישיות. דרך היכרות עם משאבים פנימיים אלה יכולים הסטודנטים לקבל כלים להוות השראה לילדים כחלק מהדרכות.


מסלול הכשרה מקצועית - במסלול זה מכירים את תכונות החמר ואת טכניקות העבודה ולומדים גם על תהליכי עבודה עם ילדים. בשיטה משלבים ידע מקצועי ומסע רגשי ואישי ולומדים גם על ההתפרנסות מן המקצוע.


מסלול שיווקי - במסלול זה לומדים כלים בשיווק ופרסום וכן נרכשות מיומנויות כתיבה שיווקית וניהול זמנים, החשובים למנהלי סטודיו שמעוניינים לקדם את העסק שלהם ולהגדיל את היקף הלקוחות.

 

קהל יעד ותנאי קבלה


הקורסים הנלמדים באקדמיה של יעל מתאימים לקהל נרחב של מועמדים המעוניינים להשתלב מבחינה מקצועית בתחום הדרכת האמנות. יכולים ללמוד בהם שוחרי אמנות וחובבי יצירה שמעוניינים להגשים חלום ולהפוך את התחביב לקריירה, ולהתפרנס מתחום האמנות. כמו כן, הוא מתאים גם לאמנים ויוצרים פעילים שכבר יש ברשותם עסק בתחום האמנות, וברצונם לייעל את הפעילות העסקית ולהגדיל את הרווחים. יכולים ללמוד בתכנית זו גם עובדים בענפים אחרים שמעוניינים לעבור הסבה מקצועית לתחום האמנות, לשנות כיוון בקריירה או ליצור לעצמם הכנסה נוספת.


תכניות הלימוד יכולות להתאים גם לעוסקים בענפי החינוך והטיפול, כגון גננות וגננים, מחנכים ומורים ובעלי תפקידים נוספים במערכת החינוך שברצונם להרחיב את הידע והכלים שברשותם בתחום האמנות והפיסול כדי לשלב היבטים אמנותיים בעבודת ההוראה. גם סטודנטים ללימודי תרפיה באמנות המעוניינים לפתוח עבור עצמם אפיקי פרנסה נוספים יכולים ללמוד בתכנית, ולהרחיב את סל המיומנויות המקצועי.


כדי להתקבל אל התכנית, יש צורך לעבור ראיון אישי המתקיים עם מנהלת מוסד הלימוד, יעל לוטן. בראיון זה נבדקת התאמתם של המועמדים לתכנית ולתחום הדרכת האמנות.

 

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp