לימודי הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות אנליטיקה עסקית באפקה - המכללה האקדמית להנדסה

מכללת אפקה
מכללת אפקה
מכללת אפקה
מכללת אפקה
מכללת אפקה
מכללת אפקה

לימודי הנדסת תעשייה וניהול עם התמחות אנליטיקה עסקית באפקה המכללה האקדמית להנדסה תל אביב

 

לתשומת לבכם - ההרשמה לשנת הלימודים תשפ"א נסגרה

 

לצלול לעולם ה - Data Science


בשנים האחרונות עובר תחום האנליטיקה העסקית התפתחויות משמעותיות במיוחד והוא הפך לחלק חיוני ביותר הפעילות העסקית של חברות וארגונים במשק. באמצעות ניתוח עסקי מבוסס נתונים, ניתן לקבל החלטות ותובנות עסקיות באופן מושכל ונבון יותר וכך ליצור יתרון תחרותי וכן לזעות הזדמנויות עסקיות כדאיות וחדשות. מטרתו של התחום הוא לספק נתונים, דפוסים ומגמות רלבנטיים דרכם ניתן לקבל החלטות עסקיות שיש בכוחן להועיל לארגון ולתפקוד העסקי שלו.


באפקה המכללה האקדמית להנדסה ניתן ללמוד במסלול לימודי הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות אנליטיקה עסקית, זוהי אחת מן ההתמחויות המוצעות במסגרת לימודי הנדסת תעשייה וניהול במכללה. חברות מחקר מובילות מסכימות על כך שתחום ניתוח המידע הוא בין הענפים המתפתחים של השנים האחרונות וארגונים רבים מושקעים בו. כמו כן, היקפם של הנתונים ברשתות החברתיות ובתעשייה רק הולך ועולה, מה שמעלה אתגר לא פשוט להתמודדות עם היקפים אלה להפקת תועלת ארגונית ועסקית. תמורות אלה יוצרות ביקוש רב לבוגרי ההתמחות באנליטיקה עסקית, כאשר בסיום הלימודים נפתחות בפניהם אפשרויות מגוונות להשתלבות בחברות ובארגונים, בהם קיים צורך במהנדסים שיכולים לתת מענה לצורכים בתחום ניתוח המידע.


תכנית הלימודים


במסגרת הלימודים בהתמחות במסלול אנליטיקה עסקית, הסטודנטים יכולים להעמיק בתחום האנליטיקה העסקית ולשלב ידע אנליטי מבוסס מודלים סטטיסטיים, מודלים מתמטיים שונים וכן יכולות תכנות ושימוש בכלי תוכנה מתקדמים. התמחות זו מעניקה לסטודנטים את הכלים להשתלבות בתפקידי Data Scientists בארגונים בתעשייה. לצורך הכנתם לתפקיד זה, הם לומדים כיצד להבין בעיות עסקיות, להגדיר מרחבי נתונים ולפתח מודלים מתמטיים וסטטיסטיים לפתרון של בעיות עסקיות מגוונות בהן נתקלים מהנדסי תעשייה וניהול במסגרת עבודתם.


מתכונת הלימוד


אורכם של הלימודים הוא כארבע שנים, הסטודנטים יכולים לבחור בהתמחות באנליטיקה עסקית בשנתם השנייה ללימודים. במהלך הלימודים הם לוקחים חלק בקורסים עיוניים, בשיעורי בחירה ובעבודה מעשית במעבדות. כמו כן, בשנה האחרונה ללימודים הם מבצעים פרויקט גמר ובו הם עוסקים בבעיות הנדסיות עכשוויות באמצעות הכלים שנלמדים, בליווי ובהדרכה של מהנדסים ושל סגל המכללה.


סגל הוראה


בראש בית הספר להנדסת תעשייה וניהול של המכללה עומדת חוקרת בעלת תואר דוקטור בהנדסת תעשייה וניהול. בין תחומי המחקר שלה, ניתן למנות התנהגות ארגונית, פסיכולוגיה תעשייתית וממשקי אדם ומכונה. סגל הלימוד של בית הספר כולל מהנדסים רבים בעלי וותק בתחומי הנדסת התעשייה וניהול וענפי הנדסה נוספים.


על מוסד הלימוד


אפקה המכללה האקדמית להנדסה ממוקמת בתל אביב ונוסדה בשנת 1996, מאז עברו בשעריה למעלה מ - 5,200 בוגרים ומוסמכים. המכללה מציעה לימודי הנדסה בתכניות מגוונות, כאשר שאיפתה היא להכשיר מהנדסים לתפקידי מפתח בתעשיות שונות כגון הייטק, אלקטרוניקה, תוכנה, מכונות וטכנולוגיה וכן לתפקידי פיתוח ומחקר ולדרגי ניהול בתעשייה. מוסד הלימוד מעודד יזמות ומצוינות בקרב הסטודנטים וכך הם יכולים לקחת חלק בפרויקטים שונים בתחום היזמות ובמסגרתם להפוך רעיונות לסטארט אפים.


במסגרת לימודי הנדסת תעשייה וניהול במכללה, ניתן לבחור גם ללמוד בתכניות לימודי הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות מערכות מידע, או בלימודי הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות ניהול התפעול. עוד נלמדים במכללה לימודי הנדסת חשמל, לימודי הנדסה מכנית, לימודי הנדסת תוכנה ולימודי הנדסה רפואית. מוסד הלימוד מאפשר להמשיך גם לתואר שני בהנדסת תעשייה וניהול ולמסלולים נוספים לתואר שני בהנדסה.


תנאי קבלה


במסגרת תנאי קבלה להנדסת תעשייה וניהול באפקה, על המועמדים לעמוד במספר תנאי סף. ניתן להתקבל על סמך פסיכומטרי של לפחות 600, כמו כן ישנה אפשרות קבלה על סמך בחינות הבגרות, לבעלי בגרות מלאה (ללא צורך בפסיכומטרי), כאשר יש צורך בבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון 75 ומעלה או ברמת 4 יחידות בציון 85 ומעלה. כמו כן, על המועמדים להציג בגרות באנגלית באמת 4 יחידות לימוד בציון 70 ומעלה. ישנה גם אפשרות לקבלה על סמך דיפלומת הנדסאים, לבעלי תעודת הנדסאים מטעם מה"ט או משרד החינוך בממוצע של לפחות 85 במבחנים החיצוניים, לא כולל ההגנה על פרויקט הגמר. כל המועמדים צריכים לעמוד בדרישות הקבלה בפיזיקה ובמתמטיקה, למי שאינם עומדים ברף הציונים המתאים מתקיימים קורסי הכנה לפני פתיחת שנת הלימודים.


תעודה


לסטודנטים אשר משלימים בהצלחה את כל הדרישות במהלך הלימודים ניתן תואר ראשון B.Sc. בהנדסת תעשייה וניהול על ידי אפקה המכללה האקדמית להנדסה.

עוד מסלולי לימוד - מכללת אפקה

ssssssssss

מתוך פורום מכללת אפקה

מעבר קורס הכנה אחד מתוך שניים
בר
1 תגובות
קורס הכנה בפיזיקה מרץ 2020
דולב זהבי
ללא תגובה
מתי נסגרת ההרשמה למכינה?
עדי אזריאל
1 תגובות
יש חובת בגרות מלאה למסלולי הלימוד?
נמרוד
1 תגובות
קבלת הנדסאי חשמל להנדסת חשמל
חן
ללא תגובה
מועדים של בחינות מימד
אלירן מ יכאלי
1 תגובות
קבלה להנדסת מכנית להנדסאי מכטרוניקה
גלעד
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp