קורס ייעוץ עסקי בלימודי חוץ חמדת הדרום לדתיים

לימודי חוץ חמדת הדרום נתיבות

אהבת? שתף ב:

קורס הכשרת יועצים עסקיים בקמפוס הדתי חמדת הדרום - לימודי חוץ

 

המסלול אינו פעיל


ניהול עסק דורש היכרות והבנה של עולמות ידע שונים כגון משפטים, פיננסים, ניהול ועוד. הדבר לעתים מעלה עבור בעלי העסקים סוגיות מורכבות, שדורשות ייעוץ מקצועי. לשם כך, בעלי עסקים נעזרים בשירותיהם של יועצים עסקיים, שעליהם להפגין בקיאות בתחומים מגוונים וראיית עולם רחבה, וכן להיות מנוסים בפתרון בעיות בשטח. מכיוון שלבעלי עסקים קטנים אין אפשרות לשכור מערך של יועצים בנושאים שונים, לעתים קרובות יועץ העסקים נדרש למלא מספר תפקידים: מאמן עסקי, יועץ בנושאי שיווק, פיננסים, וכלכלת משפחה, ועוד.


אם כן, ההכשרה הנדרשת עבור יועצים עסקיים, היא רב תחומית ומקיפה. קורס הכשרת יועצים עסקיים ביחידה ללימודי חוץ חמדת הדרום, מתקיים בקמפוס דתי הנותן מענה לצרכי מגזר זה, וכך מאפשר לבני ובנות הציבור הדתי לרכוש את הכלים הנחוצים עבור יועצים עסקיים בעולם העסקי המורכב של ימינו. הכשרה זו מתקיימת בפיקוח של לשכת יועצי המס והתאגדות העסקים.

 


תכנית הלימודים


תכנית הלימודים מותאמת לתחומים הרבים בהם יועצים עסקיים נדרשים למומחיות כיום, ומחולקת ל 5 מודולים מרכזיים: ייעוץ בנושאי שיווק, פיננסים, כלכלת בית, משכנתאות ונדל"ן. מודולים אלו מספקים היכרות עם כלים מתקדמים לייעוץ בנושאים שונים, כמו גם עולמות הביטוח, המיסוי והמשכנתא, כולל היבטיהם המשפטיים. הקורס מכשיר גם לאימון עסקי בשיטת תקשורת ותוצאות, וכן שם דגש על חיזוק יכולות פרזנטציה ועמידה מול קהל.


מתכונת הלימודים


במסגרת הקורס, נערכים 30 מפגשים כאשר כל אחד מהם מונה 4 שעות אקדמיות. הלימודים כוללים הן תכנים עיוניים והן תכנים מעשיים, כולל הכשרה מעשית של 100 שעות אקדמיות. סך כל שעות הקורס הוא 220 שעות אקדמיות.


הלימודים מתקיימים ביחידה ללימודי חוץ חמדת הדרום, קמפוס דתי המותאם לצרכי מגזר זה הן בתכני הלימוד והן במתכונת בה נערכים הלימודים, תוך הפרדה בין גברים לנשים.


נושאי הלימוד

 

 

  • יכולות פרזנטציה
  • ייעוץ לסטארט אפים
  • בניית תכנית עסקית
  • גיוס עובדים ומנהלים
  • ייעוץ וניתוח פיננסיים
  • ייעוץ שיווקי באינטרנט
  • התמודדות עם ניהול עסקי אסור
  • אימון עסקי בשיטת תו"ת - תקשורת ותוצאות
  • היכרות עם עולם המשכנתאות וכלכלת המשפחה
  • ועוד


סגל ההוראה


סגל הקורס מורכב מאנשי מקצוע מובילים ומנוסים בתחומם, המגיעים מעולמות שונים: ניהול, מיסוי, רכש ולוגיסטיקה, ייעוץ שיווקי ועוד. צוות המרצים כולל, בין היתר, את יו"ר התאגדות העסקים הקטנים, נשיא לשכת יועצי המס, סמנכ"ל רשות המסים ועוד.


על מוסד הלימוד


היחידה ללימודי חוץ חמדת הדרום מציעה מסלולים שונים ללימודי תעודה, המיועדים לבני ובנות הציבור הדתי. ההכשרות מתמקדות בתחומי החינוך, הייעוץ העסקי, בנייה ונדל"ן, ומתקיימות בהפרדה בין גברים לנשים כאשר התכנים מותאמים עבור ציבור זה.


הדגש המרכזי של הקורסים המוצעים ביחידה ללימודי חוץ הוא על קידום מקצועי ואישי של הסטודנטים, תוך נתינת כלים פרקטיים וניסיון מעשי המסייעים להם להשתלב במשק הישראלי. חלק מההכשרות מתקיימות בשיתוף גורמים שונים מהמגזר הציבורי והעסקי, המעניקים לבוגרים הסמכות רשמיות שיכולות להוות יתרון משמעותי בעת חיפושי עבודה.

 


תנאי קבלה


על המועמדים להכשרה זו להיות בעלי תואר ראשון בתחומים כמו הנדסה על ענפיה השונים, כלכלה, ראיית חשבון, מנהל עסקים, וכיוצא בזה. מועמדים בעלי תואר שני בתחומים אלו מקבלים יתרון משמעותי בתהליך הקבלה, כמו גם מועמדים שלהם ניסיון קודם בהדרכה, ייעוץ או הובלה של פרויקטים.


קיימת אפשרות להתקבל להכשרה זו גם ללא תואר, לשם כך על המועמדים להחזיק בניסיון מעשי במגזר העסקי, ולעבור ראיון אישי.


תעודה


מסיימי ההכשרה מקבלים תעודת יועץ עסקי מורשה מטעם היחידה ללימודי חוץ והתאגדות העסקים. קיימת אפשרות להסמכת המשך, שבוגריה זכאים לתעודה בינלאומית של ניהול פרויקטים במגזר העסקי.


אפשרויות תעסוקה


המיומנויות המגוונות שאותן רוכשים בוגרי הקורס, פותחות מבחר של הזדמנויות להשתלבות בשוק העבודה. יועצים עסקיים יכולים לבחור בין תחומי עיסוק שונים: אימון אישי לבעלי עסקים, ייעוץ שיווקי, פיננסי או בתחום כוח האדם, וכן הובלה של יוזמות ופרויקטים אישיים כעצמאים.

עוד מסלולי לימוד - לימודי חוץ חמדת הדרום נתיבות