קורס שזירת פרחים באורט ירושלים

אורט ירושלים

קורס שזירת פרחים באורט ירושלים


לפרוח בלימודים


שזירה וסידור פרחים הם אמנות עתיקה בעלת מסורת ארוכת ימים, במגוון תרבויות ברחבי העולם. אירועים שונים, כגון חתונות, לוויות, חגים ומועדים מיוחדים מצריכים התאמה של סגנונות השזירה, ושילובי צבעים, והוספת אלמנטים עיצוביים הולמים לסידורי הפרחים. על שוזרי פרחים להכיר את מגוון ההיבטים הבאים לידי ביטוי בעת שזירה וסידור פרחים, וביניהם ההיסטוריה, הסגנונות והטכניקות השונות שקיימים בתחום שזירת הפרחים, עקרונות ויסודות לעבודה ולטיפול בפרחים מסוגים שונים, שילוב של ענפים, ירק, עלים ועזרים נוספים בסידורים ובשזירה, ועוד.


על מנת לרכוש היכרות עם עולם הידע הרחב של אמנות שזירת הפרחים, ניתן להשתתף בהכשרות מקצועיות במוסדות לימוד מגוונים. במכללת אורט ירושלים מתקיים קורס שזירת פרחים שבו המשתתפים מקבלים הכשרה בשלל סגנונות שזירה, מקלאסי ועד מודרני, ולומדים כיצד לסדר זרי כלה, ולשזור זרים המתאימים לחגים ומועדים מיוחדים.


תכנית הלימודים


תכנית הלימודים בקורס כוללת את הידע הנדרש לשזירת פרחים, על ההבנה האסתטית, העקרונות העיצוביים וטכניקות העבודה השונות. במהלך הלימודים, הסטודנטים סוקרים סגנונות שזירת פרחים מגוונים מקלאסי ועד מודרני, את הפרחים שבהם ניתן להשתמש כדי להשיג מבחר תוצאות אמנותיות, טיפול נכון בפרחים על מנת לתחזק את רעננותם, וכן עקרונות יסוד לשילובי צבעים ועבודה עם חומרים וכלים מסוגים שונים.


כמו כן, קיימת התייחסות מיוחדת בקורס לאפיונים ולסגנונות המתאימים לאירועים שונים, כגון חגים, חתונות, ואירועים מיוחדים נוספים. חלק מהקורס מוקדש גם לתמחור נכון של עבודות השזירה, עבור מי שמעוניינים לעסוק בתחום זה כמקצוע.

 


מתכונת הלימודים


הלימודים נפרשים על פני כשלושה חודשים, והיקפם הוא 48 שעות לימוד. המשתתפים בקורס נפגשים פעם בשבוע, בשעות הערב.
הסטודנטים מקבלים במהלך הקורס את חומרי העזר הנדרשים. בסיומו, הם מבצעים פרויקט גמר בו הם מיישמים את החומר הנלמד ויכולים לבטא את סגנון השזירה הייחודי שלהם.


נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים בקורס כוללים מגוון של טכניקות ועקרונות בשזירת פרחים, וביניהם:

 

 

 • שימוש בחומרי עזר
 • טיפול בפרחים ובעלים
 • שזירת פרחים לזרי כלה
 • סוגים של סידורי פרחים
 • טכניקות שזירה וסגנונות שונים
 • יסודות שזירת הפרחים הקלאסית
 • יסודות שזירת הפרחים המודרנית
 • הוספת עלים, ענפים וירק לסידור
 • סידורי פרחים לחגים ומועדים מיוחדים
 • שילוב והתאמת צבעים בשזירת פרחים
 • ועודעל מוסד הלימודים


מכללת אורט ירושלים, הממוקמת באזור נגיש ומרכזי בעיר, פועלת מעל 50 שנים בהוראת מקצועות טכנולוגיים ומדעיים, תוך שימת דגש על הפן היישומי ועל התנסות מעשית בחומר הלימוד.


סגל ההוראה במכללה כולל אנשי מקצוע בעלי רקע אקדמי ומעשי נרחב בתחומים אותם הם מלמדים, שמביאים מניסיונם ומלווים את הסטודנטים במהלך הלימודים כדי לסייע להם לרכוש כלים לקראת השתלבות בעולם העבודה.


בין מסלולי הלימוד במכללה, מתקיימים מסלול לימודי תעודה ומסלול הנדסאים במסגרתו ניתן לקבל הכשרה למגוון מקצועות ההנדסאי המבוקשים בתעשייה, כמו הנדסאי תעשייה וניהול, הנדסאי חשמל, הנדסאי בניין, הנדסאי עיצוב מדיה, הנדסאי תוכנה, ועוד.


במחלקה ללימודי תעודה של אורט ירושלים פועל בית הספר לעיצוב ORT Design, בו מוצעים מבחר קורסים בתחומי העיצוב והאמנויות, וביניהם קורס עיצוב פנים, קורס גרפיקה ממוחשבת לדפוס, ועוד.


תנאי קבלה


על מנת להתקבל לקורס שזירת פרחים, יש לעבור בהצלחה ראיון קבלה מול מנהלת היחידה ללימודי תעודה באורט ירושלים.

 


תעודה


תעודת סיום קורס שזירת פרחים מטעם אורט ירושלים מוענקת למי שמסיימים את הקורס בהצלחה.


אפשרויות תעסוקה


עיסוק בשזירת פרחים לא חייב להסתכם בתחביב: שוזרי פרחים מקצועיים יכולים לעסוק בתחום כשכירים ולעבוד בחנויות פרחים ובמשתלות, או להנחות סדנאות וחוגים לשזירת פרחים המיועדים לקהל הרחב במתנ"סים ומרכזים קהילתיים. נוסף על כך, ניתן לעסוק בשזירת פרחים כשכירים או כעצמאים עבור אירועים מיוחדים, ובפרט לחתונות; תעשיית החתונות בארץ משגשגת ונמצאת בצמיחה, על כן קיימת דרישה רבה לאנשי מקצוע מוכשרים בשלל תחומי העיצוב שקשורים לאירועים אלה, ובפרט לשוזרי פרחים שתחום התמחותם הוא זרי כלה וסידורי פרחים לחתונות.

 

למידע נוסף לחצו: מכללת אורט ירושלים
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp