מכינה טכנולוגית באורט ירושלים

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מכינה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על אורט ירושלים - מכינה טכנולוגית .

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


(בחסות)

מכינה טכנולוגית להנדסאים - אורט ירושלים


קבלה ללימודי הנדסאים מותנית בעמידה בתנאים שמציבים במה"ט - המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע, שהוא הגוף האחראי על הסמכת הנדסאים בארץ. תנאי הקבלה כוללים בדרך כלל דרישה לרף ציונים מסוים בבחינות הבגרות. עם זאת, גם מי שאינם מחזיקים בציוני הבגרויות הנחוצים יכולים להתקבל ללימודים וזאת על סמך סיום בהצלחה של מכינה טכנולוגית להנדסאים, הידועה גם בשם מכינת קדם הנדסאים.


מועמדים ללימודי הנדסאים שהם תושבי ירושלים, המעוניינים לשפר את סיכויי קבלתם יכולים ללמוד בתכנית המכינה הטכנולוגית המתקיימת במכללת אורט ירושלים. במסלול מכינה זה ניתן להשלים פערים ולעמוד בתנאי הקבלה הנדרשים ללימודי הנדסאים במכללה. במהלך המכינה ניתן לרכוש ידע טכנולוגי ומיומנויות במקצועות יסוד שונים, ידע זה יכול לשרת את הסטודנטים גם אחרי המכינה, במהלך הלימודים לדיפלומת ההנדסאים.


תכנית הלימודים


במהלך המכינה הטכנולוגית, לומדים הסטודנטים נושאים במקצועות הבסיס - מתמטיקה, אנגלית ועברית. תכנית זו מותאמים לדרישות מה"ט לגבי רף הקבלה ללימודי ההנדסאים. הסטודנטים לומדים מתמטיקה ברמה המקבילה ל - 3 יחידות לימוד לבגרות, אנגלית ברמה המקבילה לבגרות באנגלית ברמת 3 יחידות ועברית ברמה המקבילה לבגרות בהבעה ברמת 2 יחידות לימוד. כמו כן, נלמדות מיומנויות למידה שיכולות לסייע לסטודנטים בהמשך דרכם הלימודית בתכניות ללימודי ההנדסאי.

 

מתכונת הלימוד


המכינה הטכנולוגית נפרשת בדרך כלל על פני שני סמסטרים ואורכה מספר חודשים. השיעורים מתקיימים בכמה ימים בשבוע, בשעות הערב, כך שהמכינה נוחה לשילוב עם עבודה. במכינה נכללים שיעורים פרונטליים, תרגולים וכן הכנות לקראת מבחני מה"ט המתקיימים בסיום המכינה.

 

 

על מוסד הלימוד


אורט ירושלים היא מכללה טכנולוגית שבה נלמדים מגוון מסלולים ללימודי הנדסאים, לעתודה טכנולוגית וללימודי תעודה. תכניות הלימוד במכללה מוכרות על ידי הגורמים הממשלתיים הרלבנטיים וכוללות הכנה לקראת הבחינות שעורכים אותם גופים לצורך קבלת הסמכה מתאימה. לימודי ההנדסאי נערכים בהתאם לתכניות מה"ט - המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע. מרבית לימודי התעודה נערכים בהתאם לפיקוח של משרד העבודה והרווחה. במוסד הלימוד שואפים לספק לסטודנטים סל נרחב של כלים פרקטיים להשתלבות בתפקידים מבוקשים בתעשייה, וכך לתרום לפיתוח התעשייה הטכנולוגית באזור ירושלים וברחבי הארץ.


תנאי קבלה וקהל יעד


המכינה הטכנולוגית מיועדת למועמדים ללימודי הנדסאים שאינם עומדים בדרישות מה"ט לתנאי קבלה להנדסאים. המכינה יכולה להתאים הן למי שאין ברשותם בגרות במקצועות הנדרשים והן למי שברשותם בגרויות אלה אך הציונים שברשותם אינם עומדים בדרישות. סטודנטים במכינה יכולים ללמוד גם בחלק מן המקצועות הנדרשים להשלמת פערים, אם הם עומדים בחלק מן התנאים לקבלה ללימודים.


במסגרת תנאי הקבלה למכינה, על המועמדים להיות בוגרי 12 או 11 שנות לימוד מטעם מוסדות המוכרים על ידי משרד החינוך. מומלץ לפנות ישירות על מוסד הלימוד לקבלת תנאי הקבלה המדויקים למכינת קדם הנדסאים.

 

תעודה והמשך לימודים

 

בוגרי המכינה שעומדים בכל הדרישות מקבלים תעודת מכינה טכנולוגית להנדסאים, אשר מוענקת על ידי מה"ט. כדי לקבל את הדיפלומה הם צריכים לעבור כמה מבחנים חיצוניים שנערכים על ידי מה"ט, במקצועות מתמטיקה, עברית ואנגלית.


עם סיום המכינה וקבלת הדיפלומה, יכולים הבוגרים להמשיך ללימודי ההנדסאים המתקיימים באורט ירושלים. לימודים אלה נערכים בכמה מגמות וביניהן:

 

 

 • הנדסאי בניין
 • הנדסאי תוכנה
 • הנדסאי חשמל
 • הנדסאי מכונות
 • הנדסאי עיצוב מדיה
 • הנדסאי אדריכלות נוף
 • הנדסאי תעשייה וניהול
 • הנדסאי הנדסה אזרחית
 • הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים

 

חשוב להדגיש כי בוגרי המכינה הטכנולוגית נדרישם לעמוד בכל דרישות הקבלה ללימודי ההנדסאי, גם מעבר להשלמת המכינה. בחלק מן המגמות עליהם לעמוד בחובות נוספים, לפי דרישות מה"ט ומוסד הלימוד. מומלץ לפנות ישירות אל מוסד הלימוד לצורך קבלת המידע המדויק אודות קבלה ללימודים.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אורט ירושלים

עוד מסלולי לימוד - אורט ירושלים

פורום מכינה קדם אקדמית / מכינות

מכינה ללימודי מוזיקה - האם היא מתאימה לי?
דין שטיינבך
1 תגובות
מכינה ללימודים בין לאומיים באונ תל אביב
מתן אייזן
1 תגובות
יש מכינה באוניברסיטת תל אביב?
נרמין
1 תגובות
מכינה לתואר בקלינאות תקשורת
נופר
1 תגובות
מבחן מימד לקבלה למכינה
ליא ספדי
1 תגובות
מכינה ללימודי הנדסת תוכנה
אברהם בלאי
1 תגובות
נתיב לאקדמיה אחרי שלושה פסיכמטרי
שיר
1 תגובות
מכינה קדם אקדמית רפואת שיניים
M*
1 תגובות
הכנה ותרגולים לקראת חבחו מימ״ד
אלאא אלקריני
1 תגובות
קבלה למכינה אקדמית בלי פסיכומטרי
וסילי לומוב
1 תגובות
מכינה קדם אקדמית לרפואה באוניברסיטאות
עדן
1 תגובות
מכינה קדם אקדמית באריאל בלי מימ"ד
גוני
1 תגובות
מכינת 30+ פוטרת מבגרות מלאה?
חגית
1 תגובות
מכינה למשפטים בלי בגרות ופסיכומטרי
לינוי
1 תגובות
מכינה ללימודי סיעוד באוניברסיטת חיפה
ראועה פארס
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,448 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב 687 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה 1,560 חוות דעת

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל 544 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים