לימודי מדעי המחשב באפקה המכללה האקדמית להנדסה

לימודי מדעי המחשב באפקה המכללה האקדמית להנדסה

לימודי מדעי המחשב באפקה - המכללה האקדמית להנדסה

 

ההתפתחויות הטכנולוגיות של העשורים האחרונים אפשרו קפיצה משמעותית באיכות חיינו. התעשייה בתחומים אלו צומחת, ושוק העבודה מציע מגוון של אפשרויות לאנשי מקצוע מענפי הטכנולוגיה השונים.


עבור אלו המעוניינים להתמקצע בפיתוח תוכנה, מחקר והבנה של מערכות ממוחשבות, ניתן ללמוד תואר ראשון במדעי המחשב באפקה - המכללה האקדמית להנדסה. לאחר מכן ניתן להשתלב במשרות שונות בתעשייה או באקדמיה ולהיות חלק מהשינוי הטכנולוגי שממשיך להתחולל בחברה האנושית.


תכנית הלימודים


תכנית הלימודים נועדה להקנות לסטודנטים הבנה וידע מעמיקים בתחום מדעי המחשב. בשנים הראשונות לתואר משלבים לימודי מתמטיקה על מנת לתת את הבסיס התיאורטי הנדרש, תוך מתן דגש לאלגוריתמיקה והערכות ביצועים. כמו כן, הסטודנטים נדרשים ללמוד קורסים בנושאים מערכתיים כגון מערכות הפעלה ותקשורת מחשבים.

 

נוסף על קורסי החובה, קיים מגוון של קורסי בחירה. מכללת אפקה מתמחה בענפי ההנדסה השונים, וחלק מקורסי הבחירה ניתנים בבית הספר להנדסת תוכנה, בנושאים כמו ראייה ממוחשבת, אבטחת מידע וסייבר, ומבוא ליישומי סלולר.

 

מתכונת הלימודים


משך הלימודים הוא 3 שנים, במסגרתו יש לקחת קורסים בסכום כולל של 120 נקודות זכות; חלק מהקורסים הם חובה, כגון קורסים בנושאים שונים במתמטיקה ובנושאי בסיס במדעי המחשב; חלק מהקורסים הם קורסי בחירה שמתוכם ניתן להחליט באילו נושאים להתמקד. נוסף על הקורסים, המבחנים והעבודות שמוגשות במסגרתם, יש להגיש גם פרויקט גמר.


נושאי הלימוד


בין נושאי החובה שלומדים בתכנית הלימודים, ניתן למנות:

 

 

 • בינה מלאכותית
 • אלגברה לינארית
 • מתמטיקה בדידה
 • תקשורת מחשבים
 • מבוא להנדסת תוכנה
 • תכנון וניתוח אלגוריתמים
 • חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי
 • ועוד


על סגל ההוראה


סגל המרצים והמתרגלים כולל כ - 60 אנשי מקצוע מנוסים, המגיעים הן מהאקדמיה והן מהתעשייה.


על מוסד הלימודים


אפקה - המכללה האקדמית להנדסה, קיימת כבר כ - 3 עשורים, ומציעה מסלולי לימוד בענפי ההנדסה השונים וכן מסלול לימוד מדעי המחשב. תכניות הלימוד השונות נותנות את הבסיס המתמטי והתיאורטי הדרוש להבנה של מערכות ממוחשבות. לצד החומר העיוני, קיים דגש גם על תרגול והתנסות מעשית ביישום החומר הנלמד.


במסגרת המכללה, פועלים מרכזים שונים למחקר, פיתוח וליווי מדעי לתעשייה. מטרתם של מרכזים אלו לחזק את הקשר בין האקדמיה לבין התעשייה, באמצעות ביצוע פרויקטים בפיתוח, קידום של מחקר יישומי, והעברת ידע מן האקדמיה אל התעשייה בכנסים מקצועיים ומפגשים משותפים.

 


תנאי קבלה


קיימות מספר אפשרויות להתקבל לתואר ראשון במדעי המחשב במכללת אפקה. מועמדים שעומדים באחד מהקריטריונים הבאים:

 

 

 • בעלי תעודת בגרות וציון בפסיכומטרי 600 ומעלה.
 • בעלי תעודת בגרות ודיפלומת הנדסאי, שהממוצע שלהם במבחנים החיצוניים הוא 85 ומעלה.
 • בעלי תעודת בגרות שלהם ציון 75 לפחות ב - 5 יחידות לימוד במתמטיקה, וכן ציון 70 ומעלה ב - 4 יחידות לימוד לפחות באנגלית.
 • בעלי תעודת בגרות שלהם ציון 85 לפחות ב - 4 יחידות במתמטיקה, וציון 70 ומעלה ב - 4 יחידות לימוד לפחות באנגלית.
 • מסיימי המכינה הייעודית של מכללת אפקה, בעלי ציון 80 ומעלה במתמטיקה ו - 70 ומעלה בפיזיקה, אנגלית, הכרת המחשב, כתיבה מדעית ומבוא לתכנות.

 

תעודה


המסיימים בהצלחה את הלימודים, זכאים לתואר B.Sc במדעי המחשב מטעם מכללת אפקה.


אפשרויות תעסוקה


המסיימים תואר ראשון במדעי המחשב יכולים להשתלב בשוק העבודה במשרות מבוקשות כמו מתכנתים, מפתחי תוכנה, בודקי תוכנה, מנתחי מערכות ומנהלי מסדי נתונים. ההתפתחויות הטכנולוגיות המהירות יוצרות מצב שבו יש דרישה לאנשי מקצוע ממדעי המחשב בתחומים רבים בתעשייה, לא רק בסטארט אפים ובחברות הייטק, אלא גם בבנקים וגופים פיננסיים, בחברות תקשורת, ועוד.

עוד מסלולי לימוד - מכללת אפקה
Whatsapp Whatsapp